Przywództwo w wirtualnym biurze: Skorzystaj z BetterHelp i popraw swoje umiejętności przywódcze w biznesie online

Ostatnio aktualizowane: 16.06.24

 

Dla swojego zespołu jesteś autorytetem, a on polega na Twoich umiejętnościach przywódczych, aby stale rozwijać projekty i zachować synergię. Jednak wraz z przejściem na pracę zdalną, prawie wszystko w Twojej firmie, systemach i stylu zarządzania musiało się zmienić. To może być trudne przejście — może się nawet okazać, że będziesz musiał stawić czoła naciskom ze strony członków zespołu lub, co gorsza, zwątpisz we własne umiejętności przywódcze.

Nie ma potrzeby wątpić w swoje umiejętności! Chodzi po prostu o to, aby dowiedzieć się, jak przenieść te umiejętności do nowego środowiska pracy. Poniżej znajdziesz najważniejsze rzeczy, które możesz zrobić, aby mieć pewność, że w pełni wykorzystujesz swoje umiejętności przywódcze, nawet jeśli pracujesz zdalnie. Miłej lektury!

 

Oceń mocne strony swojego zespołu

Znajomość zarówno mocnych, jak i słabych stron członków Twojego zespołu to jedna z najważniejszych umiejętności, które czynią z Ciebie dobrego lidera. Kiedy jednak kontekst pracy zespołu ulega drastycznej zmianie, będziesz musiał ponownie ocenić mocne strony swojego zespołu. Wraz z nowymi systemami pracy zdalnej, nowe umiejętności i mocne strony są niezbędne, aby zespół mógł dobrze i produktywnie współpracować.

Przed przystąpieniem do projektu, poświęć trochę czasu na ocenę umiejętności i mocnych stron każdego członka zespołu. Pamiętaj, że w przypadku pracy zdalnej, praca nie dotyczy już tylko Twojej wiedzy biznesowej lub dziedziny, w której działasz. Zamiast tego należy również wziąć pod uwagę zdolność każdego członka zespołu do reagowania na oprogramowanie, harmonogram i systemy, które są stosowane w projekcie. Na przykład, możesz mieć nowszego pracownika, który nie ma takiej samej wiedzy specjalistycznej jak ktoś, kto jest w branży od dziesięciu lat. Jednak ten nowszy pracownik lepiej rozumie oprogramowanie, które jest niezbędne do wykonania zadania zdalnie, a zatem może wykonać je w znacznie krótszym czasie.

Idealnym przykładem może być przestawienie się wykładowców ze studiów stacjonarnych na zdalne. Pomimo posiadanych tytułów, wiele osób, zwłaszcza tych, które mają ponad 70 lat, ma ogromny problem, aby przekazywać wiedzę studentom, za pomocą komputerów wykorzystując aplikację Microsoft Teams. Ludziom tym brakuje technicznej wiedzy, na temat działania tej aplikacji, i mimo posiadania ogromnej wiedzy, przekazanie jej innym staje się sporym wyzwaniem.

W przypadku pracy zdalnej sposób przydzielania zadań i kryteria podejmowania decyzji o tym, kto jest najlepszy do wykonania danego zadania, muszą być bardzo szczegółowe i jako lider musisz wziąć te nowe czynniki również pod uwagę. Bądź otwarty, podając powody przydzielania określonych osób do zadania zgodnie z ich mocnymi stronami, a także oferuj wsparcie i możliwości szkoleniowe dla członków zespołu, którzy mogą nieco wolniej dostosowywać się do nowych systemów i rytmu pracy zdalnej.

Bądź otwarty na nowe systemy

Nowe środowiska pracy nieustannie prowadzą do nowych sposobów realizacji projektów. Prawdopodobnie będziesz musiał zarządzać zespołem za pomocą nowego oprogramowania i harmonogramów, a przyzwyczajenie się do nowych warunków może zająć Ci trochę czasu. Może się również okazać, że członkowie Twojego zespołu mają świetne rekomendacje dotyczące nowych sposobów realizacji projektów na odległość.  Pochwała jeśli nawet pochodzi od kogoś, kto nie ma wieloletniego doświadczenia w branży i tak motywuje jest to dobrym pomysłem, aby jej wysłuchać.

Pozostawanie otwartym na nowe sposoby wykonywania pracy — i zachęcanie członków zespołu do tego samego — to świetny sposób na budowanie elastyczności i pracy zespołowej. Możesz wydzielić krótką część cotygodniowego spotkania na analizę i dyskusję na temat problemów, jakie pojawiły się podczas wykonywania określonych zadań. Możesz też co tydzień lub dwa wysyłać e-mail, w którym poprosisz o pomysły na to, jak sprawić, by istniejące systemy pracy zdalnej były bardziej produktywne lub łatwiejsze w obsłudze.

 

Zarządzaj oczekiwaniami

Jeżeli kiedykolwiek pracowałeś zdalnie, doskonale wiesz, jak bardzo różni się załatwianie spraw online od załatwiania spraw w biurze. Wszystkie dotychczasowe narzędzia znajdują się poza domem, a cały zespół musi dostosować się do zupełnie nowych systemów. Zarządzanie czasem, nawet jeśli było mocną stroną podczas pracy w biurze, stało się ogromnym problemem.

Będąc liderem, Twoim zadaniem jest upewnić się, że ludzie wiedzą, czego się spodziewać w trakcie dostosowywania się do nowych warunków. Musisz jasno komunikować się ze swoim zespołem oraz określić, czego od niego oczekujesz i czego on może oczekiwać od Ciebie. W ten sposób wszyscy będą w stanie poruszać się jako zespół w kierunku sukcesu.

Kiedy jasno komunikujesz się i zarządzasz oczekiwaniami, jakie masz wobec swojego zespołu — oraz oczekiwaniami, jakie zespół ma wobec Ciebie — przenosisz swoje umiejętności przywódcze z biura do sieci. Jeśli szukasz pomocy w rozwijaniu swoich umiejętności interpersonalnych i komunikacyjnych, szczególnie w czasach ograniczonego kontaktu, rozmowa z licencjonowanym specjalistą BetterHelp może być świetnym pierwszym krokiem! Poniżej znajdziesz więcej informacji na temat tej marki.

 

Czym jest BetterHelp?

Firma BetterHelp, założona w 2013 roku z siedzibą w Mountain View w Kalifornii, reklamuje się jako największa internetowa platforma doradcza na świecie. Marka oferuje doradztwo za pośrednictwem wiadomości online, czatu na żywo oraz sesji telefonicznych i wideo. Dostęp do usług doradczych można uzyskać za pośrednictwem smartfona, tabletu czy komputera stacjonarnego. Poniżej znajdziesz najlepsze smartfony, które bez problemu będą w stanie obsłużyć BetterHelp:

Model Producent Cena
iPhone 12 Mini 64GB Apple 3149,00 zł
Xiaomi Mi 11i 5G Xiaomi 3099,00 zł
Galaxy S20 FE Fan Edition Samsung 2199,00 zł
iPhone 13 128GB Apple 4199,00 zł
Xiaomi Redmi 10 Xiaomi 999,00 zł

BetterHelp oferuje profesjonalne porady od akredytowanych psychologów, pracowników socjalnych oraz terapeutów. Wszyscy doradcy BetterHelp mają stopień magistra lub doktora w swojej dziedzinie oraz co najmniej 3 lata doświadczenia.

BetterHelp ocenia swoich przyszłych współpracowników w ciągu czterech do pięciu tygodni podczas procesu, który obejmuje weryfikację licencji i wymaga od potencjalnych doradców zdania egzaminu, który jest weryfikowany przez licencjonowanego specjalistę. Tylko około 15% terapeutów, którzy ubiegają się o angaż, jest zaakceptowanych przez BetterHelp.

BetterHelp może być dobrym wyborem, jeśli szukasz pomocy w prowadzeniu bardziej satysfakcjonującego życia lub osiągania celów. Wielu doradców BetterHelp specjalizuje się w problemach takich jak:

• Uzależnienia;

• Stres;

• Zaburzenia snu;

• Depresja;

• Lęk;

• Zaburzenia odżywiania;

• Trauma;

• Konflikty rodzinne i małżeńskie;

• Złość.

 

Przejrzystość opcji i zasad

Po zapisaniu się na miesięczną subskrypcję BetterHelp otrzymujesz dostęp do czterech tygodni nieograniczonej liczby rozmów z doradcą. Można również zaplanować jedną 30-minutową sesję telefoniczną, czatową lub wideo. Możesz również anulować członkostwo BetterHelp z dowolnego powodu w dowolnym momencie. Jeśli anulujesz subskrypcję, otrzymasz proporcjonalny zwrot pieniędzy za niewykorzystane usługi, za które już zapłaciłeś.

Proces rejestracji w BetterHelp jest jasny, szybki i prosty. Najpierw odpowiadasz na kilka pytań dotyczących powodów, dla których potrzebujesz terapii o to, co masz zamiar osiągnąć, współpracując z BetterHelp oraz o różne dodatkowe informacje. Doradca, po założeniu konta, powinien zostać do Ciebie przydzielony w ciągu kilku godzin. Masz również możliwość wyboru terapeuty samodzielnie. Możesz to zrobić, przechodząc na dół strony głównej BetterHelp, klikając „znajdź terapeutę”.

Metody komunikacji

Gdy płacisz za pierwszy miesiąc, tydzień lub kwartał, BetterHelp przydzieli Ci „pokój” online, w którym możesz wymieniać prywatne wiadomości ze swoim doradcą. Możesz również zaplanować sesje. Kontakt z doradcą możesz uzyskać za pomocą 4 metod:

Wiadomości — W dowolnym momencie wyślij swojemu doradcy prywatną wiadomość, korzystając z funkcji wysyłania wiadomości w swoim pokoju terapeutycznym. Ta wiadomość nie jest czatem na żywo, więc terapeuta może nie odpowiedzieć od razu. Jak taka odpowiedź nadejdzie, to zostaniesz poinformowany o tym wiadomością e-mail.

Czat na żywo — Jest to analogia poprzedniej metody z tym, że czat odbywa się na żywo, czyli w danym momencie. Aby go przeprowadzić, musisz zaplanować sesję.

Sesja telefoniczna — Zaplanuj sesję telefoniczną, korzystając z funkcji kalendarza w swoim pokoju terapeutycznym, która wyświetla dostępność Twojego terapeuty.

Sesja wideo — Podobnie jak w przypadku sesji telefonicznych i czatów na żywo, sesję wideo należy zaplanować za pomocą funkcji kalendarza w pokoju.

BetterHelp wykorzystuje 256-bitowe szyfrowanie klasy bankowej dla wszystkich wiadomości udostępnianych między Tobą, a Twoim doradcą. Posiada również serwery w wielu centrach danych TIER 4-AWS, co zapewnia zoptymalizowane bezpieczeństwo i ochronę prywatności. Możesz nawet poprosić o zniszczenie wszelkich wiadomości wymienianych między Tobą, a Twoim doradcą jednym kliknięciem, po czym nie będą one już wyświetlane na Twoim koncie.

 

Wniosek

Praca zdalna stwarza nowe problemy i wprowadza inną dynamikę dla każdego zespołu, a Twoją rolą jako lidera jest złagodzenie skutków zmiany pracy stacjonarnej na online. Twoje umiejętności przywódcze, wraz z ich zastosowaniem, muszą się zmieniać i dostosowywać do sytuacji Twojego zespołu. Kontynuując jasną i otwartą komunikację ze swoim zespołem, nawet jeśli zmieniła się metoda, za pomocą której to robicie, może pomóc w osiąganiu założonych celów. Ważne jest również, abyś pozostał otwarty na nowe systemy i sugestie, które z pewnością pojawią się w tym okresie ze strony Twojego zespołu. Zachowanie elastyczności pozwala na ukończenie pracy pomimo niesprzyjających warunków.  

Terapia online może pomóc Ci dopracować pewne zachowania lub przeanalizować aktualną sytuację, zwłaszcza psychiczną. Wszyscy profesjonalni sportowcy na co dzień korzystają z pomocy psychologów, aby cały czas być w dobrej kondycji. BetterHelp to doskonała opcja dla osób poszukujących takich właśnie porad internetowych. Jeżeli masz problem z hazardem, który rozwija się w tempie wykładniczym w ciągu ostatnich kilku lat, możesz zgłosić się z tym do terapeuty. 

Zazwyczaj początkiem wpadnięcia w nałóg hazardowy są promocje kasynowe, które obiecują ogromne darmowe pieniądze na rozpoczęcie swojej kasynowej przygody. Po krótkim czasie okazuje się, że sytuacja jednak nie jest tak kolorowa, jak była przedstawiana, ponieważ tylko nielicznym udaje się zdobywać systematyczne i wysokie nagrody. Każde kasyno online bonus może sprawić, że w oczach pojawią się iskierki, a dodatkowo uczucie rywalizacji sprawi, że Twoje przygoda z hazardem przerodzi się w ogromne kłopoty finansowe. Najlepsi dostawcy gier kasynowych zaznaczają, że hazard może uzależniać i warto grać za tyle środków, których strata nie spowoduje problemów finansowych. Doradcy z BetterHelp z pewnością pomogą Ci przezwyciężyć słabości, dlatego już teraz załóż swoje konto i rozpocznij interesujące rozmowy.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ