Ranking 5 najlepszych Warcabów w 2023

Ostatnio aktualizowane: 25.07.24

 

Warcaby – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Bardzo popularną grą, która uczy planowania oraz strategii są warcaby. Rozrywka ta wymaga jedynie zakupu planszy i figur. W celu ułatwienia Ci tej czynności dokonaliśmy analizy ofert wielu sklepów. Dzięki temu przygotowaliśmy poniższe zestawienie, na którego czele stoi Filipek Stupolowe. Jest to drewniana plansza dedykowana dla użytkowników od 5 roku życia. Tym, co wyróżnia model na tle innych produktów, są jego niewielkie wymiary. To pozwala nam zabrać warcaby na wakacje lub inny wyjazd. Opakowanie zostało wyłożone miękkim materiałem, który zapobiega niszczeniu warcabów. Po otworzeniu możesz rozłożyć pudełko, by przemienić je w planszę do gry. Drewno, z którego wykonano produkt zostało oczyszczone i pokryte warstwą ochronną. Dzięki temu warcaby nie ulegną zniszczeniu na skutek kontaktu z wodą. Na drugim miejscu zestawienia uplasował się Alexander 111. Model ten łączy w sobie 2 gry: warcaby oraz chińczyka. Elementy znajdujące się w opakowaniu są dość małe, przez co sprzęt nie powinien być używany przez dzieci poniżej 6 roku życia.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Producent dołożył wszelkich starań, by gra dobrze się prezentowała. Opakowanie wykonano z wysokiej jakości drewna. We wnętrzu pudełka znajdziesz elegancki, czerwony materiał, który stanowi ochronę pionków przed uszkodzeniem. Zamknięcie jest bardzo szczelnie.

Wady

Wszystkie figury są niewielkie, więc trzeba je odpowiednio chować, aby nie dostały się w ręce małych dzieci.

Podsumowanie

Pomimo nieco wysokiej ceny warto zainwestować w grę. Przy jej pomocy gracz nauczy się logicznego myślenia, a także tworzyć strategie. Największą zaletą modelu jest jego elegancki design. Dzięki temu warcaby będą stanowić ciekawy prezent dla dziecka.

Drugi wybór

Zalety

W opakowaniu znajdują się 2 gry: warcaby oraz chińczyk. Dzięki temu po skończonej rozgrywce możesz zmienić konkurencję. Wszystkie elementy są wykonane z wytrzymałych materiałów, więc będą się dobrze prezentować przez wiele lat. Do tego cena gry jest bardzo niska.

Wady

Niestety wszystkie pionki, które znajdują się w opakowaniu są dość małe. Oznacza to, że trzeba zachować szczególną ostrożność, gdy w okolicy gry są małe dzieci.

Podsumowanie

Warto polecić prezentowaną grę, gdyż obie plansze są bardzo kolorowe. Na pewno zwróci to uwagę najmłodszych, przez co będą chcieli kontynuować rozgrywkę. Zarówno chińczyk, jak i warcaby bardzo dobrze wpływają na zdolność logicznego myślenia.

Rozważ też

Zalety

Pudełko do warcabów zostało wykonane z wysokiej jakości drewna. Materiał ten pokryto specjalną powłoką ochronną, przez co plansza nie odbarwi się nawet mimo upływu lat. Cena, jaką musimy zapłacić za grę (30 zł) jest bardzo atrakcyjna.

Wady

Ze względu na konieczność logicznego myślenia i planowania kolejnych ruchów produkt ten dedykowany jest głównie dla malców, powyżej 5 roku życia. Poza tym żetony, które są w zestawie są niewielkie, przez co łatwo można je zgubić.

Podsumowanie

Plansza została wykonana z mocnego drewna. Materiał ten jest odporny na zarysowania i uszkodzenia. Do tego figury od spodu pokryte są czerwonym materiałem, co pozwala dodatkowo zadbać o planszę do gry. Cena prezentowanego modelu jest bardzo atrakcyjna, co na pewno przekona rodziców do zakupu.

 

 

5 najlepszych Warcabów. Opinie w 2023 roku

 

Jeśli zapoznałeś się już z naszym poradnikiem, to zachęcamy do przeczytania poniższego tekstu. Rankingu warcabów zawiera opisy 5 produktów, które na pewno warto sprawdzić przed udaniem się do sklepu.

 

1. Filipek Drewniane Warcaby stupolowe

 

Jeśli poszukujesz elegancko wyglądających warcabów to Filipek Stupolowe na pewno Ci się spodoba. Ze względu na swój wygląd gra może być używana zarówno przez dzieci (powyżej 5 roku życia), jak również nastolatki i osoby dorosłe. Wielu specjalistów jest zdania, że granie w warcaby od najmłodszych lat ma pozytywny wpływ na kompetencje intelektualne człowieka.

Produkt ten cechuje się dobrze wykonanym, drewnianym opakowaniem. W jego wnętrzu znajdziesz czerwony zamsz, który zapobiega obijaniu się pionków. Dzięki temu w czasie przenoszenia nie ulegną one zniszczeniu. Pudełko zamykane jest na zasuwkę, przez co nie otworzy się samodzielnie. Opakowanie (wymiary 30,5 cm x 15,2 cm x 3,2 cm) służy jako plansza do gry. Znajdują się na niej pola jasne i ciemne, które wykonano z drewna. Materiał ten został dobrze oczyszczony, a następnie zaimpregnowany. Nie musisz się więc martwić, że podczas gry Twoje dziecko się skaleczy.

Opinie o warcabach Filipek Stupolowe są bardzo pochlebne. Model ten dobrze się prezentuje, więc możesz go podarować bliskiej osobie. Jednocześnie, konsumenci podkreślają, że materiały wykorzystane do produkcji są wytrzymałe, więc produkt będzie zdatny do użycia przez wiele lat.

Stupolowe warcaby Filipek są odpowiednie dla dzieci od ok. 5. roku życia. Wymiary opakowania to: 30,5 cm x 15,2 cm x 3,2 cm. 

 

Zalety

Dobrze oznaczone pola: Do atutów produktu należy zaliczyć to, że pola są wyraźnie zaznaczone, więc wiemy, jak poprawnie się poruszać.

Opakowanie: Warcaby są sprzedawane w drewnianym opakowaniu, które odznacza się solidnością. Stanowi ono także planszę, na której rozkładane są pionki. Opakowanie jest od wewnątrz pokryte miękkim materiałem, co zapewnia większą ochronę niewielkich elementów.

Wytrzymałość: Przeprowadzając test warcabów użytkownicy doszli do wniosku, że prezentowany produkt jest wytrzymały i gwarantuje rozrywkę nawet na wiele lat.

Solidnie zamknięcie: Na opakowaniu znajduje się solidnie zamknięcie, więc możemy być pewni, że pinki nie wypadną w trakcie jego przenoszenia.

Klasyczny design: Warcaby mają klasyczny design i podobają się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. 

 

Wady

Wielkość figurek: Wchodzące w skład zestawu elementy są niewielkie, więc trzeba uważać, aby małe dzieci nie miały do nich swobodnego dostępu (ryzyko połknięcia).

 

 

 

 

2. Alexander 111 gry logiczne Warcaby i Chińczyk

 

Gra Alexander 111 to dobre i tanie warcaby, które w opakowaniu mają również planszę do chińczyka. Obie gry są odpowiednie dla osób w różnym wieku (mogą grać w nie dzieci powyżej 4 roku życia, bo zabawka ma małe elementy).

Plansza do chińczyka jest bardzo kolorowa, więc malec na pewno zwróci na nią uwagę. Do gry dołączone zostały pionki (16 sztuk) w czterech kolorach, przez co uczestnicy rozgrywki mogą się łatwo nimi podzielić. W opakowaniu (wymiary: 29 cm x 19,04 cm x 4 cm) znajdziesz 40 żetonów w 2 kolorach: czarny i biały. Do tego w pudełku umieszczona jest kostka do chińczyka.

Wielu rodziców kupiło ten produkt, gdyż za niewielką cenę dostają aż 2 gry. Pozwoli to miło spędzić zimowe popołudnie w rodzinnym gronie. Do tego dzieci nauczą się, czym jest obmyślanie strategii w czasie rozgrywki.

Alexander 111 to bardzo dobre warcaby do 15 zł. Produkt umożliwia także grę w popularnego na całym świecie chińczyka.

 

Zalety

Uniwersalne przeznaczenie: Zakup Alexander 111 to wbrew pozorom dobra propozycja nie tylko dla dzieci (od 4. roku życia), ale też dorosłych. W warcaby i w chińczyka można grać niezależnie od wieku i świetnie się przy tym bawić. 

Różne warianty gry: W instrukcji przedstawionych jest aż 13 wariantów gry w warcaby, co daje pewność, że nie będziemy się nudzić i znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Dobry pomysł na prezent: Produkt jest polecany i chętnie wybierany na prezent dla dzieci. Ma to związek nie tylko z tym, że warcaby to gra logiczna pozwalająca ćwiczyć umysł, ale duże znaczenie ma też ładne, kolorowe opakowanie.

Plansza: Rodzice przyznają, że dwustronna plansza jest wykonana z najwyższą starannością. Ma ładne kolory i obrazki.

 

Wady

Zbyt małe pionki: W niektórych opiniach możemy przeczytać, że pionki powinny być nieco większe. Wtedy wygodniej by się z nich korzystało.

 

 

 

 

3. Filipek Drewniane Warcaby Małe

 

Dobrym prezentem dla dziecka jest opakowanie warcabów. To właśnie przy pomocy tej gry malec nauczy się planować swoją strategię oraz dokładnie planować każdy ruch. Produktem, który mu w tym pomoże jest Filipek Małe, czyli eleganckie warcaby.

Opakowanie zostało wykonane z 2 gatunków drewna o jasnym i ciemnym kolorze. Z kolei wnętrze pudełka wyłożono zamszowym materiałem, gdyż zapobiega ono niszczeniu figur. Zamek na zasuwkę sprawia, że pudełko nie otworzy się samo. Dzięki temu możesz zapakować swoje warcaby wyjeżdżając na wakacje. Po otworzeniu opakowania z wieczka tworzy się plansza do gry o wymiarach: 25 cm x 25 cm x 3 cm. Aby zminimalizować ryzyko porysowania drewna każdy żeton ma na spodzie warstwę zamszu.

Producent dołożył wszelkich starań, by dobrze zaimpregnować materiał. Sprawia to, że nawet mimo upływu lat plansza nie powinna ulec odbarwieniu. Rodzice, którzy zainwestowali w grę są bardzo zadowoleni ze swojego zakup. Produkt ten ma pozytywny wpływ na zdolność logicznego myślenia u ludzi.

Małe warcaby Filipek mają plansze o wymiarach 24,5 cm x 24 cm. Znajduje się na niej sto pól. 

 

Zalety

Materiał wykonania: Do wykonania gry wykorzystano dobrej jakości drewno, które nie niszczy się zbyt mocno na skutek intensywnej eksploatacji. Produkt na długo zachowuje ładny, elegancki wygląd.

Nauka logicznego myślenia: Grając w warcaby dziecko uczy się logicznego myślenia i cierpliwości, co bez wątpienia zaprocentuje w przyszłości.

Opakowanie: Kupujący zwracają uwagę na to, że opakowanie jest solidnie zrobione i mieszą się w nim wszystkie pionki. Dodatkowo jest ono poręczne i nie zajmuje zbyt dużo miejsca, można je łatwo przechowywać.

 

Wady

Łatwo zgubić małe elementy: Znajdujące się w zestawie elementy przeznaczone do gry są stosunkowo małe, dlatego łatwo je zgubić. Trzeba zawsze dokładnie chować pionki i dobrze zamykać opakowanie.

 

 

 

 

4. Promatek gra planszowa Warcaby & Młynek 2714

 

Gorąco polecamy zakup Promatek 714 – zestaw składający się z 2 klasycznych gier: warcabów i młynka. Obie plansze gwarantują pozytywny wpływ na zdolność logicznego myślenia u dziecka, a także zwiększenie kompetencji intelektualnych u graczy. Wymiary planszy: 33,5 cm x 22 cm.

Grając po kilka razy w tę samą grę często zaczynamy odczuwać znudzenie, co wpływa negatywnie na nasze wyniki. Dlatego właśnie polecamy zakup prezentowanego produktu. W każdej chwili możesz zmienić dyscyplinę. We wnętrzu opakowania znajdziesz 2 plansze do gry, 24 żetony do warcabów w dwóch kolorach: czarny i biały oraz 18 pionków do młynka (w tych samych kolorach). Wszystkie elementy są dość duże, przez co minimalny wiek gracza to 3 lata.

Grono zadowolonych konsumentów stale się powiększa. Przy pomocy tego modelu nasz malec nauczy się szybciej reagować oraz planować swoją strategię. Badania pokazują bowiem, że regularne rozgrywki w gry logiczne dobrze wpływają na intelekt pociechy.

Promatek 714 to warcaby i młynek, jedne z dwóch najbardziej popularnych gier. Produkt jest odpowiedni dla młodszych i nieco starszych dzieci. Wymiary planszy to: 33,5 cm x 22 cm.

 

Zalety

Pionki: Rodzice przyznają, że pionki są solidnie wykonane i mają odpowiedni kształt, więc wygodnie się je przesuwa.

Stymulacja umysłu: Regularna gra w warcaby zwiększa umiejętności logicznego myślenia. To idealny trening dla mózgu. Dzięki niemu dziecko w przyszłości lepiej przyswaja wiedzę.

Produkt dwa w jednym: Promatek 714 to produkt typu dwa w jednym. Poza warcabami umożliwia też grę w młynek, a w związku z tym, jeśli pojawi się znudzenie, można wybrać inną, choć równie rozwijającą rozrywkę.

 

Wady

Opakowanie: Warcaby są zamknięte w tekturowym opakowaniu, które może szybko się zniszczyć.

Plansza: W niektórych opiniach możemy przeczytać, że na planszy po stosunkowo krótkim czasie użytkowania pojawiają się zarysowania.

 

 

 

 

5. Warcaby magnetyczne Gra planszowa 0284

 

Wielu z nas na pewno chce zabrać swoją ulubioną grę na rodzinne wakacje, jednak boi się pogubienia pionków. Do tego rozgrywka na nierównej powierzchni jest nieprzyjemna, gdyż wszystkie żetony się zsuwają. Jeśli problem ten jest Ci bliski polecamy Ami Play Magnetyczne. W opakowaniu znajdziesz warcaby magnetyczne, w które możesz grać w dowolnych warunkach.

Wymiary pola to: 16 cm x 16 cm. Zostało ono podzielone na 64 części, które różnią się od siebie odcieniami: jasny i ciemny. Dla każdego z graczy przewidzianych jest 12 pionków. Przechowywanie produktu jest bardzo proste: po skończonej rozgrywce wystarczy ustawić pionki na swoje miejsca i zamknąć opakowanie.

Prezentowany model jest bardzo popularny. Wbudowany magnes sprawia, że ryzyko zgubienia jednego z pionków jest bardzo niewielkie. Warcaby to bardzo dobry prezent dla dziecka. Również koszty zakupu gry są bardzo niewielkie, co na pewno przekona wielu rodziców do inwestycji.

Ami Play to magnetyczne warcaby polecane dla dzieci od 5. roku życia. Gra jest zamknięta w niewielkim opakowaniu.

 

Zalety

Ciekawa rozgrywka: Rodzice przyznają, że choć gra w warcaby wydaje się pociechom trudna, wzbudza ich duże zainteresowanie.

Idealne na wakacje: Prezentowane warcaby są zamknięte w niewielkim opakowaniu i zajmują bardzo mało miejsca. To idealna gra na dłuższe wakacje lub krótszą podróż.

 

Wady

Magnetyczne krążki: Pionki mają postać magnetycznych krążków, które stosunkowo szybko się niszczą.

Komfort gry dziecka: Pewna grupa osób zauważyła, że pionki trudno się przesuwa. Sprawia to kłopot szczególnie małemu dziecku.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie warcaby kupić?

 

Każdy rodzic chce, by jego maluch wyrósł na inteligentnego człowieka. Tym, co może mu pomóc jest gra logiczna. Pod pozorem rozrywki Twoje dziecko nauczy się logicznego myślenia oraz planowania strategii. Z tego powodu polecamy zainwestowanie w warcaby. Gra nie ma zbyt skomplikowanych zasad, przez co nawet bardzo małe dzieci będą mogły wziąć udział w rozgrywce. Aby to było jednak możliwe powinieneś znaleźć dobry produkt. Z tego powodu polecamy przeczytanie poniższego poradnika. Znajdziesz w nim wiele wskazówek, które podpowiedzą Ci, jakie warcaby są najlepsze.

 

Zasady gry

W celu rozpoczęcia rozgrywki należy rozłożyć planszę. Znajdują się na niej 64 pola (o wymiarach 8 pól x 8 pól w 2 kolorach: połowa ciemnych i połowa jasnych. Każdy z graczy musi mieć po swojej stronie 12 żetonów (nazywanymi też pionkami lub bierkami), które ustawia na ciemnych polach. Uczestnicy rozgrywki na zmianę wykonują ruchy. Celem gry jest zbicie (wyeliminowanie) wszystkich pionków przeciwnika.

 

Ilość pół

Wiele osób nie wie, jakie warcaby wybrać, gdy dowiaduje się, że ilość pół może się w nich różnić. Klasyczne modele mają ich 64. Jednak w sklepach znajdziesz wiele odmian, takich jak model polski. Nazywany jest on również warcabami stupolowymi, gdyż na każdym z boków znajduje się 10 pól. W czasie gry obowiązują międzynarodowe zasady. Inną odmianą jest gra dwuliniowa, która czasem nazywana jest również wersją tajską. Na planszy znajdziesz tylko 64 pół, co sprawia, że rozgrywka jest znacznie skrócona. Podobne wymiary mają warcaby angielskie i klasyczne. Ten ostatni typ gry nazywany jest również brazylijskim.

Dla amatorów powyższe warianty gry mogą wydawać się mało znaczące. Jednak każdy z tych wariantów ma inne zasady. Dla przykładu w wersji włoskiej (o rozmiarach 8 pól x 8 pól) dama nie może zostać zbita przez zwykły pionek. W warcabach polskich już jest taka możliwość.

 

Opakowanie

Najlepsze warcaby mają szczelne opakowanie, w którym można schować pionki. To pozwoli Ci na zabranie gry ze sobą np. na wakacyjny wyjazd. Poza tym zawsze będziesz mieć pewność, że pionki znajdują się w środku. W zależności od produktu pudełko może być z tektury lub drewna. Drugi typ ma znacznie większą wartość estetyczną, więc jest popularnym pomysłem na prezent. Tego typu opakowanie można rozłożyć, by użyć wieczka, jako planszy. Zdecydowanie ułatwia to przechowywanie pionków.

 

Wersja podróżnicza

Wiele osób wybiera warcaby w drewnianym pudełku, gdyż w prosty sposób można je przewozić. Jednak po rozłożeniu na krzywej powierzchni pionki mogą spadać. W takiej sytuacji warto zainwestować w produkt z magnesem. Po umieszczeniu żetonu na polu, nie spadnie on.

 

Pionki

Zapewne zastanawiasz się, co z pionkami. W przypadku produktów zapakowanych w drewniane pudełko możemy też spotkać drewniane pionki do gry. Niemniej jednak najpopularniejsze są takie wykonane z tworzyw sztucznych. Jeśli plansza do gry jest drewniana upewnij się, że plastikowe pionki są odpowiednio zabezpieczone, aby nie porysowały powierzchni.

 

2w1

W sklepach nie brakuje produktów typu 2w1, czyli zestawów 2 lub kilku gier. Na przykład popularnym połączeniem są warcaby i chińczyk lub warcaby i szachy. Gdy jedna gra nam się znudzi możemy zagrać w kolejną.

Zabawka a wiek dziecka

Warcaby to pierwsza gra logiczna, jaką rodzice pokazują dzieciom, a to dlatego, że jest mniej skomplikowana niż szachy. Pamiętajmy jednak, że pionki w warcabach są dość małe. Dlatego producent umieszcza na opakowaniu stosowne informacje dotyczące ograniczeń wiekowych.

Gdy mamy bardzo małe dziecko wybierzmy warcaby, które są duże i kolorowe, to zachęci malucha do gry.

 

Warcaby w dobrych cenach

Tym, co najbardziej wpływa na koszty zakupu warcabów jest design opakowania. Osoby, którym szczególnie do gustu przypadły drewniane pudełka muszą wydać od 30 zł do nawet 70 zł. Również wygląd pionków ma wpływ na cenę, zdobione żetony są znacznie droższe.

Z kolei gry zapakowane w tekturowe pudełka, w których znajdować się może jeszcze inna plansza są znacznie tańsze. Koszt zakupu może wahać się od 10 zł do 40 zł.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ