Ranking 6 najlepszych biurek gamingowych w 2023

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

 

Biurko gamingowe – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Biurko Gamingowe Daming zostało określone przez klientów jako najlepszy mebel do postawienia komputera, nie tylko dla graczy, ale również codziennego użytkowania. Mebel jest dostępny w kolorze białym i czarnym i ma wymiary 160 cm x 75 cm x 80 cm. Składanie mebla jest niezwykle łatwe – wystarczy wkręcić dołączone nogi. Na uwagę zasługuje tu solidny blat o grubości 36 mm, który wytrzyma każde uderzenie rozemocjonowanego gracza. Huzaro 5.0 to model w drugiej kolejności polecany przez graczy. Jest on dostępny jako biurko gamingowe białe albo czarne i wyposażono go w szereg dodatków ułatwiających przechowywanie akcesoriów gracza. Wymiary mebla to 120 cm x 74 cm x 60 cm.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

To konstrukcja bardzo prosta, składająca się, wersji podstawowej, z blatu i wkręcanych nóg. Klient może też wybrać wersję wzbogaconą o światło LED, przeloty na kable oraz gniazdo 3x230v, HUB z przepustem.

Wady

Według klientów wkręcanie nóg nie jest dobrze spasowane i niektórym odbiorcom sprawia problem, również nie zawsze udaje się uniknąć kołysania się mebla. Klienci przekazują też, że biurko po rozpakowaniu śmierdzi przez parę godzin.

Podsumowanie

To model o wymiarach 160 cm x 75 cm x 80 cm sprzedawany w kolorze czarnym i białym. Biurko proste w konstrukcji wyposażono w gruby blat 36 cm odporny na wszelkie emocje gamingowe.

Drugi wybór

Zalety

To model z blatem grubości 25 mm wykonanym z płyty HDF PCV i powierzchnią pokrytą powłoką na wzór karbonu. Użytkownik znajdzie tu szereg akcesoriów ułatwiających zarządzanie powierzchnią, takich jak miejsce na płyty, pady, słuchawki czy podstawkę pod monitor.

Wady

To małe biurko o łącznej długości zaledwie 120 cm. W przypadku konieczności wykorzystania mebla również do codziennej pracy, nie znajdzie się tu miejsce dla drukarki czy innych akcesoriów biurowych.

Podsumowanie

Biurko o stabilnej konstrukcji ma regulowaną wysokość. Dostępne jest w kolorze białym lub czarnym, a do klienta jest dostarczane w stanie do złożenia. To wzmocniona konstrukcja odporna na uderzenia.

Rozważ też

Zalety

To biurko o dużej powierzchni dostępnego blatu wynoszącej 200x135x65cm. Każdy z 2 łączonych w dowolnej konfiguracji blatów zaopatrzono w otwory na przeprowadzenie przewodów. Biurko jest dostępne w wersji białej i czarnej.

Wady

To model o bardzo prostej konstrukcji, poza otworem na przeprowadzenie przewodów nie ma żadnych udogodnień dla gracza. Brak podstawki pod ekran, miejsca na akcesoria gracza itp. Każdy musi indywidualnie doposażyć mebel do swoich potrzeb.

Podsumowanie

Biurko do klienta przychodzi w stanie do złożenia. Dołączona instrukcja pozwala na sprawny montaż. Blat o grubości 18 mm wykonano z płyty meblowej i oklejono okleiną z PCV. Biurko jest stabilne i wytrzymałe.

 

 

6 najlepszych biurek gamingowych. Opinie w 2023 roku

 

Wybór odpowiedniej wielkości i konstrukcji biurka gamingowego może sprawić trudność niejednemu klientowi. Nasz ranking biurek gamingowych ma za zadanie wybór ten ułatwić. Zawarliśmy w nim wyłącznie meble chwalone przez użytkowników. Zatem jeśli i Ty zadajesz sobie pytanie jakie jest najlepsze biurko gamingowe zapraszamy do lektury poniższego tekstu. 

 

Biurko gamingowe białe

 

1. Biurko Gamingowe Daming 160 cm x 75 cm x 80 cm

 

Biurko gamingowe Daming 160 cm x 75 cm x 80 cm to model o bardzo prostej konstrukcji, po prostu blat i nogi i w tym cały jego urok. Producent dopuszcza małe udogodnienia w swoim produkcie, którymi są dołączone LEDy, przepust oraz gniazdo 3x230v, HUB z przepustem. Zakres rozszerzenia konstrukcji należy określić podczas zakupu. Do dyspozycji użytkownik ma biurko gamingowe z ledami, z blatem białym lub czarnym i czarnymi wkręcanymi nogami.

Biurko do gier ma wysokość 75 cm, szerokość 160 cm i głębokość 80 cm. Przestrzeń na nogi to 71 x 136 cm. Solidny blat, wykonany z pełnej płyty laminowanej ma grubość 36 mm i można go na wysokość regulować w zakresie 3 cm. Zarówno producent, jak i odbiorcy mebla określają, że jest on solidny i spełnia wymagania najbardziej rozemocjonowanego gracza. Po otrzymaniu przesyłki wystarczy wkręcić nagwintowane dołączone do przesyłki nogi biurka, aby rozpocząć użytkowanie. Biurko jest wykonywane przez stolarza, nie jest to produkcja taśmowa. 

 

 

 

 

Biurko gamingowe Huzaro

 

2. Biurko Gamingowe Komputerowe Dla Graczy Huzaro 5.0

 

Polecanym przez użytkowników biurkiem jest również biurko gamingowe komputerowe dla graczy Huzaro 5.0 o wymiarach 120 cm x 74 cm x 60 cm. Huzaro 5.0 ma blat wielkości 120 cm x 60 cm i grubości 25 mm, nadstawkę przeznaczoną na monitor o rozmiarze 120 cm x 15 cm. Wysokość blatu od podłogi wynosi 69,5 cm, ale nóżki są regulowane i ostateczną wysokość użytkownik może dopasować do swoich potrzeb.  Blat produktu wykonano z płyty HDF PCV, a jego powierzchnię pokryto specjalnie wykonaną powłoką na wzór karbonu, dzięki czemu jest on odporny na zarysowania, a także wygląda oryginalnie.

Dzięki dwóm wykonanym otworom w blacie organizacja przeprowadzenia przewodów komputerowych pozwala na zachowanie porządku. Biurko gamingowe huzaro wyposażono też w kilka udogodnień. Znajdziemy tu dołączony uchwyt na napoje, gdzie gracz wygodnie ustawi puszkę, kubek czy butelkę. Ponadto biurko gamingowe 120×60 wyposażono w specjalny uchwyt na pady, płyty i inne akcesoria, a poniżej blatu jest specjalne miejsce do zawieszenia słuchawek. 

 

 

 

 

Biurko gamingowe narożne

 

3. Biurko Gamingowe Inna 200 cm x 73 cm x 135 cm

 

Biurko gamingowe Inna 200 cm x 73 cm x 135 cm to model narożny, o którego końcowym kształcie decyduje klient. Do dyspozycji kupującego są tak naprawdę 2 blaty o rozmiarze 135 cm x 65 cm, które złożone w literę „L” daje wymiary dłuższego boku 200 cm i krótszego 135 cm. Biurko można złożyć w obie strony uzyskując dłuższy bok z potrzebnej strony. Biurko gamingowe narożne ma wysokość 73 cm i przestrzeń na nogi 72 cm, jednak ostateczną wysokość użytkownik uzyskuje za pomocą regulacji.

Model ten jest sprzedawany jako biurko z białym blatem i czarnymi nogami, lub w całości czarne. Blat wykonano z 18 mm płyty meblowej oklejonej na krawędziach okleiną z PCV. Biurko do klienta przyjeżdża w stanie do złożenia, a w paczce znajduje się precyzyjna instrukcja prowadząca krok po kroku jak tego dokonać. Zadowolone z tego mebla są osoby których celem zakupu było biurko gamingowe duże, bo powierzchnia blatu w tym modelu to 200x135x65cm.

 

 

 

 

Biurko gamingowe LED

 

4. Biurko Zdesk 140x71x68 cm

 

Biurko Zdesk 140x71x68 cm reprezentuje powierzchnię roboczą wynoszącą 138 cm x 68 cm oraz nośność wynoszącą kilkadziesiąt kilogramów. Wykonano je w kolorze grafitowym, ale dostępne są również inne wersje kolorystyczne. Blatowi wykonanemu z 18 mm płyty meblowej nadano ciekawy, nowoczesny kształt. Wysokość biurka wynosi 71 cm powiększona o 3 cm przeznaczone do regulacji przez użytkownika. Ciekawym rozwiązaniem mebla jest wyposażenie go w wielokolorowy LED oraz pilota bezprzewodowego do zarządzania światłem.

Długość dołączonej taśmy LED-owej ma 5 m i na jej powierzchni zamontowano 300 diod o żywotności 50 tys. godzin. Ich pobór mocy to zaledwie 7 W. Taśma o szerokości 8 mm może być przycinana, a mocuje się ją za pomocą taśmy samoprzylepnej. Biurko gamingowe LED ma też przepust na kable i 4 sloty 3.0 HUB USB. W zakupionym zestawie dołączone są również sterownik do LED-ów oraz zasilacz. Blat wyposażono również w otwór przelotowy do przewodów o wymiarach 60x14mm.

 

 

 

 

Biurko gamingowe z szufladami

 

5. Biurko Komputerowe Narożne B20 Lewe

 

Gdy celem Twoich poszukiwań jest mebel zapewniający miejsce do przechowywania akcesoriów gamingowych czy biurowych, może zainteresuje Cię biurko komputerowe narożne B20 Lewe. Mebel stanowi jeden z elementów systemu mebli CLP, zatem w podobnym designie można dobrać kolejne meble do tego samego wnętrza. Biurko gamingowe z szufladami wykonano z płyty białej laminowanej firmy Kronospan o grubości 16 mm, zaopatrzonej w certyfikat higieniczny E1.

Obrzeże płyt wykończono okleiną ABS 0,5 mm. Mebel wyposażono w 3 szuflady, szafkę z 1 półką zamykaną drzwiczkami i wewnętrzną półkę podbiurkową. Długość mebla wynosi 155 cm z dłuższego boku i 85 cm z krótszego. Wysokość to 77 cm. Mebel znajdzie zastosowanie w zarówno w pokoju młodzieżowym, dziecięcym, jak i w pomieszczeniu biurowym czy pracowni. Użytkownicy przekazują, że biurko nie jest skomplikowane w składaniu, a wszelkie potrzebne do tego elementy są dołączone do produktu. Po złożeniu mebel jest stabilny, a przestrzeń do przechowywania akcesoriów spora. 

 

 

 

 

Biurko gamingowe duże

 

6. Biurko Gamingowe Dpmeble 120 cm x 75 cm x 60 cm

 

Biurko Gamingowe Dpmeble 120 cm x 75 cm x 60 cm ma bardzo oryginalnie wykończony laminowany blat o grubości 18 mm. Jest on koloru czarnego w widocznymi białymi zarysowaniami, design ten nazwano “Black Royal Marmur”. Biurko jest dostępne również w kolorach beton milenium, dąb odwieczny i dąb sonoma.  To dobre biurko gamingowe ma wysokość 75 cm, powierzchnia blatu to wymiar 120 cm x 60 cm. Zatem użytkownikowi przeznaczono przestrzeń na nogi o wielkości 112 cm x 69 cm.

Obok nowoczesnego wzornictwa zastosowanego w tym meblu, wyróżnia się ono stabilnym, sztywnym stelażem wykonanym z metalowych profili 40mm x 20mm malowanymi proszkowo. Na blacie wykonano przepust na przeprowadzenie przewodów, zamknięty kształtką plastikową w czarnym lub szarym kolorze. Po stronie użytkownika leży określenie, w którym miejscu przepust ma się znaleźć. Biurko po dostawie od producenta trzeba poskładać samodzielnie, a w paczce użytkownik znajdzie wszystkie potrzebne elementy do sprawnego poskładania mebla. Montaż nie jest skomplikowany. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie biurko gamingowe kupić?

 

Wybór biurka, które będzie wygodne, odpowiednie rozmiarowo, będzie spełniało wszystkie wymagania w zakresie wyposażenia i koloru to niełatwe zadanie. Nie wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać frazę „biurka gamingowe w dobrych cenach”, aby faktycznie znaleźć biurko, które spełni wszystkie oczekiwania. Nawet gdy wybierzemy rekomendowane biurko gamingowe diablo, czy biurko gamingowe pro-gamer nie mamy gwarancji, że będzie to biurko spełniające wszystkie wymagania. Jak zawsze przy wyborze każdego mebla, najlepsze biurko gamingowe to takie, które będzie wygodne w eksploatacji, a także będzie pasować do pozostałego wyposażenia pokoju. 

Jakie biurko gamingowe wybrać?

Przede wszystkim należy określić budżet, jaki mamy zamiar przeznaczyć na zakup mebla. Obok ceny, dobrze jest spenetrować jakość wykonania wybranego mebla, stopień zadowolenia z użytkowania innych kupujących, którzy wybrane przez nas biurko już mają w domu i przeglądnąć pozostawione przez nich opinie o biurkach gamingowych. Proste biurko możemy kupić już za kwotę 300 złotych, ale też znajdziemy modele, których koszt przekracza 2 tys. złotych. Droższe zwykle jest biurko gamingowe wyposażone w oświetlenie LED oraz w szereg udogodnień do przechowywania akcesoriów, wyposażone w HUB, głośniki i inne elementy. Niebagatelną sprawą, która ma znaczny wpływ na cenę jest tu design mebla, im bardziej wyszukany i niecodzienny, wprowadzający gracza w odpowiedni nastrój, tym cena rośnie. 

 

Ergonomia

To jeden z ważniejszych parametrów przy wyborze biurka generalnie, nie tylko tego dla gracza. Źle dobrane biurko dla wysokiej (lub niskiej) osoby sprawi, że gracz będzie skarżył się na bóle kręgosłupa, przedramion, czy innych części ciała. Biurko należy dobrać tak, aby wzrok użytkownika padał na górną krawędź monitora, blat natomiast powinien być na takiej wysokości, aby przedramiona swobodnie się na nim wsparły, a kąt ramienia i przedramienia wynosił 90 stopni.  Test biurek gamingowych pokazuje, że producenci w większości wypadków decydują się na wysokość swoich produktów w granicach 72 – 75 cm. Osobom wysokim lub niskim, zwracamy uwagę, aby dobrali dla siebie taki model, który pozwala na regulację wysokości blatu. 

 

Rozmiar i wyposażenie

Każdy z nas ma inne oczekiwania i upodobania. Podczas gdy jedną osobę zadowoli dobre i tanie biurko gamingowe składające się wyłącznie z blatu z nogami, to inny użytkownik będzie poszukiwał modelu nie tylko o określonym kształcie i rozmiarach, ale i wyposażeniu. Określając rozmiar mebla, trzeba przyjrzeć się powierzchni, którą przeznaczymy na postawienie mebla, bo ona głównie będzie determinowała na jak duże biurko możemy się zdecydować. Do wyboru mamy meble tradycyjne o prostokątnym blacie (lub o nieco pofalowanych brzegach, ale wciąż na bazie prostokąta), lub meble przeznaczone do postawienia w kącie pokoju – narożne. Biurka też mogą być wyposażone wyłącznie w blat albo mieć w swej konstrukcji podstawkę lub uchwyt pod monitor. Częstym wyposażeniem biurka jest też zaopatrzenie mebla w rozmaite uchwyty: Do powieszenia słuchawek, do postawienia napoju w puszce czy kubku, do przechowywania płyt, uchwyt na pady. Nierzadko biurka są wyposażone też w uchwyty do organizacji przewodów komputerowych, dodatkowe gniazdka, HUB-y, uchwyty na komputer, podkładki LED, czy oświetlenie całego biurka światłami LED zarządzanymi za pomocą pilota. 

Innym rodzajem wyposażenia jest przestrzeń do przechowywania. Klasyczne biurko gamingowe ultradesk, to w zasadzie płyta biurka wyposażona w gamingowe akcesoria i udogodnienia. Jednak nie wszyscy gracze takiego mebla poszukują, zatem biurko gamingowe z szafkami to też jest opcja zakupowa dla osób grających w gry. Można tu dostać mebel, który jest zintegrowany z szafkami czy szufladami, bądź zaopatrzyć się po prostu w dodatkowy kontenerek podbiurkowy. Nawet niewielkie biurko gamingowe 100×60 może zmieścić pod blatem kontenerek. 

Materiał wykonania

Najczęściej wykorzystywanym materiałem do budowy biurka jest płyta meblowa, drewno, płyta MDF. Jednak producenci szukają sposobów, aby przyciągnąć „rasowych” graczy do swoich produktów, wykorzystując coraz ciekawsze wzory i materiały. Nierzadko więc blaty są wykonane z tworzywa lub metalu zapewniające odpowiednią wytrzymałość blatu i stabilność całej konstrukcji. Często blat, obok odpowiedniej grubości (nawet 36 mm) jest pokryty specjalną powłoką karbonową, lub udającą karbon, co ma wpłynąć na trwałość powierzchni, ale też i na jej wygląd. 

W sklepach dostępne są też modele biurek ustawionych na stabilnych, nieruchomych nóżkach, ale też i meble zaopatrzone w kółka, dzięki którym stolik staje się mobilny i można go wykorzystać w różnych miejscach domu. Szczególnie małe modele, tak jak biurko gamingowe z Jysk, są zaopatrzone w taką funkcjonalność. Istotnym też pozostanie fakt, czy kupione biurko gamingowe ma być meblem wyłącznie przeznaczonym do użytkowania przy rozrywce jaką jest gra komputerowa, czy też mebel ma mieć szerszą funkcjonalność, bo będzie wykorzystywany też do pracy biurowej, przechowywania dokumentów i innych akcesoriów. 

 

 

FAQ

 

P1: Co to jest biurko gamingowe?

Określenie „biurko gamingowe” wzięło się stąd, że gracze komputerowi mają nieco inne oczekiwania dotyczące zarówno wyglądu jak i funkcjonalności takiego biurka. Najczęściej myśląc o biurku gamingowym wyobrażamy sobie mebel o „odlotowym” designie, często jest to czarne biurko z niecodziennym wzorem blatu i wielokolorowym podświetleniem LED. Gracze cenią też dodatkowe wyposażenie, na które składają się uchwyty na akcesoria, przewody, ustawienia monitora czy jednostki. Jednak tak naprawdę, każde biurko może być traktowane jako gamingowe, niezależnie od materiału wykonania i designu. Ważne jest, aby właściciel mebla dobrze czuł się przy jego użytkowaniu i aby pasował mu w zakresie rozmiaru, wyglądu i ergonomii. 

P2: Jak zrobić biurko gamingowe?

Chcąc przekształcić zwykłe biurko w mebel gamingowy zwykle użytkownicy zabiegają o jego odpowiednie wyposażenie i design. Pozycją „must have” takiego biurka jest instalacja oświetlenia LED, które czyni mebel bardziej niezwykłym. Światła można zainstalować wokół blatu, ale też można wykorzystać gotowe rozwiązania jakimi są podkładki ze światłami LED. Innymi akcesoriami wykorzystywanymi do biurek gamingowych są uchwyty pozwalające na znalezienie stałego miejsca na pady, słuchawki, płyty, etc. Cenione są także rozwiązania umieszczenia monitora w taki sposób, aby wzrok gracza padał na jego górną krawędź, organizacji przewodów poprzez montaż przepustów i półek utrzymujących przewody, a także zaopatrzenie biurka w odpowiedniej mocy głośniki. To w jaki sposób wyposażysz swoje biurko gamingowe zależy od Twoich potrzeb i możliwości. 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

trader231

November 6, 2022 at 8:32 pm

Ja kupiłem biurko narożne supernova222 i jestem bardzo zadowolony – duże i stabilne biurko

Odpowiadać
Szymon

November 15, 2022 at 12:03 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół GamingOwo.pl

Odpowiadać