Ranking 6 najlepszych gier Harry Potter w 2023

Ostatnio aktualizowane: 16.06.24

 

Gry Harry Potter – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Wyodrębniliśmy wśród gier opartych na przygodach Harrego Pottera najlepsze z nich. Dokonaliśmy tego na podstawie opinii kupujących, jak i aktualnych trendów zakupowych. Gracze obecnie wskazują Lego Harry Potter Collection PS4 jako grę, która sprawia najwięcej frajdy i rozrywki zarówno dzieciom od lat 7 jak i dorosłym. Gra pozwala na przeżycie przygód Harrego Pottera, a jej motywem przewodnim są wszystkie części książek o tym bohaterze. Gra pozwala na zabawę w pojedynkę lub ze znajomymi i dostarcza wiele emocji. Dobble Harry Potter to druga pozycja w rankingu wskazywana przez miłośników postaci Harrego Pottera jako gra spełniająca najwyższe wymagania. Tu do dyspozycji graczy są okrągłe karty z postaciami i symbolami z książki i filmu, a gracza rolą jest ich jak najszybsze odnalezienie na karcie i nazwanie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

W skład kupowanego zestawu wchodzi LEGO Harry Potter: Lata 1-4 i lata 5-7, pakiet 10 postaci i pakiet 5 zaklęć i czarów. Gra pozwala na uczestnictwo w przygodach Harrego Pottera zawartych na kartach książek.

Wady

Użytkownicy wskazują na zły system zapisu gry i fakt, że po jej wyłączeniu cofa się ona do punktu startu. Również jako minus kompletu jest oceniana wersja językowa, w której brak jest języka polskiego. Uczestnicy gry muszą posługiwać się wersją anglojęzyczną.

Podsumowanie

To gra przeznaczona dla użytkowników począwszy od 7 roku życia, ale również i dorośli użytkownicy doskonale się czują w roli graczy. Połączenie LEGO z fabułą o przygodach Harrego Pottera sprawia, że gra cieszy się dużym powodzeniem.

Drugi wybór

Zalety

To gra zapakowana w metalowe okrągłe pudełko, w którego wnętrzu znajdziemy różnorakie karty z symbolami rodem z książek z Harrego Pottera. Gra polega na odszukiwaniu tożsamych symboli i dostarcza wiele emocji.

Wady

Ponieważ w trakcie gry należy posługiwać się terminologią rodem z Harrego Pottera, osoby, które nie znają książek, ani filmów o tym bohaterze nie mają równych szans w rozgrywkach, bo gubią się w nazewnictwie poszczególnych osób czy przedmiotów.

Podsumowanie

To gra odpowiednia do zabrania na wakacje, doskonale wypełni wieczór lub czas niepogody. Polecana jest dla graczy od lat 6, a ich minimalna ilość to 2 osoby. Gra jest dynamiczna, wymaga od graczy spostrzegawczości i szybkiego działania.

Rozważ też

Zalety

Gra nie tylko pozwala na wcielenie się w postać Harrego Pottera, ale także jako bohater, gracz ma zadanie rozwiązać zagadkę zaginięcia przyjaciela. Na kanwie przygód znanego i lubianego bohatera polski producent przygotował pasjonującą planszową grę fabularną.

Wady

Zasady gry są dość skomplikowane, a ilość akcesoriów dołączona do zestawu utrudnia szybkie rozeznanie się co do czego służy. Również nieznajomość przygód Harrego Pottera nie ułatwia poznania zasad rozgrywki.

Podsumowanie

To gra dla 3 – 5 uczestników, którzy rozgrywają ją w ciągu około 1 godziny. W dokładnym poznaniu zasad pomaga dołączona do zestawu instrukcja gry. Każda rozgrywka buduje wśród graczy niepowtarzalny klimat.

 

 

6 najlepszych gier Harry Potter. Opinie w 2023 roku

 

Osoby poszukujące gry opartej na kanwie przygód Harrego Pottera zapraszamy do lektury. Dziś wybraliśmy najchętniej kupowane przez fanów małego czarodzieja gry wprowadzające graczy w świat magii. Poniżej prezentujemy ranking najlepiej postrzeganych przez klientów pozycji. 

 

Lego Harry Potter gra

 

1. Lego Harry Potter Collection Gra PS4

 

Młodzi gracze, a nawet dorosłe osoby chętnie sięgają po Lego Harry Potter Collection Gra PS4. Gra składa się z kolekcji LEGO Harry Potter lata 1-4 i lata 5-7. Pierwsza z kolekcji oparta jest na pierwszych czterech tomach serii:

Harry Potter i Kamień Filozoficzny, 

Harry Potter i Komnata Tajemnic, 

Harry Potter i Więzień Azkabanu, 

Harry Potter i Czara Ognia,

Jej akcja rozgrywa się w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, a uczestnik rozgrywki czerpie z magii świata Harry’ego Pottera połączonego z kreatywną zabawą, na jaką pozwalają klocki LEGO. 

Lata 5-7 oparte są na tomach:

Harry Potter i Zakon Feniksa, 

Harry Potter i Książę Półkrwi, 

Harry Potter i Insygnia Śmierci.

A gracze współuczestniczą w walce z Lordem Voldemortem dobra ze złem. Ta gra Harry Potter na PS4 jest polecana dla graczy od 7 roku życia i pozwala na grę w pojedynkę jak i z wieloma graczami. A według posiadaczy Lego Harry Potter Collection zawiera ona nie tylko znane motywy z książek i filmów, ale także przedstawia je w zabawny sposób dostarczając rozrywki na wysokim poziomie. 

 

 

 

 

Gra Dobble Harry Potter

 

2. Gra Familijna Dobble Harry Potter

 

Gra Familijna Dobble Harry Potter pozwala mile spędzić czas z rodziną jak i przyjaciółmi. Jednak znajomość postaci i przedmiotów występujących w książkach i filmach o Harrym Potterze jest kluczowa. Gracze poszukują w kartach trzymanych w dłoni symboli tożsamych z tymi na karcie leżącej na stole. Kto pierwszy znajdzie pasujący symbol i go nazwie, zdobywa punkt.

Wszystkie z symboli i postaci pochodzą z książek i filmów, gdzie bohaterem jest Harry Potter, a gra planszowa i jej obrazki dokładnie nawiązują do świata Hogwartu. Jest to gra rozwijająca spostrzegawczość i refleks, a poszczególne rozgrywki nie są długie. Gra jest zapakowana w okrągłe metalowe pudełko, w którym mieszczą się wszystkie, również okrągłe karty używane do rozgrywki.

Według graczy gra Dobble Harry Potter dostarcza graczom wiele emocji, jest dynamiczna i pozwala na zacieśnianie więzi rodzinnych. W instrukcji obsługi znajdziemy 5 różnych sposobów prowadzenia rozgrywki, a wielu z graczy znajduje również kolejne równie interesujące. 

 

 

 

 

 Harry Potter gra planszowa

 

3. Gra Planszowa Winning Moves Cluedo: Harry Potter

 

Gra Planszowa Winning Moves Cluedo: Harry Potter to gra wydana przez polskiego producenta w języku polskim. Jest to planszówka wzbogacona o wiele różnych dodatków. Obok planszy znajdziemy tu szereg kart (tożsamości, pomocy, tajemnicy, mrocznej talii) i żetonów (proszku fiuu, podejrzanych i przedmiotów), a także takie elementy jak kostki: Zielona i czarna, notatnik, koperta i 6 pionków.

Gra pozwala na jednoczesne uczestnictwo 3 do 5 osób, a czas jednej rozgrywki wynosi około 60 minut. Rozgrywką najbardziej będą zainteresowane osoby, które mają zadatki na detektywa, bowiem w czarodziejskim świecie Harrego Pottera, w którego gracz się wciela trzeba rozwiązać zagadkę zaginięcia jednego z przyjaciół.

Gracze przyznają, że rozgrywka, gdy pozna się już jej zasady, jest bardzo wciągająca, a także zmusza do analizy i logicznego myślenia. A najważniejsze, że oferuje miło spędzony czas z przyjaciółmi bądź rodziną.

 

 

 

 

Harry Potter Gra PC

 

4. Lego Harry Potter 5-7

 

Gra Lego Harry Potter online 5-7 jest dostępna w dystrybucji cyfrowej i pobiera się ją z serwera Steam, na którym należy utworzyć konto. Po zakupie gry otrzymujemy kod, który jest dostępem do niej. Zatem logujemy się na swoim koncie Steam, a następnie aktywujemy kupiony produkt. W celu aktywacji, w oznaczonym miejscu należy wpisać otrzymany przy zakupie specjalny kod, od tej chwili możemy pobrać grę i zacząć rozgrywkę. 

Lego Harry Potter 5-7, to gra, która wykorzystuje popularność LEGO, Harry Potter tworzy tło i nastrój, a gra nawiązuje do części: Harry Potter i Insygnia Śmierci, Harry Potter i Książę Półkrwi i Harry Potter i Zakon Feniksa. Gra jest pełna magii, wymaga rzucania zaklęć i staczania pojedynków. Choć łatwiej jest dostać grę w wersji anglojęzycznej, to jest również możliwy zakup wersji polskiej.

Kanwa przygód w jakich bierze udział Harry Potter i gra PC daje możliwość spędzenia czasu z przyjaciółmi. I choć podstawowa wersja gry ma status singleplayer, to możemy skorzystać z systemu drop-in – drop-out w trybie kooperacji, który zawiera dynamiczny podział ekranu.

 

 

 

 

Harry Potter i Zakon Feniksa gra

 

5. Gra Karciana Top Trumps Harry Potter I Zakon Feniksa

 

Jeśli nie jesteś fanem gier rozgrywanych na komputerze i Twój ulubiony bohater Harry Potter i gra na PC na kanwie jego przygód nie jest tym czego poszukujesz, to może zainteresuje Cię gra karciana Top Trumps Harry Potter i Zakon Feniksa.

Top Trumps to karty znane od, bez mała 50 lat, które oferują rozmaite tematycznie edycje. My prezentujemy edycję Harry Potter i Zakon Feniksa. Gra składa się z kart przedstawiających bohaterów książki, przedmioty związane z fabułą czy cały szereg innych atrybutów. Według producenta gra ta spodoba się nawet Mugolom. Jest ona przeznaczona dla graczy od 6 roku życia, a minimalna ilość graczy to 2 osoby.

Rozgrywka nie trwa długo, bo średni czas jednej z nich to 15 minut. Zestaw, zapakowany w plastikowe pudełko zawiera 33 karty o wymiarach 10 x 6,2 cm wykonanych ze sztywnego kartonu. Według graczy jakość ich jest bardzo dobra, zarówno pod względem wykonania, jak i jakości grafik na nich umieszczonych. 

 

 

 

 

Harry Potter i Więzień Azkabanu gra

 

6. Gra Karciana Top Trumps Harry Potter i Więzień Azkabanu

 

Tematyka gier karcianych o Harrym Potterze często ma swoje źródło w poszczególnych częściach sagi. Prezentowana, czerpiąc inspiracje z części Harry Potter i Więzień Azkabanu, gra karciana zawiera na swoich kartach 30 postaci odgrywających kluczowe znaczenie w tej właśnie części książki i filmu. Gra pozwala na rozgrywkę minimalnie dwóch osób, ale może ich być i nawet kilka.

Karty każdy z rozgrywających przechowuje karty rewersem do góry, po kolei w rozgrywce odkrywając pierwszą z góry, należy wybrać jeden z atrybutów, inni gracze odkrywając swoje karty sprawdzają wartości do nich przypisane. Wygrywa ten, kto ma najwięcej punktów. A zwycięzcą rozgrywki zostaje ten, kto odbierze wszystkie karty rywalom. Gra ma 33 karty zapakowane w poręczne pudełko z tworzywa, które ułatwia zabranie gry na przykład na wakacje.

Według graczy to dobrze wykonane karty do gry o wysokiej jakości zapewniającej długą ich żywotność. A fakt, że gra jest przeznaczona dla graczy od lat 6 pozwala w potyczkach uczestniczyć całej rodzinie. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką grę Harry Potter kupić?

 

Gdy myślimy o tym jaką grę Harry Potter wybrać, większości z nas przychodzą do głowy gry, których rozgrywka odbywa się na komputerze, często online, albo na konsoli PlayStation lub Xbox. Na każdy z tych nośników bez problemu znajdziemy gry Harry Potter w dobrych cenach. Użytkownicy konsoli przekonują, że jest to sprzęt całkowicie bezproblemowy, jeśli chodzi o ustawienia graficzne czy brak kompatybilności sterowników, dlatego gra Harry Potter Xbox 360 stała się ich ulubioną rozrywką. Nie bez znaczenia jest fakt, że używanie konsoli pozwala na wygodną pozycję na fotelu czy kanapie z bezprzewodowym joypadem. Jednak gry na konsolę mogą być droższe niż te na PC-ta. Pewnym udogodnieniem i tańszą wersją będzie zakup gry w postaci elektronicznej. Przy czym nawet najlepsza gra Harry Potter nie jest rozrywką, po którą sięgają gracze szukający gamingowych hitów, dlatego nie musimy się obawiać wysokich cen gier z ulubionym bohaterem. Dobrą i tanią grę Harry Potter na PC podobnie jak na konsolę można kupić w wersji elektronicznej i to nawet za mniej niż 20 PLN. Wiele z nich jest dostępnych na platformie Steam, na której trzeba się zalogować, aby z gry korzystać. Gry przeznaczone na komputer albo konsolę często mają opcję wyboru wersji dla jednego lub więcej graczy. 

Gry komputerowe często przyciągają rozgrywających piękną grafiką, dynamiką gry, wciągającą akcją podbudowaną umiejętnie dopasowana muzyką. Dlatego również opinie o grach Harry Potter przeznaczonych na te nośniki są z zasady pozytywne i zachęcają do kupna gry dla siebie. 

Jednak nie wszyscy chcą spędzać czas wyłącznie przed monitorem. Dla tych osób właśnie przygotowaliśmy ranking gier Harry Potter, w którym przedstawiamy również inne od elektronicznych wersje. Ciekawą, rodzinną grą, albo też ulubioną rozrywką grupy przyjaciół może się okazać gra planszowa. Po latach odstawienia tego typu gier na tor boczny, obecnie wracają one do łask i zaskakują pomysłowością producentów.  Dobra gra Harry Potter umieszczona na planszówce jest równie ekscytująca co gra komputerowa. Za jej wyborem przemawia fakt, że lepiej od innych form, wpływa na poprawienie komunikacji społecznej graczy, bo gra taka wymaga aktywnego udziału każdego z członków i interakcji. Test gier Harry Potter wysoko klasyfikuje gry planszowe. Na kanwie przygód małego czarodzieja są w planszówkach zbudowane ciekawe narracje, gracze przeżywają przygody, odkrywają tajemnice i rozwiązują zagadki posługując się wieloma przedmiotami, których pochodzenie jest zaczerpnięte z książki Harry Potter. Gra planszowa może opierać się na jednej z części całej opowieści lub zawierać elementy wszystkich części. Z zasady gra toczy się wśród tajemnic i czarów, a także skupia się na walce dobra ze złem. Wiele planszówek ma skomplikowane zasady, które są trudne do zrozumienia dla osób, które nie są fanami Harrego Pottera i tym samym nie są wtajemniczeni w całą narrację, jak i szereg postaci i przedmiotów jej towarzyszących.

Zapewne tak dużych wymagań dotyczących znajomości książki i filmu nie niosą za sobą gry karciane. Wśród tej kategorii gier także znajdziemy te o przygodach małego czarodzieja. Jaka jest najlepsza karciana gra Harry Potter? To zależy od upodobań gracza. W Polsce prym wiodą gry karciane Top Trumps dostępne o najrozmaitszej tematyce. Wśród gier znajdziemy te o tematyce sportowej, o miejskiej, przyrodniczej, czy właśnie z tematyką przygód Harrego Pottera. Karty Top Trumps istnieją na rynku od około 50 lat i są dobrej jakości. Karty o przygodach Harrego Pottera Top Trumps są podzielone na tomy i na kartach znajdziemy ryciny nawiązujące do konkretnego tomu. Zatem możemy kupić karty Harry Potter i Kamień Filozoficzny z rysunkami początków nauki magii w szkole Hogwartu, albo Harry Potter i Zakon Feniksa, gdy na kartach znajdziemy rysunki potyczek z Lordem Voldemortem. Karty pozwalają na rozrywkę 2 osób, ale też i 6 przyjaciół. Są ponadto małe i łatwo je ze sobą zabrać na przykład na wakacje, aby umilić sobie ewentualną niepogodę. 

 

 

FAQ

 

P1: Ile kosztuje gra lego Harry Potter?

LEGO® Harry Potter™: Collection to popularna gra wśród fanów małego czarodzieja. Jej fenomen polega na tym, że świat magii, tajemniczości, rozwiązywania zagadek i rzucania czarów został przedstawiony w formacie LEGO. Cała kolekcja składa się z 2 części: Lata 1 -4, opartej na 4 częściach książki, oraz lata 5-7, opartej na pozostałych trzech tomach. Każdy z zainteresowanych zakupem tej pozycji ma opcję zakupu bądź całej kolekcji, lub też oddzielnie części zawierającej lata 1-4, lub 5-7. Oczywiście zakup ten będzie obarczony inną ceną. Za komplet przeznaczony na konsolę XBOX 360 czy Nintendo Switch będziemy musieli zapłacić w przybliżeniu 100 – 150 PLN. Kupując pojedyncze części możemy już znaleźć sprzedawców oferujących je od 45 PLN, ale częściej występującą ceną jest 60 – 80 PLN. Najtańszą wersją będzie zakup dostępu online do platformy Steam. W ten sposób za jedną część gry musimy zapłacić nie więcej niż 20 PLN.

 

P2: Harry Potter gra – gdzie kupić?

Każdą grę komputerową, również tę na kanwach przygód Harrego Pottera możemy kupić w sklepach stacjonarnych, prowadzących sprzedaż gier. Ale popularne gry są także ofertą wielu księgarń czy sklepów prowadzących sprzedaż książek, gazet, płyt i różnych gadżetów. Bez problemu znajdziemy tego typu gry w sklepach internetowych. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę poszukiwaną frazę, aby wyskoczyły nam dostępne opcje. Dodatkowo w ten sposób możemy szybko porównać oferty, wybierając tę najbardziej korzystną cenowo. Również, jeśli celem naszych poszukiwań jest gra planszowa czy karciana, sposób poszukiwań oferty będzie tożsama. Jednak wielu klientów szukając gry planszowe czy te składające się z kart chciałoby przeglądnąć ich zawartość, aby ocenić atrakcyjność. Sklepy stacjonarne pozwalają na taką opcję. Trudniej w tym wypadku jest w przypadku wyboru zakupu online. Jednak należy pamiętać, że każdy zakup przez Internet możemy zwrócić otrzymując zwrot pieniędzy. Zatem jeśli przysłana gra nie będzie nam odpowiadać nie ponosimy ryzyka niewłaściwego rozporządzenia swoimi finansami. 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ