Ranking 9 najlepszych gier dla 2 osób w 2021

Ostatnio aktualizowane: 01.08.21

 

Gra dla 2 osób – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Na rynku jest wiele gier dla 2 osób, jak znaleźć tę odpowiednią? W tym pomoże Ci nasz ranking, w którym opisaliśmy kilka godnych uwagi propozycji. Jedną z nich jest Far Cry 4 – gra na PC w polskiej wersji językowej, za sprawą, której można przenieść się do regionu Himalajów. Gracze wcielają się w mężczyznę, który po kilku latach udaje się do rodzinnej wioski, aby zobaczyć się z matką. Po przybyciu na miejsce okazuje się, że na skutek rządów samozwańczego króla wybuchła wojna domowa, mająca na celu obalenie go. Ciekawą grą na konsolę jest F1 2019 Anniversary Edition. To bardzo dobry wybór dla miłośników wyścigów Formuły 1.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Za sprawą gry można przenieść się do fikcyjnej miejscowości Kyrat położonej w Himalajach i podziwiać piękne widoki. Bardzo ciekawa fabuła sprawia, że trudno jest odejść od komputera. To gra w polskiej wersji językowej.

Wady

Jak twierdzą gracze, nie każdy komputer spełnia wymagania systemowe wskazane przez producenta. Przed rozpoczęciem rozgrywki należy odpowiednio dopasować rozdzielczość, aby grafika płynnie działała.

Podsumowanie

Ponieważ akcja nie jest przewidywalna, kolejne wydarzenia mogą być bardzo dużym zaskoczeniem. W grze wcielamy się w mężczyznę, który wraca do rodzinnej miejscowości odwiedzić umierającą matkę. Na miejscu okazuje się, że w kraju wybuchła wojna domowa i musimy odnaleźć się w nowej, trudnej sytuacji.

Drugi wybór

Zalety

W czasie rozgrywki wcielamy się w popularnych kierowców Formuły 1, możemy wybrać również Roberta Kubicę. Co więcej, możemy ścigać się na dowolnym torze. To bardzo dobra propozycja dla miłośników wyścigów bolidami, niezależnie od ich wieku.

Wady

Gracze mają możliwość zmiany wyglądu i osiągów swojego bolidu. Jednak na ulepszenie pojazdu wyścigowego należy poświęcić dużo czasu, zwłaszcza jeśli chcemy, aby był niezawodny przez cały wyścig.

Podsumowanie

To gra w polskiej wersji językowej, która jest przeznaczona na konsolę. Grafika została dobrze dopracowana, podobnie jak efekty dźwiękowe. Jako gracze możemy poczuć się jak prawdziwi kierowcy wyścigowi, poczuć adrenalinę oraz chęć dojechania do mety na pierwszym miejscu.

Rozważ też

Zalety

To gra karciana, która może umilić długie wieczory. Zasady są bardzo proste, a średni czas trwania jednej rundy to maksymalnie 15 minut. Co ważne, w razie konieczności do rozgrywki można zaangażować więcej niż 2 osoby.

Wady

Karty zostały wykonane z cienkiej tektury i wystarczy chwila nieuwagi, aby przypadkowo się rozerwały. Są one niezbędne do przeprowadzenia rozgrywki.

Podsumowanie

Minimalny wiek graczy to 6 lat, co oznacza, że do rozgrywki można zaangażować dziecko. Wyjaśnianie zasad nie zajmuje dużo czasu. Karty są zapakowane w niewielkie, metalowe pudełeczko, więc możemy zabrać je ze sobą na wakacyjny wyjazd. Podczas gry ćwiczymy spostrzegawczość.

 

 

9 najlepszych gier dla 2 osób. Opinie w 2021 roku

 

Poniższy ranking gier dla 2 osób przedstawia gry komputerowe, karciane, planszowe i inne. Przeczytaj dokładnie wszystkie opisy, z pewnością któraś z gier Cię zainteresuje. 

 

Gry dla 2 osób PC

 

1. Gra komputerowa Far Cry 4


Rodzicom szukającym gry dla 2 osób na PC polecamy Far Cry 4. Jest to pozycja komputerowa typu akcja. Jej producentem jest Ubisoft. Pozycja ma kilka wersji językowych, w tym angielską, niemiecką, hiszpańską i polską. Dzięki temu bez problemu zrozumiesz dialogi oraz fabułę każdej sceny. 

Fabuła jest bardzo ciekawa, gracz staje się osobą, która po kilku latach wraca do rodzinnej wioski, aby odwiedzić matkę. Okazuje się, że wioska jest rządzona przez despotycznego władcę. Ty znajdujesz się w samym środku wojny domowej i musisz sobie poradzić. Po powrocie musisz polować na zwierzęta, kontrolować wroga i podróżować po pięknej krainie. 

Graczom najbardziej podoba się wartka akcja oraz piękna grafika. Gra nie jest przewidywalna, gracze spędzają godziny na przeróżnych misjach oraz walkach. Na uwagę zasługuje muzyka, która podkreśla akcję oraz ciekawe postacie o silnym charakterze. 

 

 

 

 

Gry dla 2 osób PS4

 

2. F1 2019 Anniversary Edition gra PS4

 

F1 2019 Anniversary Edition to gra dla 2 osób, które uwielbiają wyścigi samochodowe. Jest to najnowsza pozycja z dobrze opracowanymi funkcjami. Gra polega na tym, aby jak najszybciej dotrzeć na metę. 

Graczom bardzo podoba się to, że mogą wcielić się w jednego z popularnych kierowców F1 (w tym w Roberta Kubicę). Ciekawą opcją jest również możliwość spersonalizowania bolidu. Możesz wybierać dla niego różne dekoracje oraz go ulepszać. 

Dostępna jest polska wersja językowa, więc zrozumiesz menu oraz to, co dzieje się w grze. Szczegółowa szata graficzna sprawia, że gracz czuje się, jakby naprawdę był członkiem zespołu wyścigowego. Dobre gry dla 2 osób na PS4 działają bardzo sprawnie i nie zacinają się, a opisywana przez nas pozycja taka właśnie jest. W rezultacie swobodnie przechodzisz od akcji do akcji. Pozycja jest również doceniana za ciekawą muzykę. 

 

 

 

 

Gry dla 2 osób w domu

 

3. Rebel gra towarzyska Dobble


Gry dla 2 osób do domu powinny skutecznie rozerwać towarzystwo, a takie właśnie jest Rebel Dobble. Gracz musi mieć co najmniej 6 lat, aby mógł swobodnie grać w grę. Jest to wydanie polskie, cała instrukcja jest napisana po polsku, zapoznanie się z regułami gry jest łatwe.

W zestawie znajduje się talia kart, na których są umieszczone obrazki. Wszystkie karty są rozdzielane pomiędzy graczy. Ostatnią z nich kładzie się na stole. Gracze muszą szybko porównać swoją pierwszą kartę z tą na stole oraz znaleźć na nich dokładnie taki sam symbol. Najszybsza osoba musi położyć swoją kartę na karcie i głośno powiedzieć, jaki to symbol. Wygrywa ten, kto najszybciej pozbędzie się całej talii. 

Jedna runda trwa około 15 minut. Opinie o tych grach dla 2 osób są bardzo pozytywne. Graczom podoba się to, że nawet po wielu rundach rozrywka się nie nudzi. Do zestawu dołączono wykonane z metalu pudełko. Jest ono okrągłe i małe, bardzo łatwo można wziąć je ze sobą na wakacje. 

 

 

 

 

Gry dla 2 osób walki

 

4. Gra Nintendo Switch Super Mario Maker 2

 

Super Mario Maker 2 to gra zręcznościowa, która zachwyci wszystkie dzieci, a także wielbicieli gry Mario. Jest to pozycja dla minimum jednej osoby, jednocześnie może w nią grać aż czterech graczy. Gra została przygotowana przez Nintendo na platformie Switch. 

Pozycja jest przeznaczona dla wszystkich tych, którzy zawsze marzyli o stworzeniu swojego własnego świata Mario. Możesz bez trudu tworzyć własne poziomy, ustawiać przeciwników w dogodnych miejscach, masz dostęp do wielu elementów, a także możesz sam spróbować je stworzyć. Taka zabawa jest idealna dla rodzeństwa, które chce razem spędzić trochę czasu. 

Gracze doceniają tę grę za to, że utworzone mapy można przesyłać do swoich kolegów, a także dzielić się nimi z graczami całego świata. Niektóre elementy zostały wykonane w grafice 3D, dlatego mapa prezentuje się nowocześnie i daje większe możliwości rozbudowy. Gry dla 2 osób typu walki są ciekawe i możesz się tego spodziewać również po tej pozycji. 

 

 

 

 

Gry dla 2 osób planszowe

 

5. Rebel gra planszowa Wsiąść do Pociągu: Europa

 

Gry planszowe dla 2 osób nie tracą na popularności, a wśród najczęściej polecanych jest Wsiąść do pociągu: Europa. Pozycja jest przeznaczona dla osób, które ukończyły 8. rok życia. Minimalna liczba graczy wynosi 2, a maksymalna 5. Jest to gra nie tylko familijna, ale też strategiczna i ekonomiczna, podczas rozgrywki nie będziesz się nudzić. 

W zestawie znajduje się plansza, na której widnieje mapa Europy. Dołączone są do niej również figurki przedstawiające wagony, każdy gracz ustawia je na planszy, aby stworzyć największą sieć torów kolejowych w Europie. Używa się również karty pociągów, biletów, figurek dworców. Pomimo dużej ilości elementów reguły gry nie są skomplikowane i ośmiolatki zrozumieją je w ciągu 10 minut. 

Doceniana jest jakość wykonania poszczególnych elementów. Ważne jest też to, że ta dobra gra dla 2 osób ma zawsze inny przebieg, dlatego z pewnością nie znudzi się graczom. Rozgrywka trwa dość długo, bo około godziny, jest to idealna propozycja na spędzenie rodzinnego popołudnia. 

 

 

 

 

Gry dla 2 osób dla dziewczyn

 

6. Rebel gra rodzinna Domek


Osobom szukającym gry dla dziewczyn dla 2 osób polecamy Rebel Domek. Pozycja uczy dzieci jak mogą zarządzać domem, jak ustawić meble oraz zagospodarować poszczególne pomieszczenia, aby dobrze się w nim mieszkało. Gra uczy logicznego myślenia oraz precyzji w urządzaniu mieszkania oraz optymalizacji dostępnych opcji. 

W zestawie znajdują się 4 gry planszowe, więc jednocześnie może grać 4 graczy. Każda rozgrywka ma 12 rund, podczas których należy wybrać odpowiednie wnętrza do pomieszczeń, dach oraz wszystkie dodatki. Po skończonej rozgrywce trzeba podliczyć punkty, a domy są sprawdzane pod względem funkcjonalności i innych aspektów. Do gry dołączono 100 kart przedstawiających różne dodatki, więc gracze mają z czego wybierać. 

Zaletą jest brak niezdrowej rywalizacji i dzięki temu pozycje jak ta, są określane przez wiele osób jako fajne gry dla 2 osób. Podczas rozgrywek dzieci nie niszczą swoich domów, zajmują się jedynie tworzeniem swoich domków. Warto zaznaczyć, że wszystkie karty są pięknie wykonane, a farba nie odpryskuje, więc gra jest trwała, dlatego jest często wybierana przez rodziców. 

 

 

 

 

Gry dla 2 osób czołgi

 

7. Karty do gry Piatnik 1 talia Czołgi


Granie w karty nigdy nie traci na popularności, więc warto zainwestować w ciekawą talię. Gry dla dwóch osób typu karty w czołgi nie są zbyt popularne, ale ta talia może być idealnym podarkiem dla fana tych pojazdów albo wielbiciela dwóch: kart i czołgów. 

Produkt jest wykonany z dobrego tworzywa sztucznego i trwałych farb. Na każdej karcie w talii znajduje się wizerunek czołgu, opisane są jego parametry oraz to, w jakim roku powstał. Wszystkie zdjęcia są pełne szczegółów, a z czasem farba się nie rozmywa. Dodatkowo karty są zupełnie sztywne, nie musisz się obawiać, że podczas gry coś może się im stać. 

Talia idealnie nadaje się do prowadzenia rozgrywki pokera, brydża, tysiąca i wielu innych gier karcianych. Kupującym podoba się, że na kartach widnieją prawdziwe zdjęcia, a one same są trwałe. Ta dobra i tania gra dla 2 osób z pewnością spodoba się wielu osobom. 

 

 

 

 

Gry dla 2 osób wyścigi

 

8. Mario Kart 8 Deluxe Nintendo Switch Mario


Wyścigi to gry dla 2 osób, które prawie nigdy się nie nudzą. Mario Kart 8 Deluxe to jedna z tych gier, a na dodatek mogą w nią grać dzieci od trzech lat, więc ciekawi świata trzylatkowie będą na chwilę zajęci interesującą pozycją. Angielska wersja językowa jest bardzo przydatna, maluchy uczą się języka 

Postacie znane ze świata Mario tym razem będą ścigać się w różnych pojazdach oraz na różnych torach, to od gracza zależy, jak mają wyglądać wyścigi. Zaletą gry dla 2 osób typu auta jest to, że możesz grać z 8 różnymi osobami. Możesz się z nimi połączyć bezprzewodowo i zaprosić aż 7 kolegów. 

Dzieci lubią przyjazną grafikę oraz dynamiczną ścieżkę dźwiękową, która zachęca do grania oraz do wygrywania wyścigów. Test gier dla 2 osób wykazał, że postacie wyglądają dość naturalnie, a dziecko może się z nimi identyfikować oraz trenować wraz z przyjaciółmi. 

 

 

 

 

9. Rebel Splendor

 

Rebel Splendor jest grą strategiczną, ekonomiczną adresowaną dla osób od 10 roku życia (jest też wariant dla dzieci od 5 lat). W trwającej od 25 min do 40 min może brać udział od 2 – 4 osób. Zestaw umieszczony w wytrzymałym pudełku zawiera kolorowe plastikowe żetony i karty.

Zadaniem uczestników jest gromadzenie tzw. punktów prestiżu, a odbywa się to poprzez nabywanie kopalni klejnotów, środków transportu i sklepów. Gra kończy się na rundzie, w której pierwszy z graczy uzyska 15 punktów. Fabuła gry osadzona jest w świecie renesansowych kupców i arystokratów.

Ta gra planszowa w dobrej cenie według opinii konsumentów jest bardzo prosta, ale emocjonująca. Pobudza do rywalizacji i fascynuje. Użytkownicy chwalą formę graficzną i trwałość elementów zestawu.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką grę dla 2 osób kupić?

 

Jak można spędzić czas z dzieckiem, ukochanym lub ukochaną czy przyjacielem? Co prawda pomysłów jest wiele, ale jednym z ciekawszych jest zagranie w grę. To bardzo dobry sposób na odstresowanie się, poprawę humoru, a nawet zbliżenie się do siebie. Nasz krótki poradnik podpowie Ci, czym wyróżnia się najlepsza gra dla 2 osób. 

 

 

Rodzaje

Gry przeznaczone dla 2 osób możemy zaklasyfikować do kilku grup:

planszowe – jak sama nazwa wskazuje, do rozgrywki potrzebna jest plansza i pionki, często też karty, kostki i podobne akcesoria. Zwykle podstawowym celem jest dotarcie do mety jako pierwszy. Jednak czasami zasady są nieco bardziej skomplikowane i gra polega np. na rozwiązywaniu łamigłówek, budowaniu osad lub miast, prowadzeniu wojen czy odpowiadaniu na pytania;

komputerowe – do ich uruchomienia potrzebny jest komputer spełniający określone wymagania systemowe (dotyczące m.in. karty graficznej i systemu operacyjnego). Bardzo często gry komputerowe mają do wyboru dwa tryby: multiplayer oraz singleplayer;

na konsolę – zamiast komputera potrzebna jest odpowiednia konsola. Granie przed ekranem telewizora może dostarczyć dużo radości, zwłaszcza gdy sami musimy się ruszać, aby bohater, w którego się wcielamy, mógł wykonać określoną czynność;

karciane – do rozgrywki potrzebne są karty: zwykłe, ewentualnie z pytaniami, zadaniami do zrobienia lub obrazkami do znalezienia.

 

Tematyka – jaką grę dla 2 osób wybrać?

Aby rozgrywka była ciekawa dla graczy, musi być dobrze dopasowana pod względem tematyki. Warto więc wziąć pod uwagę zainteresowania swoje i osoby, z którą chcemy grać. W sklepach jest wiele różnych gier:

historyczne – pozwalają przenieść się do wybranego wieku czy epoki, a tym samym lepiej poznać historię. Nierzadko tego typu gry traktowane są jako cenna pomoc naukowa;

ekonomiczne – rozgrywka oparta jest na właściwym zarządzaniu pieniędzmi, aby powiększać swój majątek i rozwijać biznes;

strategiczne – wymagają umiejętności logicznego myślenia oraz szybkiego podejmowania decyzji;

towarzyskie – to bardzo dobra propozycja dla par. Zasady takich gier są różne, ale zazwyczaj trzeba odpowiadać na pytania, odgadywać hasła lub układać wyrazy z dostępnych liter;

fantasy i RPG – pozwalają przenieść się do innego, często nierealistycznego świata pełnego magii i nietypowych bohaterów;

przygodowe – rozgrywka polega na wcieleniu się w bohatera, który musi zrealizować konkretny cel, przeżywając przy tym wiele przygód;

zręcznościowe – wymagają od graczy logicznego myślenia, refleksu i spostrzegawczości, trzeba szybko reagować na aktualne wydarzenia;

sportowe – podczas gry można wcielić się w sportowca, przykładowo piłkarza, koszykarza, skoczka narciarskiego czy siatkarza. Są też pozycje wyścigowe, a nawet takie umożliwiające wcielenie się w trenera sportowej drużyny. To głównie gry komputerowe i na konsolę, podobnie jak te zręcznościowe.

 

 

Wiek graczy

Kupując grę, zawsze trzeba sprawdzić zalecany wiek graczy. To istotne w szczególności, gdy naszym przeciwnikiem ma być dziecko. Zasady rozgrywki nie mogą być zbyt skomplikowane, poza tym często zdarza się, że w grze jest wiele elementów przemocy i innych treści nieodpowiednich dla maluchów.

 

Wersja językowa

Nie wszystkie gry są przetłumaczone na język polski, co trzeba mieć na uwadze. Może się zdarzyć, że będziemy mieć problem ze zrozumieniem lub wytłumaczeniem zasad drugiej osobie, jeżeli instrukcja jest napisana w obcym języku. Dostępność polskiej wersji językowej jest bardzo ważna zwłaszcza w przypadku gier komputerowych, które nierzadko wymagają samodzielnego doboru wielu ustawień.

 

Czas trwania rozgrywki

Aby dowiedzieć się, jaka jest najlepsza gra dla 2 osób, nie możemy zapomnieć o sprawdzeniu czasu trwania rozgrywki. Może to być 5, 15, 30, a nawet ponad 60 minut. Często im dłużej trwa gra, tym lepiej, bo można więcej czasu spędzić z dala od telewizora i smartfona, ale istnieje przy tym ryzyko znudzenia i zmęczenia. Niemniej jednak rozgrywka nie może być za krótka, bo po kilku czy kilkunastu rundach poznamy wszystkie sposoby na odniesienie zwycięstwa i gra stanie się schematyczna i przewidywalna.

 

 

Gry dla 2 osób w dobrych cenach

Gry dla 2 osób nie są drogie, dlatego możemy kupić ich kilka, aby mieć większy wybór. Za te planszowe zapłacimy średnio nie więcej niż 100 zł, a za komputerowe i na konsolę od 50 zł do 500 zł. Jednak znacznie ważniejsze od ceny powinno być dla nas to, czy tematyka odpowiada preferencjom obu graczy.

 

 

FAQ

 

P1: Gdzie kupić grę dla 2 osób?

Gracze bardzo często lubią udawać się do specjalistycznych sklepów, w których dostępne są gry komputerowe i stołowe. To właśnie w takich sklepach wybór jest największy, poza tym sprzedawcy mogą doradzić, jeżeli nie jesteś pewien, co chcesz kupić. Warto wiedzieć, że gry dla dwóch osób znajdziesz nawet w supermarketach, często w atrakcyjnych cenach. Wiadomo jednak, że najwygodniejszą formą kupowania gier dla dwóch osób są zakupy w Internecie. Łatwo można porównać poszczególne produkty, a poradniki jak nasze tylko ułatwiają cały proces. Zaufaj opiniom innych kupujących. 

 

 

P2: Ile kosztują gry dla dwóch osób?

Cena gier dla dwóch osób jest uzależniona od kilku czynników. Jednym z nich jest typ rozgrywki. W przypadku gier komputerowych, cena nowej pozycji może wynosić nawet do 400 zł, szczególnie jeśli jest to edycja kolekcjonerska. Warto poczekać przez pewien czas, aby cena zmalała. Kilka miesięcy po premierze cena gry komputerowej może spaść nawet do 50%. W przypadku gier stołowych duże znaczenie ma jakość wykonania. Solidnie wykonane elementy zwiększają wartość, cena niektórych z produktów może wynosić nawet 300 zł. Ważna jest też ilość elementów. Im jest ich mniej, tym cena również się zmniejsza. Najtańsze wersje dla dwóch osób kosztują około 10 zł. 

 

 

Najpopularniejsze gry dla 2 osób do towarzystwa przy mocniejszych trunkach

 

Jesteś fanem gier multiplayer? Chcesz spróbować czegoś nowego i sprawdzić jak wygląda gra z innymi graczami? Może po prostu chcesz miło spędzić czas ze swoimi znajomymi popijając ulubione trunki? Jeśli tak, to w tym spisie popularnych gier dla graczy przedstawimy kilka propozycji, które przypadły do gustu dużej części społeczeństwa gamerów.

 

Zacznijmy od podziału gier na typy

Konsolowe – niestety wymagają najwięcej wkładu od zainteresowanych, ponieważ do grania potrzebna jest konsola, jak i płyta z grą, co jest niemałym wydatkiem. Wiele osób uważa jednak, że warto zainwestować w konsolę, ponieważ można liczyć na ciekawą rozgrywkę. Granie przed telewizorem może sprawić nam mnóstwo radości, szczególnie jeśli musimy poruszać się całym ciałem, aby sterować naszym bohaterem. Można też grać z pomocą specjalnych padów do konsol .

Planszowe – do zagrania w nie potrzebujemy jak sama nazwa wskazuje planszy, a często też także pionków, kostek, kart i innych podobnych akcesoriów. Kupując grę planszową mamy już wszystko co potrzebne. Różnorodność jest duża – od prostych, polegających na dotarciu do mety, poprzez zręcznościowe, logiczne aż do strategicznych. Takie gry potrafią wciągnąć na długie godziny, a ich złożoność wymusza wyjaśnianie zasad przez nawet kilkadziesiąt minut. Ich zdecydowaną zaletą jest mobilność, wystarczy zapakować grę w karton i przenieść w umówione miejsce do grania.

Karciane – te gry są najprostsze ze wszystkich. Do rozpoczęcia rozgrywki zazwyczaj jest potrzebna tylko talia specjalnie do tego stworzonych lub uniwersalnych kart. Zasady większość gier można wyjaśnić w kilka minut.

Komputerowe – na ostatniej pozycji pozostały gry komputerowe. Tutaj mamy najwięcej możliwość, ograniczonych jedynie poprzez specyfikację naszego sprzętu (rodzaj procesora, karty graficznej, miejsca na dysku itd.). Istnieje wiele gatunków gier, więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Ponadto podczas naszych poszukiwań natrafimy na gry płatne, całkowicie darmowe lub z modelami mikropłatności, a nawet takie, na których możemy zarabiać.

Gry Planszowe

Monopoly to kultowa gra znana wielu pokoleniom. Polega na zajmowaniu kolejnych nieruchomości i wzbogacaniu się na nich kosztem swoich przeciwników. Rozbudowa swoich stanowisk pozwala na zdobywanie większej sumy pieniędzy. Na graczy czekają też różne pola niespodzianki jak więzienie lub losowa karta.

Pandemia, która zyskała miano najciekawszej gry planszowej w opinii wielu graczy jest kolejną propozycją. W grze będziemy kooperować z innymi graczami przeciwko 4 chorobom, wykorzystując przy tym zalety swoich postaci i dobierane karty. Jest to bardzo przyjemny wybór na długie wieczory.

 

Gry Karciane

Uno to karcianka z bardzo prostymi zasadami, ale gwarantująca świetną zabawę. Gracze próbują jak najszybciej pozbyć się wszystkich kart, dopasowując do tej, która aktualnie znajduje się na górze pliku. Dzięki specjalnym kartom możemy zapewnić sobie zwycięstwo lub pomóc sprzymierzeńcom.

Blackjack, zwany też oczkiem to gra, do której potrzebujemy zwykłą talię kart. Rozgrywka polega na punktowym zbliżeniu się do liczby 21. Przekroczenie tego numeru czyni gracza spalonym, jednak niekoniecznie przegranym. Ta bardzo prosta gra potrafi wywołać wiele emocji.

 

Gry komputerowe

Brawlhalla to prosta i darmowa bijatyka, polegająca na bezpośredniej walce wybranej postaci z postacią wybraną przez 2 gracza lub komputer. Wygrywa ten, kto jak najszybciej wybije swojego wroga z planszy. Wygrana jest możliwa dzięki korzystaniu z licznych kombosów i przedmiotów znajdujących się na polu bitwy.

Gry Konsolowe

Wolfenstein: Youngblood jest jedną z najlepszych gier do grania z 2 osobą. Polega ona na walce przeciwko nazistom i krzyżowaniu im planów, a jak wiadomo nie ma nic lepszego niż pokonywanie nazistowskich wrogów ze swoimi znajomymi. 

Mario Kart 8 to gra idealna do grania w systemie multiplayer. Polega ona na wcieleniu się w daną postać i wyruszeniu w trasę na swoim gokarcie. Wśród dostępnych kierowców jest Mario, Luigi, księżniczka Peach itp. Podczas wyścigów wykorzystuje się rożnego rodzaju power-upy. 

 

Gry przeglądarkowe

Do tego typu gier potrzebujemy przeglądarki internetowej. Po wejściu na odpowiednią stronę i wybraniu opcji gry dla 2 osób, przed nami ukaże się lista tysiąca gier, spośród których możemy wybrać tę, która nam najbardziej odpowiada i zagrać w nią z 2 graczem. Gry są zazwyczaj krótkie i proste, ale satysfakcja, jaką przynoszą często przewyższa najdroższe produkcje.

 

 

7 najpopularniejszych gier dla dwóch osób dla zabicia nudy

 

Zła pogoda, brak możliwości wyjścia gdzieś na zewnątrz lub po prostu chęć spróbowania czegoś nowego, jest wiele czynników, które wpływają na to, że się nudzimy. Najczęściej jest to jednak po prostu brak nowości w naszym życiu, lub znajomości innych form rozrywki dla nas i drugiej osoby. Poniżej przedstawiamy najlepsze gry dla 2 osób, które pomogą Wam urozmaicić spędzanie czasu wolnego. Na liście umieściliśmy różnego rodzaju gry, w tym te komputerowe oraz te stołowe. Wielbiciele wszystkich typów znajdą dla siebie coś ciekawego, więc warto się z nimi zapoznać. 

 

Seria Mortal Kombat

Do zagrania w grę z serii Mortal Kombat potrzebny jest komputer lub konsola (PlayStation, Nintendo lub Xbox One) i oczywiście dwóch kontrolerów w drugim przypadku. Ta propozycja jest przeznaczona dla starszych użytkowników, a jej kategoria wiekowa to PEGI18.  W tej wersji mamy możliwość wybrania własnych bohaterów (czasami nawet po dwóch na osobę), z czego każdy ma swój własny unikalny styl walki, dlatego to Ty decydujesz, jaki styl preferujesz i w jaki sposób chcesz pokonać swojego przeciwnika poprzez możliwość wyboru umiejętności bohatera.

 

Wiedza to potęga

Gra “Wiedza to potęga” to propozycja dla posiadaczy konsoli PlayStation 4. Jest to rozrywka dla minimum 2 osób. Jest to rodzaj turnieju sprawdzającego wiedzę oraz znajomość ciekawostek z zakresu nauki i kultury. Pytania są różnorodne i ciekawe, udzielamy na nie odpowiedzi korzystając ze smartfona (z systemem Android oraz iOS) z aplikacją PlayLink (darmowa). W tej grze musimy się wykazać wiedzą oraz umiejętnością logicznego myślenia, co nie tylko sprawi, że przestaniemy się nudzić, ale i skorzystamy na tym intelektualnie. 

Resident Evil Revelations 2 

Zombie, postapokaliptyczny świat oraz surivial przepleciony scenami niczym z horroru, jeśli lubisz takie połączenie i posiadasz komputer lub konsolę, ta gra będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem na nudę. Resident Evil to tytuł, który możesz kojarzyć między innymi z serii filmów. Podczas zabawy jako Claire Redfield (główna bohaterka) walczymy z zombie, a jako Moira Burton wspieramy naszą partnerkę w działaniach. W efekcie jest to doskonały wybór i do grania w samotne wieczory i z inną osobą. Pozycja jest przeznaczona zdecydowanie dla osób o mocniejszych nerwach. 

 

Seria Lego

Seria gier Lego jest idealną propozycją dla fanów klocków. Możemy wybrać dowolną tematykę, która nas interesuje, od kanonu Harry’ego Pottera przez Star Wars, Superbohaterów, dinozaurów, Władcę Pierścieni i wielu innych oraz przenieść się do świata klocków z dzieciństwa. Wcielając się w różnych bohaterów, możemy eksplorować świat, tworzyć nowe przedmioty oraz przeżyć przygody oparte na historiach, które już znamy i uwielbiamy. Wszystkie z podanych gier są dostępne na różnego rodzaju konsole, komputer a niektóre z tytułów powstały nawet na telefony z systemem Android lub iOS. Dotychczas powstało aż 69 pozycji, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.  

 

Just Dance

Firma Ubisoft stworzyła serię gier wydawanych co roku, w których zatańczymy do wielu popularnych piosenek. Gra jest oparta na systemie, który odczytuje naśladowanie naszych ruchów pokazanych w choreografiach na ekranie. Do zagrania w ten tytuł wystarczy nam komputer lub konsola, a jako kontroler możemy wykorzystać zarówno kamerę, jak i nasz telefon. Gra zapewni nam świetną rozrywkę oraz odrobinę wysiłku, a nawet (w trybie fit) choreografię wpływającą na spalanie kalorii. W każdym z utworów może zatańczyć więcej niż jedna osoba, dodatkowo istnieją specjalne pozycje,  którymi będziemy musieli się wykazać grając w duecie. 

Targi

Targi to pozycja z kategorii gier planszowych, których w ostatnim w wariancie dla dwóch osób powstało całkiem sporo. Gracze wcielają się w członków plemienia Tuaregów, gdzie zarządzają robotnikami, surowcami i kolekcjonują zestawy kart. Mimo iż cała fabuła gry jest dość prosta i może wydawać się nudna, potrafi wciągnąć w wir wyścigu oraz rywalizacji z możliwością skutecznego przeszkadzania drugiemu graczowi w rozgrywce. Targi to kompaktowa planszówka oferująca sporo kombinowania oraz podejmowania decyzji przy minimalnej liczbie reguł. Gra ma wyjątkową mechanikę, w której nie ma zbyt wiele miejsca na „ślepy traf” i liczy się przede wszystkim dobre planowanie.

 

Wsiąść do pociągu: Europa

Ta pozycja jest zdecydowanie jedną z najciekawszych gier planszowych dla dwóch lub więcej osób. W edycji europejskiej naszym zadaniem jest zbieranie kart przedstawiających wagony i budowanie dworców, tuneli, wsiadanie na promy, aby tworzyć trasy kolejowe jak Europa długa i szeroka. Jednak przy pokonywaniu podstawowych tras podanych w pierwszych zadaniach jest reguła, mówiąca o tym, że żaden z pociągów nie mogą przejechać tą samą trasą co komplikuje sytuację i wymusza na nas więcej analitycznego i logicznego myślenia. Proste zasady, dynamiczna rozgrywka i duża przyjemność z gry sprawiają, że jest to jedna z najlepszych gier planszowych, do której wystarczy dwóch graczy.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ