Ranking 3 najlepszych gier planszowych Milionerzy w 2023

Ostatnio aktualizowane: 16.06.24

 

Najlepsza Gra Planszowa Milionerzy – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Gra planszowa Milionerzy nawiązuje do popularnego programu telewizyjnego i polega na odpowiadaniu na zadawane pytania. Główną nagrodą jest zdobycie tytułowego miliona. W sklepach można znaleźć różne wersje tej rozgrywki. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie produkty są polecane przez konsumentów, zapoznaj się z naszym rankingiem. Gra Milionerzy RAG308295 TM Toys znalazła się na pierwszym miejscu zestawienia. To rozgrywka polecana dla dzieci od 12. roku życia i lubiana także przez dorosłych. Ma ona łatwe zasady, których nie trzeba zbyt długo tłumaczyć. W puli znajdują się pytania, które rzeczywiście były zadawane w programie telewizyjnym. Kupujący otrzymuje w zestawie sporo kart, więc nie ma obaw o to, że gra szybko się znudzi i stanie się przewidywalna. Rodzice chętnie wybierają też wersję TM Toys Milionerzy Dorośli vs Dzieci. To gra skierowana dla młodszych pociech, od 8. roku życia. W puli znajdują się pytania o różnym stopniu trudności: od łatwych po trudne.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Udział w grze mogą wziąć zarówno dorośli, jak i dzieci od 12. roku życia. Zasady są łatwe do opanowania, dlatego podczas zabawy nie powinno dojść do nieporozumień i kłótni. W zestawie jest ponad 600 kart z pytaniami.

Wady

Według konsumentów wadą produktu jest mało wytrzymałe opakowanie. Kartonowe pudełko jest podatne na rozerwanie, a także inne uszkodzenia, więc powinniśmy ostrożnie się z nim obchodzić.

Podsumowanie

W rozgrywce mogą wziąć udział minimum 2, maksymalnie 4 osoby. To gra sprawdzająca się podczas rodzinnych spotkań, a także imprez. Pytania pochodzą z popularnego programu Milionerzy i gra ma licencję stacji telewizyjnej TVN.

Drugi wybór

Zalety

Podczas zabawy możemy poszerzyć swoją wiedzę z różnych dziedzin. W zestawie znajduje się wiele kart z pytaniami, ozdobionych dodatkowo ładnymi obrazkami (nierzadko ułatwiają znalezienie właściwej odpowiedzi). To gra odpowiednia dla dorosłych i dzieci.

Wady

Kupujący zauważyli, że niektóre pytania są zbyt proste. Choć poziom ich skomplikowania jest dopasowany do najmłodszych graczy, to nawet dzieci przyznają, że powinny one być nieco trudniejsze.

Podsumowanie

Gra jest polecana na wolne popołudnia i wieczory spędzane w gronie rodzinnym. Rozgrywka może odbywać się na dwa różne sposoby. W zabawie mogą wziąć udział osoby podzielone na dwie drużyny, czyli dorośli i dzieci lub tylko młodzi gracze.

Rozważ też

Zalety

Gra jest interesująca zarówno dla dzieci (od 12. roku życia), jak i dorosłych. Osoby biorące udział w zabawie nie powinny się nudzić. Karty z pytaniami są trwałe, a więc nie ma ryzyka, że zniszczą się na skutek częstej gry.

Wady

Warto podkreślić, że jest to tylko dodatek. Aby móc z niego skorzystać, potrzebna jest nam również podstawowa wersja gry, bez niej zorganizowanie zabawy nie jest możliwe.

Podsumowanie

W zestawie znajdują się karty z 550 pytaniami. Z tego powodu nie należy się obawiać, że gra szybko znudzi się domownikom. Za sprawą dodatku można uatrakcyjnić rozgrywkę, która stała się już przewidywalna.

 

 

3 najlepszych gier planszowych Milionerzy. Opinie w 2023 roku

 

1. Gra Milionerzy RAG308295 TM Toys

 

Milionerzy firmy TM Toys to gra planszowa oparta na polskiej wersji popularnego na całym świecie teleturnieju “Milionerzy”. Celem gry jest oczywiście udzielenie poprawnych odpowiedzi na każde z 12 pytań i zdobycie upragnionego tytułu milionera.

W opakowaniu znajdziemy planszę do gry, 4 ramki na karty z pytaniami i odpowiedziami oraz 6 pionków. Ponadto dostajemy jeszcze 3 różne typy kart: 660 sztuk Pytanie i Odpowiedź, 20 sztuk z serii Pytanie do publiczności i Telefon do przyjaciela oraz 7 dodatkowych kart z ciekawostkami. Do zestawu należą także żetony kół ratunkowych (20) i 30 czeków (przyznawanych zależnie od naszej wygranej).

W zabawie jednorazowo może brać udział od 2 do 4 graczy (lub drużyn). Przez wzgląd na typ wymaganej wiedzy, producent poleca zabawę dla osób, które ukończyły przynajmniej 12 lat. Opakowanie ma następujące wymiary: wysokość – 32 cm, szerokość – 39 cm i głębokość – 8 cm. Konsumenci są zadowoleni z jakości wykonania produktu.

Gra planszowa TM Toys Milionerzy RAG308295 jest przeznaczona dla osób od 12. roku życia. Maksymalna liczba graczy wynosi 4.

 

Zalety

Łatwe zasady: Do zakupu tego produktu zachęca wiele rzeczy, choć dla konsumentów szczególne znaczenie ma to, że zasady gry są proste. Nie trzeba długo ich tłumaczyć, aby móc przystąpić do rozgrywki. Wystarczy dobrze odpowiedzieć na 12 pytań, aby zostać milionerem.

Licencja TVN: To gra planszowa z licencją stacji telewizyjnej TVN. Zawarte w niej pytania pochodzą ze znanego w Polsce programu o nazwie Milionerzy.

Karty: W zestawie znajduje się aż 660 kart Pytanie i Odpowiedź i 20 kart Pytanie do publiczności i Telefon do przyjaciela. Są one solidnie zrobione, więc nie niszczą się szybko.

Zabawa dla całej rodziny: Gra planszowa Milionerzy jest odpowiednia zarówno dla dzieci od 12. roku życia, jak i dorosłych, więc sprawdza się podczas rodzinnych spotkań.

Możliwość nauczenia się nowych rzeczy: Gra polega na odpowiadaniu na zadawane pytania. Pochodzą one z różnych dziedzin. W trakcie rozgrywki można nauczyć się czegoś nowego.

 

Wady

Opakowanie: W niektórych opiniach przeczytamy, że opakowanie nie jest solidnie wykonane. Po kilkunastu grach można zauważyć, że kartonowe pudełko w niektórych miejscach jest uszkodzone.

 

 

 

 

2. Gra planszowa TM Toys Milionerzy Dorośli vs Dzieci

 

Gra planszowa Milionerzy to propozycja nie tylko dla osób starszych, z odpowiednią wiedzą, ale też najmłodszych. Mowa tutaj o wersji Dorośli vs Dzieci, w której znajdują się pytania o różnym poziomie trudności: łatwe, średnie i trudne. To zabawa odpowiednia dla pociech od 8. roku życia.

Są dwa tryby gry: do rozgrywki mogą przystąpić dzieci i dorośli, ale jest też przewidziana wersja tylko dla najmłodszych. Jest ona nieco łatwiejsza, bo drużyna odpowiada na zadane pytanie wspólnie. Odpowiedź jest podawana przez kapitana. W zestawie znajduje się plansza, karta z pytaniami i odpowiedziami, żetony z kołami ratunkowymi, znaczniki drużyn, pionki i złoty banknot Milionerów.

Rodzice, którzy zdecydowali się kupić tę grę dla swoich dzieci, przyznają, że była to dobra decyzja. Poprzez zabawę pociechy mogą nauczyć się czegoś nowego. Milionerzy Dorośli vs Dzieci zapewniają ciekawą rozgrywkę dla całej rodziny.

Gra planszowa TM Toys Milionerzy Dorośli vs Dzieci polega na odpowiadaniu na zadawane pytania. To rozgrywka, w której rywalizują najmłodsi z dorosłymi.

 

Zalety

Solidne wykonanie: Rodziców do zakupu tej gry planszowej przekonuje to, że jest ona zrobiona z trwałych materiałów, dotyczy to zarówno tekturowego opakowania, jak i znajdujących się w środku dodatków m.in. kart. Potwierdza to test gier planszowych Milionerzy.

Dwa tryby gry: Rozgrywka może toczyć się nie tylko między dorosłymi i dziećmi. W Milionerów mogą grać też tylko drużyny składające się z najmłodszych. Wtedy wybierani są kapitanowie i to oni, po naradzie z innymi członkami grupy, decydują o ostatecznej odpowiedzi.

Nauka poprzez zabawę: Podczas gry dzieci, a także dorośli, mogą nauczyć się czegoś nowego.

Karty z obrazkami: W zestawie znajdują się karty z pytaniami. Mają one dodatkowo obrazki, więc ładnie wyglądają i sprawiają, że dziecku łatwiej skojarzyć niektóre fakty.

 

Wady

Niektóre pytania są za proste: Gra jest odpowiednia dla pociech od 8. roku życia. Niektóre pytania z puli są zbyt proste nawet dla najmłodszych graczy.

 

 

 

 

3. Gra planszowa TM Toys Milionerzy Dodatek do Gry

 

Chcesz poszerzyć pulę pytań z gry planszowej Milionerzy? Jeśli tak, pomyśl nad zakupem dodatku do gry TM Toys. W opakowaniu znajduje się aż 550 dodatkowych pytań, więc nie ma obaw o to, że planszówka szybko znudzi się Tobie i Twojej rodzinie, a znajomość pytań i odpowiedzi zniechęci do gry.

Znajdujące się w opakowaniu pytania są przeznaczone dla graczy już od 12. roku życia. Nie są one jednak tak proste, żeby bez problemu poradzili sobie z nimi dorośli. Karty z pytaniami są solidnie wykonane, więc nie niszczą się szybko. Warto dodać, że pytania pochodzą z emitowanych w telewizji odcinków.

Ten dodatek do gry Milionerzy sprawia, że rozgrywka staje się mniej przewidywalna, a odpowiedzi na pytania wymagają większego skupienia. Kupującym podoba się to, że w zestawie znajduje się tak dużo nowych pytań.

TM Toys Dodatek do Gry to dobra gra planszowa Milionerzy do 30 zł. W opakowaniu znajduje kilkaset nowych pytań.

 

Zalety

Wysoka jakość wykonania kart: Osoby, które zdecydowały się na zakup tego dodatku, przyznają, że jakość wykonania kart z nowymi pytaniami jest bardzo dobra. Karty na długo zachowują początkowy wygląd.

Przeznaczenie: Docenić należy to, że zestaw nowych pytań jest skierowany dla osób już od 12. roku życia, choć pozostaje także interesujący dla starszych graczy, którzy mają większe doświadczenie i odpowiednią wiedzę.

Ciekawe pytania: Zawarte w opakowaniu pytania są ciekawe i czynią rozgrywkę bardziej ekscytującą.

 

Wady

To nie jest samodzielna gra: To nie jest samodzielna gra: Aby móc korzystać z dodatku, trzeba mieć podstawową wersję gry.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką grę planszową Milionerzy wybrać?

 

Obecnie zainteresowanie grami planszowymi oraz liczba nabywców gwałtownie rośnie, przez co sam przemysł gier planszowych rozwija się niesamowicie szybko. Dziś gry planszowe stanowią również bardzo popularny prezent. Jedną z bardziej popularnych obecnie gier są Milionerzy. Jest to częsty wybór wśród graczy, niezależnie od ich wieku.

Zanim dokonamy zakupu musimy wiedzieć, kto będzie graczem. Wybór wśród planszówek jest tak szeroki, że nie wystarczy wybrać gry, która wygląda ciekawie. Zależnie od tego, czy zamierzamy cieszyć się grą z rodziną, czy może z dobrymi przyjaciółmi wybierzemy odmienne opcje. Gra musi być dobrze dobrana, inaczej już po pierwszym użyciu wyląduje zapomniana na półce, a sami użytkownicy zrażą się do innych propozycji planszowych.

Cel gry Milionerzy jest jasny- należy jak najszybciej zdobyć pierwszy milion i utrzymać się na tej pozycji jak najdłużej. W trakcie rozgrywki musimy wykonywać dodatkowe zadania i odpowiadać na podchwytliwe pytania, a przede wszystkim musimy uniknąć kar i pułapek czyhających na nas po drodze. W tym samym czasie oczywiście sami powinniśmy utrudniać osiągnięcie tego celu naszym współgraczom. Zależnie od wersji gry zabawa może trwać nawet kilka godzin.

Zwykle w opakowaniu znajdziemy planszę, zestaw pionków, które tematyką odpowiadają konkretnej grze oraz karty. Te ostatnie również zależą od konkretnej wersji Milionerów i zwykle dzielą się na kilka grup – na przykład karty pieniężne, karty z pytaniami i zadaniami czy karty z pułapkami.

Rozgrywki są zwykle dość nieprzewidywalne i nawet najbardziej doświadczeni gracze mogą napotkać wiele trudności w trakcie zabawy. Dzięki temu gra będzie jeszcze bardziej emocjonująca i zapewni nam wiele zabawy.

W poniższy rankingu przedstawimy różne wersje gry “Milionerzy”. Są to gry ekonomiczne, o stosunkowo długich, czasem nawet wielogodzinnych rozgrywkach, w których udział mogą wziąć maksymalnie cztery osoby lub drużyny. Choć gry różnią się scenariuszem, to zwykle ich cel jest jeden – jako pierwsi musimy zarobić milion. Jedno jest pewne, najlepsza gra planszowa Milionerzy w 2023 roku zagwarantuje nam chwile pełne napięcia i świetnej zabawy.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ