Opinie o Shanghai Mahjong

Ostatnio aktualizowane: 15.04.24

 

 

Najważniejsze zalety:

Część osób uważa, że Shanghai Mahjong to najlepsza gra logiczna, a wszystko dlatego, że jest ona dostosowana dla osób w różnym wieku. Mogą w nią grać dzieci od 7 lat, ponadto jest ciekawa dla nastolatków i dorosłych. Gra ma proste zasady, które można szybko przyswoić. 

 

Najważniejsze wady:

Nie wszyscy dobrze oceniają jakość wykonania kart. Użyta do ich produkcji tektura jest podatna na przetarcia. W rezultacie po kilku intensywnych rozgrywkach karty mogą wyglądać mniej estetycznie niż na początku.

 

Werdykt: 9.8/10

Przewidywany czas rozgrywki to około 20 minut. Minimalna liczba graczy wynosi 2, a maksymalna 4. Ta gra logiczna jest polecana dla dzieci od 7. roku życia. Opinie o Shanghai Mahjong wskazują, że rozgrywka jest ciekawa także dla starszych osób. Opakowanie ma wymiary: 33 cm x 25 cm x 8 cm. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Zasady gry

Na początek należy wziąć tyle kart wiatrów, ile osób bierze udział w rozgrywce. Jeden z uczestników powinien otrzymać kartę Północy. Osoba z nią zajmuje pierwsze miejsca, a pozostali gracze ustawiają się zgodnie z posiadanymi kartami. Każdy uczestnik zachowuje kartę dla siebie i powinien pamiętać, którą z nich jest. Kolejnym etapem jest budowa muru. Trzeba wymieszać wszystkie kamienie, a następnie wypełnić nimi formę muru i ułożyć je w ten sposób, aby znaczki pozostały niewidoczne. Później kamienie są dzielone między graczami. Karty z misją trzeba potasować i rozdać po jednej każdemu z graczy. Inne osoby biorące udział w rozgrywce nie mogą wiedzieć, na czym polega Twoja misja. Ruch w rozgrywce odbywa się w kierunku odwrotnym do wskazówek zegara. Każdy gracz w czasie swojej kolejki tworzy zestaw. Choć na początku może się wydawać, że zasady są nieco skomplikowane, w rzeczywistości, po obejrzeniu wszystkich elementów, okazują się proste. Potwierdza to test Shanghai Mahjong.

Elementy w opakowaniu

W komplecie znajduje się 120 kamieni: 28 bambusów i tyle samo monet i ogni. Dodatkowo w pudełku jest 16 znaczków wiatrów, 12 smoków i 8 kwiatów. Kupujący otrzymuje też formę głównego muru, na którym układane są klocki i plansza. Ponadto zestaw obejmuje też 12 kart z misją i 4 karty wiatrów. 

 

Przeznaczenie

Gra logiczna Shanghai Mahjong jest odpowiednia dla dzieci od 7. roku życia. Z uwagi na to, że w pudełku znajduje się sporo małych elementów, należy przechowywać ją z dala od najmłodszych. Cel rozgrywki wydaje się ciekawy nie tylko dla dzieci i nastolatków, ale też rodziców i osób starszych. To planszówka, w którą można grać z kolegami i koleżankami, a także z rodziną. Cena Shanghai Mahjong wynosi około 70 zł. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ