Opinie o Sagrada

Ostatnio aktualizowane: 16.06.24

 

 

Najważniejsze zalety:

Znajdujące się w środku witraże, czyli plansze o charakterystycznym kształcie są solidnie wykonane. Mają one tak dopasowane wgłębienia na kostki, aby ich wkładanie było wygodne. Na witrażu znajduje się też wydzielone miejsce na kartę wzorcową, na której widoczny jest schemat ułożenia kostek. Kostki są przezroczyste, dlatego z wyglądu przypominają nieco szkło, co gwarantuje ładny efekt.

 

Najważniejsze wady:

Osoby, które zdecydowały się kupić tę grę, przyznają, że jest ona przyjemna, jednak ma duży stopień losowości, a to nie każdemu się spodoba. Tłumaczenie zasad gry zajmuje sporo czasu, co niektóre osoby może nieco zniechęcać do rozpoczęcia rozgrywki.

 

Werdykt: 9.4/10

Gra logiczna Sagrada, jak łatwo się domyślić, nawiązuje swoją tematyką do budowli Sagrada Familia w Hiszpanii, a dokładniej w Barcelonie. To projekt Antoniego Gaudiego. Z uwagi na obraną tematykę przewodnią, gra okazuje się dla wielu osób intrygująca. Jest ona przeznaczona dla maksymalnie 4 uczestników. Przewidywany czas rozgrywki to około 30 do 45 minut. Cena gry Sagrada wynosi niecałe 150 zł.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Cel gry

Cel gry sprowadza się do tego, aby pomóc w dokończeniu budowy jednego z najpiękniejszych kościołów. Osoba biorąca udział w rozgrywce ma stworzyć efektownie wyglądający witraż, który będzie ozdobą bazyliki Sagrada Familia. W tym celu musi wybierać odpowiednie kostki i układać z nich konstrukcję, Wygrywa ta osoba, która zdobędzie najwięcej punktów. Przedstawione na kartach witraże składają się z 20 pól, które należy zapełniać. Gra ma 10 rund. Na niektórych polach trzeba kłaść kostki w odpowiednim kolorze i o konkretnej wartości. Elementy w tym samym kolorze i o tej samej wartości nie mogą ze sobą sąsiadować, co utrudnia budowę witrażu. W rozgrywce używane są także karty celów, które gwarantują dodatkowe punkty. Test Sagrada dowiódł, że mimo losowości, rozgrywka jest wciągająca.

Zasady

Każdy z uczestników podczas swojej tury ma możliwość umieszczenia kostki w zagłębieniu witraża. Pierwsza z nich musi stykać się z boczną krawędzią, a kolejne znajdować się przy poprzednim boku lub narożniku. Druga akcja polega na tym, że oddaje się znacznik uznania. Można skorzystać z dodatkowej umiejętności – przerzucania, przemieszczania, przekładania ścianek czy dobierania nowych kostek. Co ciekawe, w Sagradę można grać także pojedynczo. Wygrywa się wtedy, kiedy wynik jest wyższy od wartości wszystkich kostek odkładanych podczas oznaczania poszczególnych rund. Czytając opinie o Sagrada, można dojść do wniosku, że rozgrywka solo również jest ciekawa.

 

Elementy w zestawie

W pudełku znajdują się różne elementy: 12 dwustronnych kart wzorów z witrażami, 45 transparentnych kostek, 6 plastikowych budynków i 4 ramki witraży. Dodatkowo zestaw zawiera 10 kart celów grupowych i 5 kart celów indywidualnych. Komplet obejmuje też 24 znaczniki uznania, 4 znaczniki punktów gracza, tor rundy i woreczek na kostki. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ