6 topowych firm produkujących gry planszowe

Ostatnio aktualizowane: 16.06.24

 

Na rynku znajduje się wiele firm, które produkują gry planszowe. Z roku na rok oferują coraz to nowe tytuły, które mają za zadanie nie tylko bawić, ale także i uczyć. To bardzo ważne, aby wybrać odpowiednie wydawnictwo, które spełni Twoje wymagania względem rozgrywki. W naszym poradniku przedstawiamy kilka firm, które zajmują się produkcją gier planszowych.

Alexander

Wydawnictwo Alexander jest rodzinną firmą, która produkuje gry od ponad 40 lat. Zakład, w którym produkowane są elementy planszówek znajduje się w Chwaszczynie koło Gdyni. Jak mówią przedstawiciele przedsiębiorstwa, najważniejsze jest dla nich zapewnienie rozrywki, aby cała rodzina mogła spędzać miło czas na rozwiązywaniu zagadek. W ich ofercie można znaleźć bardzo ciekawe propozycje zmagań zarówno dla tych młodszych, jak i starszych graczy. Najpopularniejsze tytuły to: “Gorący ziemniak”, “Czego brakuje?” oraz “Mam Cię!”.

Foxgames

Foxgames powstało w 2013 roku. Była to odpowiedź producentów na wciąż rosnące zainteresowanie grami planszowymi. W ich ofercie znajdziesz rozgrywki zarówno dla tych najmłodszych, którzy dopiero poznają planszówki, a także dla tych trochę starszych, dobrze już znających wszelkie zasady panujące w grach. Przede wszystkim gry tej firmy przeznaczone są dla całych rodzin, które chcą spędzić ze sobą miło czas.

 

Trefl

Ranking gier planszowych wykazał, że rozgrywki firmy Trefl są uznawane za jedne z najlepszych i najciekawszych. To polskie przedsiębiorstwo powstało w 1985 roku. Od wielu lat produkuje ciekawe i pasjonujące zmagania przeznaczone dla wszystkich (zarówno młodszych, jak i starszych). Produkty spółki eksportowane są aż do 50 krajów na całym świecie. 

 

Rebel

Firma Rebel ma w swojej ofercie wiele interesujących gier, które z pewnością zapewnią Ci wiele rozrywki. Każdy, zarówno najmłodszy, jak i najstarszy znajdzie coś dla siebie. Oprócz tego, w asortymencie znajdziesz tytuły, które zagwarantują Ci miło spędzony czas z całą rodziną. Najpopularniejszymi tytułami są: “Dooble”, “Szalona Misja” oraz “Pytaki”.

Mattel

Amerykańskie wydawnictwo Mattel zostało założone w 1945 roku. Oprócz gier planszowych firma produkuje lalki Barbie oraz konsole do gier wideo. Wspólnie z przedsiębiorstwem Hasbro ma prawa autorskie dla popularnej gry Scrabble. Siedziba tej firmy znajduje się w El Segundo w Kalifornii. Pozostałe oddziały wydawnictwa Mattel znajdują się w Chinach, Wielkiej Brytanii oraz w Japonii.

 

Hasbro

Hasbro powstał w 1923 roku w Stanach Zjednoczonych i, oprócz gier, specjalizuje się w wytwarzaniu zabawek. Jego produkty są znane i lubiane na całym świecie. Jego najpopularniejszą rozgrywką jest Monopoly. To gra ekonomiczna, która oparta jest na gospodarowaniu zasobami i wydawaniu pieniędzy na różnego rodzaju inwestycje. Z pewnością przypadnie ona do gustu nie tylko dzieciom, ale także i dorosłym, ponieważ zagwarantuje ona wielogodzinną zabawę przepełnioną zdrową rywalizacją.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ