Opinie o Taboo

Ostatnio aktualizowane: 25.07.24

 

 

Najważniejsze zalety:

W Internecie można łatwo znaleźć opinie o Taboo, a większość z nich to pochlebne komentarze, z których wynika przede wszystkim, że gra ma łatwe zasady. Nie trzeba ich długo tłumaczyć, co w przypadku gier towarzyskich ma kluczowe znaczenie. Znajdujące się na kartach hasła są ciekawe. Jakość wykonania poszczególnych elementów zestawu jest bardzo dobra, potwierdza to test Taboo.

 

Najważniejsze wady:

W komplecie jest stosunkowo mało haseł do zgadywania. Na początku wydaje się, że jest ich sporo, jednak kiedy zagramy w Taboo kilka razy, okazuje się, że znamy sporo haseł. Może to nieco odbierać przyjemność z gry. 

 

Werdykt: 9.4/10

Osoby polecające gry planszowe na imprezę zwykle w swoich rekomendacjach uwzględniają też Taboo. To gra, która zyskała sporą popularność wśród osób w różnym wieku. W Taboo chętnie grają nastolatkowie, a także osoby dorosłe czy nawet seniorzy. Rozrywka tego typu dostarcza sporo śmiechu, a przy tym rozwija wyobraźnie i to zarówno w przypadku osoby opisującej słowo, jak i tej, której zadaniem jest je odgadnąć.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Zasady gry

Taboo to gra towarzyska, a jej zasady są bardzo proste. Gracze muszą podzielić się na drużyny, a celem każdej z nich jest oczywiście zdobycie jak największej ilości punktów. Rozgrywka przebiega w ten sposób, że gracz losuje kartę, którą następnie przedstawia swojej drużynie. Polega to na tym, że próbuje opisać dane pojęcie i nie może przy tym używać słowa kluczowego, a także innych, które są w danym przypadku wyznaczone. Osoba z drużyny przeciwnej kontroluje, czy zabronione słowa nie są używane. Jeśli zostaną one przypadkowo wypowiedziane, drużyna traci punkt. Hasła trzeba przedstawić w wyznaczonym czasie, który jest odmierzany przez klepsydrę. 

Przykładowa rozgrywka

Jako przykład producent wskazuje kartę, na której hasłem do odgadnięcia jest przecinek. Opisując go nie można jednak używać słów, takich jak: interpunkcja, znak, zdanie, kropka. Trzeba więc pomyśleć, jak inaczej wyjaśnić to pojęcie, tak aby osoby z naszej drużyny odgadły hasło. Jest to o tyle trudne, że mamy ograniczony czas. W trakcie rozgrywki nie brakuje wielu śmiesznych sytuacji, ale też przyjemnego napięcia. Jako ciekawostkę warto przedstawić, skąd wziął się pomysł na grę. Otóż pewien Portorykańczyk przybył do Ameryki i miał problemy z tym, aby porozumieć się z mieszkańcami. Zapominał sporo słów, jednak był w stanie wytłumaczyć je w inny sposób. Opisywał słowa i w ten właśnie sposób zrodził się pomysł na stworzenie tej gry drużynowej.

 

Elementy zestawu

W pudełku znajdują się karty z około 1000 haseł, klepsydra do odmierzania czasu, a także kostka zmieniająca zasady gry. Ponadto kupujący otrzymuje praktyczną podstawkę na karty, jak również piszczałkę, która jest używana wtedy, kiedy osoba z drużyny przeciwnej użyje niedozwolonego słowa. Wtedy też tura zostaje przerwana i grupa nie zdobywa punktu. W zestawie jest także instrukcja. Jakość wykonania wszystkich wymienionych elementów jest zadowalająca. Cena Taboo nie wydaje się wysoka. Za grę trzeba zapłacić około 70 zł.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ