Opinie o Dobble

Ostatnio aktualizowane: 25.07.24

 

Najważniejsze zalety:

To gra o wielu możliwościach. Z młodszymi graczami można ograniczyć zasady do podstaw lub rozszerzyć do pełnej funkcjonalności. Dobble ma proste zasady i czytelną instrukcję. Gra ma możliwość wyboru jednego z 5 wariantów, a im więcej osób w nią gra, tym zapewnia lepszą zabawę. Gra jest odpowiednia zarówno dla 3 latka jak i 80 latka. 

 

Najważniejsze wady:

Klienci, którzy się dobrze bawią przy wykorzystaniu kart, żałują że są one papierowe. Ponieważ gra Dobble jest wciągająca i sprawia, że rodzina gra w nią niemal codziennie. Niestety karty w takim wypadku szybko ulegają zniszczeniu i trzeba kupić kolejne.  

 

Werdykt: 9.4/10

To produkt stanowiący rozrywkę dla całej wielopokoleniowej rodziny. Karty mają atrakcyjną kolorystykę i opinię najlepszej gry planszowej. Do ich przechowania jest trwałe metalowe pudełko, którego niewielkie rozmiary sprawiają, że można je zabrać ze sobą wszędzie. Gra ćwiczy spostrzegawczość i szybką reakcję oraz oferuje wiele wariantów rozgrywek. Cena Dobble jest umiarkowana.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Bestseller wśród gier

Gra Dobble wydawnictwa Rebel to produkt, który zapewni rozrywkę całej rodzinie. Gra jest zrozumiała już dla trzylatków, a bawi również ich babcie i prababcie. Gra jest przeznaczona dla 2 do 8 graczy i składa się z 55 okrągłych, papierowych kart zapakowanych w poręczną puszkę o wymiarach 15 × 15 × 8 cm. Jak przekazują opinie, gra Dobble ekscytuje wszystkich graczy, ćwiczy spostrzegawczość i szybką reakcję. Gracze opisują, że karty mają przyjemna kolorystykę, a co najważniejsze, potrafią odciągnąć dzieci od komputera. Do gry dołączono instrukcję napisaną w języku polskim, więc bez problemu poznamy zasady, które, jak pokazuje test Dobble, są do opanowania w kilka minut. 

Dobble jak grać?

Rozgrywka może odbywać się na kilka sposobów. W instrukcji opisanych jest 5 mini-gier. Najchętniej wybieranym wariantem jest ten, gdy uczestnikom rozdaje się wszystkie karty i jedną, obrazkiem do góry, kładzie się na stole. Każdy z graczy musi wśród posiadanych w rękach kart znaleźć jakikolwiek wspólny symbol na posiadanych karatach z tą, leżąca na stole. Kartę z tożsamym symbolem kładzie na tej leżącej na stole. Sztuką jest, aby zrobić to jak najszybciej, bo kto pozbędzie się wszystkich kart zostaje zwycięzcą. Gra jest dynamiczna, dzięki temu, że co chwilę inna karta leży na wierzchu i trzeba wśród tych trzymanych w rękach poszukiwać wciąż nowego symbolu. Liczy się refleks, spostrzegawczość i szybkość działania. Każda z kart jest okrągła i zawiera wiele symboli, z których każdy ma tylko jeden odpowiednik w innej karcie. Każda z kart ma unikalny obrazek, a dla większej trudności, symbole różnią się wielkością na poszczególnych kartach. 

 

Na każdą okazję

Według graczy, gra ta jest nie tylko dobra na długie zimowe wieczory, czy wakacyjną niepogodę, ale to dobry produkt do wykorzystania jako początek imprezy wśród przyjaciół. Proste zasady nie wymagają ich długiego wdrażania, a jedna rozgrywka trwająca około 15 minut potrafi rozbawić wszystkich uczestników. Gra ma też trwałe, wygodne, metalowe pudełko, które sprzyja zabraniu gry ze sobą na wakacje czy na imprezę. W dodatku, jak przekazują użytkownicy gra Dobble jest również atrakcyjna dlatego, że jej cena nie jest wygórowana. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ