Podstawki chłodzące pod laptopa ranking

Ostatnio aktualizowane: 18.04.24

Jeżeli poszukujesz najlepszej podstawki chłodzącej pod laptopa, zainteresuje Cię produkt SilentiumPC Glacier NC400. Model ten cieszy się największym zaufaniem konsumentów i zebrał najwięcej pozytywnych opinii. Wyróżnia go nowoczesny design, który tworzy dobraną całość z laptopem. Sprzęt wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Zapewnia mu ono dużą wytrzymałość. Ponadto urządzenie bardzo szybko rozprasza ciepło i chroni laptop przed przegrzaniem. Model ten wyposażony jest w wentylator, którego prędkość obrotów można regulować. Takie rozwiązanie pozwala na dostosowanie podstawki do swojego sprzętu. Produkt ten charakteryzuje cicha praca, więc nie będzie Ci przeszkadzać w trakcie korzystania z komputera. Urządzenie charakteryzuje ergonomiczna konstrukcja. Jego kąt nachylenia pozwala na wygodną pracę przy biurku. Jednocześnie sprzęt ten jest stabilny. Jeżeli model ten nie odpowiada Twoim oczekiwaniom, zwróć uwagę na podstawkę CoolerMaster NotePal U3 Plus. Produkt ten ma duże rozmiary i skutecznie chłodzi laptop.

Najlepsze podstawki chłodzące pod laptopa w 2023 roku

 

Laptop jest delikatnym urządzeniem, które szybko się nagrzewa. Niektóre modele mają tendencję do przegrzewania się szczególnie w ciepłe dni. Bardzo często, gdy korzysta się z wymagających programów lub gra na komputerze, wewnętrzny wentylator nie nadąża z chłodzeniem sprzętu. Dlatego też warto zainwestować w urządzenie, które będzie służyć do zmniejszenia temperatury komputera. Poniższy ranking podstawek chłodzących pod laptopa stworzyliśmy, aby pomóc Ci, jeśli masz problem z jego nagrzewaniem.

 

Nasze zalecenia

 

SilentiumPC Glacier NC400

 

SilentiumPC Glacier NC400 to produkt, który pozwala na skuteczne chłodzenie laptopa. Sprzęt wygląda nowocześnie i tworzy oryginalne połączenie z komputerem.

Model ten wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. To sprawia, że jest on wytrzymały. Urządzenie wyposażone jest 2 tryby prędkości, a więc zależnie od potrzeb można komputer chłodzić mocniej lub słabiej. Produkt jest tak skonstruowany, aby stał stabilnie. Ponadto jest on odpowiednio wyprofilowany, aby można było wygodnie pracować. Powierzchnia podstawki nie ma śliskiej faktury, więc mimo nachylenia laptop nie zjeżdża z niej.

Produkt ten należy łączyć z komputerem poprzez wejście USB. Poziom hałasu tego sprzętu wynosi 14,6 dB, w efekcie jest on stosunkowo cichy. Wentylatorki w podstawce obracają się z prędkością 600 rpm. Model ten sprawdza się u komputerów o przekątnej od 8,9″ do 17,3″. Wentylator w urządzeniu ma średnicę 20 cm. Użytkownicy doceniają ten sprzęt za skuteczne chłodzenie oraz cichą pracę.

 

 

 

 

CoolerMaster NotePal U3 Plus

 

Dużą popularnością wśród konsumentów cieszy się model CoolerMaster NotePal U3 Plus. Swoje pozytywne opinie sprzęt zawdzięcza możliwości obsługi laptopów do 19″. Ponadto użytkownicy twierdzą, że urządzenie skutecznie chłodzi ich laptopy.

Produkt ten wykonany został z wysokiej jakości materiałów. Podstawka zrobiona jest z aluminium, co zapewnia jej dużą wytrzymałość i trwałość. Ponadto metal ten szybko rozprasza ciepło i nie dopuszcza do przegrzania się komputera. Kolor obudowy tego modelu jest czarny.

Wymiary tego sprzętu to 43,5 cm x 33,3 cm x 7,6 cm. Urządzenie wyposażone jest w 3 wentylatory o średnicy 8 cm. Ich prędkość wynosi około 950 – 1800 obrotów na minutę. Pozycje wiatraków można regulować i montować w miejscu, w którym komputer najmocniej się nagrzewa. Produkt ten ma możliwość regulacji kąta nachylenia, co pozwala na wybranie odpowiedniego kąta pracy dla siebie. Sprzęt łączy się z komputerem za pomocą portu USB.

 

 

 

 

Modecom Silent Fan Cf15

 

Modecom Silent Fan Cf15 to nowocześnie wyglądający model, który skutecznie schłodzi laptop. Urządzenie to podłącza się do komputera za pomocą USB. Sprzęt ma możliwość regulacji kąta nachylenia, co sprawia, że można go dostosować do swoich potrzeb.

Produkt ten wyposażony jest w duży wentylator o średnicy 14 cm, którego prędkość wynosi 1000 obrotów na minutę. Dodatkowo zastosowano 4 mniejsze wiatraki o średnicy 7 cm, których prędkość wynosi 1800 obrotów na minutę. Takie rozwiązanie gwarantuje, że cała powierzchnia dna laptopa jest skutecznie chłodzona. Ponadto istnieje możliwość włączenia 1, 4 lub 5 wentylatorów jednocześnie.

Model ten jest odpowiedni do laptopów o przekątnej do 17,3″. Produkt wyposażony jest w podświetlenie LED, które ułatwia jego obsługę. Sprzęt ma wbudowane antypoślizgowe podkładki, które sprawiają, że jest on stabilny. Model zrobiony jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które jest wytrzymałe. Urządzenie jest lekkie, co sprawia, że można je z łatwością przenosić. Produkt ten charakteryzuje się cichą pracą, którą szczególnie doceniają użytkownicy.

 

 

 

 

EXPONENTW 56301

 

Ciekawym modelem, na który warto zwrócić uwagę jest EXPONENTW 56301. Ta dobra i tania podstawka chłodząca pod laptopa zapewnia użytkownikowi duży komfort pracy. Sprawdza się ona do laptopów o przekątnej od 11″ do 17″. Urządzenie wykonane jest z wysokiej jakości plastiku. Podstawka jest wytrzymała. Obudowa tego produktu jest dostępna w kolorze czarnym.

Sprzęt wyposażony jest w antypoślizgowe podkładki, aby zapewnić komputerowi jak największą stabilność i ograniczyć ryzyko upadku. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest możliwość ustawienia kąta nachylenia. Użytkownik może wybrać jedną z 6 dostępnych pozycji. To zapewnia większą wygodę pracy. Podstawka ma tylko ramy, pozbawiona jest dna, dlatego laptop naturalnie chłodzi się, gdyż nie są zatkane jego wentylatory.

Produkt ten można składać, co sprawia, że ma bardzo niewielkie rozmiary i tylko 3 cm grubości. Dzięki temu można go transportować i zabierać ze sobą. Opinie o podstawkach chłodzących pod laptopa producenta Exponentw są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za solidną konstrukcję Twierdzą także, że jest on stabilny.

 

 

 

 

Thermaltake Massive TM CL-N002-PL12BL-A

 

Podstawka chłodząca Thermaltake Massive TM CL-N002-PL12BL-A charakteryzuje się lekką i cienką konstrukcją. To za jej sprawą produkt wygląda nowocześnie. Kolor obudowy tego urządzenia jest srebrno-czarny. Urządzenie podłączane jest do komputera za pomocą USB.

Model ten wykonany został z wysokiej jakości materiałów. Podstawka zrobiona jest z aluminium, dlatego jest ona wytrzymała. Dodatkowe elementy zbudowane są z tworzywa sztucznego. Sprzęt przeznaczony jest do laptopów o maksymalnej średnicy 17″.

Produkt ten wyposażony został w czujnik temperatury, który pomaga stwierdzić skuteczność działania. Ponadto model ten ma wbudowany wyświetlacz, na którym znajdują się najważniejsze informacje. Pomaga on także w sterowaniu. Sprzęt wyposażony jest w 2 wentylatory, które skutecznie chłodzą laptop.

Istnieją dwie prędkości pracy wiatraków. Maksymalna prędkość to 1300 obrotów na minutę, a minimalna 1000. W zależności od trybu, urządzenie hałasuje maksymalnie do 31 dB. Wentylatory można przesuwać i dostosowywać do wielkości laptopa. Użytkownicy doceniają ten model za funkcjonalność i jakość wykonania.

 

 

 

Jaką podstawkę chłodzącą do laptopa kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wiele modeli laptopów nagrzewa się tak bardzo, że trzymając je na kolanach, zmuszeni jesteśmy przestawić je w inne miejsce. Może się zdarzyć też tak, że nagrzane urządzenie automatycznie wyłączy się, co sprawi, że stracimy wszystkie niezapisane przez nas dane. Dlatego też, producenci proponują nam użycie podstawki chłodzącej. Pomaga ona nam w utrzymaniu naszego sprzętu w stabilnej temperaturze, tak aby nie sprawiał nam żadnego problemu. Jest to przedmiot stosunkowo nowy na rynku, dlatego wiele osób nie wie, na czym polega jego działanie, a także czym kierować się przy jego wyborze. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, który podpowie Ci, jaką podstawkę chłodzącą do laptopa wybrać.

Dlaczego podstawka chłodząca?

Podstawka chłodząca jest urządzeniem, który chłodzi laptop, w przypadku, kiedy ten za bardzo się nagrzewa. Jest to jej główne zadanie, lecz oprócz tego, może pomóc nam w jeszcze kilku problemach związanych z naszym sprzętem. Dobrze sprawdzi się również podczas regulacji kąta nachylenia laptopa, czy nawet jako sposób na zmniejszenie hałasu, który generowany jest przez wentylatory. Może także ułatwić nam po prostu użytkowanie urządzenia, kiedy jest daleko od biurka. Pamiętajmy jednak, że podstawka chłodząca działa tylko wtedy, kiedy laptop posiada otwory wentylacyjne w swojej spodniej części.

Działa to na zasadzie podłączenia podstawki do laptopa używając kabla USB, a następnie naciśnięcia włącznika, który uruchomi chłodzenie. Wentylatory zaczynają się kręcić i tym samym dostarczają urządzeniu chłodne powietrze. Zwykle podstawka chłodząca potrafi obniżyć temperaturę nagrzanego laptopa aż o 10 st. C.

 

Mobilność

Istnieją dwa typy podstawek chłodzących do laptopa. Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które używają komputera jedynie przy biurku i nie zamierzają go nigdzie przenosić. Jest to wersja stacjonarna. W przypadku, kiedy używamy laptop w różnych miejscach, np. w łóżku, przy biurku, czy w fotelu, to polecamy model mobilny. Dzięki temu, nie będziemy musieli zostawać tylko w jednym miejscu.

 

Wentylatory

Wentylatory są najważniejszym elementem podstawki chłodzącej do laptopa. To ich liczba oraz średnica decydują o skuteczności chłodzenia laptopa. Im jest ich więcej i im większe są, tym szybciej ochłodzą urządzenie. Jednak należy pamiętać, że ich duża liczba może generować duży hałas. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest wybór jednego, lecz dużego wentylatora. Optymalna średnica to 120 mm. Najlepiej jednak zdecydować się na taki o średnicy 200 mm. Warto również zwrócić uwagę na prędkość pracy sprzętu. Nie zawsze szybszy wentylator, jest bardziej skuteczny.

Urządzenia te częściej bywają awaryjne, a oprócz tego, generują dodatkowy hałas. Wiele modeli posiada kontroler obrotów, który dopasowuje prędkość wentylatora do aktualnych potrzeb laptopa. W efekcie nie musimy martwić się o dodatkowy hałas, ani o niespodziewaną awarię.

 

Materiał – jaka jest najlepsza podstawka chłodząca do laptopa?

Najlepsze podstawki chłodzące do laptopa wykonane są z aluminium. Potrafią one najszybciej i najskuteczniej ochłodzić sprzęt, który bardzo często i mocno się nagrzewa. Jeżeli jednak problem ten powtarza się sporadycznie, to możemy zaopatrzyć się w tańszą podstawkę wykonaną z tworzywa sztucznego. Pamiętajmy jednak, że płyta, na której umieszczony jest laptop, musi być koniecznie perforowana. Taka konstrukcja sprawi, że powietrze będzie swobodnie przepływać do naszego urządzenia.

 

Design i konstrukcja

Jeżeli chodzi o design podstawki chłodzącej, to nie musimy ograniczać się do tradycyjnego prostokątnego kształtu. Znajdziemy wiele wymyślnych kształtów, które mogą ubarwić nasz stolik lub inne miejsce, w którym położymy laptopa. Podstawki różnią się między sobą także jeżeli chodzi o konstrukcję. Niektóre wyglądają jak zwykłe płyty, które możemy postawić na biurku. Jeżeli jednak często używamy nasze urządzenie w łóżku lub w fotelu, to warto zaopatrzyć się w podstawkę w formie stolika. Ułatwi nam to korzystanie z laptopa.

 

Rozmiar

Rozmiar podkładki dobierzmy do rozmiaru laptopa. Pamiętajmy jednak, by była ona minimalnie od niego większa. Jej działanie będzie wtedy efektywniejsze.

 

Poziom hałasu

Mimo, że podstawka minimalizuje hałas, który wydobywa się z wentylatorów, to sama może generować dźwięki, które do cichych nie należą. Warto wypróbować podkładkę przed ostatecznym zakupem, aby nie narazić się na hałas, którego chcemy uniknąć.

 

 

Nóżki

Nóżki są bardzo ważnym elementem podstawki chłodzącej do laptopa. To właśnie dzięki nim urządzenie nie będzie przesuwało się po stole. Wybierzmy model, który ma gumowe nóżki, w ten sposób nie porysują one blatu. Najlepsza podstawka chłodząca do laptopa posiada regulowane nóżki. W efekcie możemy regulować kąt nachylenia sprzętu, a także jego wysokość.

 

Dodatkowe wyposażenie

Dodatkowym wyposażeniem, które znacznie ułatwi nam korzystanie z podstawki jest port USB. Dzięki niemu, możemy podłączyć do niej dodatkowe urządzenia. Niektóre podstawki wyposażone są także w stację dokującą dla dysku twardego. Umożliwia on podłączenie go w przypadku, kiedy posiadamy dodatkowy dysk twardy.

 

Podstawki chłodzące do laptopa w dobrych cenach

Jedne z najprostszych urządzeń tego typu kosztują około 30 zł. Podstawka taka jest jednak mała i pozbawiona nóżek. Jeżeli szukamy wytrzymałego urządzenia, które posiada dodatkowe wyposażenie, to musisz liczyć się z wydatkiem od 80 zł do nawet 500 zł.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ