Ranking 8 najlepszych gier strategicznych w 2023

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

 

Gra Strategiczna – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Szukasz gry strategicznej, z której będziesz zadowolony? Zagraj w Total War: Three Kingdoms Limited Edition. Pozycja wyróżnia się na tle innych ze względu na bardzo ciekawą fabułę oraz wiele opcji do wyboru. Interesująca akcja nie pozwala się nudzić, a przejście wszystkich poziomów gry może zabrać nawet kilkadziesiąt godzin. Przygotuj się więc na bardzo długie godziny rozrywki. Szata graficzna  wygląda realistycznie, dobrze odwzorowuje mapę Chin sprzed wielu lat. Jeżeli szukasz czegoś w innym stylu, to możesz spróbować Anno 1800. Rozgrywka polega na rozwijaniu swojego państwa, budowaniu fabryki, zarządzaniu majątkiem oraz ludźmi, co uczy logiki, strategicznego myślenia oraz pomaga w prawdziwym życiu.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Pozycja odznacza się piękną szatą graficzną, która odwzorowuje realne krajobrazy Chin. Jest ona dopracowana i dlatego dobrze wygląda. Ze względu na dostępność wielu misji oraz akcji gra trwa długo i nie jest nudna.

Wady

Każdy wojownik, frakcja, przedmioty mają różne nazwy, które pochodzą z chińskiego. Aby dobrze operować grą w niektórych momentach trzeba zapamiętać te nazwy, a jest ich dość sporo. Zapamiętanie oraz wdrożenie się do akcji może zająć trochę czasu.

Podsumowanie

Pozycja jest dostępna w polskiej i angielskiej wersji językowej. Można wybrać tryb multiplayer oraz singleplayer. Fabuła przedstawia Chiny około 190 r. n.e, kiedy to trzy królestwa walczyły między sobą o władzę.

Drugi wybór

Zalety

Wszystkie funkcje są bardzo dobrze wytłumaczone, więc dokładnie wiesz, co zrobić, aby osiągnąć sukces. Szata graficzna jest ładna, producent dopracował ją tak, aby zadowolić wymagających graczy. Pozycja daje wiele możliwości wyboru.

Wady

Aby cokolwiek osiągnąć w grze, trzeba się nieźle natrudzić. Niektórym graczom nie podoba się, że wyniki ich działań nie są od razu widoczne, a na jakiekolwiek sukcesy trzeba poczekać.

Podsumowanie

Akcja rozgrywa się w XIX w., gracze muszą rozwijać wszystkie aspekty swojego biznesu, czyli handel, gospodarkę, tereny, na których rządzą. Pozycja jest dostępna w wersji multiplayer i singleplayer.

Rozważ też

Zalety

Muzyka oraz szata graficzna jest na wysokim poziomie, więc rozgrywka jest przyjemna. Granie jest swobodne, lecz nie oznacza to, że jest łatwe. Fabuła jest przemyślana i ma wiele ciekawych wątków.

Wady

Gracze uważają, że po kilkunastu godzinach gry staje się ona przewidywalna. Dla niektórych jest to więc pozycja do wykorzystania jedynie na kilka dni.

Podsumowanie

Każdy gracz ma wybór pomiędzy kilkoma rodami, opcje gry się wtedy zmieniają. Z pozycji może skorzystać każdy, kto ukończył 12 lat. Akcja dzieje się w czasach Wikingów na terenie dzisiejszej Wielkiej Brytanii, Walii oraz Szkocji.

 

 

8 najlepszych gier strategicznych. Opinie w 2023 roku

 

Ze względu na dużą ilość gier strategicznych na rynku, wybranie tej odpowiedniej może być trudne Z pewnością nie masz czasu sprawdzać każdej z nich, dlatego przygotowaliśmy ranking gier strategicznych. 

 

Gry strategiczne PC

 

1. Gra PC Total War: Three Kingdoms Limited Edition

 

Interesują Cię gry strategiczne na PC w klimacie azjatyckim? Koniecznie wypróbuj Total War: Three Kingdoms Limited Edition. Historia przedstawiona w tej pozycji z pewnością Cię urzeknie. Akcja rozgrywa się w Chinach w około 190 r.n.e. Dostępna jest polska oraz angielska wersja językowa, możesz więc wybrać tę, która Ci najbardziej pasuje. 

Wśród wszystkich zalet gry najbardziej ceniona jest jej złożoność. Gracz ma do wyboru jednego z 11 generałów. Warto też wiedzieć, że w wojnie uczestniczą trzy królestwa, a każdy władca ma swoją własną osobowość, innych wrogów oraz przyjaciół. Fabuła jest dość skomplikowana, więc z pewnością spędzisz kilka godzin na zrozumienie wszystkich relacji, aby podjąć odpowiednie kroki. 

Najlepsze gry strategiczne na PC są dopracowane graficznie. Każdy z pewnością zauważy przepiękną szatę graficzną, która przedstawia wyobrażenie Chin w 190 r. n.e. Gra wygląda realistycznie, więc z pewnością poczujesz atmosferę starożytnych bitew prowadzonych przez doświadczonych dowódców. Pozycja jest dostępna w trybie singleplayer, a także multiplayer, więc będziesz miał okazję spędzić czas ze swoimi przyjaciółmi. 

 

 

 

 

 

2. Anno 1800 Klucz Uplay

 

Gry strategiczne na PC powinny wyróżniać się dobrą fabułą, możliwości wyboru opcji na różnych płaszczyznach oraz przyjemną grafiką, a Anno 1800 ma wszystkie te cechy. Jest to pozycja dostępna w polskiej wersji językowej, więc z pewnością zrozumiesz wszystko, co dzieje się podczas akcji. Można grać w trybie singleplayer i multiplayer. 

Fajne gry strategiczne wyróżniają się ciekawą fabułą, tak jest w przypadku tej pozycji. Gracz staje się wpływowym człowiekiem żyjącym na początku XIX w. Może robić to, co chce lub zachowywać się w określony sposób. Pamiętajmy jednak, że wszystkie decyzje mają konsekwencje, a rozwój fabryk oraz państwa zależy tylko od gracza, który musi zająć się wszystkimi aspektami życia w XIX w. oraz skorzystać z okazji, które mogą pomóc w rozwoju imperium. Należy handlować, budować porty oraz fabryki, a także zarządzać. 

Ta dobra gra strategiczna jest doceniana za dopracowaną szatę graficzną, która wygląda bardzo realistycznie. Użytkownicy uważają, że ma ona dobrą grywalność i jej nowsza wersja została poprawiona na tyle dobrze, że gra się bardzo swobodnie. 

 

 

 

 

Gry strategiczne wojenne

 

3. Gra Creative Assembly Total War Saga: Thrones of Britannia

 

Wojenne gry strategiczne z serii Total War są zawsze dopracowane, więc w tej kwestii pozycja Creative Assembly Total War Saga: Thrones of Britannia nie powinna Cię niczym nieprzyjemnym zaskoczyć. Fabuła jest oparta na wojnach prowadzonych na terenach Wielkiej Brytanii, Szkocji oraz Walii. Produkt jest przeznaczony dla osób powyżej 12. roku życia. 

Na początku zadaniem gracza jest wybranie jednego rodu. Następnie zarządzanie nim (dowolnie). Gracz przygotowuje się do bitwy, rozwija technologie, podejmuje bardzo trudne wybory, które często oznaczają poświęcenie. Po zakończeniu rozgrywki jednym z rodów, można rozpocząć grę na nowo z kolejnym,  do wyboru są inne opcje, co sprawia, że granie jest ciekawe. 

Na uwagę graczy zasługują muzyka oraz szata graficzna. Obie zostały przygotowane zgodnie z klimatem wojny tamtych czasów, łatwiej  wczuć się w atmosferę. Grywalność jest również dobrze przemyślana, użytkownicy mogą swobodnie wybierać różne opcje. Można zostać przywódcą Wikingów albo królem anglosaskim? Wybór należy do gracza. 

 

 

 

 

Stare gry strategiczne

 

4. Heroes of Might Magic 3 HD Edtion Gra Strategiczna

 

Heroes of Might Magic 3 HD Edtion to dobra i tania gra strategiczna, która już od kilku lat pozwala graczom poczuć te same emocje. Jest ona pełna akcji oraz ciekawych misji, które trzeba wypełnić. Stare gry strategiczne, mimo że trochę gorsze graficznie, fabułą nie odstępują tym nowszym, a opisywana przez nas pozycja wciąż nie traci na popularności.

Główną bohaterką rozgrywki jest królowa Katarzyna. Jej zadaniem jest zjednoczenie całego królestwa oraz zaprowadzenie w nim spokoju. Gracz może wcielać się w różne postacie oraz decydować o ich losie. Trzeba jednak pamiętać, że każda decyzja pociąga za sobą konsekwencje, które trudno jest później odwrócić. Gra uczy odpowiedzialności oraz rozporządzania nabytą władzą.

Pozycja jest dostępna dla graczy, którzy ukończyli 12 lat. Sama gra powstała w 1999 r., a jej popularność się nie zmienia. Można grać w trybie singleplayer i multiplayer. Gra ma kilka wersji językowych, można wybrać tę, która jest dla Ciebie najlepsza.

 

 

 

 

Gry strategiczne planszowe

 

5. Gra planszowa Phalanx Scythe 

 

Polecamy  Phalanx Scythe, która w odróżnieniu od innych pozycji na liście jest planszówką. Planszowe gry strategiczne są zazwyczaj trochę mniej popularne od tych komputerowych, jednak nie w tym wypadku. Opisywana przez nas pozycja była najbardziej oczekiwaną grą w 2016 roku.

Niektórzy gracze uważają, że Phalanx Scythe to Monopoly dla bardziej wymagających graczy. Akcja dzieje się w 1920 r., po Wielkiej Wojnie. Każdy z graczy dostaje kawałek terenu na planszy, a na nim znajdują się różne zasoby, z których można korzystać. Tereny można poszerzać, istnieje również możliwość walki z innymi uczestnikami. Użytkownicy chwalą to, że gra jest bardzo dynamiczna, podczas 2 godzinnej rozgrywki nie ma czasu na nudę.

Pozycja jest przeznaczona dla od 2 do 5 graczy. Planszę trzeba podzielić na początku równo dla każdego, a następnie obserwować rozwój gry. Na uznanie zasługuje oprawa graficzna, która została przygotowana przez Jakuba Różalskiego. W zestawie znajduje się wiele elementów, są wśród nich pionki, karty, solidnie wykonana plansza i wiele innych.

 

 

 

 

Gry strategiczne PS4

 

6. Gra Star Wars Jedi Upadły Zakon

 

Interesują Cię gry strategiczne na topie? Star Wars Jedi Upadły Zakon to pozycja, z której z pewnością będziesz zadowolony, szczególnie jeśli jesteś fanem Gwiezdnych Wojen. To właśnie bazując na tej serii powstała tak ekscytująca rozgrywka. Gry strategiczne na PS4 są bardzo dobrze dopracowane graficznie, dokładnie to samo można powiedzieć o opisywanej przez nas pozycji.

W grze jesteś bohaterem Jedi, jednym z ostatnich. Twoim zadaniem jest ukończenie kursu Jedi, rozwinięcie swoich umiejętności na tyle dobrze, aby można było pokonać wrogów. Poza tym trzeba przewidzieć kolejne kroki wroga, a także dopracować swoją technikę walki i wybrać odpowiednie akcesoria do walki.

Dodatkowo możesz podziwiać pięknie przygotowaną galaktykę, która wygląda dokładnie tak, jak filmowa. Gra jest przeznaczona dla 1 gracza. Polska wersja językowa sprawia, że rozumiesz wszystko, co dzieje się w grze. Wiek graczy nie może być niższy niż 16 lat. Pozycja ukrywa wiele ciekawostek ze świata Gwiezdnych Wojen, co jest szczególnie doceniane przez pasjonatów tej serii.

 

 

 

 

Gry strategiczne dla dzieci

 

7. Gra Strategiczna Minecraft 

 

Każdy gracz z pewnością słyszał o Minecraft, ponieważ jest to jedna z lepszych pozycji strategicznych ostatnich lat. Mogą w nią grać nawet małe dzieci, które skończyły 7. rok życia, ponieważ nie jest ona zbyt wymagająca, a test gier strategicznych pokazuje, że można się z niej wiele nauczyć. Maluch może bawić się sam lub prowadzić rozgrywkę z trzema innymi zawodnikami.

Dlaczego Minecraft tak dobrze rozwija umysł dziecka? Daje mu wiele możliwości, dziecko może stworzyć swój świat od samego początku. Maluch sam musi zadbać o to, aby miał gdzie mieszkać, aby zdobył pożywienie, znalazł potrzebne mu surowce, z których może coś przygotować oraz wiele innych.

Dziecko ma szansę na bycie uczestnikiem ciekawych przygód, misji z potworami, przed którymi musi się obronić oraz przygotować sobie jedzenie. Maluch nauczy się samodzielności, a także może poduczyć się angielskiego (dostępne są różne wersje językowe). Gry strategiczne dla dzieci nauczą maluchy wiele ciekawych rzeczy i ta pozycja zdecydowanie się do nich zalicza.

 

 

 

 

Gry strategiczne multiplayer

 

8. Sid Meiers Civilization VI Gra Strategiczna

 

Sid Meiers Civilization VI to gra, która pozwoli Ci stworzyć własną cywilizację. Gracz ma możliwość rozpocząć historię nowej cywilizacji i stworzenia swoich własnych reguł, panowania nad wojskami i decydowania o wszystkim od samego początku. Pozycja jest dostępna w kilku wersjach językowych.

Gry strategiczne w wersji multiplayer wymagają od gracza interakcji z innymi uczestnikami. Dzięki temu można rozwinąć swoje umiejętności towarzyskie oraz lepszą komunikację. Głównym celem tej pozycji jest to, aby na danym terenie dobrze rozwinąć przemysł, gospodarkę, a także, żeby solidnie wyszkolić swoich żołnierzy. Tylko wtedy gracz ma szansę na to, aby przejąć więcej terenu.

Opinie o grach strategicznych tej firmy są pozytywne. Szata graficzna jest dość prosta, lecz satysfakcjonująca, większość graczy bardzo dobrze ją ocenia. W grze nie ma zbyt zaawansowanej ścieżki dźwiękowej, ale są za to godne uwagi efekty dźwiękowe. Gra ma zrozumiałe komendy, więc można szybko odnieść militarny sukces. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką grę strategiczną kupić?

 

Gry strategiczne to dobry sposób na ćwiczenie i rozwijanie logicznego myślenia. Są formą rozrywki, która nie tylko bawi, ale i uczy. Zastanawiasz się, jaka gra strategiczna jest najlepsza? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

 

 

Rodzaje

Ze względu na formę rozgrywki, gry strategiczne możemy podzielić na dwa rodzaje:

planszowe – zmagania odbywają się na specjalnej planszy. Gracz (zazwyczaj) porusza się po niej pionkiem, a o ilości wykonanych przez niego ruchów decyduje rzut kostką;

komputerowe – do uruchomienia potrzebny jest sprzęt, spełniający wymagania określone przez producenta. Zawodnik najczęściej posługuje się myszą komputerową, wykonując określone zadania i polecenia w grze.

 

Typy gier strategicznych

Wśród rozgrywek strategicznych wyróżniamy gry:

* turowe – w nich gracz rozgrywa tak zwane tury z przeciwnikiem lub komputerem;

* 4X – polegają na zarządzaniu państwem i zdobywaniu dominacji zarówno dyplomatycznej, jak i militarnej;

* czasu rzeczywistego – polecenia wydawane jednostkom są na bieżąco, a głównym celem jest zniszczenie bazy wroga;

* taktyczne – gracz kieruje zespołem postaci, a jego celem jest pokonanie silniejszego od siebie nieprzyjaciela;

* tower defense – głównym zadaniem jest powstrzymanie nacierających fal wrogów (przy użyciu wież obronnych i innych przeszkód stawianych na drodze przeciwnika);

* ekonomiczne – zawodnik posiada, na przykład, miasto i jego zadaniem jest rozwój oraz rozbudowa metropolii.

 

Wymagania

W zależności od tego, czy będziemy grać w grę strategiczną na planszy, czy na komputerze, ważne jest spełnienie wymagań rozgrywki. W przypadku pierwszej opcji należy dokładnie zapoznać się z zasadami, aby zmagania były sprawiedliwe i zgodne z dołączonymi instrukcjami. Zaznajomienie z nimi pozwoli na płynny i przyjemny przebieg zabawy. Przy grze komputerowej sprawdzenie wymogów sprzętowych jest priorytetem. Jeżeli urządzenie nie będzie ich spełniało, gra nie będzie działała poprawnie, a w najgorszym przypadku w ogóle się nie uruchomi.

Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ może się okazać, że droga, zakupiona gra nie będzie odtwarzała się prawidłowo. Szczególną uwagę na ten aspekt powinny zwrócić uwagę osoby, które na co dzień korzystają ze starszego sprzętu.

 

Umiejętności

Podczas rozgrywki rozwijane są umiejętności takie jak logiczne myślenie oraz planowanie i gospodarowanie zasobami. . Każde działanie wiąże się ze sobą i wpływa na rozwój kolejnego, więc zdolność dedukcji to coś ważnego, co jest potrzebne, aby rozgrywka była owocna i sprawiała dużo przyjemności. Rozwinięte, dzięki grom, umiejętności przydadzą się podczas realnego życia, gdzie będziemy musieli błyskawicznie podjąć trafną decyzję, przewidzieć skutki określonych działań lub dokładnie coś zaplanować.

 

Tematyka

Aby gra sprawiała przyjemność i była fascynująca dla graczy, należy dopasować ją tematyką do upodobań. Wśród gier strategicznych wyróżniamy:

historyczne – gracz toczy batalię w konkretnej epoce, do której został przeniesiony;

fantasy – zawodnik zostaje przeniesiony do fantastycznego świata z magicznymi istotami;

kosmiczne – akcja rozgrywki toczy się w kosmosie;

wojenne – pozwalają na manipulację zaistniałymi w świecie wydarzeniami (na przykład, zmianą biegu II wojny światowej);

*  postapokaliptyczne – związane są z zagładą świata przez rozprzestrzeniający się wirus lub zombie;

*  futurystyczne – przenoszą gracza do przyszłości. To projekcja tego, jak świat może wyglądać za kilka, a nawet kilkadziesiąt lat.

 

Czas rozgrywki

W przypadku gier planszowych zmagania mogą trwać od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Wszystko to w zależności od tego, jak skomplikowane i czasochłonne zadania otrzymamy. Rozgrywka komputerowa natomiast jest o wiele dłuższa. Jeżeli gra zawiera dodatki rozbudowujące fabułę, to czas potrzebny na wykonanie wydłuża się i może okazać się, że na całkowite rozpracowanie zadań będziemy musieli poświęcić kilka dni.

 

 

Wiek graczy

Podczas wyboru gry należy zwrócić uwagę na jej kategorie wiekowe. Jeżeli potrzebujemy gry dla młodszych użytkowników, warto wybrać tę z niskim poziomem trudności, aby nie była zbyt skomplikowana dla nich. Wysoki poziom trudności tylko ich zniechęci, ponieważ nie będą rozumieć zasad obowiązujących w rozgrywce. Należy pamiętać, że niektóre gry strategiczne mogą zawierać śladowe elementy przemocy, dlatego warto zwrócić na to uwagę przed zakupem.

 

Jaka jest najlepsza gra strategiczna?

Przed zakupem gry powinniśmy zwrócić uwagę na jej tematykę. To właśnie ona będzie definiować, czy rozgrywka stanie się dla nas przyjemnością i zajęciem na długie godziny. W zależności od tego, czym się interesujemy, należy wybrać odpowiednią grę. Jaką grę strategiczną wybrać? Jeżeli pasjonuje nas okres I i II wojny światowej, to najlepszym wyborem będzie rozgrywka o tematyce wojennej. Gdy ciekawi nas świat elfów i innych magicznych stworzeń, to warto sięgnąć po tematykę fantasy. Najlepsza gra strategiczna to taka, która odpowiada naszym upodobaniom i zainteresowaniom.

 

Gry strategiczne w dobrych cenach

Najtańsze gry strategiczne, zarówno te na komputer, jak i planszowe, kosztują około kilkudziesięciu złotych. Cena rośnie wraz z dostępnością dodatków, które rozbudowują fabułę rozgrywki (w przypadku gier komputerowych). Podczas premiery jej koszt może wynieść nawet kilkaset złotych. Tak samo jest w przypadku edycji limitowanych, które zawierają dodatkowe pakiety, a ich ilość jest ograniczona.

 

 

FAQ

 

P1: Co to są gry strategiczne?

Gry strategiczne wymagają umiejętności strategicznego myślenia i planowania. Rozgrywki stawiają przed graczami wyzwania logiczne, taktyczne i strategiczne, a także zmuszają do zdobywania nowych terenów. Gracz najczęściej ma za zadanie zaplanowanie akcji przeciwko wrogowi, aby zredukować jego siły zbrojne. Gry strategiczne dzieli się ze względu na typ zadania oraz na czas akcji rozgrywki. Świat najczęściej jest przedstawiony z lotu ptaka. Gracz ma kontrolę nad postaciami, którymi kieruje, a rozgrywka zazwyczaj polega na wywołaniu konfliktu między współgrającymi. Oprócz prowadzenia walki i pokonania przeciwnika, gracz może konstruować budynki czy zarządzać posiadanymi zasobami. Działania mogą być podejmowane zarówno w rozgrywce jednoosobowej, jak i wieloosobowej. 

 

 

P2: Jaki jest podział gier strategicznych?

Ze względu na cechy rozgrywki gry strategiczne możemy podzielić na turowe i rozgrywane w czasie rzeczywistym. W pierwszych z nich gracz ma możliwość poruszania się swoimi postaciami tylko wtedy, gdy nadejdzie jego kolej. Jego ruch zależy od innych czynników, na przykład liczby punktów. Drugi typ pozwala graczowi na ruch nieograniczony turami czy kolejkami. Uczestnicy mogą podejmować decyzje kiedy chcą i mogą dłużej zastanowić się nad planowanym ruchem. Ze względu na sposób prowadzenia działań w grze, wyróżnia się wersje strategiczne lub taktyczne. Strategia dotyczy na przykład sił wojskowych, celów dowódczych, prowadzonych bitew czy wybranej doktryny. Taktyka skupia się na sposobie kierowania jednostkami podczas bitwy.

 

P3: Co rozwijają gry strategiczne?

Granie w gry strategiczne rozwijają umiejętności orientacji przestrzennej, współpracy i koncentracji. Podczas grania uczestnik przemieszcza się po danym terenie wybraną postacią i w ten sposób poznaje teren. Dzięki temu rozwijamy naszą orientację przestrzenną oraz uczymy się planowania trasy. Trening tych umiejętności pomaga w codziennym życiu, a rozwój wyobraźni przestrzennej pozytywnie wpływa na nasze umiejętności planowania. W grach strategicznych zazwyczaj uczestniczy kilka osób, co rozwija umiejętności współpracy. Praca w grupie rozwija z kolei umiejętności interpersonalne. Gry mają też wpływ na myślenie i na pamięć, a gracze mają lepsze predyspozycje do zapamiętywania różnych rzeczy.

 

P4: Jaka może być sceneria gier strategicznych?

Strategiczne gry komputerowe mogą mieć różne scenerie. Akcja rozgrywki może być prowadzona na morzu (wówczas gra nosi miano morskiej gry strategicznej) lub w kosmosie (kosmiczne gry strategiczne). Wydarzenia rozgrywki mogą być również osadzone w realiach historycznych, na przykład I wojny światowej czy wojen napoleońskich. Można wyróżnić także gry umiejscowione w świecie fantasy. Niektóre wersje mogą także snuć alternatywne wersje wydarzeń z historii świata i manipulować wydarzeniami historycznymi, wymyślając dzieje na nowo. 

 

 

P5: Ile osób może grać w grę strategiczną?

Gry strategiczne to rozgrywki jedno- lub wieloosobowe. W pierwszym przypadku uczestnicy mają możliwość brania udziału w trybie kampanii, która składa się z serii meczów rozgrywanych przeciwko sztucznej inteligencji. Zakończenie każdej misji lub meczu sprawia, że akcja gry posuwa się do przodu, co czasami skutkuje pojawieniem się filmowego przerywnika. Niektóre komputerowe gry strategiczne nagradzają uczestnika za zakończenie misji poprzez odblokowanie nowych zdolności lub usprawnień. Doświadczeni gracze wolą uczestniczyć w rozgrywce wieloosobowej, która jest bardziej wymagająca niż starcie ze sztuczną inteligencją. Przeciwnicy symulowani przez system bardzo często wymagają niedostępnych informacji lub modyfikatorów, aby stanowić wyzwanie dla żywych osób.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ