Ranking 6 najlepszych kolorowanek Star Wars w 2023

Ostatnio aktualizowane: 25.07.24

 

Kolorowanki Star Wars – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Star Wars Łotr 1. Historie Kolorowanki Artystyczne miłośnicy filmu wskazują jako najlepsze kolorowanki rodem z Gwiezdnych Wojen. Choć książka jest przeznaczona dla dzieci i młodzieży, to według użytkowników, grafika oddająca wiernie sceny z filmu przemawia również do dorosłych. Jednocześnie kolorowanka działa na umysł odstresowująco, dlatego niejeden fan Star Wars lubi tak spędzać wolny czas. Książka ma miękką oprawę i 96 grafik wewnątrz. Również 96 rysunków do kolorowania ma inny polecany produkt, jakim jest Star Wars. Niezwykła galeria kolorowanki antystresowe. Pozycja ta jest adresowana do dorosłych i stanowi doskonałą rozrywkę uspokajającą umysł i ciało. 

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Książka zawiera 96 stron, a na każdej z nich jest umieszczona grafika rodem z Gwiezdnych Wojen. Rysunki są przeznaczone dla młodych odbiorców, ale nie ma przeszkód, aby kolorowaniem zajęli się również dorośli fani Star Wars.

Wady

Książka o formacie 205 x 290 mm jest w miękkiej oprawie. Natomiast twarda oprawa pozwoliłaby kolorować w każdych warunkach, bo stanowiłaby twardą podstawkę do kolorowania i umożliwiłaby rozrywkę nawet w pociągu na kolanach

Podsumowanie

To książka wydana w 2017 roku zawierająca 96 grafik do kolorowania. Rysunki są dobrej jakości, a także wymagają inwencji od rysownika. Praca odstresowuje i uspokaja.

Drugi wybór

Zalety

Antystresowe kolorowanki dla dorosłych to gratka dla fanów Gwiezdnych Wojen. Ilustracje przedstawiają postaci i robotów z filmu, a także grafiki przedstawiające statki kosmiczne. Książka zawiera 96 ilustracji.

Wady

Kolorowanka nie bardzo nadaje się dla osób, które nie znają przygód bohaterów popularnego serialu. Dla takich osób grafiki nie są specjalnie ciekawe, a także nie umieją one odtworzyć cech charakterystycznych rysowanej postaci.

Podsumowanie

Kolorowanka została wydana przez wydawnictwo Ameet w 2016 roku, jest w miękkiej oprawie i ma format wielkości: 205 x 290 mm.

Rozważ też

Zalety

Książka w formacie 21,6 cm x 28,5 jest przeznaczona dla dzieci w wieku 6 – 9 lat. Zawiera 24 strony wypełnione grafikami historii ataku Kylo Rena na zamek Maz Kanaty. Książka zawiera niewielką ilość tekstu, obrazki do kolorowania i jest uzupełniona naklejkami.

Wady

Choć grafiki są dla dzieci ciekawe, a naklejki urozmaicają zabawę, to użytkownicy narzekają, że zabawa jest krótka. Książka ma jedynie 24 strony, z których część jest przeznaczona na dołączone naklejki.

Podsumowanie

Dzięki dołączonym naklejkom, kolorowanka jest bardziej urozmaicona i nie nudzi młodego rysownika. Książkę wydało wydawnictwo Egmont w 2018 roku.

 

 

6 najlepszych kolorowanek Star Wars. Opinie w 2023 roku

 

Gdy celem Twoich poszukiwań są kolorowanki lego Star Wars albo kolorowanki Star Wars przedstawiające klony trafiłeś w dobre miejsce. Poniżej przedstawiamy obecnie najchętniej kupowane kolorowanki dla fanów Gwiezdnych Wojen. Są wśród nich kolorowanki dla dzieci lego Star Wars, a także pozycje dla dorosłych. Jesteśmy pewni, że spośród nich znajdziesz odpowiednią kolorowankę dla siebie.

 

1. Star Wars Łotr 1. Historie Kolorowanki Artystyczne

 

Star Wars Łotr 1. Historie Kolorowanki Artystyczne zostały wydane przez wydawnictwo Ameet. W roku 2017. Miękka oprawa książki zawiera 96 stron. Każda ze stron opatrzona jest grafiką filmu Łotr 1. Gwiezdne Wojny – historie.

To idealny zakup dla małych fanów Gwiezdnych Wojen, którzy lubią oddawać się rysowaniu. Rysunki zawierające kontury obrazu można pokolorować zgodnie z kanonem filmowym bądź tak jak podpowiada wyobraźnia. Format książki to 20,5 cm x 29 cm. Prace małego rysownika można oprawić i uzupełnić nimi wystrój pokoju lub podarować najbliższej rodzinie.

Kolorowanki z Star Wars są przeznaczone dla dzieci i młodzieży, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby dorosły fan Gwiezdnych Wojen oddał się temu odstresowującemu zajęciu. Według osób kolorujących obrazki, są one bardzo ciekawymi grafikami niejednokrotnie wymagającymi zaangażowania w wykonywane zajęcie.

 

 

 

 

2. Star Wars. Niezwykła Galeria Kolorowanki Antystresowe

 

Wszystkim dorosłym fanom odległej galaktyki polecamy Star Wars. Niezwykła galeria kolorowanki antystresowe. Wydawnictwo Ameet wydało tę pozycję w 2016 roku i od tej pory książka zyskała dobrą pozycję książek typu kolorowanki dla dorosłych Star Wars. Miękka oprawa książki zawiera niemal 100 ilustracji do kolorowania.

Kupując tego rodzaju kolorowanki Star Wars znajdziesz grafiki Yoda, Chewbacca czy księżniczki Leia. Od wyobraźni tylko zależy jakie przybiorą oni ostateczny wygląd. A osoby, które zaopatrzyły się już w tę pozycję twierdzą, że nie ma lepszej rozrywki i sposobu na przywrócenie równowagi jak Star Wars kolorowanki antystresowe.

Tym bardziej, że dla fanów Gwiezdnych Wojen ilustracje z ulubionego filmu to prawdziwa uczta dla ducha. Wśród rysunków znajdziesz wiele postaci filmowych, jak i wizerunki statków kosmicznych ozdobionych kwiatowymi ornamentami. Format książki to 205 x 290 mm.

 

 

 

 

3. Star Wars Atak na Zamek Kolorowanka

 

Star Wars. Atak na zamek kolorowanka to pozycja przeznaczona dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Wydana została w 2018 roku przez wydawnictwo Egmont. Format książki zawiera się w 21,6 cm x 28,5 cm, została ona opatrzona miękką obwolutą. Młodemu czytelnikowi wydawca oddaje do rąk kolorowankę oparta na motywach Gwiezdnych Wojen wzbogaconą niewielką ilością tekstu i naklejkami.

Taka zawartość czyni z niej atrakcyjną i urozmaiconą dla młodego odbiorcy rozrywkę. Fabułą książeczki jest opis historii ataku Kylo Rena na zamek Maz Kanaty. Kolorowanki Star Wars przedstawiają grafiki postaci Kylo Ren, rycerzy zakonu Jedi i Sithów.

Atrakcyjnym dla maluchów jest to, że obok kolorowania, właściciel kolorowanki Star Wars Przebudzenie Mocy ma za zadanie użyć naklejek i uzupełnić o niewłaściwe rysunki, aby stały się kompletne. Kolorowanka ma łącznie 24 strony.

 

 

 

 

4. Star Wars Kolorowanka i Naklejki

 

Wydawnictwo Ameet w 2017 roku wydało pozycję Star Wars kolorowanka i naklejki opartą na motywach filmu “Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”. Książka zawiera 32 strony, na kartach jej o wymiarach 205 x 290 mm zamieszczono szereg grafik.

Kolorowanki Star Wars przedstawiają statki, roboty i postaci z filmu. Dodatkowo pozycja ta ma szereg naklejek, które urozmaicają zabawę, bo trzeba znaleźć dla każdej z nich właściwe miejsce wklejenia.

Książeczka jest polecana przez wydawcę dla dzieci od lat 4, nawet jeśli nie są fanami Gwiezdnych Wojen. Grafiki są przyjazne dla młodego czytelnika, a fakt, że wzbogacono je o naklejki sprawia, że dziecko nie tylko ćwiczy swoje umiejętności manualne, ale też i spostrzegawczość.

 

 

 

 

5. Star Wars. Galaktyka Kolorowanek Artystycznych

 

Star Wars. Galaktyka kolorowanek artystycznych to pozycja adresowana zarówno do dzieci jak i dorosłych. W książce zawarto grafiki pochodzące spod pióra francuskich rysowników, a także archiwalne pozycje wytwórni Lucasfilm.

Na okładce możemy dostrzec postać rycerza Ren, a wewnątrz na 96 stronach na pokolorowanie czekają grafiki rycerzy Jedi, rebeliantów, żołnierzy Imperium i innych bohaterów filmu, a także robotów i statków kosmicznych. Książka została wydana w 2017 roku w miękkiej oprawie przez wydawnictwo Ameet i stanowi część większej serii o tytule Ameet Disney.

Format książki zawierają się wymiarze 22.2 cm x 35.9 cm. Według użytkowników to świetna pozycja dla fanów Gwiezdnych Wojen, którzy potrzebują zajęcia pozwalającego na obniżenie poziomu stresu. 

 

 

 

 

6. Star Wars Kolorowanki Plakatowe

 

Osobom, które chciałyby przyozdobić pokój własnymi dziełami, a są równocześnie fanami filmu Gwiezdne Wojny do gustu mogą przypaść Star Wars kolorowanki plakatowe. Pozycja zawiera kopertę o wymiarach 229 x 324 mm, w której umieszczono 2 plakaty do kolorowania. Po rozłożeniu, każdy z plakatów ma wymiary 840 x 594 mm.

Na lewej stronie plakatu wydawca zawarł informacje dotyczące filmu, jego bohaterów i ich dziejów. Kolorowanie plakatu jest dobrą rozrywka zarówno dla małych jak i dużych fanów Gwiezdnych Wojen.

A po skończeniu, swoją pracą można się pochwalić oprawiając ją w ramkę i wieszając w pokoju. Wydawcą plakatów jest wydawnictwo Ameet. Produkt stanowi część serii tego wydawcy o tytule Ameet Disney.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie kolorowanki Star Wars kupić?

 

Kolorowanki ostatnimi czasy stały się dość popularnym produktem. Niegdyś kupowane wyłącznie dla dzieci, zawierały treści dla nich przeznaczone. Obecnie rynek kolorowanek zmienił się znacznie, kolorowanki nawiązują do znanych postaci z filmów czy gier komputerowych i często są poszukiwane przez fanów danego dzieła. 

Opinie o kolorowankach Star Wars

Kupując kolorowankę, czy to dla dzieci, czy dla dorosłych mamy nadzieję przy rysowaniu na przyjemne spędzenie czasu przy ulubionych obrazkach. Kolorowanki potrafią też rozwinąć kreatywność i umiejętność posługiwania się kolorami. W ofercie kolorowanek opartych na filmach Gwiezdne Wojny znajdziemy pozycje adresowane do dzieci wyłącznie, do dorosłych, albo też takie, z których będą zadowolone zarówno dzieci jak i dorośli. A będąc fanem filmu do wyboru jest bogactwo tematyczne kolorowanek rodem z filmu.

Możesz poszukać kolorowanki lego Star Wars Przebudzenie Mocy dostępne w wersji on-line do ściągnięcia wybranych obrazków albo kolorowanki Angry Birds Star Wars, których poszczególne obrazki wystarczy zakupić, ściągnąć i wydrukować w wybranym formacie. Kolorowanki wydawane w formie książkowej mogą odnosić się do całości filmu, jakiegoś zdarzenia, przedstawiać postaci albo nawiązywać do konkretnej części – na przykład kolorowanki Star Wars 3. Są też na rynku dostępne całe serie, na przykład wydawana przez wydawnictwo Ameet seria Ameet Disney nawiązujące do różnych wydarzeń i postaci.

Zaangażowanie się w rozrywkę polegającą na kolorowaniu kupionych czarno-białych grafik sprawi, że staniemy się bardziej wrażliwi na otaczający nas świat, a sam proces kolorowania to sposób na odreagowanie stresów spotykających nas w życiu. Angażując się w kolorowanie zapominamy o codziennych troskach, gdy dylematem staje się wybór właściwego koloru i powolne wypełnianie niezabarwionej przestrzeni na kartce. A kupując kolorowanki oparte na motywach ulubionego filmu dodatkowo pozwolą się zagazować emocjonalnie w wykonywanie rysunku ulubionego bohatera.

 

Jaką kolorowankę Star Wars wybrać?

Szukając kolorowanki dla siebie lub dla bliskiej osoby należy na początku ustalić priorytety. Pierwszą sprawą jest to dla kogo dobra i tani kolorowanka Star Wars ma być przeznaczona dla dziecka czy dla osoby dorosłej. Jeśli szukamy książeczki dla dziecka, wybór musi też uwzględniać jego wiek. Dla młodszych dzieci, jak pokazuje test kolorowanek Star Wars dobre są książeczki wzbogacone o zestawy naklejek. Dzięki temu maluch obok kolorowania, musi też wyszukać odpowiednia naklejkę, aby umieścić ją w wyznaczonym dla niej miejscu. W ten sposób dziecko nie tylko ćwiczy umiejętność rysowania i odpowiedni dobór kolorów, ale też spostrzegawczość i umiejętność kojarzenia faktów.

Dla młodego człowieka, jak i dorosłego fana Gwiezdnych Wojen dobra kolorowanka Star Wars będzie nawiązywała do ulubionej części filmu, ulubionej postaci, lub konkretnego zdarzenia.

Ale też może się zdarzyć, że prawdziwy fan uzna że najlepsza kolorowanka Star Wars to nie jedna książka zawierająca grafiki z fragmentu gwiezdnej opowieści, ale cała seria przedstawiająca po kolei losy bohaterów i poszczególne części sagi.

Również kupując kolorowankę należy zwrócić uwagę na to, ile stron ma kupowana książeczka. Gdy jest to prezent dla 5-latka wystarczy, aby zawierała 20 – 30 stron. Dla osoby dorosłej, która traktuje kolorowanie jako sposób na odstresowanie się w atmosferze Gwiezdnych Wojen, lepiej, aby książeczka zawierała 80 – 100 stron. Taka pozycja starczy na dłużej, a również pozwoli na wybór grafik, które bardziej się podobają do kolorowania w pierwszej kolejności. Zatem nie da się jednoznacznie określić jaka jest najlepsza kolorowanka Star Wars, bo zależy to od preferencji osoby, dla której ją kupujemy.

Kolorowanki Star Wars w dobrych cenach 

Jak pokazuje nasz ranking kolorowanek Star Wars dostępne książeczki nie są drogie i nie będą obciążeniem dla żadnego, nawet skromnego budżetu. Przedstawione w rankingu książeczki to koszt od 2 do kilkunastu, najwyżej kilkudziesięciu złotych. Podobnie rysunki kupowane do ściągnięcia z Internetu to niewielka inwestycja. Nieco droższe mogą się okazać kolorowanki – plakaty, które w formie złożonej są sprzedawane w ilości 1 lub więcej egzemplarzy. Po naniesieniu kolorów na plakat, wykończeniu przedstawionej postaci, plakat można oprawić i powiesić we własnym pokoju jako jego ozdobę.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ