Ranking 8 najlepszych gier Star Wars w 2023

Ostatnio aktualizowane: 25.07.24

 

Gry Star Wars – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy to gra związana z uniwersum Gwiezdnych Wojen. dzięki rozbudowanej fabule gracz jest w stanie odtworzyć sceny z filmowego hitu. Wydarzenia zostały przedstawione w humorystyczny i zabawny sposób. Akcja toczyć się będzie na planetach charakterystycznych dla Gwiezdnych Wojen. Pojawią się także popularne postaci takie jak Rey, Finn, Han Solo czy Chewbacca. LEGO Star Wars The Complete Saga to gra na konsolę oparta na linii zabawek Lego Star Wars. Oparta jest na sześciu częściach filmu Gwiezdne Wojny. Rozgrywka to połączenie gry Lego Star Wars: The Video Game oraz Lego Star Wars II: The Original Trilogy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Gra LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy ma ciekawą, humorystyczną fabułę. Ładna i przejrzysta grafika, a także oprawa muzyczna pozwalają cieszyć się rozgrywką.

Wady

Według niektórych konsumentów dubbing postaci w polskiej wersji językowej nie jest idealny i czasami nie zgrywa się z tym, co dzieje się na ekranie. Irytujące stają się także sporadycznie pojawiające się błędy w grze, jednak nie wpływają one znacząco na rozgrywkę.

Podsumowanie

LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy pozwala na płynną, jednoczesną grę dwóch osób, nie wpływając przy tym na płynność rozgrywki. System sterowania jest prosty i nie sprawia większych kłopotów, a misje w grze są przyjemne i łatwe do wykonania.

Drugi wybór

Zalety

Angry Birds Star Wars 2 to doskonała opcja dla tych, którzy lubią łączyć ze sobą różne uniwersa. Połączenie gwiezdnych wojen ze światem angry birds nadaje grze unikalny charakter.

Wady

Część osób uważa, że rozgrywka podczas długotrwałego grania staje się nużąca, ponieważ wydajność i szybkość gry spada, utrudniając tym samym nieznacznie rozgrywanie kolejnych rund.

Podsumowanie

Ta gra logiczno-zręcznościowa pozwoli na rozwijanie umiejętności podejmowania szybkich decyzji oraz logicznego myślenia, ponieważ rozgrywka wymaga od gracza skupienia. Dzięki kolaboracji z gwiezdnymi wojnami, pojawiają się nowe poziomy oraz moce specjalne.

Rozważ też

Zalety

Oprawa graficzna i dźwiękowa gry Star Wars: Battlefront II pozwala na przyjemną rozgrywkę. Dzięki szerokiemu wyborowi map możemy odbywać walki na różnych terenach.

Wady

Niektórzy użytkownicy uważają, że gra ma zbyt mało trybów rozgrywki, a jej fabuła jest za krótka, przez co zbyt szybko można wykonać wszystkie powierzone misje i zakończyć przygodę z grą. Zauważalne są także małe błędy, które pojawiają się sporadycznie, nie utrudniając zmagań.

Podsumowanie

Gra Star Wars: Battlefront II to dobry wybór dla entuzjastów gwiezdnych wojen i potyczek międzygalaktycznych. Rozbudowany tryb multiplayer pozwala walczyć z drugą osobą zarówno przez sieć, jak i stacjonarnie.

 

 

8 najlepszych gier Star Wars. Opinie w 2023 roku

 

Poniżej znajduje się ranking gier Star Wars, który został sporządzony po dokładnej analizie komentarzy i opinii konsumentów, którzy zostawiali je w Internecie. Dzięki niemu wybór odpowiedniej dla Ciebie gry będzie prosty, ponieważ masz pewność, że zawarte poniżej informacje zostały starannie opracowane.

 

Gry Star Wars Lego

 

1. Gra PC Lego Star Wars Przebudzenie Mocy 

 

LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy to zabawna gra, w której w humorystyczny sposób zostały przedstawione przygody i misje, które ma za zadanie wykonać gracz. Wydarzenia rozgrywają się pomiędzy IV a VII częścią Gwiezdnych wojen (od Powrotu Jedi do Przebudzenia Mocy). Gra w bardzo dobry sposób odwzorowuje wszystkie epizody z filmów. Twórcom udało się zbudować i odtworzyć galaktykę z klocków LEGO.

Zmagania skupiają się na losach Finna, Rey, a także Poe Damerona.Towarzyszą im: Han Solo, Chewbacca czy Leia Organa. Wśród zadań znajdziemy walkę z przeciwnikiem oraz rozwiązywanie zagadek logicznych.

Sterowanie podczas rozgrywki jest bardzo proste i przyjemnie, nie sprawia większych kłopotów, a co najważniejsze, nie jest skomplikowane, więc nawet najmłodsi użytkownicy poradzą sobie z nim bardzo dobrze. Gry Star Wars Lego cieszą się dużą popularnością, zwłaszcza wśród entuzjastów Gwiezdnych Wojen. Według konsumentów, LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy to gra z wspaniałą grafiką, nowymi bohaterami i ciekawymi historiami, których nie można było ujrzeć na ekranie.

 

 

 

 

2. Gra Lego Star Wars The Complete Saga

 

Celem gry konsolowej LEGO Star Wars The Complete Saga jest zebranie wszystkich 160 złotych klocków. Na każdy poziom przypadają 3 klocki (40 poziomów, więc trzy klocki na jeden). Rozgrywka ma 62 poziomy. Większość głównych poziomów jest niemal identyczna. 

Jako poziomy dodatkowe dodano jeden, w którym zawodnik ściga łowcę nagród Zam Wesell (wcześniej został on usunięty z gry Lego Star Wars: The Video Game) oraz drugi, w którym młody Anakin Skywalker niszczy stację dowodzenia droidami. Gry Star Wars Lego to idealne połączenie dwóch uniwersów: Gwiezdnych Wojen oraz popularnych duńskich klocków LEGO, które przeżywają przygody jak z ekranu telewizora.

Konsumenci uważają, że sterowanie grą nie jest trudne i jest ona przyjazna dla najmłodszych, którzy chcą miło spędzić czas z ulubionymi postaciami z bajek i filmów.

 

 

 

 

Angry Birds gry Star Wars

 

3. Gra PC Angry Birds Star Wars 2

 

Dobra i tania gra Star Wars Angry Birds to logiczno-zręcznościowa rozgrywka wyprodukowana przez studio Rovio. To humorystyczna wersja przedstawienia uniwersum Gwiezdnych Wojen. Autorzy sięgnęli nie tylko po znane postaci z trylogii, ale uwzględnili również bohaterów z prequeli. Mechanizm gry nie uległ zmianie. Wciąż polega na atakowaniu wroga strukturami wystrzeliwanymi z procy. Dodatkowo pojawiły się poziomy inspirowane przygodami postaci z Gwiezdnych Wojen oraz nowe moce, które pozwalają niszczyć wroga.

Ta kolaboracja sprawiła, że entuzjaści Gwiezdnych Wojen oraz gry Angry Birds znaleźli sposób na połączenie swoich dwóch ukochanych rzeczy.

Opinie o grach Star Wars potwierdzają, że to połączenie jest bardzo interesujące i użytkownicy chętnie spędzają swój wolny czas na rozgrywkach Angry Birds. Dzięki temu rozwijają logiczne myślenie i zręczność, ponieważ aby pokonać przeciwnika, należy obmyślić odpowiednią taktykę.

 

 

 

 

Gry Star Wars PC

 

4. Gra PC Star Wars Battlefront II

 

Gra Star Wars: Battlefront II została wydana na platformy PC, PlayStation i XBOX. Akcja toczy się po zniszczeniu drugiej Gwiazdy Śmierci. Główną bohaterką jest Iden Versio, dowódczyni Inferno Squad (oddziałów Imperium). Jej zadaniem jest pomszczenie Imperatora. W trakcie rozgrywki poznajemy nowe postacie, jak i dobrze już nam znane (na przykład Luke Skywalker). Gracz w trakcie rozgrywki wykonuje otrzymane zadania i pokonuje tłumy nieprzyjaciół.

Ta gra Star Wars na PC ma rozbudowany tryb i kampanię dla jednego gracza. Fabuła została znacznie rozszerzona. Nie zabrakło także trybu wieloosobowego, gdzie w zmaganiach możemy brać udział z innymi zawodnikami. Maksymalnie 40 graczy może wziąć udział w sieciowych starciach. Walki w Star Wars: Battlefront II toczą się na różnych mapach, w których pojawia się, na przykład, baza Starkiller.

Opinie wystawiane przez graczy są pozytywne. Na pochwałę zasługuje piękna grafika i efekty dźwiękowe, które przenoszą zawodnika do świata gry i pozwalają poczuć się, jakby naprawdę tam się znajdował. 

 

 

 

 

Gry Star Wars dla dzieci

 

5. Star Wars Clone Wars Republic Heroes Gra

 

Dobra gra Star Wars dla dzieci powinna wyróżniać się przyjaznym i ciepłym obrazem, który zachęci najmłodszych do poznania rozgrywki i czerpania z niej przyjemności. Star Wars Clone Wars Republic Heroes sprawi, że zmagania staną się czymś miłym i ciekawym. Gra powstałą w oparciu o serial Wojny klonów, aby uzupełnić lukę pomiędzy pierwszym a drugim sezonem. 

Kapitalna fabuła i przejrzysta grafika zachęca do eksplorowania świata ukrytego wewnątrz. Filmiki, które pojawiają się jako uzupełnienie fabuły sprawiają wrażenie, jakbyśmy oglądali serial, a nie grali w grę. Postaci są inteligentne, więc dziecko nie tylko będzie czerpało przyjemność, ale także pozyskiwało cenną wiedzę. Polski dubbing pozwoli wszystko dokładnie zrozumieć, bez obaw, że jakaś misja nie zostanie zrealizowana przez niedopatrzenie lub niezrozumienie tekstu.

Użytkownicy pozytywnie oceniają obecność trybu wieloosobowego, który pozwala cieszyć się rozgrywką i miło spędzać czas, prowadząc zmagania z drugą osobą.

 

 

 

 

Gry Star Wars walki na miecze świetlne

 

6. Gra Star Wars: The Old Republic

 

Gry Star Wars walki na miecze świetlne to jedna z popularniejszych form rozgrywki. Każdy fan Gwiezdnych Wojen chciałby poczuć się jak bohater filmu i walczyć mieczem świetlnym. Taką szansę ma, grając w Star Wars: The Old Republic. Zmagania oparte są na dynamicznych starciach, a także łączeniu się z innymi graczami w grupy, aby wykonać zadania i pokonać przeciwności. Gra pozwala odkryć galaktykę Gwiezdnych Wojen i lepiej poznać przedstawiony w niej świat.

Na początku zawodnik tworzy swoją postać. Decydujący jest wybór jednej ze stron konfliktu, za którą chce się opowiadać (Republika lub Imperium). Później następuje wybranie płci, razy oraz wyglądu postaci. Niezależnie od wybranej przez siebie strony konfliktu, gracz wciąż może być po jasnej lub po ciemnej stronie mocy. Dostępnych jest 8 klas postaci (po cztery na jedną stronę konfliktu). Opinie o grze Star Wars: The Old Republic są pozytywne. Zawodnicy zwracają uwagę na szeroki wybór klas postaci oraz na dynamiczne walki.

 

 

 

 

Gry Star Wars Wojny Klonów

 

7. Gra PC Lego Star Wars III The Clone Wars 

 

Kolejną częścią z serii lego są gry Star Wars Wojny Klonów. To już trzecia edycja i odzwierciedla ona film i serial Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów. Rozgrywka ma dwa tryby: jednoosobowy i wieloosobowy. Podczas zmagań zawodnik musi wykonywać powierzone misje i walczyć z nieprzyjaciółmi. Gra zawiera postacie z serialu oraz oficjalnej sagi Gwiezdnych Wojen. Zadania, które należą do gracza, to rozwiązywanie łamigłówek logicznych, zwalczanie przeciwników, a także wykonywanie akcji w różnych misjach.

Konsumenci twierdzą, że ta gra to dobry wybór dla młodszych użytkowników, którzy chcą zawalczyć w wojnie klonów. To także świetny sposób na ćwiczenie logicznego myślenia oraz pamięci, ponieważ łamigłówki wymagają dużo skupienia i uwagi. Dzięki temu poprawiona może zostać zdolność analizowania oraz podejmowania szybkich i trafnych decyzji. Taka umiejętność będzie bardzo pomocna w dorosłym życiu.

 

 

 

 

Gry Star Wars Battlefront

 

8. Star Wars Battlefront Ultimate Edition Gra

 

Rozgrywka w Star Wars Battlefront Ultimate Edition potrafi trwać wiele godzin, a wszystko to z sprawą ładnej i przejrzystej grafiki oraz przyjemnej dla ucha oprawy muzycznej. Szeroki wybór map pozwala na eksplorację nieznanych terenów i walkę w najdalszych krańcach galaktyki. Tryb multiplayer pozwala na stoczenie boju ze swoimi przyjaciółmi, a także na współpracę, która w niektórych misjach jest bardzo ważna. Dzięki temu trybowi możemy spędzić miło czas w gronie swoich znajomych z którymi stoczymy bój, doskonale się przy tym bawiąc.

Test gier Star Wars Battlefront wykazał, że ta edycja jest najlepiej oceniana przez graczy i to właśnie w nią użytkownicy najczęściej grają i najchętniej wypowiadają o niej pozytywne komentarze. Zawodnicy cenią sobie fabułę gry oraz efekty wizualne, które zapewniają niepowtarzalne emocje podczas grania.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką grę Star Wars kupić?

 

Filmy z serii Gwiezdne Wojny już od wielu lat cieszą się bardzo dużą popularnością na całym świecie. Miłośnicy fikcyjnego uniwersum, które stworzył George Lucas, chętnie kupują związane z nim gadżety i ubrania, a także gry pozwalające na wcielenie się w swoich ulubionych bohaterów. Jak zyskać pewność, że rozgrywka będzie ciekawa i na pewno zainteresuje fana Gwiezdnych Wojen? Przygotowaliśmy krótki poradnik, który pozwoli Ci przekonać się, jaką grę Star Wars wybrać.

 

 

Planszowa czy PC?

Jest wiele gier, których tematyka dotyczy Gwiezdnych Wojen, wśród nich możemy znaleźć zarówno te planszowe, jak i PC, czyli komputerowe. Co wybrać, aby zapewnić sobie dobrą zabawę? To w dużej mierze uzależnione jest od indywidualnych preferencji. Osoby, które dużo czasu spędzają przed komputerem, z pewnością ucieszą gry PC. Do ich głównych zalet trzeba zaliczyć: rywalizację z graczami z całego świata (jeśli jest dostępny tryb multiplayer), możliwość przeniesienia się do innej, fantastycznej rzeczywistości oraz wiele ciekawych zadań do wykonania i przygód. Grając w gry komputerowe, powinniśmy kontrolować, ile czasu spędzamy przed monitorem. Tego typu rozrywka nie powinna trwać kilka godzin bez przerwy i być traktowana jako alternatywa dla aktywności fizycznej. Gry planszowe to odpowiednia propozycja dla osób chcących więcej czasu spędzić z rodziną czy przyjaciółmi, z dala od telewizora, komputera i smartfonów. Może to być dobry sposób na odstresowanie się, a także zabawienia gości w czasie imprezy. Przeważnie zasady oparte są na przesuwaniu pionków po planszy, odtwarzaniu znanych scen z filmów czy toczeniu walk i planowaniu skutecznej strategii. Ponadto na rynku dostępne są także gry na konsolę, więc na pewno każdy z nas znajdzie coś dla siebie.

 

Wiek graczy

Żeby przekonać się, jaka jest najlepsza gra Star Wars, trzeba sprawdzić minimalny wiek graczy. Na tej podstawie zdecydujemy, czy rzeczywiście wybraliśmy odpowiedni prezent dla dziecka, nastolatka czy dorosłego. Pamiętajmy, że w niektórych grach może być dużo nieodpowiednich treści dla najmłodszych graczy, przykładowo przemocy. Poza tym może się zdarzyć, że zasady rozgrywki będą za trudne lub zbyt łatwe, co utrudnia czerpanie przyjemności z gry. 

 

 

Liczba graczy

Zalecana liczba graczy to bardzo ważna kwestia zwłaszcza w przypadku gier planszowych. Często jest tak, że nie można przeprowadzić rozgrywki w pojedynkę, co może być utrudnieniem dla dzieci, które nie mają rodzeństwa i mieszkają z dala od swoich przyjaciół. Większość gier komputerowych daje możliwość skorzystania z trybu multiplayer, a także singleplayer, więc brak towarzystwa nie stanowi żadnego problemu.

 

Zasady rozgrywki

Kupując gry, zawsze warto sprawdzić, na czym polegają ich zasady. Te dotyczące tematyki Gwiezdnych Wojen zwykle są oparte na realizowaniu różnych misji, rozwiązywaniu łamigłówek i zadań, a jednocześnie na walce z nieprzyjacielem (czasami sami możemy zdecydować, do której drużyny będziemy należeć – Jasnej czy Ciemnej Strony Mocy). Są też takie gry, które nawiązują do innych, równie popularnych filmów (także animowanych), przykładowo Lego czy Angry Birds. To od zainteresowań graczy zależy, na który produkt się zdecydujemy. Trzeba mieć na uwadze, że najlepsza gra Star Wars jest ciekawa pod względem fabuły i nie pozwala się nudzić osobom biorącym udział w rozgrywce.

 

Gry Star Wars w dobrych cenach

Gry, które swoją fabułą nawiązują do serii Star Wars, nie są drogie. Większość z nich kosztuje kilkadziesiąt złotych (zarówno te planszowe, jak i PC czy na konsolę). Za niektóre edycje trzeba zapłacić ponad 100 zł, ale zwykle mamy wtedy do wykonania więcej misji. Tym samym zmniejsza się ryzyko, że za szybko przejdziemy wszystkie etapy rozgrywki.

 

 

FAQ

 

P1: Jak zapisać stan gry w Star Wars The Clone Wars Republic Heroes?

Aby zapisać stan gry w Star Wars The Clone Wars Republic Heroes, należy mieć konto na Windows Live i być zalogowanym na urządzeniu, na którym aktualnie grasz. Dzięki temu zapis gry będzie tworzony automatycznie, a Ty unikniesz przykrych sytuacji związanych z niezapisanymi osiągnięciami.

 

 

P2: Jak ma na imię bohater kultowej gry Star Wars: Knights of the Old Republic?

Bohater kultowej gry Star Wars: Knights of the Old Republic nie ma konkretnego imienia, ponieważ w zależności od tego, czy w grę gra kobieta czy też mężczyzna, płeć będzie zupełnie inna, my sami ją dostosowujemy. Na początku różnica jest dostrzegalna, jednak z czasem bohater zostaje przedstawiany jako mężczyzna.

 

P3: Jak sprawdzić wersję gry Star Wars The Force Unleashed?

Wersję gry Star Wars The Force Unleashed można sprawdzić na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest przeglądanie ustawień gry. Naciskając na ikonę ustawień powinieneś bez problemu odnaleźć tę informację. Jeżeli jednak to nie działa, należy odnaleźć w moich programach folder z grą i odczytać wersję. Powinna być podana tuż obok nazwy.

 

P4: Jak zapisać stan gry w Lego Star Wars?

Gra  Lego Star Wars ma autozapis, czyli postępy zapisują się w niej automatycznie. Jeżeli jednak chcesz mieć pewność, że wszystkie Twoje ciężko wykonane misje na pewno zostały zapisane, wystarczy, że w menu gry klikniesz na opcję “zapisz grę”. W ten sposób Twoje postępy na pewno nie znikną.

 

 

P5: Gdzie kupić gry Star Wars?

Wiele elektromarketów ma w swojej ofercie gry Star Wars. Niekiedy nawet, jeżeli danej gry nie ma na stanie sklepu, pracownicy są w stanie zamówić egzemplarz specjalnie na życzenie klienta. Oprócz tego wiele stron internetowych, w tym internetowe platformy transakcyjne. Należy jednak być ostrożnym i pamiętać, że niektóre z gier mają jednorazowy klucz aktywacyjny. Może on wtedy zostać wykorzystany przez sprzedającego, a my kupując go niepotrzebnie się zdenerwujemy i zmarnujemy cenny czas. Dla bezpieczeństwa warto kupować gry ze sprawdzonych i oficjalnych źródeł, ponieważ zmniejszy to ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych sytuacji. Zakup w elektromarkiecie wydaje się najrozsądniejszą opcją, ponieważ (tak jak na każdy produkt) dostajesz tam gwarancję, więc jeżeli coś by się stało z grą, to warto zachować paragon, który będzie dowodem w sprawie.

 

P6: Ile kosztują gry Star Wars?

Gry Star Wars kosztują w granicach kilkudziesięciu złotych. Niektóre z nich, trochę droższe kosztują do 200 złotych. Wszystko spowodowane jest tym, że droższe gry mają bardziej rozbudowaną fabułę oraz więcej misji i wątków pobocznych. W dniu premiery jednak gra potrafi być bardzo droga i kosztować nawet kilkaset złotych. Edycje limitowane i kolekcjonerskie tak samo, ponieważ najczęściej zawierają coś ważnego i drogocennego, czego nie ma w innych dodatkach do gier.

 

 

Star Wars – rozrywka nie tylko w kinie

 

Star Wars to element popkultury wpisany w nią na tyle mocno, że premiera każdej kolejnej części kultowej sagi nie pozostaje bez echa we wszystkich branżach. Nikogo nie dziwią limitowane edycje chipsów ze zdrapkami, T-shirtów w sklepach odzieżowych czy elektrycznych szczoteczek do zębów dla dzieci. Również przemysł gier komputerowych ma coś dla miłośników Gwiezdnych Wojen i strzelanek.

 

Mnóstwo osób zarzuca grom komputerowym, że uzależniają czy rodzą agresję. Niemniej jednak zarzuty takie nie są do końca poprawnie sformułowane. Owszem, gry mogą uzależniać, podobnie jak alkohol, słodycze, zakupy czy smartfony, jednak przy racjonalnym korzystaniu nic takiego nie będzie miało miejsca. Czy rodzą agresję? W przypadku uzależnienia to bardziej kwestia złości z powodu braku dostępu do gry, niemniej problemy z agresją nie są powodowane przez gry, raczej przez nieumiejętność radzenia sobie ze złością czy gniewem. Jedyne, na co należy bezwzględnie zwrócić uwagę, to aby gra była dobrana do wieku gracza, aby na przykład nie narażać dziecka na zbyt drastyczne sceny.

Samo granie w gry komputerowe bądź na konsolach może mieć pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Konieczność szybkiego strzelenia bądź ukrycia się powoduje, że poprawia się refleks dziecka i zmniejsza się czas jego reakcji, a gry strategiczne uczą logicznego myślenia, planowania i obierania strategii. Nawet pozornie głupie zespołowe strzelanki mogą mieć pozytywny wpływ na umiejętność współpracy, pracy w grupie i poczucie odpowiedzialności. Możliwość grania w obcym języku bądź w obcojęzycznym zespole pozwalają również udoskonalić znajomość języka obcego, na przykład umiejętność rozumienia ze słuchu w przypadku prowadzonych przez postaci dialogów.

Producenci gier komputerowych przygotowali dla miłośników kultowych Gwiezdnych Wojen również serię gier w postaci klasycznych strzelanek, zarówno FPS jak i TPS.

FPS a TPS

Skróty FPS i TPS mogą brzmieć zupełnie obco, jednak rozróżnienie jest bardzo proste. FPS to nic innego, jak tzw. strzelanka pierwszoosobowa, a skrót pochodzi z języka angielskiego (first-person shooter) i oznacza, że perspektywa, z jakiej gracz obserwuje otoczenie to oczy jego postaci. Dlatego przed sobą widzi dłonie swojego bohatera, patrząc w dół – jego stopy, a chcąc się ukryć trudno mu zweryfikować, czy na przykład schował się cały za skrzynką. TPS to natomiast strzelanka trzecioosobowa (od angielskiego third-person shooter), czyli taka, w której gracz obserwuje swojego bohatera na ekranie z perspektywy trzeciej osoby, jak każdą inną postać w grze. W przeciwieństwie do pierwszoosobowych strzelanek, w tym wariancie gracz ma większą kontrolę nad zachowaniami swojego bohatera, tj. może widzieć, czy ukrył się cały czy jak dokładnie przebiega walka wręcz.

 

Star Wars: Battlefront (2004-2005)

Gry Star Wars: Battlefront to cykl strzelanek, bazujących na fabule Gwiezdnych Wojen, który swoją premierę miał w 2004 roku. W 2005 wydano Battlefront II, który został znacznie ulepszony względem pierwszej części, między innymi dodano więcej postaci oraz wprowadzono tryb walki w kosmosie. W związku z premierą kolejnej części filmu, zaktualizowano także wygląd niektórych postaci, m.in. żołnierzy – klonów. Co ciekawe, również datę premiery gry zaplanowano na dzień, w którym ukazała się Zemsta Sithów na DVD.  Współcześnie jednak te wydane w 2005 roku gry uchodzą za przestarzałe i nikt oprócz fanatyków starych, klasycznych gier po nie nie sięga.

Star Wars: Battlefront (2015-2017)

Star Wars: Battlefront (wydana w 2015 roku) i Battlefront II (wydana w 2017 roku) to współczesna, unowocześniona wersja gier sprzed ponad 15 lat. Podobnie jak pierwowzory, jest strzelanką pierwszo- i trzecioosobową, w zależności od ustawień gracza. Bohaterem może być szturmowiec Imperium bądź żołnierz Rebelii, a jeśli mamy odpowiednie dodatki, możemy wcielić się także w Skywalkera, Dartha Vadera czy Hana Solo. Co ciekawe, możliwy jest również tryb gry wieloosobowej, w której wziąć udział może nawet 40 graczy i który pozwala na zwiększenie możliwości akcji w grze, na przykład prowadzenie pojazdów kosmicznych. W 2017 roku opublikowano Battlefront II będący rozwinięciem poprzedniej części. Nie tylko pozwala na wybór epoki, w jakiej chcemy prowadzić batalię (do wybory mamy Wojny Klonów, Imperium i czas starcia Najwyższego Porządku z Ruchem Oporu), ale również rozbudowuje tryby poszczególnych gier.

W jednoosobowym trybie dodano wątki dotyczące elitarnych oddziałów Iden Verso, natomiast tryb gry wieloosobowej wzbogacono o możliwość brania udziału w bitwach kosmicznych. Jeśli jednak atrakcje zapewnione w drugiej części to za mało, można zainwestować w specjalne dodatki, takie jak na przykład Ostatni Jedi (który wzbogaca fabułę gry o wątki z filmu Gwiezgdne Wojny: Ostatni Jedi), Odrodzenie (który wzbogaca kampanię jednoosobową o nowe wątki pochodzące z filmów Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy i Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi) czy Wojny Klonów (który jest dodatkiem składającym się z pojedynczych gier nawiązujących fabularnie do wojen klonów, jednak dodatek ten ma czasowy charakter i jego udostępnienie graczowi jest limitowane czasowo).

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ