Słuchawki dla graczy ranking

Ostatnio aktualizowane: 25.07.24

 

Ważnym elementem osprzętu gracza są dobre słuchawki, które pozwolą na lepsze śledzenie fabuły gry i komunikację z innymi osobami. Według specjalistów obecnie najlepszym modelem dostępnym na rynku jest Razer Kraken 7.1 Chroma. Produkt ten ma ciekawy design, więc na pewno przypadnie do gustu wielu osobom. Są to duże, zamknięte słuchawki z dobrym i mocnym głośnikiem, który zapewnia czysty, głęboki oraz przestrzenny dźwięk. Do tego duże poduszki bardzo dobrze tłumią wszelkie odgłosy otoczenia, więc będziesz mógł skupić się tylko na grze. Jest to model przewodowy, co jest gwarantem dobrej transmisji dźwięku. Równocześnie, przewód ma odpowiednio dopasowaną długość, tak, by zapewnić komfortowe użytkowanie. Również lekka konstrukcja jest gwarantem wygodnego grania, gdyż ciężar słuchawek nie powoduje uczucia dyskomfortu. Ciekawą alternatywą dla tego produktu jest Kingston Hypex Cloud II, czyli model wyróżniający się bardzo dobrą jakością dźwięku. Jest to sprzęt o ciekawym wyglądzie i zamkniętej konstrukcji, która pozwala na redukcję szumów oraz odgłosów otoczenia, które mogą rozpraszać gracza.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Razer Kraken to słuchawki lekkie, komfortowe, nastawione na wielogodzinną eksploatację. Głównym atutem są ogromne poduszki - zarówno wygodne, jak i funkcjonalne, gdyż perfekcyjnie tłumią odgłosy otoczenia. Neodymowe, 40 mm głośniki bardzo dobrze przenoszą dźwięk - użytkownik może wyłapać każdy dźwięk oznaczający ruch przeciwnika.

Wady

Zgodnie z opiniami niektórych posiadaczy tego sprzętu, jego brzmienie jest zbyt basowe. Użytkownicy krytykują wagę słuchawek, która daje się we znaki po dłuższym czasie używania i brak regulatora głośności na kablu.

Podsumowanie

W nowoczesnym modelu kryją się dobre parametry słuchawek. Pasmo przenoszenia 20-20000 Hz i czułość 110 dB/mW pomagają w osiągnięciu czystego dźwięku dobrej jakości. Słuchawki korzystają ze standardowego wejścia minijack, dzięki czemu nie trzeba się martwić o problem z połączeniem. Razer Kraken poleca się wymagającym graczom.

Drugi wybór

Zalety

Słuchawki generują dźwięk w standardzie 7.1 Virtual Surround, co zapewnia wrażenie przestrzenności słyszanych tonów. Są wyposażone w moduł sterowania audio oraz kartę dźwiękową DSP, co znacznie wpływa na jakość dźwięku. Zostały zaprojektowane tak, by były wygodne dla gracza, a równocześnie wyciszały dźwięki dobiegające z otoczenia. Posiadają dwa złącza - USB i stereo, dzięki czemu można je podłączyć do różnego rodzaju sprzętów.

Wady

Jak każdy produkt, i ten ma swoje minusy. Gracze skarżą się na średniej jakości mikrofon, który nie zawsze dobrze przenosi dźwięki. Występują również nieliczne problemy ze sterownikami.

Podsumowanie

Hypex Cloud II są lekkie, wygodne i niezwykle wytrzymałe. Gracze chwalą je za wysoką jakość dźwięku, która pozwala na usłyszenie nawet najdrobniejszych szczegółów. Warto wspomnieć o tym, że do słuchawek dołączony jest 2 m kabel, na wypadek gdyby 1 m przewód okazał się zbyt krótki.

Rozważ też

Zalety

Odpowiednie dla graczy, jak i koneserów muzyki. Są dobrze wykonane, wyposażone w kabel o długości 1,2m oraz wbudowany mikrofon. Z uwagi na swoje wymiary można je wszędzie ze sobą zabrać. Nie ważą na tyle dużo, żeby można było mówić o jakimkolwiek obciążeniu.

Wady

Są to słuchawki douszne - składa się to na mniejszy komfort słuchania, większe zagrożenie dla ucha i niekoniecznie zadowalający stopień wyciszenia dźwięków z otoczenia.

Podsumowanie

Słuchawki są dobrze wykonane, zapewniają dobre wrażenia dźwiękowe. Nastawione na odsłuch głównie basów nie kaleczą innych tonów. Mają wyjątkowo atrakcyjną cenę.

 

 

Najlepsze słuchawki dla graczy w 2023 roku

 

Dobre słuchawki to dla gracza jeden z podstawowych sprzętów. Chociaż wciąż wiele osób uważa, że to ostatnie urządzenie potrzebne do grania, doświadczeni gracze wiedzą, że dobry odsłuch jest niezwykle istotny. Poza tym dobrze dobrane słuchawki zabezpieczają nasz słuch. Dlatego też przygotowaliśmy ranking najlepszego sprzętu tego typu z różnych półek cenowych.

 

Nasze zalecenia

 

Razer Kraken 7.1 Chroma

 

Razer Kraken 7.1 Chroma to słuchawki zaprojektowane dla graczy, które pozwalają na wielogodzinny odsłuch. Lekka konstrukcja gwarantuje komfort w czasie długich rozgrywek. Nie odczujemy zbytniego nacisku na głowę i uszy, a więc wielogodzinne granie nie będzie wiązało się z uczuciem dyskomfortu.

Słuchawki mają przewód o długości 1.3 m ze złączem 3.5 mm, dzięki czemu pasują do większości komputerów. Model Razer Kraken 7.1 ma świetne parametry techniczne. Przede wszystkim został wyposażony w 40 mm neodymowe głośniki, dzięki którym dźwięk jest krystalicznie czysty, głęboki i przestrzenny.

Ogromnym atutem są duże poduszki doskonale tłumice odgłosy otoczenia, przez co odsłuch jest bardziej klarowny. Słuchawki charakteryzują się też pasmem przenoszenia 20-20000 Hz i czułością 110 dB/mW. Produkt wyróżnia się również nowoczesnym wzornictwem.

Nie dziwi więc fakt, że są to najlepsze słuchawki dla graczy w 2023 roku. Warto też wspomnieć, że cieszą się uznaniem wśród profesjonalnych graczy. Uważane są za solidne, a dźwięki, które odtwarzają są nieskazitelne.

Model Razer Kraken 7.1 Chroma to nowoczesne słuchawki o paśmie przenoszenia między: 20 hz-20000 Hz oraz o czułości 110 dB/mW i impedancji: 32 om.

 

Zalety

Wygłuszenie: Za sprawą dużych poduszek, konsument może niemal w pełni odciąć się od dźwięków świata zewnętrznego. Dobra izolacja odgłosów otoczenia to gwarancja dużego komfortu w czasie grania. Pozwoli Ci to na pełne skupienie, które niezbędne jest w czasie rozwiązywania zagadek w grach.

Jakość: Model cechuje się czystym, wyraźnym i bardzo głębokim dźwiękiem. Dodatkowo, jest on przestrzenny, co pozwala skupić całą swoją uwagę na grze. Dzięki takim parametrom gracz ma wrażenie, że naprawdę znajduje się w wirtualnym świecie, gdyż wszystkie odgłosy są bardzo wyraźne. Dodatkowo sprzęt nadaje się też do słuchania muzyki i oglądania filmów, gdyż wyróżnia się wyraźnym i mocnym basem.

Przewód: Są to słuchawki przewodowe z kablem o długości 1,3 m. Jest to optymalny wymiar, który pozwala na swobodne użytkowanie produktu bez krępowania ruchów.

Mikrofon: Dużym udogodnieniem dla graczy jest wbudowany mikrofon, który ułatwia komunikowanie się z innymi osobami. Pozwoli Ci to na szybkie wydawanie komend swoim kolegom. Element ten przyda się również w czasie innych zabaw interaktywnych, gdzie ważne jest przetwarzanie głosu.

 

Wady

Cena: Choć słuchawki wydają wyraźny dźwięk i mają elegancki design, to ich cena zdecydowanie przekracza możliwości przeciętnego konsumenta. Koszt zakupu modelu przekracza 300 zł.

 

 

 

 

Kingston Hypex Cloud II

 

Zestaw słuchawkowy HyperX Cloud II z mikrofonem to kolejna idealna propozycja dla graczy, wyposażona w moduł sterowania audio z kartą dźwiękową. Takie rozwiązanie sprawia, że dźwięki i głos gracza jest wzmocniony, zapewniając użytkownikowi jakość audio Hi-Fi.

W efekcie świat gry komputerowej jest wyraźniejszy, a Ty wyłapiesz nawet najdrobniejsze detale, dzięki czemu w czasie gry będziesz skuteczniejszy. Niezależne sterowanie dźwiękiem oraz mikrofonem umożliwia dostosowanie sprzętu do własnych potrzeb.

Te nowoczesne słuchawki generują dźwięk w standardzie 7.1 Virtual Surround. Zaawansowany moduł USB z wbudowaną kartą dźwiękową DSP zapewnia lepszą eksploatację sprzętu i jakość dźwięku. W czasie wielogodzinnych potyczek ważna jest wygoda użytkownika, dlatego pałąk i podkładki uszne zaprojektowano w taki sposób, aby użytkownik nie odczuwał dyskomfortu.

Zamknięte nauszniki redukują szumy. Złącze USB pozwala podłączyć słuchawki do PC i Mac, a złącze stereo do konsoli PS4, Xbox One. Waga z mikrofonem i przewodem to zaledwie 350 g. Długość i typ przewodu: 1 m + przedłużacz 2 m. Produkt został uznany przez konsumentów za trwały i efektowny.

Słuchawki Kingston Hypex Cloud II to elegancki model, który emituje dźwięk w jakości Hi-Fi. Do tego produkt jest kompatybilny ze złączem USB dla komputerów PC, Mac, PS4 i Xbox One.

 

Zalety

Ergonomia: Słuchawki są bardzo wygodne, gdyż tak je wyprofilowano, aby nie uciskały i dobrze przylegały do głowy.

Mikrofon: Produkt posiada wbudowany mikrofon, który ułatwi Ci komunikację z innymi graczami w czasie wspólnych misji. Sprzęt pozwala nam cieszyć się wysoką jakością dźwięku, pozbawionego szumów i zniekształceń.

Jakość: Produkt ma wbudowaną kartę dźwiękową, która dodatkowo wzmacnia dźwięk (oraz głos gracza, gdy ten korzysta z mikrofonu). W konsekwencji słuchawki zapewniają możliwie najwyższą jakość audio Hi-Fi. Pozwala to na wychwycenie dyskretnych odgłosów tła w grze, jak syk pary w czajniku czy palenie się drewna. Sprzęt generuje dźwięk w standardzie 7.1 Virtual Surround, co przekłada się na jego głębię i przestrzenność.

Design: Ciekawe połączenie czerni i czerwieni na pewno przypadnie do gustu wielu zapalonym graczom. Nowoczesny wygląd produktu wraz z ciekawą grafiką to duży atut sprzętu.

 

Wady

Cena: Są to bardzo eleganckie słuchawki o wygodnej konstrukcji, która pozwala na dokładne słuchanie odtwarzanego dźwięku. Niestety cena zakupu produktu jest dość wysoka (ok. 350 zł).

 

 

 

 

Roccat Syva

 

3-roccat-syvaRoccat Syva to dobre i tanie słuchawki dla graczy, których nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Jest to świetny model do 100 zł, doskonały do słuchania muzyki na różnych sprzętach przenośnych oraz na komputerach. Został doceniony przez wielu graczy. Atutem wymienianym przez konsumentów jest atrakcyjna cena, za którą stoi naprawdę świetna jakość wykonania.

Jeśli szukasz taniego urządzenia o całkiem niezłych osiągach, Roccat Syva na pewno Cię nie zawiedzie. Sprzęt wyposażono w głośniki zapewniające głęboki bas i bardzo dobre efekty dźwiękowe. Ogromną zaletą jest też sama obudowa.

Niezwykle trwała i bardzo lekka, dzięki czemu użytkownik ma zapewniono pełny komfort w czasie użytkowania. Poza tym nakładki douszne szybko dostosowują się do ucha i są bardzo wygodne. Pomimo tego, że nie mają łączności Bluetooth, ich użytkowanie jest bardzo komfortowe, co jest również zasługą stosunkowo długiego kabla (1,2 m). Aby ułatwić granie w sieci, urządzenie zostało wyposażone w wygodny mikrofon, który umożliwi klarowne przekazanie informacji innym graczom.

Model Roccat Syva to słuchawki dokanałowe wykonane w nowoczesnym stylu. Pasmo przenoszenie produktu waha się od 20 Hz do 20000 Hz, z kolei jego skuteczność to 96 dB.

 

Zalety

Jakość dźwięku: Produkt oferuje nam najwyższej klasy dźwięk audio, gdyż wyposażony jest w 10 mm głośnik.

Waga: Ze względu na niewielki ciężar (15 g) noszenie słuchawek jest wygodne. Wynika to z tego, że wszystkie materiały, które wykorzystano do produkcji są lekkie, co przekłada się na komfort użytkowania.

Wykonanie: Model został zaprojektowany przez liczną grupę specjalistów, by zagwarantować wygodę użytkowania. Słuchawki są dopasowane do anatomii ciała, dzięki czemu wypełniają całą małżowinę uszną. W efekcie odgłosy otoczenia nie dochodzą do naszych uszy, a sprzęt z nich nie wypada.

Cena: Produkt ten to dobre słuchawki dla graczy do 100 zł, które są nie tylko tanie, ale również bardzo wygodne i wydajne. Co więcej, model dobrze sprawdza się nie tylko w czasie grania, ale również słuchania muzyki.

 

Wady

Mikrofon: Wiele gier, zwłaszcza dostępnych on-line, wymaga interakcji z innymi graczami. Niestety prezentowany sprzęt ma dość słaby mikrofon, co zdecydowanie utrudnia ten kontakt.

 

 

 

 

Steelseries Siberia V2 51125

 

4-steelseries-siberia-v2-51125Steelseries Siberia V2 to doskonałe słuchawki wyróżniające się bardzo oryginalnym systemem podświetlenia błękitnymi diodami LED. Urządzenie wyposażone jest w wysuwany mikrofon z systemem aktywnego tłumienia dźwięku, dzięki czemu użytkownik może przeprowadzać rozmowy bez żadnych zakłóceń. Dla gracza bardzo ważne jest to, aby słuchawki były wygodne.

Lekka, ergonomiczna konstrukcja i dopasowujący się do głowy użytkownika pałąk sprawiają, że gracz nie odczuwa dyskomfortu w czasie wielogodzinnych rozgrywek. Sprzęt wyposażony jest w doskonałe 50-mm głośniki, pokryte skórą, która wytłumia dźwięk z zewnątrz.

Podświetlenie możliwe jest w kilku trybach: aktywnym, powolnym lub szybkim pulsującym, wysokiej czy też niskiej jasność oraz brakiem podświetlenia. W efekcie, gracz może dostosować efekt świetlny do swoich potrzeb. Użytkownicy tych kultowych słuchawek docenili zintegrowany kontroler głośności na przewodzie, dzięki któremu możemy odpowiednio pogłośnić lub wyciszyć dźwięk.

Kolejna kwestia to atrakcyjny design samej obudowy. Nie można też zapomnieć, że opinie o słuchawkach dla graczy tego producenta są bardzo pochlebne. Jest to związane z bardzo dobrą jakością produktu.

Słuchawki Steelseries Siberia V2 51125 to produkt zaprojektowany specjalnie z myślą o graczach. Model odznacza się nie tylko dźwiękiem w wysokiej jakości, ale również ciekawym wyglądem.

 

Zalety

Wygłuszenie: Słuchawki wyposażone są w specjalną piankę redukującą odgłosy ze świata zewnętrznego, które mogą rozpraszać konsumenta. Sprawia to, że gracz bez trudu skupi się na grze. Wiedz jednak, że sprzęt nie uciska czaszki, więc mimo izolacji od odgłosów z zewnątrz, nie będziesz odczuwać dyskomfortu.

Jakość: Produkt ma przetworniki o wielkości 50 mm, które są odpowiedzialne za generowanie dźwięku. W konsekwencji, wszelkie odgłosy w grze są wyraźne odwzorowane. Dzięki temu gracz usłyszy delikatne dźwięki, które znajdują się w tle (świst miecza, szum drzew).

Podświetlenie: Po bokach sprzętu znajduje się 16 bardzo jasnych diod LED, które podświetlają każdą ze słuchawek. Każdy użytkownik samodzielnie może ustawić szybkość i częstotliwość pulsowania barw, tak, by spełniały jego potrzeby. Ciekawym udogodnieniem jest aktywowanie tej opcji dźwiękiem.

 

Wady

Cena: Mimo nowoczesnego designu i dużej wygodny użytkowania, cena słuchawek jest zbyt wygórowana (ok. 250 zł).

 

 

 

 

Logitech G230

 

5-logitech-g230Nasz ranking słuchawek dla graczy w 2023 roku zamyka model do 300 zł – Logitech G230. Model oferuje dźwięk stereo o niezwykle wysokiej jakości, aby gracz mógł cieszyć się najdrobniejszymi detalami w czasie grania. Dzięki temu usłyszysz zbliżającego się wroga, różne szmery, a nawet upuszczenie igły. Świetne miseczki słuchawek pokryto starannie dobraną tkaniną o sportowej wydajności.

Materiał ten sprawia, że urządzenie jest niezwykle miłe w dotyku i nie podrażania skóry. Ponadto materiał może być zdjęty i umyty. Jest to szczególnie istotne po emocjonujących rozgrywkach, gdy gracz intensywnie się poci. Nauszniki są cienkie i niezwykle lekkie.

Nie zapominano też o funkcji niwelującej szumy. Jest to świetny sprzęt z mikrofonem zapewniający użytkownikowi możliwość klarownego przekazu informacji bez szumów. Elementy sterujące na kablu o długości aż 2,3 metra ułatwiają nam obsługę i zapewniają komfort użytkowania.

Dzięki obracanym nausznikom model ten łatwo dopasujemy do rozmiarów głowy. W efekcie, w prosty sposób spersonalizujemy wszystkie ustawienia, zyskując idealny sprzęt, zwłaszcza do wielogodzinnych rozgrywek.

Słuchawki Logitech G230 to model o ciekawym designie, który przeznaczono dla graczy. Membrany mają wielkość 40 mm, z kolei pasmo przenoszenia waha się od 20 Hz do 20 kHz, a czułość równa jest 90 dB.

 

Zalety

Wygoda: Produkt został wyłożony miękkim materiałem, który nie podrażnia skóry i nie uwiera naszej głowy. Tkaninę można w każdym momencie zdjąć i wyprać, tak by pozbyć się zapachu potu i bakterii. W konsekwencji, gracze będą mogli spędzić w słuchawkach kilkunastogodzinne sesje.

Jakość: Producent dołożył wszelkich starań, by doznania dźwiękowe były na właściwym poziomie. Za sprawą słuchawek o membranie 40 mm, gracz usłyszy nie tylko wybuch bomby, ale i szum drzew. Wysoka jakość odgłosów pozwala na uzyskanie lepszych efektów.

 

Wady

Mikrofon: Jakość nagrywanego dźwięku jest bardzo wysoka, jednak urządzenie nie zawsze jest w stanie zniwelować odgłosy otoczenia, co negatywnie wpływa na jakość audio.

Cena: Produkt cechuje się dość dużą ceną, która wynosi niemal 200 zł, co biorąc pod uwagę wydajność i design produktu stanowi zbyt dużą kwotę.

 

 

 

 

Jakie słuchawki dla graczy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Gry, takie typu FIFA czy League of Legends, a także gry FPS, jak Counter Strike: Global Offensive, serii Call of Duty czy Quake Live bezwzględnie wymagają dobrego sprzętu, w tym słuchawek dla graczy. Ale dobra jakość dźwięku przyda się również do słuchania muzyki, czy oglądania filmów. Dzisiejszy poradnik jest dla tych graczy, którzy właśnie stanęli przed dylematem, jakie są najlepsze słuchawki dla graczy. Postaramy się przybliżyć temat słuchawek, oraz wskazać, na jakie szczegóły należy zwracać uwagę przy kupnie.

Pod względem rodzaju słuchawek rozróżniamy modele otwarte, półotwarte i zamknięte. Zaletami słuchawek otwartych jest to, że posiadają naturalny dźwięk, który dobrze się rozchodzi. Ucho jest wentylowane, więc po dłuższym okresie używania nie następuje zmęczenie spowodowane trzymaniem słuchawek na uszach. Jednak taki rodzaj słuchawek nie jest szczelny dla dźwięku. Zarówno domownicy będą słyszeli dźwięki dochodzące ze słuchawek, jak i ich użytkownik, będzie słyszał domowników.

Modele półotwarte również mają dość dobrą wentylację ucha i na ogół nie występuje zmęczenie długim używaniem słuchawek, a także posiadają one dobry balans dźwięku. Jednak nadal użytkownik będzie w stanie odbierać niektóre dźwięki otoczenia równocześnie z dźwiękiem ze słuchawek.

Pełną izolację od otoczenia zapewniają słuchawki zamknięte. Zarówno domownicy nie słyszą dźwięku ze słuchawek, jak i gracz nie odbiera dźwięków z domu. Tego typu słuchawki dla graczy w dobrych cenach mają również zapewnioną dość dobrą wentylację i nie powodują bólu uszu po dłuższym okresie użytkowania.

Wielozadaniowość

Często zastanawiamy się, czy słuchawki, które kupimy do gry, będą również dobrze sprawować się, jako słuchawki do słuchania muzyki, albo oglądania filmów. Zależy to oczywiście od ich parametrów. Jeśli wiemy, jakie opcje muszą posiadać nasze słuchawki, aby sprawdziły się jako wielozadaniowy sprzęt, to na pewno znajdziemy odpowiedni model.

 

Parametry

Pasmo przenoszenia, to jeden z pierwszych parametrów, jaki mamy w opisie. Jest to zakres częstotliwości dźwięku reprodukowanego przez słuchawki, wartość ta podawana jest w hercach (Hz). Generalnie, im ta wartość jest wyższa tym lepiej. Minimalnie powinna ona wynosić 30-20000 Hz.

Parametr o nazwie TDH dotyczy zniekształceń harmonicznych, nie powinny one mieć większego parametru niż 1%.

Poziom natężenia dźwięku, to parametr, który pozwala na bardzo głośne odtwarzanie muzyki, czy gry. W zasadzie im większa jego wartość, tym lepiej dla słuchawek. Jednak ta wartość wpływa też na uszkodzenia słuchu. Słuchawki mogą mieć parametry nawet do 100 dB. Dla porównania – normalna mowa, generuje 60-65 dB, krzyk to już 85 dB. A granica bezpieczeństwa, jaka nie powoduje uszkodzenia słuchu to jest wartość 80 dB. Warto, więc przy zakupie słuchawek wziąć pod uwagę również swoje własne zdrowie i nie przesadzać z wartością poziomu natężenia dźwięku. Tu należy jeszcze wspomnieć, że słuchawki, jakie zamierzasz zakupić powinny być wyposażone w potencjometr regulacji głośności.

Istotnym parametrem jest również waga słuchawek, ponieważ zbyt ciężkie modele, powodują szybkie zmęczenie i tym samym dyskomfort. Jednak ten parametr zależy bardzo mocno od indywidualnych uwarunkowań i najlepiej przymierzyć słuchawki, aby zobaczyć, jak pasują i jaką dużą mają wagę.

Choć mikrofon, to taka funkcja, którą zawsze można dokupić oddzielnie. Jednak, jeśli jest on zintegrowany i również posiada opcję odpięcia go, gdy jest niepotrzebny, to na pewno będzie lepiej dopasowany, jak zostanie kupiony w komplecie ze słuchawkami. Część gier wymaga istnienia mikrofonu, poza tym może on się przyda również do komunikacji przez komunikatory, jak Skype lub podobne.

Gdy kupujemy słuchawki przewodowe, trzeba zadbać, aby długość przewodu była na tyle komfortowa, aby nie ograniczała ruchów gracza, a także pozwoliła np. odwrócić się od komputera. Natomiast przy słuchawkach bezprzewodowych ważnym jest, aby łączność była niezawodna, realizowana za pomocą Bluetooth czy WiFi i aby zasięg komunikacji był jak najwyższy. Można przyjąć, że 6 – 10 metrów to wynik całkiem dobry.

Gdy Twój komputer ma niewydolną kartę muzyczną, to należy się rozglądać za modelami słuchawek, które są wyposażone w kartę dźwiękową USB. Słuchawki takie mają możliwość odtwarzania dźwięków w jakości 5.1 i 7.1 i dzięki temu mogą wspomóc słabą kartę muzyczną komputera. Pozwala to również na oddanie przestrzeni w dźwiękach również poprawiając jego jakość.

Jakie słuchawki dla graczy wybrać?

Przede wszystkim Twoje preferencje indywidualne powinny być w pierwszym rzędzie brane pod uwagę. Możliwości finansowe, wybór designu etc. Jest wiele słuchawek z różnych półek cenowych, które mogą spełnić Twoje potrzeby, nie kieruj się, więc wyłącznie ceną i marką. Sam wiesz najlepiej, w jakich warunkach będziesz słuchawek używać, wybierz więc pomiędzy modelami otwartymi, półotwartymi i zamkniętym tak, aby używanie było komfortowe dla Ciebie i Twojej rodziny.

O parametrach pamiętaj, aby pasmo przenoszenia nie było mniejsze niż 30-20000 Hz. Jeśli poziom natężenia dźwięku przekracza 80 dB, to sprawdź, czy słuchawki zostały wyposażone w regulację natężenia dźwięku. Sprawdź, czy model ma mikrofon, i czy można go odczepić, lub wygodnie przesunąć do góry, gdy nie jest używany.

 

 

Czym różnią się słuchawki dla graczy od zwykłych modeli?

 

Zastanawiasz się nad tym, czy warto zainwestować w słuchawki gamingowe, czy może wystarczy Ci zwykły, uniwersalny sprzęt? Jeśli masz wątpliwości, przygotowany przez nas artykuł powinien Cię zainteresować. Porównujemy w nim, czym różnią się poszczególne modele. Na naszej stronie znajdziesz więc nie tylko informacje na temat tego, jakie słuchawki dla graczy są polecane przez użytkowników, ale także dowiesz się wielu innych, ciekawych rzeczy. Zachęcamy więc do przeczytania tekstu.

 

 

Jakie funkcje mają słuchawki gamingowe?

Dostępne na rynku słuchawki gamingowe są uznawane za funkcjonalne. Mają wiele, ciekawych opcji, co sprawia, że korzystanie z nich jest wygodne. Zwykle na obudowie znajdują się przyciski przeznaczone do szybkiego wybierania ustawień. Nie ma więc konieczności uruchamiania specjalnego programu do sterowania urządzeniem. Niemniej jednak, jeśli chcemy zmienić bardziej zaawansowane ustawienia, warto skorzystać z aplikacji. Kolejną, ważną kwestią jest jakość dźwięku. Słuchawki dla graczy gwarantują dźwięk przestrzenny. Oznacza to, że słyszymy np. z której strony podchodzi do nas przeciwnik. W przypadku rozgrywek online, w których każda sekunda ma znaczenie, jest to dużym ułatwieniem. W efekcie możemy osiągać lepsze wyniki, a tym samym odczuwać większą satysfakcję z gry.

 

Jak zbudowane są słuchawki gamingowe?

Należy także zwrócić uwagę na wykonanie słuchawek gamingowych. Zazwyczaj mają one duże nausznice, które gwarantują komfort w trakcie długiego przebywania przy komputerze. Nawet wiele godzin spędzonych przed monitorem nie powoduje nieprzyjemnego bólu uszu czy głowy. Wszystko przez to, że nausznice są miękkie i dobrze dopasowują się do kształtu naszego ucha. Jeśli mowa o pałąku, często zdarza się, że jest on pokryty delikatnym materiałem, który zmniejsza ucisk. Większość dostępnych na rynku modeli ma wbudowany mikrofon. Jest to bardzo przydatny element. Jak wiadomo, większość gier, szczególnie online, opiera się także na stałym kontakcie z graczami. Jeśli zdecydujemy się na zakup słuchawek gamingowych, nie musimy zastanawiać się nad zakupem żadnych, dodatkowych akcesoriów. W ten sposób zyskujemy nie tylko czas (nie trzeba iść na zakupy), ale także możemy zaoszczędzić nieco pieniędzy.

 

 

Porównanie słuchawek dla graczy i zwykłych modeli

Po przeczytaniu informacji na temat funkcji słuchawek gamingowych i ich budowie wielu konsumentów może spostrzec, że w rezultacie takie modele prawie niczym nie różnią się od uniwersalnych sprzętów. Jest w tym sporo racji. Jeśli wybierzemy solidnie wykonane i sprawdzone, zwykłe słuchawki, możemy mieć pewność, że zagwarantują nam one zadowalającą jakość dźwięku, co jak wiadomo, jest najważniejsze. Niemniej jednak zakup modelu stworzonego z myślą o graczach jest o tyle prostszy, że nie musimy dokładnie porównywać parametrów. Zwykle każde tego typu urządzenie będzie zapewniało przestrzenny dźwięk. Najlepszym sposobem na to, aby wybrać odpowiedni dla nas sprzęt jest dokładna analiza opinii użytkowników, którzy mieli okazję go przetestować. Może się zdarzyć, że słuchawki gamingowe będą gorsze od zwykłych modeli lub wręcz przeciwnie.

 

Cena słuchawek gamingowych i zwykłych

Istotnym czynnikiem różnicujących słuchawki zwykłe od tych, które zostały stworzone z myślą o graczach, jest cena. Zwykle modele gamingowe są nieco droższe. Nie jest to jednak zasadą – wszystko zależy od tego, jakie funkcje ma poszczególne urządzenie i jak je zbudowano. Z pewnością tańsze okażą się słuchawki douszne bez mikrofonu, aniżeli te, które zostały w niego wyposażone.

 

 

Dodaj komentarz

5 KOMENTARZ

alan

February 4, 2022 at 12:16 am

Mam Genesis Selen 400, super sie sprawdzaja, polecam jak na długie godziny gry

Odpowiadać
Otton

March 30, 2022 at 11:41 am

Mam też Genesis Selen 400, mega wygodne i swietnie tłumia otoczenie. Fajne, fajne

Odpowiadać
Szymon

February 4, 2022 at 7:22 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół GamingOwo.pl

Odpowiadać
Londek

September 3, 2021 at 7:46 pm

Ja mam słuchawki marki Genesis Radon 720 . Z dźwiękiem 7.1, maja podświetlane muszle, elastyczny solidny pała. Dla mnie ok

Odpowiadać
Szymon

September 7, 2021 at 2:46 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół GamingOwo.pl

Odpowiadać