Ranking 8 najlepszych gier wojennych w 2023

Ostatnio aktualizowane: 15.04.24

 

Gry wojenne – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Battlefield V to gra wojenna, dzięki której w zupełnie inny sposób można spojrzeć na II wojnę światową. Branie udziału w dramatycznych wydarzeniach na całym świecie pozwoli na odbycie wielogodzinnej, wciągającej rozgrywki pełnej wrażeń. Rozbudowane tryby gry pozwalają na przeprowadzenie starcia ze złowrogimi wojskami samodzielnie lub z przyjaciółmi (w trybie wieloosobowym). Inną ciekawą pozycją jest Tom Clancys The Division. Fabuła rozgrywki opiera się na straszliwej epidemii, która opanowała Nowy Jork. Stopniowo media zostają wyłączone, a brak dostępu do jedzenia i wody wywołuje ogromny chaos. Z tego powodu zostaje powołana specjalna jednostka agentów zwana The Division, która ma za zadanie ocalić społeczeństwo.


8 najlepszych gier wojennych. Opinie w 2023 roku

 

Poniżej przedstawiony jest ranking gier wojennych, który został sporządzony na podstawie publikowanych przez użytkowników komentarzy i opinii w sieci. Dzięki niemu możesz być pewny, że wybrana przez Ciebie gra zapewni Ci wielogodzinne, pełne emocji zmagania i dostarczy wiele radości, a przede wszystkim pozwoli na czerpanie przyjemności z rozgrywki.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Grafika w Battlefield V jest na wysokim poziomie. Zarówno otoczenie, bohaterowie, jak i broń zostały precyzyjnie stworzone. Dokładnie odwzorowanie dźwięków sprzętów (wystrzały z broni, czołgi, samoloty) pozwala na czerpanie przyjemności z rozgrywki.

Wady

Niektórzy użytkownicy uważają, że fabuła rozgrywki jest monotonna. Wiele osób zwraca także uwagę na brak zabezpieczeń przed używaniem nieautoryzowanych programów osób trzecich (modyfikacji i skryptów, które pozwalają na zwiększenie precyzji w oddawaniu strzałów z broni).

Podsumowanie

Battlefield V to dobra pozycja dla tych, którzy chcą przenieść się w realia II wojny światowej. Duża ilość nowych map pozwala na toczenie walki na terenie Belgii, Holandii, Francji, Norwegii, Grecji oraz Afryki Północnej.

Drugi wybór

Zalety

W grze Total War: Three Kingdoms głównym zadaniem jest zjednoczenie Chin przez gracza (przez jego rządy i podejmowane decyzje). Rozgrywka spodoba się entuzjastom tego państwa, którzy zainteresowani są jego historią i dawnymi czasami.

Wady

Część osób uważa, że stopień skomplikowania rozgrywki (najtrudniejszy) w rzeczywistości jest prosty, a przeciwnik mało wymagający, przez co rozgrywka na trudniejszych poziomach staje się monotonna. Zdaniem niektórych koszt produktów kupowanych w handlu jest trochę za wysoki.

Podsumowanie

Fabuła gry pozwala na wciągającą, wielogodzinną rozgrywkę, która zadowoli entuzjastów starożytnych Chin. Zmagania pozwolą na eksplorację legendarnych miejsc krainy oraz toczenie bitew na pustyniach, w górach czy wśród bujnej roślinności.

Rozważ też

Zalety

Szeroki wybór klas (szturmowiec, żołnierz, medyk, pilot i czołgista) pozwala na wcielenie się w różnych bohaterów i wykonywanie konkretnych działań, związanych z ich przynależnością. W zależności od pełnionej funkcji gracz może sterować samolotem, czołgiem, a także walczyć w zwarciu lub utrzymywać przy życiu sojuszników.

Wady

Gra ma wysokie wymagania sprzętowe, dlatego przed zakupem warto je sprawdzić, ponieważ może ona działać na naszym sprzęcie niepoprawnie, a w najgorszym przypadku – wcale się nie uruchomić.

Podsumowanie

W Battlefield 1 gracz zostaje przeniesiony w realia I wojny światowej. Na jego oczach nowe technologie oraz broń zmieniają sposób prowadzenia działań bojowych i skalę konfliktu.

 

Gry wojenne PC

 

1. Gra PC Battlefield V

 

W kategorii gry wojenne PC popularną propozycją jest Battlefield V. To kolejna część kultowej gry z serii twórców EA DICE. Rozgrywka pozwala zupełnie inaczej spojrzeć na II wojnę światową. Duża ilość map pozwala przenieść się na pola bitwy na terenie Belgii, Holandii, Francji, Norwegii, Grecji czy Afryki Północnej. W jednoosobowych historiach wojennych gracz ma możliwość poznać dramatyczne opowieści, które rozgrywały się na tle globalnej wojny.

To dobra gra wojenna, dla tych, którzy pasjonują się II wojną światową. Pozwala ona na przeniesienie się w czasie i doświadczenie krwawych wydarzeń minionych lat, które na zawsze odmieniły historię świata i ludzkości. Zupełnie nowe, udoskonalone sposoby poruszania się żołnierzy, ruchome narzędzia zniszczenia, broń i wiele pól bitewnych pozwolą na cieszenie się wspaniałą rozgrywką przez długie godziny.

Graczom podoba się to, że podczas eksplorowania terenów walki, zarówno tych w śnieżnej Norwegii, jak i w pustynnych zakątkach Afryki Północnej możliwe jest dostrzeżenie detali i dokładności, z jaką cała oprawa graficzna została zaprojektowana i stworzona.

 

 

 

 

2. Gra PC Tom Clancy’s The Division

 

Tom Clancys The Division to pozycja z kategorii gry wojenne na PC. Fabuła opiera się na wydarzeniach, które rozegrały się w czarny piątek (dzień rozpoczynający okres świątecznych zakupów i wielkich wyprzedaży). Śmiertelny wirus ospy atakuje Nowy Jork i rozprzestrzenia się w zawrotnym tempie (poprzez banknoty, które tego dnia bardzo często były wymieniane między ludźmi ze względu na dzień zakupów).

Kiedy wszystkie struktury społeczne upadają i nawet wojsko nie jest w stanie poradzić sobie z rozprzestrzeniającą się epidemią, do walki zostaje powołana specjalna grupa tajnej agencji o nazwie Strategic Homeland Division. Ich zadaniem jest starcie z rywalizującymi ze sobą grupami, które chcą przejąć władzę nad miastem, ale także wytropienie terrorystów, którzy przeprowadzili atak na miasto Nowy Jork.

Zalecane wymagania sprzętowe to: 8GB pamięci operacyjnej, Windows 7/8.1/10 (64-bitowy) oraz 40 GB wolnego miejsca na dysku HDD. Dobra karta graficzna to także ważna kwestia, ponieważ gra zawiera wiele specjalnych efektów wizualnych, do których prawidłowego odtworzenia potrzebny jest solidny podzespół. Gracze cenią sobie rozgrywkę za dokładne odwzorowanie nawet najmniejszych detali, przez co zmagania stają się przyjemnością.  

 

 

 

 

Gry wojenne strategiczne

 

3. Gra PC Total War: Three Kingdoms Limited Edition

 

Opinie o strategicznych grach wojennych są pozytywne i wskazują Total War: Three Kingdoms Limited Edition jako jedną z tych, która ma najciekawszą rozgrywkę. Akcja gry toczy się w Chinach w 190 roku. Zadaniem gracza jest zjednoczenie podzielonego państwa i zbudowanie stabilnego cesarstwa, w którym zapanują nowe zwyczaje i silna dynastia.

Na zawodnika czekają liczne podboje i podejmowanie ważnych, decydujących o losie królestwa. Tworzenie silnych, braterskich sojuszów lub perfidne, okropne zdrady to tylko niektóre z działań, których gracz może się dopuścić. Najważniejszym celem jest zjednoczenie państwa i utworzenie cesarstwa na własnych zasadach. Eksplorowanie starożytnych Chin pozwoli na podziwianie legendarnych miejsc, a także poznanie różnorodności terenu i roślinności, która pokrywa cały kraj.

Według opinii niektórych konsumentów Total War: Three Kingdoms Limited Edition to dobra opcja dla tych, którzy są entuzjastami Chin, ich kultury, historii i zwyczajów. Gra umożliwia poznanie starożytnego państwa oraz umożliwia stworzenie własnej, alternatywnej historii i przyszłości kraju.

 

 

 

 

Gry wojenne do pobrania

 

4. Battlefield 1 Gra Pc

 

Nastawiona na rozgrywkę wieloosobową Battlefield 1 to gra wojenna do pobrania. Dostępność wielu trybów, takich jak: linia frontu, podbój, szturm, zespołowy deathmatch, operacje, gołębie wojenne i dominacja pozwala na wielogodzinne, pełne emocji rozgrywki. Gracz ma w niej do dyspozycji nacje sześciu nacji. Po stronie Ententy znajdują się kraje takie jak: Stany Zjednoczone, Włochy i Wielka Brytania, a po stronie państw centralnych: Niemcy, Turcję i Austro-Węgry.

Zawodnik może eksplorować wiele miejsc, w których odbyły się słynne bitwy i na nowo je stoczyć z wojskami nieprzyjaciela. W starciu dostępne są maszyny, zarówno te lądowe, powietrzne, jak i wodne.

Dzięki bitwom sieciowym, w których udział może wziąć 64 graczy, możliwa jest gra z przyjaciółmi i utworzenie drużyny, w której każdy będzie odgrywał inną rolę, a zwycięstwo będzie zależało od współpracy i tego, w jaki sposób współzawodnicy będą porozumiewać się ze sobą. Użytkownicy uważają, że ten tryb to świetna okazja do spędzenia czasu ze swoimi znajomymi.Oprócz tego gracz może obejrzeć wydarzenia z perspektywy różnych osób, które na własne oczy widziały pierwszą tak nowoczesną wojnę.

 

 

 

 

Gry wojenne dla dzieci

 

5. Gra PC Air Conflicts Secret Wars

 

Na rynku znajdują się także gry wojenne dla dzieci. Air Conflicts Secret Wars to propozycja dla młodszych użytkowników, którzy interesują się militariami, jednak nie osiągnęli wymaganego wieku, aby skorzystać z trochę brutalniejszych rozgrywek. Akcja przenosi zawodnika na początek II wojny światowej do roku 1939. Gra łącznie ma 49 misji w trybie kariery. Wszystkie maszyny są wiernie odwzorowane, przez co nie ma się wrażenia przerysowania pewnych urządzeń. Do tego dostępny jest tryb multiplayer, w którym może uczestniczyć aż 8 graczy.

To dobra i tania gra wojenna. W prosty i przyjemny sposób można nią sterować, a zawodnik w zależności od swoich umiejętności może wybrać jeden z dwóch typów sterowania: zręcznościowy lub realistyczny. Nie wymaga od gracza wygórowanych zdolności, dlatego też rozgrywka ta jest dla wszystkich, zwłaszcza niedoświadczonych graczy. Konsumenci uważają, że gra ta jest dobrym rozwiązaniem dla najmłodszych użytkowników, którzy chcą prowadzić zmagania wojenne, ze względu na ograniczone elementy przemocy.

 

 

 

 

Gry wojenne PS4

 

6. Gra Call Of Duty: Black Ops 4

 

Ranking gier wojennych PS4 uznaje, że Call Of Duty: Black Ops 4 to jedna z najlepszych opcji na PlayStation. Realistyczny tryb wieloosobowy pozwala na starcia z innymi graczami w czasie rzeczywistym.

Rozbudowane zmagania w strategii Zombie zawiera trzy koszmarne i przerażające przygody („IX”, „Rejs rozpaczy” oraz „Krew żywych trupów”). Oprócz tego, połączenie uniwersum Black Ops z rozgrywką battle royale tworzy interesujący tryb Blackout. Ma on największą mapę w historii serii Call of Duty i oferuje zawodnikom wspaniałą walkę z wszystkimi elementami (broń, lokalizacje, postaci) w tym kierować pojazdami lądowymi, powietrznymi i wodnymi z całego uniwersum Black Ops.

Testy gier wojennych a także opinie użytkowników wskazują jednoznacznie, że jest to jedna z najlepszych części serii Call of Duty. Precyzyjnie odwzorowane obiekty, oprawa muzyczna a także rozbudowana fabułą pozwalają graczowi cieszyć się długimi, pełnymi emocji rozgrywkami przepełnionymi ulubionymi elementami z całej serii, które uznawane są za fajne gry wojenne.

 

 

 

 

Gry wojenne WoT

 

7. World Of Tanks Edycja kolekcjonerska Gra PC 

 

Gry wojenne WoT, czyli World Of Tanks to jedno z najpopularniejszych gier MMO (Massively Multiplayer Online) wszechczasów. Została wyprodukowana i wydana w 2010 roku przez Wargaming.net. Trafiła na wszystkie platformy, w tym komputerową, a także na PlayStation 4, XBOX 360 oraz XBOX ONE.

Gra trafiła do Księgi rekordów Guinnessa za pobicie rekordu w kategorii „największej liczby graczy zalogowanych jednocześnie na jednym serwerze gry MMO”. Wcześniejszy rekord także należał do World Of Tanks. W lutym 2013 roku liczba zarejestrowanych graczy przekroczyła aż 50 milionów.

Edycja kolekcjonerska zawiera wiele elementów, które są prawdziwą gratką dla entuzjastów tej serii. To obowiązkowa pozycja dla fanów tej rozgrywki. Wewnątrz znajduje się replika czołgu (Tygrys 131) w skali 1:32. Gracze docenili to, że w zestawie znalazła się mysz gamingowa, a także zawartość cyfrowa, która ulepszy zmagania i pozwoli na efektywniejszą i wygodniejszą grę.

 

 

 

 

Stare gry wojenne

 

8. Gra PC Call of Duty: World at War

 

Według wielu użytkowników niektóre stare gry wojenne nigdy się nie znudzą. Jest tak w przypadku Call Of Duty World At War. Przez graczy jest ona uznawana za najlepszą część z serii. Akcja rozgrywa się w czasach II wojny światowej. Gracze na własnych oczach odtwarzają każdą sekundę wstrząsających potyczek ogromnego konfliktu. 

Doskonała dbałość o szczegóły pozwala na szczegółowe zbadanie minionych wydarzeń i przeżycie ich na własnej skórze. Emocjonujące zmagania zapewniają efekty dźwiękowe i oprawa graficzna, która oddaje charakterystykę wydarzeń wojennych. Tryb kooperacji pozwala przeżyć ze swoimi przyjaciółmi niesamowitą przygodę, która może stać się także cenną lekcją historii. P

oważne podejście do realiów wojennych potwierdza zastosowanie broni i taktyk sprzed lat: miotacze ognia, partyzantka czy piloci kamikaze to tylko niektóre z nich. Wielu użytkowników uważa, że tryb ten to wspaniały sposób na spędzenie czasu ze swoimi znajomymi. Niezapomniane przeżycia gwarantują szybsze bicie serca i możliwość ujrzenia wojny na własne oczy.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką grę wojenną kupić?

 

Gry wojenne pozwalają na przeniesienie się w czasie do minionych krwawych wydarzeń, które na zawsze zmieniły historię świata i ludzkości. Są także cenną lekcją historii oraz przestrogą, ponieważ ukazują, jak wielkie zniszczenie sieje konflikt zbrojny. Zastanawiasz się, jaka gra wojenna jest najlepsza? Odpowiedź znajdziesz poniżej w specjalnie opracowanym poradniku.

 

 

Rodzaje

Wargaming, czyli rozgrywki wojenne, dzieli się na kilka rodzajów. Wśród nich wyróżniamy gry:

* karciane – do przeprowadzenia zmagań potrzebne są karty, które oznaczają konkretne jednostki lub zdarzenia;

* planszowe – rozgrywka odbywa się na specjalnej planszy, a o ruchach zawodników decyduje najczęściej rzut kostką;

* figurkowe – do nich wykorzystywane są specjalne figurki oraz kości do gry;

* komputerowe – w nich przeciwnikiem może być komputer lub inny gracz. Najczęściej do sterowania przebiegiem zmagań zawodnik używa myszy komputerowej i klawiatury.

 

Tematyka

Tematyka gier wojennych podzielona jest na okresy w dziejach historii. Wyróżniamy gry o:

* I i II wojnie światowej – akcja osadzona jest w latach 1914-1918 oraz 1939-1945. Ukazane są realia życia i walki w okresie konfliktów zbrojnych;

* Dalekim Wschodzie – rozgrywka toczy się, na przykład, w starożytnych Chinach. Gracz ma możliwość poznania społeczeństwa tego państwa, a także zaczerpnięcia wiedzy na temat historii i wierzeń ludów tych obszarów;

* futurystycznym wyobrażeniu świata – ich akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości i skupia się na walkach ludzi z obcymi rasami, które przybywają na Ziemię z zamiarem jej opanowania.

 

Wymagania od zawodników

Potyczki wojenne wymagają od gracza skupienia i precyzji w podejmowaniu decyzji. Ważne jest też strategiczne myślenie, które pozwoli na pokierowanie oddziałami wojsk i zwyciężenie toczonej z nieprzyjacielem batalii. Rozwijane w zmaganiach umiejętności przydatne są także w życiu codziennym, gdzie czasami potrzebne jest taktyczne rozplanowanie sytuacji i podjęcie jak najlepszej decyzji.

 

Wymagania sprzętowe

Aby gra komputerowa uruchomiła się poprawnie, ważne są wymagania sprzętowe określone przez producenta. Najczęściej konieczna jest dobra karta graficzna, aby obraz i animacje odtwarzały się prawidłowo. Aktualna wersja systemu Windows 7/8.1/10, a także wolne miejsce na dysku twardym (około 40 GB, w zależności od rozmiarów gry) to także istotna rzecz.

Sprawdzenie wymogów sprzętowych przed zakupem jest koniecznością. Jeżeli urządzenie nie będzie ich spełniało, to gra będzie odtwarzać się nieprawidłowo, a w najgorszym przypadku w ogóle się nie uruchomi. Warto zwrócić na to uwagę, aby nie okazało się, że droga, zakupiona gra nie zadziała na sprzęcie.

 

Tryb wieloosobowy

Wiele gier ma tryb wieloosobowy (multiplayer), który pozwala na toczenie walk ze swoimi przyjaciółmi w jednej drużynie lub przeciwko nim. Taka rozgrywka zapewnia miło spędzony czas w gronie najbliższych, a także umożliwia poznanie nowych osób i nawiązanie przyjaźni (niektóre z gier mają czat, na którym zawodnicy mogą się ze sobą komunikować). Rozgrywki zazwyczaj mają dokładnie określony limit graczy (maksymalną ilość zawodników, którzy mogą przebywać i walczyć jednocześnie na jednej mapie). W trybie multiplayer na konsoli do gier wideo, z jednego urządzenia najczęściej mogą korzystać jedynie dwie osoby. Jest tak ze względu na wygodę rozgrywki, ponieważ ekran podzielony na więcej niż dwie części utrudnia wygodną i płynną grę.

 

 

Wiek graczy

Ze względu na występujące elementy przemocy w grach wojennych, wiek graczy jest ograniczony. Zazwyczaj granicą wiekową jest 16 lat, jednak częściej zdarzają się rozgrywki przeznaczone dla pełnoletnich graczy. Wszystko to w trosce o najmłodszych użytkowników, których chce się uchronić przed przykrymi i niemiłymi obrazami, które nie są odpowiednie do ich wieku. Istnieją także gry wojenne przeznaczone dla dzieci. Ograniczone są w nich elementy przemocy oraz działania, które mogłyby przestraszyć małe dziecko.

 

Jaką grę wojenną wybrać?

Przed zakupem gry warto zastanowić się nad tym, czego od niej oczekujesz. Jeżeli lubisz tematykę I lub II wojny światowej, to właśnie taką grę powinieneś wybrać. Pozwoli ona na poszerzenie wiedzy historycznej, a także zobrazuje wydarzenia minionych krwawych wydarzeń. Dla entuzjastów kultury i historii obszarów azjatyckich dobrym wyborem będzie rozgrywka związana z dziejami Dalekiego Wschodu (walkami samurajów i innych wojowników). Najlepsza gra wojenna to taka, która spełnia nasze oczekiwania i pozwala w przyjemny sposób spędzić czas na prowadzeniu wielogodzinnych zmagań.

 

Gry wojenne w dobrych cenach

Najtańsze gry wojenne to koszt około kilkudziesięciu złotych. Te z bardziej rozbudowaną fabułą (zawierającą wątki poboczne rozgrywki) i dodatkami poszerzającymi zmagania kosztują około 150 zł. Niektóre z nich w dniu premiery osiągają kwoty nawet kilkuset złotych. Spowodowane to jest popularnością danej serii gry oraz tym, czy jej wersja jest limitowana, czy standardowa. Ta pierwsza ma ograniczony nakład (liczba egzemplarzy jest dokładnie określona). Często też znajdują się w niej specjalne dodatki, które uzupełniają i poszerzają pakiet rozgrywki (związane z daną serią myszki komputerowe, figurki, breloki, karty kolekcjonerskie oraz niedostępne dla użytkowników ze standardową elementy rozgrywki).

 

 

FAQ

 

P1: Jakie są gry wojenne CO-OP?

Gry wojenne CO-OP są oparte na kooperacji, czyli współpracy. To właśnie od niej zależy przebieg rozgrywki i dalszych losów bohaterów. Jeżeli gracze będą ze sobą ściśle pracować, to mają duże szanse na wykonanie misji i zadań, które konieczne są do osiągnięcia wyznaczonego celu. Zawodnicy w swoich działaniach muszą sobie pomagać i wspólnie podejmować decyzje (które często są przełomowe dla całej akcji), aby pomyślnie przejść określony w zmaganiach etap. Przykładami takich gier, zawierających tryb co-op, są: Battlefield V, Call of Duty 4: Modern Warfare, Call of Duty: World at War, Call Of Duty: Black Ops 4 oraz Return to Castle Wolfenstein.

 

 

P2: Czym jest gra wojenna WoT?

WoT to skrót od popularnej gry World of Tanks. Została ona wydana w 2010 roku i skupiła rzeszę fanów wojennych potyczek. Rozgrywka opiera się na bitwach pancernych z wykorzystaniem różnych wozów bojowych. Gracz ma do dyspozycji ponad 450 pojazdów, w tym czołgi (lekkie, średnie oraz ciężkie), pojazdy kołowe, niszczyciele czołgów oraz artylerię samobieżną. Podczas gier wojennych klany (czyli stworzone przez graczy grupy) rywalizują z innymi zespołami w czterech dyscyplinach: Pogrom, Gorączka, Demolka i Zbiórka. Po skończonej walce grupy otrzymują punkty za: różnicę w punktach z przeciwnikiem, sekundy pozostałe do limitu rundy, zniszczone pojazdy nieprzyjaciela oraz za najemników w swoich szeregach.

 

P3: Od kiedy istnieją gry wojenne?

Pierwszą grą wojenną (jak podają źródła) był Computer Bismarck wyprodukowany i wydany przez Strategic Simulations w 1980 roku. Rozgrywka inspirowana była operacją przeciwko pancernikowi Bismarck, podczas której Brytyjskie Siły Zbrojne zatopiły niemiecką jednostkę. Była to produkcja, która została uznana za pierwszą grę komputerową. Od momentu wydania Computer Bismarck zaczęły powstawać kolejne gry o tematyce wojennej, m.in. Eastern Front (1941) z 1981 roku, opowiadająca o operacjach wojennych z lat 1941-1942, Close Combat (pierwsza część serii z 1996 roku, kolejne 4 wydawane były do 2000 roku) osadzona w realiach II wojny światowej czy Combat Mission: Beyond Overlord z 2000 roku, która byłą symulacją pola walki podczas II wojny światowej.

 

P4: Gdzie kupić gry wojenne?

Istnieje wiele stron internetowych, na których możemy zakupić gry wojenne. Wiele elektromarketów ma je w swojej ofercie, niekiedy nawet mogą one (w miarę możliwości) zamówić konkretny produkt na stan swojego sklepu. W sklepach online także znajdziemy szeroki wybór gier wojennych. Część z nich sprzedawana jest przez innych użytkowników, jednak należy dokonywać takiego zakupu ostrożnie, ponieważ klucz aktywacyjny niektórych produktów może zostać użyty tylko raz. Jeżeli kupimy grę z wykorzystanym kluczem aktywacyjnym, nie uruchomi się ona na komputerze czy też konsoli, a my stracimy pieniądze i tylko niepotrzebnie się zdenerwujemy. Istnieją także specjalne platformy dystrybucji cyfrowej i zarządzania prawami cyfrowymi, na których możemy dokonywać zakupu gier. Poprzez doładowanie wirtualnego portfela będziemy mogli pozwolić sobie na wymarzoną grę.

 

 

P5: Ile kosztują gry wojenne?

Cena gier wojennych uzależniona jest od kilku czynników. Jednym z nich jest popularność serii i jej grywalność. Im więcej osób się nią interesuje, tym jest popularniejsza, a to podwyższa jej wartość. Na koszt gry wpływa także obecność dodatków, które poszerzają pakiet rozgrywki. Dzięki nim zmagania są ciekawsze i uzupełniają je o nowe, interesujące informacje i wydarzenia. Najtańsze gry wojenne możemy kupić w granicach 100 zł. Najdroższe natomiast to wydatek wynoszący około kilkuset złotych (zwłaszcza po premierze, kiedy jest o niej najgłośniej). Edycje limitowane i kolekcjonerskie to największy wydatek, ponieważ jest ich ściśle określona ilość).

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ