Najbardziej oczekiwane gry wojenne w 2023 roku

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

 

Każdego roku swoje premiery mają nowe gry wojenne. Dzięki rozbudowanej i ciekawej fabule potrafią zapewnić wielogodzinną rozgrywkę pełną wrażeń. Zastanawiasz się, jaka gra wojenna jest najbardziej oczekiwana w 2023 roku? Odpowiedź znajdziesz poniżej w przygotowanym zestawieniu gry wojenne –  ranking.

 

 

Walka samuraja z mongolskim najeźdźcą

Ghost of Tsushima to pochłaniająca rozgrywka na konsolę PlayStation 4. Gracz wciela się w XIII-wiecznego samuraja, który na japońskiej wyspie Tsushima musi walczyć z mongolskim najeźdźcą, aby pomścić śmierć swoich bliskich. Akcja toczy się w 1274 roku. Władca imperium mongolskiego, Chan Kibilaj, decyduje się na zaatakowanie Japonii. Pierwszym celem jest wyspa Tsushima. Na jednej z wiosek dochodzi do makabrycznego mordu, w którym giną najbliżsi głównego bohatera. Od tego momentu jego zadaniem jest pomszczenie bliskich i powstrzymanie Mongołów.

 

Unikalne uniwersum polskiego artysty

Fabuła gry Iron Harvest związana jest z uniwersum 1920+, które stworzone zostało przez polskiego artystę Jakuba Różalskiego. Akcja toczy się w Europie, która została podzielona pomiędzy trzy mocarstwa (Niemcy, Polskę i Rosję, odpowiednio nazwane jako Imperium Saksonii, Republikę Polanii oraz Rusviet). Rozgrywka to alternatywna wizja I wojny światowej, a gracz ma do dyspozycji 20 misji, które może wykonać samodzielnie lub z innym zawodnikiem. Premiera gry zaplanowana jest na 1 września 2023 roku i będzie dostępna na platformę PlayStation, PC oraz Xbox One.

 

Batalia na Dalekim Wschodzie

Rozgrywka Twierdza: Władcy przenosi gracza na Daleki Wschód i toczy się od III wieku przed naszą erą, a kończy się w XIII wieku naszej ery. Pojawiają się w niej historie narodów, takich jak: Chiny, Wietnam oraz Japonia. Gracz obserwuje akcję z perspektywy lotu ptaka. Jego zadaniem jest wznoszenie kolejnych budynków i rozbudowywanie twierdzy. Stworzenie silnej jednostki wojskowej to ważna kwestia, ponieważ zawodnika czekają starcia z armiami nieprzyjaciół. Oprócz tego należy dbać o swoich poddanych, a także monitorować stan skarbca, aby nie zbankrutować.

 

 

Piekielne bramy w realiach II wojny światowej

Bramy piekieł, czyli Gates of Hell to gra osadzona w realiach II wojny światowej. Pozwala spojrzeć na konflikt ze zdecydowanie szerszej perspektywy. Gracz ma do dyspozycji wiele różnych armii, które odtworzone zostały z jak największą dokładnością. Oprócz tego zawodnik może toczyć najróżniejsze walki na wielu terytoriach z różnych okresów wojennych. W rozgrywce można używać 100 rodzajów uzbrojenia, 200 typów żołnierzy oraz 250 maszyn. Gra koncentruje się na taktycznych potyczkach, w których gracz wykonuje zadania i dowodzi oddziałami podczas walk. Wczesny dostęp do gry użytkownicy otrzymają już we wrześniu 2023 roku.

 

Strzelanka osadzona w II wojnie światowej

Strzelanka FPP (First Person Perspective) Vanguard: Normandy 1944 osadzona jest w realiach II wojny światowej. Lokalizacje z gry są prawdziwe, pochodzą z kart historii i oparte są na realnych wydarzeniach. To rozgrywka pierwszoosobowa z trybem wieloosobowym, gdzie gracze wcielają się w żołnierzy i toczą zacięty bój w miejscach zapisanych na kartach historii. Współpracując z innymi zawodnikami głównym celem jest pokonanie przeciwnika i wykonanie powierzonych misji. Gra kładzie nacisk na pracę w zespole i oferuje wiele rodzajów klas żołnierzy. Wczesny dostęp do niej gracze otrzymali 5 kwietnia 2023 roku.

 

Dowodzenie potężnym lotniskowcem

W Aircraft Carrier Survival gracz zostaje dowódcą ogromnego lotniskowca i jego zadaniem jest podejmowanie trudnych decyzji, strategiczne myślenie oraz wydawanie poleceń swoim podwładnym. Oprócz tego zawodnik musi dbać o swój okręt i pracujących na nim ludzi, troszczyć się, aby ich morale były wysokie, a także rekrutować kolejnych żołnierzy, którzy będą zajmować określone stanowiska. Gra to strategiczny symulator osadzony w realiach II wojny światowej. Podczas rozgrywki wyznaczane są konkretne cele, które zawodnik realizuje wykonując kolejne misje.

 

 

Drużynowa strzelanka o prostej i kolorowej oprawie

Strzelanka FPS (First Person Shooter) Ravenfield to rozgrywka przeznaczona wyłącznie dla jednego gracza. Oprawa wizualna jest uproszczona, jednak nie wpływa to na komfort prowadzonych zmagań. Zawodnik wciela się w żołnierza jednej z drużyn (czerwonej lub niebieskiej) i jego zadaniem jest walka o zwycięstwo w bataliach. Możliwa jest walka wręcz lub przy użyciu pojazdów, takich jak samoloty czy czołgi. Podczas eksploracji map gracz ma możliwość znalezienia specjalnych broni (na przykład ciężkiego karabinu maszynowego z nieograniczoną amunicją). Premiera gry zapowiedziana jest na 2023 rok, jednak zawodnicy otrzymali wczesny dostęp już w 2017 roku.

 

Dowódca podwodnego niemieckiego okrętu

Symulator okrętu podwodnego UBOAT to gra wyprodukowana przez Deep Water Studio. Akcja osadzona jest w realiach II wojny światowej. Podczas rozgrywki zawodnik wciela się w kapitana niemieckiego okrętu i jego zadaniem jest wykonanie powierzonych misji, które zlecane są przez dowództwo Kriegsmarine. Los załogi statku zależy od podejmowanych decyzji. Gracz, oprócz sterowania okrętem, musi także dbać o swoich podwładnych, o ich potrzeby i przydzielanie im określonych zadań i funkcji.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ