Ranking 10 Najlepszych gry na PS5 W 2023

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

 

Gry na PS5 – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Absolutny top gry PS5 bijący rekordy popularności to gra Ratchet & Clank Rift Apart Gra PS5. Jest to gra przeznaczona dla dzieci od lat 7. I jest ona przeznaczona dla jednego gracza. Fabułę stanowią dalsze koleje losu bohaterów Ratcheta i Clanka, a więc jest to kontynuacja wcześniej już wydanej gry i widać w niej pewne nawiązania do poprzedniej części, jednak sama w sobie gra stanowi odrębną całość. Najnowsze gry na PS5 aby zainteresować klientów muszą charakteryzować się nieprzeciętną oprawą audiowizualną i taka też jest Ratchet & Clank Rift Apart Gra PS5. Grą dla wielu użytkowników i jednocześnie fanów futbolu jest FIFA 22 Gra PS5. Obie z przedstawionych oceniane są przez użytkowników jako fajne gry na PS5.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

To kolejna część przygód znanych wcześniej bohaterów Ratcheta i Clanka w ulepszonej oprawie graficznej. Gra przeznaczona jest dla 1 gracza w wieku od lat 7. Gra jest dostępna w polskiej wersji językowej.

Wady

Dla zaawansowanych graczy minusem jest krótka fabuła gry, zaawansowany gracz jest w stanie przejść wszystkie poziomy gry w około 10 godzin, to zbyt krótka forma rozrywki. Ponadto część graczy zauważa słabą konstrukcję pudełka i niepokoi ich wysuwająca się samoistnie z niego płyta.

Podsumowanie

To gra o nadzwyczaj dopracowanej grafice i efektach muzycznych. Dużym plusem jest szybkie ładowanie się gry i jej gotowości do startu w zaledwie kilka sekund. Gracze też określają tę grę jako bardzo wciągającą rozrywkę.

Drugi wybór

Zalety

Gra jest przeznaczona dla fanów futbolu i oparta jest na sposobie poruszania się na boisku najbardziej znanych światowych piłkarskich sław. W celu stworzenia gry przeanalizowano 9 milionów klatek filmowych z prawdziwych rozgrywek piłkarskich i przerobiono je w animacje.

Wady

Gra dla jednych jest rewelacyjna inni oceniają ją skrajnie źle. Ci drudzy wskazują na słabą grywalność nowej wersji, znalezienie meczu w wirtualnym klubie jest niezwykle trudne, a gra przy tym się zawiesza. Po częstej aktualizacji wielu funkcji trzeba uczyć się na nowo.

Podsumowanie

Gra pozwala na założenie własnego klubu i spersonalizowanie go, a także wyposażenie w gadżety dla kibiców. Kolejno własną drużynę można wystawić w światowych rozgrywkach piłkarskich takich jak FIFA Ultimate Team czy UEFA Champions League.

Rozważ też

Zalety

To gra typu strzelanka oparta na odwiecznym konflikcie USA i Rosji. Tu w konflikcie zbrojnym pomiędzy tymi mocarstwami może uczestniczyć do 128 graczy równocześnie, a każdy z nich może określić swoją rolę w grze. Gra toczy się wielotorowo na wielu frontach w wielu miejscach mapy.

Wady

Według użytkowników niektórzy z nich mieli kłopoty z pierwszym uruchomieniem gry na Playstation. Gra się w końcu po wielu próbach uruchomiła, jednak niesmak i zdenerwowanie pozostało.

Podsumowanie

To gra wykorzystująca grafikę pokazująca nowoczesną technologię tę istniejącą i wymyśloną, która ma służyć obronie i atakowi. Grafika jest różnorodna, sama gra dynamiczna, a zwroty akcji szybkie i zaskakujące.

 

 

10 najlepszych gier na PS5. Opinie w 2023 roku

 

Dla każdego najlepsza gra na PS5 będzie inna, dlatego trudno jest jednoznacznie określić, która tak naprawdę okaże się tą trafioną dla Ciebie. Podjęliśmy się jednak zadania opisania 10 z nich na podstawie opinii klientów, którzy powiedzieli nam swoje opinie o grach, które kupili ostatnio. Opowiedzieli nam o tym dlaczego im się podobały i dlaczego właśnie te, a nie inne gry kupili. Tak powstał zbiór gier, które prezentujemy poniżej. 

 

Gry na PS5 dla dzieci

 

1. Ratchet & Clank Rift Apart Gra PS5

Bezsprzecznym hitem na rynku gier dziecięcych na Playstation jest obecnie Ratchet & Clank Rift Apart Gra PS5 przystosowana dla jednego gracza i sprzedawana na płycie Blu-ray. Gra jest dostępna w polskiej i angielskiej wersji językowej i jest przeznaczona dla dzieci od 7 roku życia.

Według użytkowników ta wspaniała gra, tak jak mają to wszystkie nowe gry na PS5 – błyskawicznie się wczytuje i wykorzystuje wszystkie możliwości konsoli w kwestii grafiki, bo oprawa wizualna gry stoi na najwyższym poziomie. Ponadto, co rzadko gry na PS5 dla dzieci zawierają, Ratchet & Clank Rift Apart Gra PS5 tryska humorem a także zawiera pozytywny przekaz dydaktyczny, a także podejmuje niełatwe tematy zaufania do innych czy wiary w samego siebie.

Gra stanowi kontynuację przygód Ratcheta i Clanka w nowej odsłonie. Choć są w grze nawiązania do poprzedniej części, to stanowi ona odrębny produkt stanowiący całość. Z gry można korzystać offline. 

 

 

 

 

Gry sportowe na PS5

 

2. FIFA 22 Gra PS5

FIFA 22 Gra PS5 to gra przeznaczona dla miłośników futbolu. Gry tylko na PS5 oferują odtworzenie ruchów ponad dwudziestu zawodowych piłkarzy i całych zespołów. Specjalny algorytm analizuje blisko 9 milionów klatek filmowych pochodzących z prawdziwych rozgrywek meczowych.  Analizuje ruchy poszczególnych piłkarzy i na ich podstawie tworzy animacje na potrzeby gry budując konkretne sytuacje na boisku, czego wynikiem jest realistyczna, dynamiczna i płynna rozgrywka.

Nowa wersja wzbogaciła się o kolejne 4 tysiące nowych animacji, co pozwala na zwiększenie intensywności rozgrywki. Gracz ma możliwość zbudować swój własny zespół marzeń i spersonalizować go według własnych wyobrażeń. A następnie zagrać online w Division Rivals albo wystawić drużynę światowych mistrzostwach takich jak FIFA Ultimate Team, UEFA Champions League czy UEFA Europa League.

Możliwości rozgrywek i personalizacji klubu, zespołu i stadionu jest naprawdę wiele, co więcej do Twojej dyspozycji zostają oddane akcesoria dla kibiców: transparenty, flagi, maskotki itp. Gra jest przeznaczona dla jednego lub wielu graczy i rozgrywka dostarcza sporo emocji.

 

 

 

 

Gry kooperacyjne PS5

 

3. Battlefield 2042 Gra PS5

Battlefield 2042 Gra PS5 to gra typu strzelanka typu multiplayer oraz massive online multiplayer. Przenosi ona gracza do roku 2042, w którym miejsce mają konflikty zbrojne między USA i Rosją. Gracz ma za zadanie stanąć po jednej ze stron i walczyć z przeciwnikiem.

Gra jest przeznaczona dla użytkowników od lat 16 i do jego dyspozycji producenci oddają nie tylko najnowocześniejsze uzbrojenie oraz pojazdy czy odrzutowce, ale też pozwalają wybrać 3 tryby gry, z której każdy daje inne możliwości. Battlefield 2042 Gra PS5 to rozrywka umożliwiająca na stoczenie bitwy równocześnie przez 128 graczy. Pozwala to na przydział ról poszczególnym graczom, a sama walka staje się bardzo realistyczna.

Skalę konfliktu daje też odczuć ogromna przestrzeń jaką on zajmuje, a obrazują to w grze mapy, których jest siedem. Na każdej z nich są różne obszary walki, różne wykorzystywane sprzęty i różne zdarzają się miejscowe kataklizmy. Tego nie da się opisać, to trzeba zobaczyć. 

 

 

 

 

Gry multiplayer PS5

 

4. Elden Ring Gra PS5

Elden Ring Gra PS5 to gra typu fantasy od producenta Bandai Namco Entertainment przeznaczona dla gracza od wieku 16 lat. Jego polska wersja językowa ogranicza się do napisów i trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że w grze występują sceny przemocy, zatem ograniczenia wiekowe stanowczo powinny być przestrzegane. Wątek gry toczy się na ziemiach rządzonych przez królową Marikę Wieczną.

Dzieci Mariki, po rozbiciu źródła życia – Eldeńskiego Kręgu Złotego Drzewa zapragnęły pozyskać jego odłamy, co sprowadza na nie szaleństwo i wojnę. W tym świecie pełnym tajemnic i niebezpieczeństw graczowi przyjdzie stworzyć własnego bohatera, próbować różnych rodzajów broni, nabywać szerokich magicznych umiejętności, likwidować wrogów i szukać sojuszników.

Podobnie jak inne gry multiplayer PS5 Elden Ring Gra PS5 pozwala na grę wielu uczestników na raz, zatem może to być rozrywka dla grupy przyjaciół grających w sieci. Gra jest dostępna zarówno w wersji na PS4 jak i PS5, dla tych graczy, którzy zakupią tę pierwszą wersję w wersji digital jest dostępna bezpłatna aktualizacja do wersji PS5.


 

 

 

Gry wyścigowe PS5

 

5. Gran Turismo 7 – Edycja Jubileuszowa Gra PS5

Gran Turismo 7 – Edycja Jubileuszowa Gra PS5 to specjalna edycja gry polegającej na wyścigach samochodowych. Gra jest dostępna już dla dzieci od lat 3, choć przeważnie takie maluchy nie potrafią sobie z nią poradzić. Wśród użytkowników, w kategorii gry wyścigowe na  PS5 to wysoko oceniana pozycja ze względu na doskonałą prezentację samochodów, poszczególnych modeli, ich detali i całej kultury motoryzacji oraz dobrej, przyjemnej formy grywalności.

Z tego też powodu gra cieszy się największym powiedzeniem u męskiej części społeczności. Tu mamy nie tylko bogactwo aut do wyboru przez gracza spośród 420 modeli i możliwości sprawdzenia jak każdy z nich się zachowuje w różnych warunkach pogodowych, ale też gra oferuje różne tory na których wyścigi się odbywają.

Grę można używać trybie Singleplayer lub Multiplayer, lecz w tej drugiej wersji wymaga ona podłączenia do Internetu. To gra dla prawdziwych miłośników motoryzacji. Tu możesz stworzyć swój wymarzony samochód tuningować go, próbować, ulepszać, uczestniczyć w wyścigach. 

 

 

 

 

Gry lego na PS5


6. Lego Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów Gra PS5

Lego Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów Gra PS5 to gra łącząca w sobie dwa gatunki, z jednej strony jest to gatunek typu zręcznościowe gry rodzinne na PS5, w których wykorzystano charakterystyczny design klocków Lego, a więc gry raczej spokojnej, kojarzonej z zabawami manualnymi i połączono go z tematyką Gwiezdnych Wojen – co wydawałoby się tematyką kompletnie niepasującą do klocków Lego.

Jednak to połączenie zyskało wielu zwolenników i znane figurki wzbogacone o takie postaci jak: Luke Skywalker, Rey, Obi-Wan Kenobi, Finn, BB-8 i mnóstwa innych znanych bohaterów, również ciemnej strony mocy, zyskało wielu zwolenników. Gra jest przeznaczona dla dzieci od lat 7 i posiada polską wersję językową.

Gry lego na PS5 są przystosowane do obsługi przez wielu jednoczesnych użytkowników, jednak gra taka wymaga dostępu do Internetu. Saga 9 filmów staje się dostępna wraz z zakupem gry Lego Gwiezdne Wojny. Od gracza zależy, który z wątków wybierze jako kanwę gry i w jakiej kolejności będzie ich używać. 

 

 

 

 

Gry strategiczne na PS5


7. Planet Coaster Console Edition Gra PS5

Planistom i konstruktorom zapewne spodoba się Planet Coaster Console Edition Gra PS5. Gra polega na budowie i zarządzaniu parkiem rozrywki. Gracz otrzymuje odpowiednie narzędzia i projekty do wykorzystania i od niego zależy jak je spożytkuje. Tu ceniona jest kreatywność. Jako zarządca parkiem nie tylko musisz zadbać o jego rozbudowę, ale też sprawne funkcjonowanie i bieżące atrakcje dla odwiedzających.

Goście bowiem reagują na zmiany cen w parku rozrywki, zmiany elementów scenerii, co bezpośrednio wpływa na osiągane zyski lub ich brak. Gra jest w angielskiej wersji językowej, może więc też posłużyć jako narzędzie do kształtowania i pogłębiania znajomości języka. Jest ona przeznaczona dla jednego gracza.

Gra potrafi długo przyciągać swojego miłośnika, bo ma wiele poziomów i stopni trudności, pozwala też na odwiedziny platformy Frontier Workshop, skąd można czerpać kolejne pomysły.


 

 

 

PS5 gry na 2 osoby


8. Borderlands 3 Ultimate Edition Gra PS5

Polecanym produktem PS5 – gry na 2 osoby lub więcej jest Borderlands 3 Ultimate Edition Gra PS5. Jest to gra typu strzelanka polecana użytkownikom powyżej 18 roku życia. To gra pełna chaosu, a Ty, gracz żądny przygód wcielasz się w jednego z czterech Vault Hunterów o unikalnych zdolnościach.

Każdy z czterech braci ma też opcję personalizacji i umiejętności. Niezliczona ilość broni, ogromna ilość gadżetów, nieprzebrane ilości sprzętu własnego i tego do zdobycia – to krótka charakterystyka scenerii. Karabiny uruchamiają wulkany tryskające ogniem, pistolety z wyrastającymi nogami, które ścigają wrogów – całkiem nowe światy – nieprzyjazne pustynie, niebezpieczne trzęsawiska czy miasta rozpalone wojną.

Gra może toczyć się z kimkolwiek w sieci lub na podzielonym ekranie z kolegą. Wersja podstawowa gry wielokrotnie nagradzana zawiera sześć dodatków. Wersje na konsole zostały zoptymalizowane i umożliwiają rozgrywkę w rozdzielczości 4K.


 

 

 

Gry rodzinne PS5

 

9. Let’s Sing 2023 + 2 mikrofony Gra PS5

Let’s Sing 2023 + 2 mikrofony Gra PS5 to nie jest typowa gra na Playstation dla graczy, to raczej rozrywka dla grupy osób spędzających razem czas lub urządzających przyjęcie dla większej ilości ludzi. Właściwie ze względu na charakter produktu można go zaliczyć do kategorii PS5 gry ruchowe, bowiem jest to zestaw do karaoke, który zawsze sprzyja ruchowi.

Mamy tu 30 hitów wraz z oryginalnymi teledyskami i 8 trybów gry: Legend, Classic, Mix Tape 2.0, Jukebox, Playlist Creator, Feat., World Contest i Let’s Party. Również w zabawie może uczestniczyć 8 graczy, a za mikrofon może służyć również smartfon. Aby uzyskać punkty należy zaśpiewać odpowiednią tonacją w trybie Legendy. W trybie Classic możesz śpiewać solo lub z przyjaciółmi.

Tryb Mix Tape 2.0 generuje składanki i jest znacznie trudniejszy, Feat to tryb współpracy i liczy się najlepsze dopasowanie do współtowarzysza. Niezależnie od wybranego trybu zabawa jest doskonała i poprawia humor każdego z jej uczestników.

 

 

 

 

PS5 gry ruchowe

 

10. Just Dance 2023 Gra PS5

Niejeden z użytkowników Playstation poszukuje gry ruchowej jaką jest Just Dance 2023 Gra PS5. Według użytkowników obecnie to najlepsza gra ruchowa na PS5 roku 2023, która zawiera takie przeboje jak „Level Up”, „Imagine Dragons”, „Believer”, „Ciary” i wiele innych. Gra pozwoli na wykonywanie ćwiczeń w ciekawy sposób i opracowanie własnego treningu w systemie Sweat Mode.

Gra oferuje też coś dla najmłodszych – Kids Mode – został opracowany z myślą, aby układy taneczne były odpowiednie dla dzieci. Nie zabraknie Ci też nowości – abonamentowa usługa streamingowa Just Dance Unlimited2 dostarczy Ci kolejnych 700 utworów. Just Dance 2023 gry kompatybilne z PS5 otworzą Ci drogę do tanecznych wydarzeń sezonowych.

Turnieje Just Dance z osobami o podobnym poziomie pozwolą na osiąganie sukcesów i ciągłe podnoszenie poprzeczki. Just Dance 2023 jest kompatybilne z: PS Camera od PS4, kontrolerem Joy-Con od Nintendo Switch oraz czujnikami Kinect od Xbox One.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką grę na PS5 kupić?

 

To jaką grę każdy z graczy kupi zależy  na pewno w dużej mierze od upodobań konkretnej osoby, ale niemałe znaczenie ma, obok cech osobowościowych, również moda na pewne tytuły. Nie można z góry określić jaka generalnie jest najlepsza gra na PS5, bo dla 12 – latki będzie to na przykład gra karaoke, dla fana motoryzacji dobra gra na PS5, to taka, w której zaprezentowane są najrozmaitsze samochody i ich możliwości, a dla miłośnika futbolu nawet dobra i tania gra na PS5 o innej tematyce niż piłka nożna nie będzie warta zakupu.

Zatem opinie o grach na PS5 są skrajnie różne i też skrajnie różna jest oferta przedstawiona przez producentów. Jak pokazuje nasz ranking gier na PS5 oferta ich obejmuje od pozycji dla najmłodszych począwszy od gry na PS5 w dobrych cenach już dla trzylatków, pozycji dla młodszej młodzieży, szerokiej gamy gier dla nastolatków i młodych dorosłych. I jak pokazuje test gier na PS5, jest to chyba najprężniejsza i najbardziej dynamiczna część branży gier. Młodzież jest podatna na chęć posiadania tytułów, które właśnie weszły na rynek i z niecierpliwością oczekuje nowych pozycji, których premiera została ogłoszona, a jeszcze ich na rynku nie ma. Jakie więc gry na PS5 wybrać? Co w najbliższym czasie pokaże się ciekawego?

Steelrising – premiera 8 września 2023

Akcja osadzona w czasach rewolucji francuskiej w Paryżu. Steelrising to RPG akcji, a gracz żyje w alternatywnej wersji naszego świata, w którym trwa rewolucja, w której powstańcy walczą z humanoidalnymi automationami, wciela się w automation rodzaju żeńskiego o imieniu Aegis – jest poddanym i służy Marii Antoninie. Jego zadaniem jest ochrona królowej. Gracz swobodnie porusza się ulicami Paryża, wykonuje misje, walczy, korzysta z siedmiu rodzaju broni. Wraz z biegiem czasu nabiera doświadczenia i uczy się, co pozwala wchodzić na wyższe poziomy. Gra typu Single Player przeznaczona dla użytkownika od 18 lat.

 

Vampire: The Masquerade – Bloodhunt – premiera 27 kwietnia 2023

To gra akcji TPP z podgatunku battle royale. Roboczy tytuł gry brzmiał “The Masquerade – Battle Royale”. Oba z nich oddają istotę – w zabawie uczestnik wciela się w wampiry posiadające liczne nadnaturalne moce oraz wiele tradycyjnego uzbrojenia. Akcja rozgrywa się w World of Darkness, gdzie w Bloodhunt na skutek zdrady dochodzi do wojny pomiędzy wampirami. Gracze walczą między sobą, aby przywrócić pakt istoty nocy zwany Mastaradą. Gracz wciela się w wampira, a każdy z nich ma nadprzyrodzone zdolności, gra toczy się aż do pozostania jednej grupy lub jednej osoby. Wydarzenia obserwujemy z kamery, która jest umieszczona za plecami wybranej postaci. Gra jest przystosowana do rozgrywek typu Multiplayer i oferuje oprawę graficzną 3D. Jest przeznaczona dla użytkowników dorosłych.

Kangurek Kao – data premiery sierpień 2023

To gra platformowa 3D typu zręcznościowego przeznaczona dla każdego, bez ograniczeń wiekowych. Jest to kontynuacja cyklu zapoczątkowanego w 2000 roku produkcji studia Tate Multimedia. Przygody głównego bohatera opierają się na poszukiwaniach jego siostry, podczas których kangurek również stara się odkryć tajemnicę odejścia ich ojca. Aby zrealizować swoje cele główny bohater musi zmierzyć się z wieloma przeciwnościami i mrocznymi wojownikami potężnego władcy zwanego Eternal Warrior. kangurek ma też sprzymierzeńca, jest nim jego przyjaciel i mentor Walt, a na swojej drodze spotyka wielu przyjaciół, którzy pomagają mu stawić czoła trudnościom.

Jak każda gra zręcznościowa, Kangurek Kao jest najeżona rozmaitymi pułapkami wymagającymi refleksu i szybkiej reakcji. Gra wymaga też szukania ukrytych przejść, skakania przez różne obiekty czy walki z napotkanymi przeciwnikami. To dobra gra dla dzieci, które potrzebują nabrać zręczności manualnych. Gra też nie będzie droga, więc nie trzeba będzie czatować na urządzane promocje na gry PS5, jej planowany koszt to niespełna 140 PLN. Oprawa graficzna jest utrzymana w stylu kolorowej kreskówki, a gra jest przystosowana do jednego gracza.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ