Ranking 5 najlepszych komputerów stacjonarnych dla graczy w 2023

Ostatnio aktualizowane: 08.02.23

 

Komputery stacjonarne do gier – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Który komputer stacjonarny dla graczy jest najlepszy? Takie pytanie zadaje sobie wielu użytkowników. Postanowiliśmy na nie odpowiedzieć przygotowując w tym celu ranking. Powstał on na podstawie dokładnej analizy ocen, jak również porównania parametrów technicznych poszczególnych modeli, jakie można znaleźć w sklepach. Po długich namysłach uznaliśmy, że na pierwszym miejscu w naszym zestawieniu powinien znaleźć się komputer stacjonarny MSI Nightblade MI3. Jest to model wyposażony w wydajną kartę graficzną, która zapewnia wysoką jakość i odpowiednią płynność obrazu. Urządzenie ma także skuteczny system chłodzenia. Pojemny dysk twardy stanowi gwarancję, że będziemy mogli przechowywać na komputerze wszystkie potrzebne pliki i w razie potrzeby instalować nowe gry i programy. Do modelu można podpiąć urządzenia VR. Na drugim miejscu w naszym zestawieniu znalazł się komputer stacjonarny do gier Dell Alienware Steam Machine STOS-1733. Ma on skuteczny system chłodzenia i nie generuje nieprzyjemnego hałasu w trakcie pracy.

5 najlepszych komputerów stacjonarnych dla graczy. Opinie w 2023 roku

 

Teraz zapraszamy do przeczytania rankingu komputerów stacjonarnych dla graczy, gdzie przedstawiamy modele różnej lasy i póki cenowej. Być może wybierzesz coś dla siebie.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Komputer obsługuje programy i gry, a także urządzenia, które korzystają z VR. Sprzęt ma bardzo dobry system chłodzenia, więc nie nagrzewa się nawet podczas gdy prowadzimy intensywne rozgrywki w wymagających grach. Twardy dysk jest chroniony przed fizycznym uszkodzeniem poprzez zastosowanie systemu MSI Steel Armor.

Wady

Niewielka grupa konsumentów jest niezbyt zadowolona z faktu, że obudowa i wnętrze urządzenia mocno przyciągają kurz, dlatego trzeba je dość często czyścić.

Podsumowanie

Obudowa produktu jest zrobiona z czarno-czerwonego materiału. Komputer ma pamięć RAM 8 GB. Wymiary sprzętu wynoszą: 26,8 cm x 12,8 cm x 34,2 cm. W urządzeniu użyto procesora Intel Core i5-7400, pamięć podręczna wynosi 8 MB.

Drugi wybór

Zalety

Produkt jest idealny dla graczy, gdyż karta graficzna i procesor ułatwiają włączenie wymagających programów. Model ma dwa wejścia HDMI, a także inne przydatne sloty na wiele urządzeń. Sprzęt łączy ze sobą cechy konsoli i komputera, dlatego jest bardzo sprawny.

Wady

W modelu zastosowano system SteamOS, który jest w rzeczywistości Linuksem z nakładką, co oznacza, że nie jest kompatybilny ze wszystkimi grami.

Podsumowanie

Sprzęt ma pamięć DDR3 o pojemności 8 GB. Do zestawu dołączono zasilacz. Komputer ma zintegrowaną kartę dźwiękową i ma wbudowaną kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX. Dysk HDD ma pojemność 1000 GB. W sprzęcie zastosowano procesor Intel Core i5-4590T.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt ma bardzo dobrą kartę graficzną, która umożliwia oglądanie niezwykle małych szczegółów na ekranie. Dysk jest bardzo wytrzymały i nie niszczy się pod wpływem uderzeń. Urządzenie jest bardzo ciche oraz wydajne.

Wady

Niektórzy twierdzą, że urządzenie dość wolno transferuje pliki i informacje np. do sieci czy na nośnik zewnętrzny (USB czy dysk zewnętrzny).

Podsumowanie

W modelu zastosowano procesor Intel Core i5-7400. Do urządzenia można podłączyć nawet do 3 monitorów. W sprzęcie użyto kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX1050. Produkt ma wbudowany dysk HDD o pojemności 1000 GB. Komputer ma wymiary: 40,24 cm x 18,2 cm x 46,78 cm.

 

1. Komputer MSI Nightblade MI3

 

Prezentujemy komputer stacjonarny do gier MSI Nightblade MI3. Jest to model o następujących wymiarach: głębokość – 34,2 cm, szerokość – 12,8 cm i wysokość – 26,8 cm. Waga produktu jest równa 6,4 kg, więc jego przenoszenie jest łatwe.

Urządzenie zostało wyposażone w kartę Wi-Fi 802.11 ac. Model ma także łączność Bluetooth

4.2. Przydatnym elementem jest napęd optyczny DVD+/-RW Super Multi. Komputer ma zintegrowaną kartę dźwiękową i kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 1050 (2 GB). Pojemność dysku twardego HDD wynosi 1000 GB. Jak zapewniają konsumenci, system MSI Steel Armor skutecznie zabezpiecza urządzenia i interfejs SATA przed uszkodzeniem.

Osoby, które kupiły komputer stacjonarny MSI Nightblade MI3 są przekonane, że była to dobra decyzja. Urządzenie jest wydajne i zapewnia płynną pracę. Zaletą jest także dobrej jakości obraz, jak również nowy system operacyjny Windows 10 Home. Docenić należy także atrakcyjny design produktu.

MSI Nightblade MI3 to komputer stacjonarny do gier z systemem operacyjnym Windows 10 Home. Pamięć RAM wynosi 8 GB. Model ma procesor Intel Core i5-7400.

 

Zalety

Karta graficzna: Maksymalną wydajność gier gwarantuje dobrej jakości karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1050. Zapewnia ona zadowalającą płynność obrazu.

System chłodzenia: Należy zwrócić uwagę na system chłodzenia TWIN FROZR VI, który skutecznie zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się sprzętu. To sprawia, że jego poszczególne komponenty działają bez zakłóceń.

Wirtualna rzeczywistość: Użytkownik ma możliwość podpięcia do komputera urządzeń VR. To sprawia, że model jest znacznie bardziej funkcjonalny. Komputer odpowiada potrzebom osób, które lubią nowe technologie.

MSI Steel Armor: Za sprawą systemu MSI Steel Armor nie musimy się obawiać o uszkodzenie interfejsu SATA czy poszczególnych urządzeń. Możemy być pewni, że zakupiony przez nas sprzęt będzie sprawnie działał.

Pojemność dysku twardego: Pamięć komputera to 1000 GB. Daje to pewność, że na urządzeniu będziemy mogli zainstalować różnego rodzaju gry, a także przechowywać muzykę czy zdjęcia.

 

Wady

Obudowa: W pojedynczych recenzjach można przeczytać, że obudowa modelu jest podatna na zarysowania, dlatego tak ważne jest to, aby odpowiednio o nią dbać.

 

 

 

 

2. Dell Alienware Steam Machine STOS1733

 

Cztery rdzenie procesora Intel Core i5-4590T, zapewniające płynną grę, ma komputer Dell Alienware Steam Machine STOS1733. Mamy tu również 8 GB pamięci RAM DDR 3, kartę graficzną nVidia GeForce GTX GPU z 2 GB pamięci i 1000 GB dysku HDD, na którym jest zainstalowany system operacyjny SteamOS.

Model ten został również wyposażony w Wi-Fi w standardzie 802.11 oraz kartę sieciową 10/100/1000., a także technologię Bluetooth 4.0. Komputer także został wyposażony w złącza typu HDMI – 2 szt., USB 2.0 – 2 szt. i USB 3.0 – również 2 szt. Wymiary zewnętrzne obudowy komputera wynoszą: wysokość 5,5 cm, szerokość 20 cm i głębokość 20 cm.

Ten dobry i tani komputer stacjonarny do gier cieszy się powodzeniem użytkowników, ze względu na bardzo małe rozmiary, i dobre parametry. Ponadto użytkownicy twierdzą, że marka Dell to gwarancja jakości i dlatego zdecydowali się na zakup tego modelu.

Komputer stacjonarny do gier Dell Alienware Steam Machine STOS-1733 ma procesor Intel Core i5-4590T z czterema rdzeniami. Karta graficzna to NVIDIA GeForce GTX.

 

Zalety

Pojemny dysk twardy: Komputer stacjonarny ma pamięć wewnętrzną równą 1 TB. Oznacza to, że na dysku można przechowywać bardzo dużą ilość plików.

Wydajność: Z zamieszczonych w Internecie opinii wynika, że urządzenie jest bardzo wydajne. Ma szybki czas reakcji, dzięki czemu nie zacina się w trakcie ekscytującej rozgrywki.

Cicha praca: Model ma skuteczny system chłodzenia. Dobrej jakości wentylator działa płynnie i nie generuje zbędnego hałasu w trakcie pracy.

Kompaktowe wymiary: Wymiary sprzętu to: wysokość – 5,5 cm, szerokość – 20 cm i głębokość – 20 cm. Jak widać, komputer nie zajmuje dużo miejsca, więc można go ustawić nawet na małym biurku.

 

Wady

Brak napędu optycznego: Prezentowane urządzenie nie ma napędu optycznego, co dla niektórych graczy może okazać się małą wadą.

 

 

 

 

3. Lenovo Legion Y520T-25IKL

 

W wielu recenzjach można przeczytać, że komputer stacjonarny do gier Lenovo Legion Y520T-25IKL to godny polecania produkt. Dlatego też nie mogło go zabraknąć w przygotowanym przez nas rankingu. Sprzęt ma wbudowany napęd optyczny DVD Rambo. Moc dołączonego do zestawu zasilacza jest równa 450 W.

Wymiary modelu są następujące: głębokość – 46,7 cm, szerokość – 18,2 cm i wysokość – 40,2 cm. Urządzenie wyposażono w kartę graficzną nVidia GeForce GTX1050 (2GB) i procesor Intel Core i5-7400. Pojemność dysku twardego to 1 TB. Oznacza to, że na komputerze można przechowywać wiele różnego rodzaju plików i instalować sporo programów. Komputer stacjonarny sprzedawany jest w zestawie z myszką i klawiaturą.

Do zakupu Lenovo Legion Y520T-25IKL zachęcają pozytywne opinie na jego temat. Większość graczy uważa, że prezentowany sprzęt dobrze spełnia swoje zadanie. Jest solidnie wykonany i zapewnia wydajną pracę. Istotną zaletą jest to, że w komplecie znajdują się przydatne akcesoria.

Lenovo Legion Y520T-25IKL to komputer stacjonarny z procesorem Intel Core i5-7400. Model ma zasilacz o mocy 450 W. Pamięć dysku twardego to 1 TB.

 

Zalety

Karta graficzna: Model wyposażono w kartę graficzną NVIDIA GTX 1060, która generuje 60 klatek na sekundę, co gwarantuje niezapomnianą jakość obrazu nawet przy bardzo wymagających grach. Wspomniana karta graficzna jest wydajna, czego dowodem są pozytywne opinie Internautów.

Dodatkowe akcesoria: Kupując komputer stacjonarny Lenovo Legion Y520T-25IKL otrzymujemy w zestawie mysz i klawiaturę. W rezultacie nie musimy się zastanawiać nad zakupem tych sprzętów. Wystarczy, że zainwestujemy w monitor i możemy rozpocząć użytkowanie Lenovo Legion Y520T-25IKL.

Design: Wiele osób zwróciło uwagę na ładny design modelu. Graczom najbardziej podobają się podświetlane, czerwone elementy, które znajdują się na obudowie.

 

Wady

System chłodzenia: Urządzenie po pewnym czasie użytkowania zaczyna coraz szybciej się nagrzewać. Może to sugerować, że system chłodzenia nie jest najlepszy.

 

 

 

 

4. Komputer Optimus E-Sport MH110T-CR23

 

Często polecanym komputerem stacjonarnym dla graczy jest Optimus E-Sport MH110T-CR23. Jest on przeznaczony szczególnie dla bardzo wymagających użytkowników. Jak zapewnia producent, sprzęt został odpowiednio przetestowany – zainstalowano na nim najbardziej wymagające pod względem technicznym gry, co potwierdziło jego wysoką wydajność.

Wymiary urządzenia to: długość – 44,8 cm, głębokość – 19,8 cm i wysokość – 37,8 cm. Do zestawu dołączono dobrej jakości zasilacz 450 W. Specjalne systemy odpowiednio zabezpieczają sprzęt przed nagłymi zmianami napięcia. Model nie nagrzewa się zbyt intensywnie w trakcie pracy, a co istotne – nawet po długim czasie użytkowania nie generuje nieprzyjemnego szumu. Dysk twardy ma pojemność równą 1 TB.

Jakość prezentowanego komputera stacjonarnego jest określana przez użytkowników jako bardzo dobra. Model zrobiono z wytrzymałych tworzyw. Przy jego produkcji zastosowano najnowsze technologie. Karta graficzna sprzętu jest wydajna i pozwala na płynne odtwarzanie nawet bardzo wymagających gier.

Komputer stacjonarny Optimus E-Sport MH110T-CR23 wyposażono w zasilacz o mocy 450 W. Model ma kartę graficzną GeForce GTX 1050. Pamięć RAM to 4 GB.

 

Zalety

Bezpieczeństwo: Urządzenie ma specjalnie opracowany mechanizm, który zabezpiecza przed nagłymi zmianami napięcia. W efekcie nie musimy się martwić o nagłą awarię sprzętu.

Zasilacz: Model sprzedawany jest w zestawie z solidnie wykonanym zasilaczem VS450. Jak zapewnia producent, generuje on mniej ciepła i pozwala skutecznie zmniejszyć rachunki za energię.

Pamięć wewnętrzna: Nie musisz inwestować w przenośny dysk zewnętrzny – wszystkie pliki zmieszczą się na Twoim komputerze (pamięć 1000 GB).

 

Wady

Czyszczenie: Z uwagi na to, że jeden panel boczny ma dużo małych otworów czyszczenie komputera może nam zająć sporo czasu.

Brak systemu operacyjnego: Model nie ma wgranego systemu operacyjnego, więc nie możemy tuż po rozpakowaniu sprzętu przystąpić do jego użytkowania.

 

 

 

 

5. Komputer NTT Hiro 303 H79

 

W naszym rankingu nie mogliśmy nie wspomnieć o modelu NTT Hiro 303 H79. Ten komputer stacjonarny do gier jest nie tylko wydajny, ale też można go kupić w przystępnej cenie. Model ma zainstalowany system operacyjny Windows 10, który jest uznawany za funkcjonalny i łatwy w obsłudze.

Wymiary komputera to: długość – 21,5 cm, głębokość – 50 cm i wysokość – 48 cm. Model ma procesor Intel i7. Pojemność dysku wynosi 3 TB. W zestawie znajduje się zasilacz 800 W. Urządzenie ma czarną obudowę. Z jednej strony jest ona przezroczysta, co bardzo ładnie się prezentuje. Przez panel boczny widać poszczególne elementy komputera, które są dodatkowo podświetlane.

Konsumenci wskazują, że komputer stacjonarny jest wydajny i nie zacina się w trakcie pracy. Model ma skuteczny system chłodzenia, więc nie ma obaw o jego przegrzanie. Wentylatory BeQuiet zapewniają cichą pracę, a tym samym przyjemność z użytkowania sprzętu.

NTT Hiro 303 H79 to dobry komputer stacjonarny do gier do 2000 zł. Model ma system operacyjny Microsoft Windows 10 Home. Karta graficzna to GTX 1080 Ti.

 

Zalety

Wydajność: Sprzęt ma wydajny procesor, dzięki czemu użytkownik ma zapewnioną płynną pracę i nie musimy się obawiać, że komputer zawiesi się w trakcie ważnej rozgrywki.

System operacyjny: Docenić należy to, że urządzenie ma wgrany system operacyjny, więc nie musimy wydawać pieniędzy na jego zakup. Co istotne, tuż po rozpakowaniu i podłączeniu komputera do źródła zasilania możemy zacząć z niego korzystać.

 

Wady

Zasilacz: Model wyposażono w zasilacz 800 W. Pobiera on sporo prądu, więc trzeba się liczyć z tym, że nasze rachunki za energię wzrosną.

Brak napędu optycznego: Dla części użytkowników minusem jest fakt, że komputer nie ma napędu optycznego.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki komputer stacjonarny dla graczy kupić?

 

Wiadomo, że gracz komputerowy to bardzo wymagający użytkownik i nie zadowoli go komputer o niskich parametrach. Taki komputer graczowi nie zabezpieczy płynności gry, czy odwzorowania doskonałej grafiki w grze. Dobre parametry komputera stanowią o dorównaniu innym graczom lub przegranej. Dlatego większość graczy chce kupić najlepszy komputer stacjonarny do gier. W dzisiejszym poradniku, więc zajmiemy się tematem komputerów dla graczy i postaramy się wskazać, w jakie komponenty komputer powinien być wyposażony, aby wysokie wymagania graczy spełnić.

Jaki komputer stacjonarny do gier wybrać – procesor i karta graficzna

Serce komputera to procesor. Właściwie najlepsze komputery dla graczy, które się liczą na rynku to to te, z procesorami firmy Intel. W grę wchodzą procesory Core i3, i5 oraz i7. Oczywiście im wyższy technologicznie procesor, tym będzie on droższy, zatem jeśli Twoje finanse pozwalają to zdecyduj się na procesor Intel Core i7. Taki procesor posiada 4 rdzenie – optymalne dla gracza.

Do prowadzenia płynnej gry niezwykle ważna jest również karta graficzna. Zapewnia ona na odpowiednim poziomie kolorystykę, oraz wszelkie detale gry. Karta graficzna to w związku z tym niemały wydatek. Dobra karta może kosztować i 1 tysiąc złotych. Istotna jest pamięć karty, która polecana dla graczy ma od 1 GB do 4 GB. I znów – jak z procesorem – im więcej tym lepiej. Nie mniej zawsze musisz pamiętać, że jakość karty graficznej musi iść w parze z dobrym procesorem. Nie dasz rady wykorzystać mocy jednego z urządzeń, gdy drugie będzie słabej jakości.

Zatem zadbaj o to, aby oba te urządzenia były porównywalnej jakości. Mniejsze wymagania mają gry skupiające się na rozgrywkach e-sportowych. W tych grach nie są potrzebne nagłe rozbłyski, czy rozpylenie mgły, albo rozlewająca się krew. A takie właśnie obrazy są najbardziej wymagające w grze. Zatem jeśli jesteś graczem sportowym e-gier, to możesz się zadowolić kartą graficzną mniejszą niż 4 GB. Natomiast dla użytkowników, którzy grają na kilku monitorach na raz istotna będzie obsługa rozdzielczości Full HD lub nawet 4K.

 

Jaki jest najlepszy komputer stacjonarny do gier – chłodzenie, zasilacz i pamięć.

Gdy gracz spędza długie godziny na rozgrywkach, a jego komputer pracuje na najwyższych obrotach, nieodzowne jest dobre chłodzenie. Wciąż najbardziej popularnym chłodzeniem jest instalacja wentylatorów. Współczesne obudowy pozwalają na instalację kilku potężnych wentylatorów, a także oddzielnego chłodzenia dla procesora i karty graficznej. Dla zaawansowanych użytkowników, którzy z kwestią chłodzenia są za pan brat, jest do dyspozycji chłodzenie wodne. Jednak ze względu na łatwe zalanie wodą podzespołów, do instalacji takiego chłodzenia powinien się zabierać jedynie znawca tematu.

Odpowiednio dobrany zasilacz do pozostałych komponentów, czyli procesora i karty graficznej powinien dysponować mocą przynajmniej 700 W. Często gracze decydują się na wykorzystanie w komputerze dwóch kart graficznych, w takim wypadku i zasilacz musi sprostać ich wymaganiom, więc powinien mieć moc 800 – 1000 W. Zasilacz to również element, który wymaga chłodzenia w komputerze. Te mniejszej mocy są chłodzone pasywnie, natomiast o mocy większej wymagają wentylatora.

To, co również ma wpływ na pełną zwrotów i szybkich akcji grę to pamięć RAM. Najbardziej popularne pamięci to Kingston, GOODRAM czy Crucial. Dla gracza pamięć, która oddaje wszystkie szczegóły gry bez zacinania to 16 GB. Nieco mniej zaawansowane modele oferują pamięć 8 GB. Pamięć jest najłatwiej zwiększyć w komputerze, poprzez dokupienie dodatkowej kości. Należy pamiętać, że jeżeli zastosujemy kilka kości pamięci, to powinny być one tego samego producenta.

 

Komputery stacjonarne do gier w dobrych cenach – dysk twardy

Tu najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie dwóch dysków, czyli tak zwanego rozwiązania hybrydowego. Na odpowiednio dużym dysku HDD magazynujemy dane. Standardem jest obecnie dysk 1 – 2 TB. Jednak to, jak duży jest Ci dysk potrzebny zależy, co w nim przechowujesz, bo dla samej jakości gry pojemność dysku nie ma znaczenia. Znaczenie ma wtedy, jeśli przechowujesz na nim dużo filmów, programów i gier. Do sprawnego pokonywania poszczególnych poziomów gry i szybkiego ładowania kolejnych poziomów przyda się dysk SSD. Na nim właśnie instaluje się system operacyjny i on zarządza szybkością działania komputera.

Akcesoria i dodatki

Aby uprzyjemnić sobie życie, należy zaopatrzyć się również w szereg dodatków. Specjalnie dedykowane dla graczy myszy, przewodowe i bezprzewodowe, pozwalają na programowanie przycisków, obsługę specjalnych funkcji, etc. Równie wymyślna potrafi być klawiatura. Może ona zawierać przyciski specjalne, używane wyłącznie do gry, natomiast jest pozbawione tych, które używa się wyłącznie do pracy biurowej. Użytkownik może na klawiaturze programować makra, czy przypisać im konkretne funkcje. Do gier FIFA przydają się z kolei pady, które mogą się przy nich stać idealnym kontrolerem. Gdy używasz komputera długie godziny, to dla wygody własnej oraz domowników, powinieneś się zaopatrzyć również w słuchawki.

Wszystkie akcesoria i dodatki, wraz z obudową komputera, są specjalnie stylizowane dla graczy. Począwszy od rozmaitych kształtów obudowy, myszy, czy klawiatury, a skończywszy na coraz bardziej wymyślnym podświetleniu. Podświetlenie zazwyczaj jest ustawiane przez użytkownika i może nawiązywać do toczonych rozgrywek, być pulsujące, stałe, zmieniające kolory, etc.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ