Ranking 9 najlepszych gier na PS4 w 2023

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

 

Gry na PS4 – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

PlayStation 4 jest świetną opcją, która zapewnia wiele rozrywki. Jakie gry są najciekawsze i najchętniej wybierane przez graczy? Interesującą propozycją jest God Of War. W rozgrywce wcielamy się w rolę Kratosa, który wyrusza w pasjonującą wyprawę pełną krwawych bitew i starć z potężnymi bossami. Inną wartą uwagi grą jest Call of Duty: WWII. Osadzona w realiach II wojny światowej rozgrywka przenosi gracza do świata, gdzie toczyła się poważna walka o wolność milionów ludzi. Użytkownik może wcielić się w jednego z amerykańskich żołnierzy i jego oczami obserwować chylącą się ku zagładzie ludzkość.

9 najlepszych gier na PS4. Opinie w 2023 roku

 

Poniżej został przedstawiony ranking gier na PS4. Stworzyliśmy go na podstawie znajdujących się w Internecie opinii konsumentów pozostawionych na stronach sklepów internetowych pod konkretnymi tytułami. Mamy nadzieję, że zestawienie pomoże Ci w wyborze odpowiedniej dla Ciebie rozgrywki.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Grafika w rozgrywce jest bardzo dokładnie przemyślana. Każdy element został wiernie odwzorowany. Detale pozwalają cieszyć się wrażeniami wizualnymi, które pozwalają graczowi poczuć się, jakby rzeczywiście brał udział we wszystkich ekscytujących wydarzeniach.

Wady

Według niektórych użytkowników fabuła rozgrywki jest trochę za krótka. Gra kończy się zbyt szybko, w efekcie czego gracz może poczuć niedosyt.

Podsumowanie

Fani Skandynawii i wikingów z pewnością bardzo ucieszą się z tej rozgrywki. Wszystkie bitwy i starcia są przedstawione bardzo realistycznie. Efekty dźwiękowe przenoszą zawodnika do wspaniałego świata pełnego pasjonujących starć. Każdy odgłos został jak najwierniej odwzorowany.

Drugi wybór

Zalety

To dobra propozycja dla osób, które interesują się II wojną światową. W przedstawionych realiach gracz może stać się naocznym świadkiem ważnych wydarzeń, które zmieniły bieg ludzkości. Zarówno efekty wizualne, jak i dźwiękowe zostały bardzo dobrze odwzorowane, co pozwala czerpać radość z rozgrywki.

Wady

W niektórych opiniach możemy przeczytać, że rozgrywka jest trochę monotonna, z czasem staje się nawet męcząca i nie dostarcza tak wiele radości, jak na początku.

Podsumowanie

Rozgrywka zapewnia wiele godzin spędzonych na walce o świat i obserwację tego, jak wyglądała walka o wolność. W grze znajduje się wiele misji, które należy dokładnie wypełnić, aby móc eksplorować inne zakątki świata i poznać dalsze losy i bieg historii.

Rozważ też

Zalety

Rozgrywka rozwija kreatywność i zdolność abstrakcyjnego myślenia. To nie tylko stawianie kwadratowych bloków, ale umiejętność planowania i podejmowania decyzji, które mogą zadecydować o przebiegu dalszej historii.

Wady

Gracze uważają, że fabuła mogłaby być trochę bardziej rozbudowana i wymagająca, wtedy zawodnik mógłby być mocniej zaangażowany w zmagania.

Podsumowanie

W bardzo szybki sposób można zrozumieć, na czym polega rozgrywka i co należy do naszych obowiązków. Sterowanie i wykonywanie działań jest bardzo proste i nie powinno sprawić trudności, nawet tym początkującym graczom. Wszystko jest jasno i czytelnie wyjaśnione, a w każdej chwili można sięgnąć po pomoc w postaci samouczka.

 

Gry na PS4 2018

 

1. God Of War Gra PS4

 

God Of War to ciekawa propozycja gry PS4 wydanej w 2018 roku. Opisana w niej historia jest piątą odsłoną popularnej serii. Cykl nastawiony jest na krwawe bitwy oraz bardzo efektowne walki z bossami (szczególnie wymagającymi przeciwnikami w rozgrywce).

Kamera w rozgrywce znajduje się za plecami zawodnika, w efekcie czego może on przeżywać historię wraz z głównym bohaterem fabuły. Oprawa graficzna została znacznie poprawiona w stosunku do poprzednich części cyklu tak, aby mogła cieszyć oko gracza. Każdy element został wiernie odwzorowany, więc wyraźnie widać nawet najmniejsze detale.

Konsumenci uważają, że to dobra gra na PS4. Szczególnie polecana jest ona miłośnikom Skandynawii i wikingów, ponieważ to oni głównie pojawiają się podczas bijatyk tej pasjonującej rozgrywki. Za jedną z zalet produktu uważa się także ścieżkę dźwiękową, która pozwala przenieść się do świata wykreowanego przez twórców gry PS4 wyprodukowanej w 2018 roku.

 

 

 

 

Gry na PS4 2017

 

2. Gra PS4 Call of Duty: WWII

 

Według kupujących Call of Duty: WWII to dobra i tania gra na PS4. Rozgrywka osadzona jest w realiach II wojny światowej, więc z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom historii i wojskowości. Zawodnik ma okazję na własne oczy zobaczyć, jak wyglądały walki o wolność milionów ludzi.

W grze dostępny jest tryb wieloosobowy, więc bez problemu możesz połączyć się ze swoimi przyjaciółmi i spędzić z nimi miło czas na wielogodzinnych rozgrywkach. Współpraca jest bardzo ważną kwestią, aby wypełnić różne misje i zwyciężyć w walce o wolność.

Gracze twierdzą, że to warta uwagi pozycja z kategorii: gry na PS4 wydane w 2017 roku. Szeroki wybór trybów rozgrywki umożliwia prowadzenie ciekawych walk na froncie wojennym. Nie można zapomnieć także o wiernym odwzorowaniu wszystkich elementów otoczenia i efektach dźwiękowych, które pozwalają graczowi wczuć się w mające miejsce wydarzenia.

 

 

 

 

Gry na PS4 dla dzieci

 

3. Minecraft Gra PS4 

 

Jeśli szukasz gry na PS4 dla dzieci, to powinieneś zainteresować się tytułem Minecraft. Rozgrywka umożliwia Twojemu maluchowi rozwijanie kreatywności i zdolności abstrakcyjnego myślenia. Ta zajmująca fabuła gwarantuje wiele godzin poświęconych na zgłębianiu tajemnic kwadratowego świata.

W rozgrywce jednocześnie może grać aż 4 graczy. Jest to możliwe dzięki podziałowi ekranu. Każdy z zawodników to odrębny członek drużyny, który będzie walczył o przetrwanie, budował schronienie i pozyskiwał potrzebne materiały budowlane.

Opinie o prezentowanych grach na PS4 są pozytywne. Główną zaletą jest niczym nieograniczona swoboda graczy. Mogą oni robić dosłownie wszystko w trójwymiarowym świecie, do którego zostali przeniesieni. Oprócz tego rozgrywka rozwija kreatywność dziecka, dzięki niej staje się ono bardziej pomysłowe i znajduje rozwiązania trudnych sytuacji.

 

 

 

 

Gry wyścigowe PS4

 

4. Crash Team Racing Nitro Fueled Gra PS4

 

Crash Team Racing Nitro Fueled to interesująca propozycja z kategorii gry wyścigowe na PS4. Szeroki wybór postaci i trybów znacznie zwiększa przyjemność czerpaną z rozgrywki, ponieważ możesz swobodnie wybrać to, co najbardziej Ci się podoba. 

Rozgrywka wieloosobowa umożliwia podjęcie wspólnych zmagań z przyjaciółmi. Oprócz tego w trybie online możesz zmierzyć się z przeciwnikami i znaleźć się na internetowej tablicy wyników. Stawka w grze jest wysoka, a rywalizacja naprawdę zaciekła.

Według graczy Crash Team Racing Nitro Fueled to dobra gra na PS4. Dostarcza ona wielu emocji i rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, ponieważ w bardzo szybkim tempie należy podejmować decyzje, które mają wpływ na wynik. Rozgrywka jest dynamiczna i dostarcza wiele radości i zabawy.

 

 

 

 

PS4 Move Gry

 

5. Gra PS4 Just Dance 2023 

 

Just Dance 2023 to warty uwagi tytuł z kategorii gry ruchowe na PS4. Rozgrywka pozwala całej rodzinie spędzić czas na tanecznych rywalizacjach. Do najnowszej wersji dodano 40 gorących piosenek, które ożywią i urozmaicą zmagania. Dzięki Just Dance Unlimited (usługa transmisji strumieniowej tańca na życzenie użytkownika) możesz zwiększyć tę ilość o nawet 500 utworów.

Gra umożliwia monitorowanie spalanych kalorii, a także czasu spędzonego na tańczeniu. Obecność kilku kreatywnych światów stworzonych przy pomocy najnowszych technik produkcyjnych zwiększa komfort rozgrywki i pozwala cieszyć się dobrymi wrażeniami wizualnymi i dźwiękowymi.

Gry move na PS4 cieszą się dużą popularnością, a w Internecie możemy przeczytać wiele pozytywnych słów na temat Just Dance 2023. Ta interesująca rozgrywka zapewnia nie tylko rozrywkę, ale także pozwala zaspokoić dzienne zapotrzebowania na wysiłek fizyczny.

 

 

 

 

Gry VR PS4

 

6. Batman Arkham VR PS4 

 

Gry VR na PS4 w ostatnich latach zyskały dużą popularność. To bardzo ciekawy sposób na przeniesienie się do wirtualnego świata i rozpoczęcie pasjonującej rozgrywki. Batman Arkham jest przykładem zmagań, które rozgrywają się w elektronicznej rzeczywistości. 

Prezentowana gra z pewnością ucieszy miłośników uniwersum Mrocznego Rycerza. Zawodnik rozwiązuje misje i poznaje tajniki wirtualnego świata oczami najlepszego detektywa. Tryb Virtual Reality umożliwia użycie jego legendarnych gadżetów, aby odkryć spisek.

W Internecie można znaleźć pozytywne opinie na temat opisywanej rozgrywki. Gracze zwracają szczególną uwagę na rozwiniętą fabułę, która zapewnia wiele godzin spędzonych na rozwiązywaniu i wypełnianiu powierzonych misji. Nie można zapomnieć także o efektach wizualnych mających za zadanie urozmaicać zmagania.

 

 

 

 

Gry przygodowe PS4

 

7. Resident Evil 2 Remake Sony PlayStation 4

 

Gry przygodowe na PS4 są obiektem Twoich poszukiwań? Powinieneś więc zwrócić uwagę na Resident Evil 2 Remake. Ta kultowa seria powraca w odświeżonej wersji, która pozwala graczom spojrzeć na nowo na popularną sagę survivalowego, znanego horroru.

Każdy element jest bardzo dokładnie dopracowany, a uzupełniona o nową oprawę audiowizualną rozgrywka wzbudza niekiedy lekki strach. Historia została w pełni przebudowana, aby znacznie pogłębić fabułę i ukazać nowe, świeże spojrzenie na rozgrywające się wydarzenia.

Gracze zwracają szczególną uwagę na realizm rozgrywki. Przerażający dźwięk towarzyszący zmaganiom pozwala lepiej wczuć się w wydarzenia rozgrywające się na ekranie. Nie można zapomnieć także o rozbudowanych scenariuszach urozmaicających eksplorację świata. Gracz może doświadczyć historii z perspektywy dwóch głównych bohaterów, Leona i Claire. Resident Evil 2 Remake uznawana jest za jeden z lepszych tytułów w kategorii fajne gry na PS4.

 

 

 

 

Gry na PS4 Pro

 

8. Death Stranding Gra PS4

 

Szukasz gry na PS4 Pro? W takim razie Twojej uwadze nie powinna umknąć pozycja Death Stranding. Miała ona premierę 8 listopada 2019 roku. W grze główny bohater musi zmierzyć się ze śmiertelnym niebezpieczeństwem, które czyha na każdym rogu. Gwiazdorska obsada zachęca do sięgnięcia po ten tytuł i stawienia czoła przeciwnikom.

Gracz wyrusza w niezwykłą wyprawę, aby podjąć próbę ocalenia ludzkości w świecie pełnym niebezpieczeństw. Grafika jest bardzo realistyczna, każdy detal jest wiernie odwzorowany. Zawodnik może poczuć się, jakby brał udział w rozgrywających się wydarzeniach.

Test gier na PS4 wykazał, że to jedna z ciekawszych propozycji z serii przygodowych rozgrywek. Gracze podkreślają, że jedną z ważniejszych zalet jest grafika i jej realizm. Oprócz tego atutem jest bardzo dobra ścieżka dźwiękowa pozwalająca wczuć się w rozgrywające się na ekranie wydarzenia.

 

 

 

 

Gry na PS4 2019

 

9. Star Wars Jedi: Upadły Zakon Gra PS4

 

Star Wars Jedi: Upadły Zakon to tytuł z gatunku nowe gry na PS4. Miał on premierę 15 listopada 2019 roku. Rozgrywka z pewnością ucieszy fanów Gwiezdnych Wojen i całego kosmicznego uniwersum.

Gry na PS4 wydane w 2019 roku zostały stworzone przy użyciu najnowszych technologii. Rozgrywka jest bardzo płynna, a każdy element został dopracowany z jak największą dokładnością. Grafika jest bardzo dobrej jakości, szczegóły są wiernie odwzorowanie i cieszą oko osoby grającej.

Według użytkowników prezentowana gra ma możliwość zdobycia tytułu w kategorii top gry na PS4. Zawodnicy zachwycają się grafiką i wrażeniami dźwiękowymi. Każdy nawet najmniejszy odgłos pozwala wczuć się w rolę wojownika i dzielnie walczyć z przeciwnikami.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką grę na PS4 kupić?

 

Na rynku jest szeroki wybór interesujących gier na PlayStation 4. Z pewnością każdy znajdzie dla siebie interesującą rozgrywkę, o tematyce bliskiej jego sercu. Jeżeli zastanawiasz się, jaką grę na PS4 wybrać, to ten poradnik z pewnością pomoże Ci w dokonaniu wyboru.

Tematyka

W zależności od Twoich zainteresowań powinieneś wybrać grę, która najbardziej będzie Ci odpowiadać. Wśród popularnych propozycji można wyróżnić rozgrywki:

taneczne – w nich główną rolę odgrywa odtwarzanie ruchów i figur tanecznych wyświetlających się na ekranie;

wojenne – przenoszą gracza do świata osadzonego w realiach wojen i walk o wolność;

wyścigowe – zawodnicy ścigają się wybranymi przez siebie pojazdami i starają się pokonać przeciwników, osiągając jak najlepsze wyniki;

dla dzieci – przeznaczone specjalnie dla najmłodszych, rozwijają ich kreatywność i zdolność abstrakcyjnego myślenia;

kosmiczne – opisują historie gwiezdnych wojowników i międzygalaktycznych wojen. Zawodnik ma okazję pochwycić miecz świetlny i zmierzyć się z wrogami;

postapokaliptyczne – przedstawiają przerażające opowieści świata, którym zawładnęła zaraza (wirus biologiczny) lub najeźdźcy z innej planety, czy też zombie.

Jaka jest najlepsza gra na PS4? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Przede wszystkim uzależniona jest ona od tego, czym się interesujesz i czego wymagasz od rozgrywki. Najlepsza gra na PS4 to taka, która jest zgodna z Twoimi zainteresowaniami. Jeżeli wybierzesz tytuł, który będzie wzbudzał Twoją ciekawość, to możesz być pewny, że będziesz z niego zadowolony i sprawi Ci on wiele radości. Gdy już ustalisz, czego oczekujesz, to wybór gry nie powinien sprawić Ci kłopotu.

 

Tryb wieloosobowy

Ważną kwestią, o której warto pamiętać, jest obecność trybu wieloosobowego. Umożliwi Ci on przeprowadzenie zmagań wraz z rodziną lub przyjaciółmi. To świetny sposób, aby spędzić miło czas na wspólnym graniu i eksplorowaniu wirtualnego świata. Często rozgrywki mają dokładnie określony limit graczy, którzy mogą jednocześnie grać. Jeżeli uruchomisz tryb wieloosobowy, ekran telewizora, na którym odtwarzana będzie gra, zostanie podzielony na dwie lub cztery części (w zależności od ilości zawodników biorących udział w zmaganiach).

 

Ograniczenia wiekowe

Niektóre gry mają ograniczenia wiekowe, ze względu na występujące elementy przemocy. Zazwyczaj taką granicą wiekową jest 16 lat, jednak w niektórych przypadkach rozgrywki tego typu są przeznaczone dla pełnoletnich graczy. Wszystko to w trosce o najmłodszych zawodników, aby ochronić ich przed przykrymi i nieprzyjemnymi obrazami. Oczywiście na rynku znajdują się też tytuły, które są specjalnie przeznaczone dla tych najmłodszych. Takie gry są przyjazne dla dzieci i nie zawierają lub mają bardzo ograniczone sceny z elementami przemocy.

Wymagania sprzętowe

Wszystkie gry mają określone wymagania sprzętowe. Najważniejszym z nich jest wolne miejsce na dysku konsoli. Zazwyczaj rozgrywki zajmują około 40 GB pamięci. Ich pojemność jest jednak uzależniona od poziomu rozbudowania fabuły i obecności dodatków, które poszerzają możliwości gracza. Oprócz tego dobra karta graficzna jest istotnym elementem, który umożliwi prawidłowe i płynne odtwarzanie wszystkich obrazów, zwłaszcza tych najbardziej realistycznych. Najlepsza gra na PS4 bez problemu uruchomi się na konsoli i pozwoli Ci się cieszyć wrażeniami audiowizualnymi.

 

Gry na PS4 w dobrych cenach

Najtańsze gry na PS4 kosztują około 40 złotych. Cena uzależniona jest od roku wydania konkretnego tytułu, a także od jego popularności. Im jest on bardziej znany, tym cena będzie wyższa. Istotną rzeczą jest także poziom skomplikowania rozgrywki i dostępność dodatków, rozszerzających fabułę. Najdroższe gry kosztują około 200 złotych. W dniu premiery niektóre tytuły mogą kosztować nawet kilkaset złotych. Taka wysokość ceny spowodowana jest obecnością wersji kolekcjonerskich i limitowanych (ich ilość jest ściśle określona i ograniczona), a także popularnością serii wśród graczy. Jeżeli gra jest znania i zawodnicy chętnie po nią sięgają, to jej koszt prawdopodobnie będzie wyższy.

 

 

FAQ

 

P1: Czy gry z PS3 działają na PS4?

Niestety gry z PS3 nie działają na PS4. Płyta, która działa i odtwarza grę prawidłowo na starszej konsoli, nie odtworzy jej na tej nowszej. Dzieje się tak, ponieważ sprzęty firmy Sony nie mają kompatybilności wstecznej, która umożliwiałaby działanie rozgrywek z PS3 na PS4. Jeżeli chcesz zagrać w starszą grę, to musisz mieć konsolę PlayStation 3. Gdy bardzo Ci na tym zależy, możesz ją zakupić, ponieważ starsze modele są znacznie tańsze niż te najnowszej generacji. Dobrym sposobem jest poszukanie wśród Twoich znajomych osoby posiadającej PS3, aby móc wspólnie zagrać w ciekawe gry.

P2: Jak ściągnąć za darmo gry na PS4?

Gry na PS4 znajdują się w PlayStation Store, czyli sklepie, w którym możesz kupować i instalować gry. Oprócz płatnych wersji z pewnością znajdziesz tam też rozgrywki darmowe, a także próbne (wersje demo, które nie wymagają zapłaty, a pozwalają cieszyć się ograniczoną rozgrywką kultowej gry). Aby ściągnąć konkretny tytuł, należy wpisać go w wyszukiwarce, a później zainstalować na konsoli, postępując zgodnie ze wskazówkami. Po odczekaniu czasu, który musi upłynąć, aby gra została zainstalowana poprawnie, możesz cieszyć się interesującą przygodą.

 

P3: Jak grać na komputerze w gry z PS4?

Sony w aktualizacji na PlayStation4 (oznaczonej numerem 3.50) wprowadziło funkcję zdalnej rozgrywki na komputerach osobistych. Co trzeba zrobić, aby móc grać w gry z PS4 na własnym PC? Przede wszystkim Twój komputer powinien mieć system operacyjny Windows 8 lub 10 albo MacOS w wersji 10.10, lub 11. Ważne jest także stabilne połączenie z Internetem, ponieważ to za jego pośrednictwem konsola będzie przesyłać obraz w czasie rzeczywistym na ekran komputera. Oprócz tego należy zainstalować specjalną aplikację (Remote Play PS4). Umożliwia ona połączenie konsoli z Twoim komputerem. Po synchronizacji będziesz mógł cieszyć się ulubioną grą na ekranie monitora.

 

P4: Ile miejsca zajmują gry na PS4?

Miejsce, które konkretna gra będzie zajmowała na dysku PS4, uzależnione jest od poziomu rozbudowania jej fabuły. Jeżeli rozgrywka jest wielowątkowa i zawiera dodatki, to zajmie o wiele więcej miejsca niż ta, która jest nieskomplikowana i bardzo łatwa. Do poprawnego uruchomienia i płynnego grania tytuły z rozszerzoną historią potrzebują około 30 GB wolnej przestrzeni na dysku. Wydaje się to sporo, jednak jest to niezbędne do tego, aby rozgrywka była odtwarzana prawidłowo i nie dochodziło do jej zacinania się.

P5: Jak odinstalować gry na PS4?

Aby odinstalować grę na PS4, musisz wejść do Twojej biblioteki gier, a następnie wyszukać pozycję, którą chcesz trwale usunąć z dysku konsoli. Jeżeli już tego dokonasz, jednym z przycisków wybierasz właściwości pliku. W wariantach odnajdziesz opcję „odinstaluj”. Po jej kliknięciu będziesz musiał potwierdzić, czy na pewno chcesz usunąć konkretny plik z konsoli. Gdy zatwierdzisz swój wybór, gra zostanie usunięta. Przed całkowitym skasowaniem należy jednak odczekać określony czas, aby konkretna rozgrywka została w pełni usunięta z dysku konsoli (usuwanie jest czasochłonne, więc musisz być cierpliwy). Na końcu pojawi się komunikat powiadamiający, że wybrany przez Ciebie tytuł został trwale skasowany, a na dysku zwolniło się miejsce.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ