Ranking 8 najlepszych gier Pokemon w 2023

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

 

Gry Pokemon – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Pokemon Let’s Go Eevee to energiczna rozgrywka, w której gracz wraz ze swoim partnerem Eevee przemierza świat, toczy bitwy z innymi trenerami pokemonów, aby stać się tym najlepszym. Podczas eksploracji ogromnego, żywego regionu Kanto możliwe jest złapanie dzikich pokemonów, które wędrują po tych terenach. Pokemon Omega Ruby to ciekawa propozycja dla fanów serii o fikcyjnych stworach. Rozgrywka przenosi zawodnika do świata pełnego przygód i pozwala przeżyć zapierające dech w piersiach historie. Gracz steruje trenerem pokemonów i przemierzając świat, kolekcjonuje nowe stwory i stara się zostać najlepszym z najlepszych.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Gra Pokemon Let's Go Eevee zapewnia wielogodzinną, pełną wrażeń rozgrywkę. Nowy, zmieniony system łapania dzikich pokemonów jest bardzo przyjemny. Dzięki opcji połączenia z aplikacją Pokemon GO na urządzeniu mobilnym, możliwe jest przeniesienie do niej zdobytych już pokemonów.

Wady

W niektórych opiniach możemy przeczytać, że stopień rozbudowania rozgrywki jest trochę za mały, zwłaszcza dla zaawansowanych graczy rozgrywka jest zbyt prosta.

Podsumowanie

Pokemon Let's Go Eevee oferuje opcję wyjścia ze swoim ulubionym pokemonem na spacer w Poke Ball Plus (akcesorium, które świeci, wydaje dźwięki i wibruje). Dzięki trybowi multiplayer możliwa jest rozgrywka i miłe spędzenie czasu z przyjaciółmi podczas wielogodzinnych poszukiwań i bijatyk.

Drugi wybór

Zalety

Fabuła gry Pokemon Omega Ruby jest rozbudowana i pozwala na miłe spędzenie czasu podczas wielogodzinnych rozgrywek. Zmagania są wciągające i w pełni angażują zawodnika. Ładna grafika sprawia, że zmagania stają się przyjemnością i są miłe dla oka.

Wady

Niektórzy użytkownicy twierdzą, że walki z kierowanymi przez komputer trenerami pokemonów nie są zbyt wymagające.

Podsumowanie

Gracz ma możliwość wziąć udział w zmaganiach 2 vs. 2, a także w konkursach, które organizowane są dla pokemonów. Podczas walk nie są one dwuwymiarowymi bohaterami, tylko dopracowanymi, animowanymi modelami 3D. Głównym zadaniem jest eksploracja świata, podczas której zawodnik rozmawia z napotkanymi postaciami, prowadzi walki i zbiera pokemony.

Rozważ też

Zalety

Gracz ma możliwość przeżycia dynamicznej przygody w regionie Johto z dodatkowymi opcjami i elementami fabularnymi. Po jej zakończeniu nadarza się okazja do spotkania Mitycznego Pokemona w specjalnym wydarzeniu.

Wady

Niewielu konsumentów uważa, że stopień trudności gry jest za prosty i rozgrywka nie wymaga od gracza zbyt dużego skupienia.

Podsumowanie

Rozgrywka Pokemon Crystal DCC dostępna jest jedynie w dwuwymiarowym formacie. Dzięki płatnej usłudze Pokemon Bank gracz jest w stanie przenieść zdobyte przez siebie stwory do innych gier z tej serii. Możliwe jest spotkanie tajemniczego Eusine, które pomoże w odkryciu tajemnicy jego powiązania z Legendarnym Pokemonem.

 

 

8 najlepszych gier Pokemon. Opinie w 2023 roku

 

Poniżej umieszczony jest ranking Gier Pokemon, który stworzony został na podstawie zgromadzonych opinii i recenzji konsumentów. Daje to gwarancję, że wybrana przez Ciebie gra na pewno spełni Twoje oczekiwania i spędzisz przy niej wiele godzin pełnych wrażeń.

 

Gry Pokemon Go

 

1. Gra Nintendo Switch Pokémon Let’s Go Eevee!

 

Pokemon Let’s Go Eevee to dynamiczna rozgrywka, która dostarcza wielu wrażeń. Gracz wyrusza na przygodę do regionu Kanto z partnerem Eevee i tam walczy, aby stać się najlepszym trenerem pokemonów.

Liczne tryby (singleplayer, multiplayer i wieloosobowy, w którym zawodnicy walczą przeciwko komputerowi) zapewniają wielogodzinne, przyjemne zmagania pełne emocji. Możesz dzielić przygodę z rodziną lub przyjaciółmi. Popularna Gra Pokemon Go może zostać połączona z Pokemon Let’s Go Eevee, a zdobyte w niej stwory automatycznie zostaną przeniesione na urządzenie mobilne.

Kupujący pozytywnie oceniają grafikę, która jest na wysokim poziomie. Dzięki wrażeniom wizualnym rozgrywka staje się o wiele przyjemniejsza i ciekawsza, ponieważ zawodnik może poczuć się, jakby był dosłownie w środku zmagań. To interesująca Gra Pokemon Go po polsku, która zapewnia wiele wrażeń i gwarantuje miłe spędzenie czasu.

 

 

 

 

Gry Pokemon na PC

 

2. Gra Pokemon Omega Ruby

 

Ciekawa Gra Pokemon na PC to Pokemon Omega Ruby. Zawodnik wciela się w trenera pokemonów i ma za zadanie toczyć walki z innymi instruktorami, których spotyka na swojej drodze. Jego celem jest zostanie mistrzem regionu. Oprócz tego dostępne są różne turnieje, na przykład, konkurs piękności, który przypomina talent-show, a po pierwszym zwycięstwie gracz otrzymuje specjalnego Pikachu (może go przebierać w różne stroje). 

Gra ukazała się 21 listopada 2014 roku. Po 3 dniach od jej premiery sprzedano ponad 3 miliony kopii (1,5 miliona w Japonii).

Opinie o Grach Pokemon są pozytywne. Konsumenci uznają, że jest to bardzo dobra propozycja dla tych, którzy zainteresowani są tą serią i pokemonami. Gracze twierdzą, że rozgrywka jest świetnym sposobem, aby powrócić do czasów dzieciństwa i przypomnieć sobie ulubionych bohaterów i ich dzieje.

 

 

 

 

3. Gra Nintendo Pokemon Y

 

Gra Pokemon na komputer to Pokemon Y. To rozgrywka fabularna, a jej akcja toczy się w regionie Kalos, który ma przypominać Francję. Ziemia ta skrywa wiele tajemnic, a każda, nawet najmniejsza uliczka i zakamarek tętnią życiem. 

Na początku rozgrywki zawodnik ma do wyboru jednego z trzech pokemonów: Chespin, Fennekin i Froakie. Każdy z nich ma inne umiejętności, które rozwija podczas walk. Gracz odgrywa rolę trenera pokemonów i jego głównym zadaniem jest osiągnięcie mistrzostwa w swoim fachu.

Według opinii kupujących to dobry wybór dla tych, którzy choć na chwilę chcą wrócić do dawnych, dziecięcych lat. Niektórzy twierdzą, że gra ma znaczenie sentymentalne i przywołuje wiele pięknych wspomnień. Gracze zwracają także uwagę na trójwymiarową grafikę, która zapewnia wiele wrażeń wizualnych.

 

 

 

 

Gry Pokemon 3D

 

4. Gra Nintendo 3DS Pokémon Crystal DCC

 

Dobra i tania Gra Pokemon Crystal DCC to rozgrywka dostępna jest tylko w formacie dwuwymiarowym. Na początku gracz wybiera swoją postać, którą będzie sterował (chłopiec lub dziewczynka). Jego zadaniem jest trenowanie tytułowych stworków w regionie Johto. Cel to stanie się najlepszym trenerem pokemonów. 

W grze, podczas walk, pojawiają się animacje imitujące ich zacięte bijatyki. Stworki należy łapać i szkolić, aby stawały się silniejsze i pozyskiwały wiedzę na temat nowych umiejętności, które będą mogły wykorzystać w starciach z innymi.

Według użytkowników to ciekawa opcja dla tych, którzy pragną powrócić do Gry Pokemon 3D i przywołać wspomnienia minionych lat, a także dla tych, którzy po raz pierwszy chcą wypróbować ten rodzaj rozgrywki.

 

 

 

 

Gry Pokemon do pobrania

 

5. Gra Pokemon Alpha Sapphire 

 

Gra Pokemon Alpha Sapphire to remake rozgrywki o tej samej nazwie z 2003 roku. Starsza wersja była dostępna na konsolę przenośną Game Boy Advance. Odsłona z 2014 roku prezentuje pokemony, które są w pełni animowanymi modelami trójwymiarowymi.

Ta Gra Pokemon do pobrania zapewnia wielogodzinne, pełne wrażeń rozgrywki. Tryb jednoosobowy pozwala przenieść się do świata pokemonów, który przepełniony jest walkami i rywalizacją o pozycję najlepszego trenera tych stworków. Zmagania wymagają od zawodnika zręczności, rozmów z innymi postaciami i eksploracji świata.

Według graczy to dobra gra Pokemon, która przywołuje wiele wspomnień z dzieciństwa. W odświeżonej wersji Pokemon Alpha Sapphire zawodnik ma do dyspozycji nowy ekwipunek i pokeballe, a także niespotykane wcześniej tryby rozgrywek.

 

 

 

 

Gry Pokemon walki

 

6. Super Pokemon Rumble Gra 3DS

 

Test Gier Pokemon wykazał, że Super Pokemon Rumble to dobra pozycja, która nie sprawi zawodu nawet niedoświadczonym graczom. Akcja nie jest skomplikowana, a sterowanie podczas rozgrywki jest banalnie proste. Stworkami kierujesz za pomocą gałki analogowej, a atak przeprowadzany jest poprzez szybkie wciskanie przycisku akcji.

Zadaniem zawodnika jest przeprowadzenie pokemonów przez specjalne plansze, które pełne są nieprzyjaciół. Konieczna jest walka z przeciwnikami, a na końcu zmagań na gracza czeka ostateczna bitwa z bossem (najsilniejszą postacią na danej planszy).

Konsumenci uważają, że jest to dobra propozycja rozgrywki Gry Pokemon na temat walki. Znajduje się w niej ponad 600 stworków, które (po zgromadzeniu odpowiedniej ilości monet) możesz dodać do własnej drużyny. Z czasem pokemony mają możliwość nauczenia się dodatkowego drugiego ataku, jednak nie jest on tak ważny, jak ten podstawowy.

 

 

 

 

7. Pokémon Moon Gra Nintendo 3DS

 

Ciekawą rozgrywką fabularną jest Pokemon Moon. Gracz zostaje w niej trenerem stworków i przemierza region Alola, przeżywając wspaniałą przygodę. Na początku ma do wyboru swojego towarzysza, jednego z trzech pokemonów (Rowleta, Littena lub Popplio).

To dobra Gra Pokemon, w której zawodnik ma szansę odkryć tajemnicę legendarnych stworków (Solgaleo i Lunali). Ekscytujące zmagania gwarantują wiele godzin rozrywki.

Według graczy to interesująca rozgrywka z ciekawą, wciągającą fabułą i dużą ilością fascynujących pokemonów. Gra zachwyci zarówno tych, którzy od dawna interesują się fikcyjnymi stworkami, jak i tych, którzy dopiero je poznają. Konsumenci zwracają także uwagę na pracę kamery podczas walk pokemonów (bitwy są ukazane z bardzo dobrej perspektywy) i ładną grafikę, która dostarcza wielu wrażeń wizualnych.

 

 

 

 

Gry pokemon dla dzieci

 

8. Pokemon Art Academy Gra 3DS

 

Jeżeli szukasz Gry Pokemon dla dzieci, to warto zainteresować się Pokemon Art Academy. Gracz wciela się w początkującego artystę, który próbuje malować pokemony. To dobra propozycja dla maluchów, które lubią te fikcyjne stworki i chcą rozwijać swoje zdolności artystyczne.

Zmagania mają bardzo przystępną i miłą formę, ponieważ na początku zasady przedstawiane są przez nauczyciela, który wdraża dziecko w rozgrywkę i pod jego czujnym okiem powstają pierwsze prace plastyczne. Z czasem poziom trudności wzrasta i maluch poznaje zaawansowane techniki rysowania pokemonów.

Kupujący uważają, że jest to bardzo dobra dla dzieci, ponieważ rozwija kreatywność i zdolności plastyczne maluchów, a także koncentrację, spostrzegawczość i dokładność w działaniu. Istnieją także Gry Pokemon na telefon podobne do Pokemon Art Academy, które są ciekawą opcją dla tych, którzy chcą przenieść rozgrywkę z komputera na ekran urządzenia mobilnego.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką Grę Pokemon kupić?

 

Gry o tematyce pokemonów od lat cieszą się ogromną popularnością. Trenowanie tych fikcyjnych stworków i interesujące historie, które są z nimi związane, wpływają na duże zainteresowanie potencjalnych graczy tą serią. Jeżeli zastanawiasz się, jaką Grę Pokemon wybrać, to ten poradnik z pewnością Ci pomoże.

 

 

Jakiego startera wybrać?

Na początku większości rozgrywek gracz wybiera startera. To pokemon, którego zawodnik otrzymuje na początku swoich zmagań. W zależności od regionu (Kanto, Johto, Hoenn, Sinnoh, Unova, Kalos, Galar i Alola) są to różne stworki, jednak nie zmienia się ich przynależność. Wyróżniamy trzy rodzaje starterów Pokemon: trawiaste, ogniste i wodne. Każdy region ma specjalne miejsce, w którym są one hodowane. Liga Pokemon przesyła jaja (z których mają wykluć się startery Pokemon) do tajnych lęgowisk pod opiekę hodowców. Po wykluciu się przekazywane są one profesorom, którzy przydzielają odpowiedniego stworka. Każdy trener rozpoczyna przygodę z dowolnie wybranym przez siebie pokemonem.

 

Wybór regionu

Przed zakupem gry warto zastanowić się nad wyborem regionu. Większość rozgrywek poświęcona jest jednemu konkretnemu terenowi. Należy przemyśleć, który z nich interesuje nas najbardziej. Wyróżniamy:

* Kanto – miasta w tym regionie oparte są na kolorach;

* Johto – jest częścią dużego lądu, a nazwy lokacji pochodzą od roślin (na przykład miasto Goldenrod – kwiat o polskiej nazwie nawłoć);

* Hoenn – nazwy miast zbudowane są z dwóch słów (Littleroot – mały korzeń);

* Sinnoh – większość tras znajduje się na lądzie, a region podzielony jest przez Górę Coronet;

* Unova – położona na równinnym terenie. Znajduje się tam 13 Legendarnych Pokemonów;

* Kalos – kształtem przypomina pięcioramienną gwiazdę, ma rozległą sieć rzek i kanałów;

* Galar – inspirowane jest Wielką Brytanią;

* Alola – składa się z 4 naturalnych wysp i jednej sztucznej.

 

Rodzaj urządzenia

W zależności od tego, jakie urządzenie wybierzesz, będziesz mieć określoną liczbę tytułów, w które możesz zagrać. Najwięcej gier znajdziesz na komputer, ponieważ to na tym sprzęcie zawodnicy często odtwarzają rozgrywki. Oprócz komputera, do dyspozycji są także urządzenia mobilne, konsole do gier wideo oraz te przenośne, z których można w wygodny sposób korzystać. Aby pobrać grę na tablet czy smartfon, należy odszukać wybrany tytuł w sklepie internetowym poprzez wpisanie interesującej nas frazy (w tym przypadku słowem klucz będzie „pokemon”). Istnieje spory wybór gier na urządzenia mobilne, zarówno tych, w których wcielasz się w trenera stworzonek i walczysz z innymi zawodnikami, jak i tych, w których głównym zadaniem jest dbanie i przebieranie pokemonów w różne stroje. W przypadku konsoli do gier wideo, akcja zmagań jest dynamiczna i podczas walki należy szybko reagować na rozgrywające się wokół wydarzenia.

 

Tryb wieloosobowy

Aby móc przeżywać pasjonujące przygody z przyjaciółmi, warto sprawdzić, czy wybrana gra ma tryb wieloosobowy. Samotne granie może być dobrym sposobem na spędzenie czasu, jednak jeżeli chcemy bawić się z naszymi znajomymi, to warto pomyśleć wcześniej, jeszcze przed zakupem, o dostępności tego trybu gry. Zapewni to rozrywkę na długie godziny w rodzinnym lub przyjacielskim gronie.

 

Grafika

Ważną rzeczą jest grafika. Efekty wizualne tylko zwiększają przyjemność z gry i pozwalają przenieść się do świata przedstawionego na ekranie. Wyróżniamy grafikę:

* 2D – prezentowany obraz jest płaski i można określić w nim tylko dwa wymiary (wysokość i szerokość);

* 3D – rodzaj, w którym grafika 2D została wzbogacona o jeszcze jeden wymiar (głębokość).

W zależności od tego, którą z nich wolisz, warto mieć na uwadze, że przy wyborze odpowiedniej gry, należy się kierować właśnie rodzajem grafiki. To ona będzie stanowiła o atrakcyjności rozgrywki, a ponad wszystko ma być przyjemna dla oka, żeby móc czerpać radość z gry.

 

 

Zaangażowanie zawodnika

Każda z gier wymaga od zawodnika skupienia i szybkiej reakcji na dynamicznie rozwijającą się wokół akcję. Niektóre z nich odbiegają jednak od standardowych ram, w których gracz zasiada przed ekranem monitora i wykonuje powierzone misje. Rozgrywka może także angażować zawodnika w granie na świeżym powietrzu. Jedna z gier, która polega na łapaniu fikcyjnych stworków, zaproponowała ciekawe rozwiązanie. Zadaniem graczy jest poszukiwanie pokemonów, jednak nie przed ekranem monitora, a w różnych zakamarkach całego świata. Przy użyciu smartfona zawodnicy przemierzają uliczki miast w poszukiwaniu stworków, które ukryły się w różnych lokacjach.

 

Jaka Gra Pokemon jest najlepsza?

Najlepsza Gra Pokemon spełnia oczekiwania i wymagania, a przede wszystkim jest zgodna z zainteresowaniami gracza. Jeżeli interesuje Cię konkretny region w uniwersum Pokemon, to należy wybrać tę rozgrywkę, która zapewni ciekawe zmagania na konkretnym terenie. Warto także zastanowić się nad tym, które z fikcyjnych stworzeń najbardziej Cię interesują (każdy z nich przypisany jest do innego regionu). Dzięki temu będziesz mógł zdecydować, jakie tytuły gier wybrać.

 

Gry Pokemon w dobrych cenach

Najtańsze gry o tematyce Pokemon kosztują około kilkudziesięciu złotych. Te droższe to wydatek w granicach 200 złotych. Cena uzależniona jest rozbudowaniem fabuły (o dodatkowe wątki i misje), a także popularnością serii. Im jest popularniejsza, tym koszt takiej gry jest wyższy. Rodzaj grafiki i poziom skomplikowania także są czynnikami, które wpływają na to, ile dany tytuł kosztuje. Niektóre edycje kolekcjonerskie (ich liczba jest ściśle określona) potrafią osiągać wysokie ceny (nawet kilkaset złotych).

 

 

FAQ

 

P1: Jak wyjść z gry Pokemon Go?

Aby wyjść z gry Pokemon Go, należy posłużyć się jednym z przycisków, który znajduje się na smartfonie lub tablecie. Pierwszym z nich jest przycisk powrotu. Podwójne jego naciśnięcie spowoduje wyświetlenie się komunikatu, w którym zawarte będzie pytanie, czy na pewno chcesz opuścić rozgrywkę. Natomiast to przyciśnięciu klawisza HOME rozgrywka w trybie natychmiastowym zostanie przerwana i zostaniesz przeniesiony do ekranu głównego urządzenia mobilnego. Bezpieczniejszym sposobem jest wyjście przy pomocy przycisku powrotu, ponieważ wtedy masz pewność, że postęp Twojej gry został zapisany.

 

 

P2: Jakie są gry Pokemon na PC?

Istnieje wiele gier o tematyce Pokemon na komputer. Większość z nich przenosi gracza do określonego regionu i jego zadaniem jest stanie się najlepszym trenerem tych fikcyjnych stworków. Aby tego dokonać, zawodnik musi przemierzać świat, walczyć z innymi, a także łapać dzikie pokemony. Oprócz rozgrywek, które skupiają się głównie na walce, są też takie, które rozwijają wyobraźnię, spostrzegawczość czy też zdolności artystyczne. Dla zagorzałych fanów pokemonów (a także tych, którzy dopiero poznają ich świat i chcą zaczerpnąć trochę wiedzy na ich temat) interesujące będą różnego rodzaju zagadki i quizy na temat tych fikcyjnych stworków. Pozwolą one sprawdzić wiadomości, które posiada gracz. Ciekawą opcją dla najmłodszych są gry, w których głównym zadaniem jest rysowanie i odtwarzanie wyglądu popularnych pokemonów. To zajęcie pozwala rozwijać wyobraźnię i zdolności plastyczne.

 

P3: Czym są gry Pokemon?

Gry Pokemon to rozgrywki związane z fikcyjnymi istotami. Ich twórcą jest Japończyk Satoshi Tajiri. W dzieciństwie interesował się on owadami i dzięki temu hobby w jego głowie zrodził się pomysł na stworzenie pokemonów, które (jak się okazało) stały się bardzo popularne na całym świecie. Istnieje ponad 120 gier, które związane są z tymi fikcyjnymi stworkami. Większość z nich opowiada o tym, jak młode osoby przemierzają świat (trenując i łapiąc tytułowe istoty), aby stać się mistrzem pokemonów. Oprócz tego, w 2016 roku powstała gra Pokemon Go, która rozgrywała się w czasie rzeczywistym (dostępna na urządzenia mobilne zachęcała zawodników do łapania pokemonów w realnym świecie).

 

P4: Jak pobrać gry Pokemon?

W zależności od tego, z jakiego sprzętu korzystasz, istnieją różne sposoby pobrania gier o tematyce pokemonów. Jeżeli używasz komputera, to jedną z opcji jest zakup oryginalnej gry w sklepie lub na platformie, która ma w swojej ofercie rozgrywki o tematyce tych fikcyjnych stworków. Po kupieniu należy ją zainstalować na sprzęcie i monitorować możliwe aktualizacje, które udoskonalą zmagania (jeżeli jest to dostępne). Innym wyjściem jest pobranie z Internetu darmowej wersji interesującej nas gry. Warto uważać, ponieważ w niektórych plikach mogą kryć się wirusy i złośliwe oprogramowanie, które jest w stanie wyrządzić duże szkody na komputerze. Jeżeli natomiast chcesz korzystać z gry na urządzeniu mobilnym (smartfon, tablet), należy odwiedzić internetowy sklep (który ma swoją aplikację) i stamtąd pobrać interesującą nas pozycję.

 

 

P5: Gdzie kupić gry Pokemon?

Wiele sklepów internetowych z elektroniką ma w swojej ofercie gry o tematyce Pokemon. Oprócz tego także stacjonarne elektromarkety są w stanie na życzenie klienta sprowadzić na stan konkretną pozycję, która znajduje się w ich asortymencie. Czasami w księgarniach można znaleźć szeroki wybór interesujących nas rozgrywek. Jeżeli nie uda Ci się otrzymać jej w jednostce stacjonarnej, warto odwiedzić tę internetową. Przy jej pomocy będziesz w stanie odszukać interesujący Cię tytuł i bez problemu zamówić go do konkretnego punktu odbioru lub do domu.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ