7 najbardziej znanych Pokemonów

Ostatnio aktualizowane: 16.06.24

 

Mimo że japoński serial anime opowiadający o przygodach Pokemonów po raz pierwszy pojawił się w telewizji w 1997 roku, wciąż cieszy się bardzo dużą popularnością. Kolorowe stworki mające niezwykłe moce są tak lubiane przez dzieci i dorosłych, że stały się również bohaterami różnych gier, m.in. komputerowych i na konsolę. Zastanawiasz się, które Pokemony są najbardziej znane? Przedstawiamy je w naszym artykule.


Pikachu

Jednym z głównych bohaterów serialu o Pokemonach jest Pikachu, który swoim wyglądem przypomina mysz lub królika. Ma on krótkie, błyszczące futro w żółtym kolorze, długie uszy z czarnymi końcówkami, a jego głowa jest duża w stosunku do ciała. Na grzbiecie stworka znajdują się dwie brązowe pręgi, a jego charakterystyczną cechą są czerwone policzki, w których magazynuje energię. Pikachu to Pokemon typu elektrycznego. Kiedy widzi coś nowego lub znajduje się w niebezpieczeństwie, razi przeciwnika elektrowstrząsem. Warto podkreślić, że był to pierwszy Pokemon Asha (głównego bohatera serialu), stał się też jego najlepszym przyjacielem. Jego nazwa prawdopodobnie pochodzi od słów: pika (po japońsku oznacza błysk) i chu, będącego onomatopeją wyrażającą dźwięk wydawany przez myszy. Pikachu jest oficjalną maskotką całej serii Pokemon.

 

Snorlax

Snorlax to Pokemon typu normalnego, który jest znacznie większy od innych stworków. Kiedy się go znajdzie zazwyczaj śpi, więc przed złapaniem go do pokeballa wymaga obudzenia specjalną muzyką. Tak naprawdę Snorlax przesypia znaczną część swojego życia, a budzi się tylko po to, żeby się rozciągnąć i zaspokoić głód. Ma on niebiesko-kremowe ciało, duży brzuch i głowę, na której znajdują się trójkątne uszy. Z dolnej szczęki Pokemona wystają dwa kły, przeważnie ma zamknięte oczy. Ciekawe jest to, że bardzo lubi dzieci, przeważnie pozwala im na skakanie po brzuchu i różne zabawy. Snorlax nie lubi być budzony, a jeśli do tego dojdzie, staje się bardzo zły i niszczy wszystko, co napotka na swojej drodze.

Eevee

Podobnie jak Snorlax, Eevee jest Pokemonem typu normalnego, przypomina lisa. Ma on beżowy kolor, długie uszy oraz puszysty ogon. To bardzo posłuszny i spokojny stworek, niekiedy nawet naiwny. Ma on specjalny kołnierz, dzięki któremu może częściowo zatrzymać atak przeciwnika. Eevee czasami zachowuje się, jak kot, a czasami jak pies, bardzo lubi się bawić i być głaskany. Pociesza swojego właściciela, kiedy wyczuje jego smutek. Pokemon bardzo często pojawia się w animowanym serialu. Był przedmiotem badań i eksperymentów prowadzonych przez Zespół R, co sprawiło, że zyskał umiejętność przemiany we wszystkie swoje formy (m.in. Vaporeon). Eevee to maskotka gry Pokemon.

 

Mew

Mistyczny Pokemon Mew typu Psycho jest jedynym, który potrafi używać specjalnego Ruchu-Z. Jest to też jedyny stworek, który jest w stanie nauczyć się każdego ruchu od nauczyciela ataków, z Technicznych Maszyn, a także z Ukrytych Maszyn. Ponadto może on używać ruchu Transformacja. Pokemon wygląda, jak małe zwierzę w embrionalnej postaci, ma jasnoróżowy kolor. To, co go wyróżnia to bardzo dobry refleks, w dodatku jest bardzo ciekawski. Na temat zachowania Mew nie wiemy zbyt wiele, ponieważ bardzo trudno go spotkać.

 

Mewtwo

Mewtwo jest Pokemonem, który powstał z materiału genetycznego Mew (jest jego ulepszonym klonem). Jego ciało jest fioletowo-szare, ma długi ogon, a jego ręce i nogi są zakończone okrągłymi zgrubieniami. Tego Pokemona można rozpoznać po purpurowych, zimnych oczach i wychodzącego z głowy przewodu, który wygląda nieco, jak dodatkowa szyja. Jego główne umiejętności to lewitacja, telepatyczne porozumiewanie się oraz przejmowanie kontroli nad cudzymi umysłami. Mimo że Mewto jest klonem Mew, nie ma umiejętności transformacji, tak jak on. Jest on bardzo pomocny w stosunku do innych Pokemonów, ale los ludzi jest mu obojętny (ze względu na krzywdy, jakie mu wyrządzili).

Magikarp

Magikarp to Pokemon-ryba, należy do grupy stworków wodnych. Ma on czerwone łuski, a także białe płetwy, te na grzbiecie pod brzuchem są złote. Samce są nieco większe od samic i mają żółte wąsy, w ten sposób można je rozróżnić. Magikarp ma bardzo słabe mięśnie, porywa go tak naprawdę każdy prąd wody. Przez cały czas chlapie się w wodzie, również podczas walki z przeciwnikiem.

 

Jigglypuff

Bardzo ciekawym Pokemonem jest Jigglypuff. Wielu osobom wydaje się, że to uroczy i niewinny stworek, ale tak naprawdę potrafi być niebezpieczny. Jeśli coś lub ktoś go zdenerwuje, zaczyna śpiewać, a wtedy wszyscy przebywający w jego otoczeniu zapadają w głęboki sen. Jigglypuff to Pokemon typu normalnego/baśniowego. Jest mały i różowy, ma niebieskie oczy, charakterystyczny loczek na głowie i kocie uszy. Czasami zdarza się, że po zaśnięciu Jigglypuff rysuje po twarzach śpiących osób, używa do tego czarnego flamastra. Zanim zacznie śpiewać, wykorzystuje swoje duże oczy do zahipnotyzowania przeciwnika.

 

 

Dodaj komentarz

3 KOMENTARZ

Miłosz

September 20, 2022 at 4:52 pm

Najbardziej znany pokemon to evee

Odpowiadać
Jakub

September 7, 2023 at 1:39 pm

Najbardziej znany jest pikachu

Odpowiadać
Szymon

October 7, 2022 at 6:10 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół GamingOwo.pl

Odpowiadać