Poznaj najpopularniejsze strategie dla ruletki

Ostatnio aktualizowane: 16.06.24

 

Podobnie jak w przypadku wielu gier, istnieją konkurencyjne teorie na temat pochodzenia ruletki. Najbardziej popularna jest ta o wynalezieniu tej gry w 1655 roku przez francuskiego naukowca Blaise’a Pascala. Faktem niepodważalnym jest tylko to, że po raz pierwszy zagrano w tę grę w kasynie w Paryżu około 100 lat później. Druga hipoteza jest bardzo podobna i po prostu mówi, że ruletka została wymyślona przez anonimowego francuskiego mnicha, aby złagodzić monotonię prostego życia klasztornego. 

Trzecia teoria głosi, że francuscy zakonnicy (a konkretniej dominikanie) wymyślili ruletkę jako grę opartą na starożytnej zabawie tybetańskiej, w której celem było ułożenie 37 figurek zwierząt w „magicznym kwadracie”. Ta „zabawa tybetańska” podobno pochodziła z Chin, ale niestety nie jest znany sposób rozgrywki. Wydaje się, że bracia stworzyli tę grę, transponując 37 figurkami odpowiadającymi  liczbom od 0 do 36 i losowo układanymi wokół krawędzi obracającego się koła.

Rozważając trzy powyższe teorie, zauważamy że dla trzeciej nie ma żadnych dowodów, ale oddzielając ziarno od plew, można stwierdzić, że ruletka sama w sobie została wynaleziona w jednym z klasztorów we Francji, a podstawy matematyczne dla tej gry przez przypadek opracował Blaise Pascal, gdyż jego pomysłem było stworzenie nieustannie obracającego się koła z numerami na obwodzie.

 

Jakie są popularne strategie ruletki online?

Cel, jaki mają najpopularniejsze strategie na ruletkę, jest bardzo prosty: gracz powinien postawić określoną kwotę pieniędzy w konkretny sposób. A celem jest uzyskanie wygranej — albo w rundzie pojedynczej, albo na przestrzeni dłuższego czasu.

Świat gier zmienił się w dobie internetu. Nie tylko rodzaje gier zmieniły się lub dostosowały do nowych możliwości, ale także otworzyły się nowe możliwości, takie jak rzeczywistość wirtualna, rzeczywistość rozszerzona, otwarty świat i gry inspirowane kasynami, takie jak automaty wideo online i poker. Ruletka stała się bardzo popularna właśnie dzięki internetowi i dostępności gier hazardowych online. Podobnie jak inne znane gry kasynowe, jest to gra, w której szczęście odgrywa znaczącą rolę.

Wierz lub nie, ale istnieją strategie, które mogą przechylić szalę zwycięstwa na twoją korzyść. Strategie te mają na celu osiągnięcie lepszej rozgrywki i uniknięcie kosztownych decyzji. W końcu mówimy o twoich pieniądzach. Tutaj przyjrzymy się kilku najpopularniejszych strategiom, które możesz wziąć pod uwagę, grając w ruletkę online na prawdziwe pieniądze. Oto kilka z nich:

 

Strategia Martingale

Jedną z najprostszych strategii ruletki jest Martingale, czy też progresja liniowa, która zasadniczo skłania gracza do postawienia pojedynczej jednostki monetarnej (lub żetonu) na dowolny zakład z wypłatą 1:1, a następnie podwojenia jej po każdej przegranej. Powiedzmy, że grasz przy stole z maksymalnym limitem zakładów wynoszącym 2000 kredytów, a minimalny zakład, jaki możesz postawić, to 1. Twoje kolejne zakłady wyglądałyby tak (zakładając, że przegrałeś 11 razy z rzędu):

 • 1
 • 2
 • 4
 • 8
 • 16
 • 32
 • 64
 • 128
 • 256
 • 512
 • 1024

Chociaż jest mało prawdopodobne, że faktycznie przegrasz 11 razy z rzędu, to może się tak zdarzyć. Strategia ta teoretycznie daje zysk w wysokości 1 kredytu za każdy udany zakład. Jest bardzo prosta, choć granie może być bardzo czasochłonne. 

 

Odwrócona strategia Martingale

Odwrócona strategia Martingale, znana również jako Paroli, działa w ten sam sposób, co opisana powyżej metoda. Ale z wyjątkiem tego, że instruuje gracza, aby podwoił swój zakład po każdej wygranej zamiast każdej przegranej. Nie trzeba dodawać, że gracze stają się odważniejsi, gdy mają dobrą passę, więc niektórzy robią to zupełnie naturalnie. Podobnie jak standardowa Martingale, ta strategia ruletki online najlepiej nadaje się do zakładów zewnętrznych.

Strategia ta jest bardzo interesująca z kilku powodów. Masz naprawdę spore szanse na dużą wygraną, ciesząc się grą przez rozsądną ilość czasu, a dodatkowo jest to metoda stosunkowo łatwa do kontrolowania. Jest to również świetny wybór dla wielu osób, ponieważ może zapewnić dobrą równowagę między przyzwoitą oczekiwaną wartością wygranych, szansą na przeżycie wielkich emocji i wydłużeniem czasu gry.

Strategia Fibonacciego

Strategia Fibonacciego opiera się na matematycznym ciągu, który co dziwne występuje w przyrodzie — spirali! Krótko mówiąc, każda kolejna liczba w ciągu będzie równa sumie dwóch poprzednich, jak pokażemy na przykładzie: 1-1-2-3-5-8-13-21-34-55-89-144.

Pamiętaj, że te liczby to wartości zakładów (liczba żetonów), a nie numery, które są obstawiane. Ponadto ta strategia jest używana wyłącznie w zakładach na sekwencje parzyste i nieparzyste, czarne i czerwone — ponieważ każdy z nich ma blisko 50% szans na wygraną.

 

Strategia Jamesa Bonda

Popularna strategia nazwana na cześć najsłynniejszego na świecie tajemniczego mężczyzny (kto nie chciałby spróbować być Jamesem Bondem?). Powodem, dla którego ma ona taką nazwę, jest to, że została opracowana przez tego samego człowieka, który wymyślił tę serię opowieści szpiegowskich: Iana Fleminga. Zamiast korzystać z progresywnych systemów złożonych sekwencji liczb, ta strategia mówi po prostu, że gracz musi postawić ten sam zakład w każdej rundzie, w następujący sposób:

 • 14 żetonów na numery 19-36,
 • 5 żetonów na liczby 13-18,
 • 1 kredyt na zero.

 

I to wszystko!

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ