4 Popularne Gry Esportowe w Zakładach Bukmacherskich

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

 

Zakłady bukmacherskie dawno już wykroczyły poza zwykłe dyscypliny sportowe. Kibice mogą obstawiać już nie tylko piłkę nożną czy koszykówkę, ale także esport, czyli rozgrywki profesjonalistów w grach online. W tym artykule przedstawimy cztery najpopularniejsze gry wśród osób obstawiających zakłady bukmacherskie.

 

Counter Strike: Global Offensive

Popularne CS:GO cieszy się uznaniem graczy na całym świecie. Zyskało jednak szczególną popularność wśród fanów zakładów bukmacherskich, ze względu na bardzo rozbudowaną scenę turniejową. Ta drużynowa strzelanka sieciowa, w której gracze wcielają się w dwie drużyny – terrorystów i kontrterrorystów ma atrakcyjną prezentację, która przyciąga esportowych kibiców. W odróżnieniu od gier takich jak na przykład Call of Duty, CS:GO ma proste i przejrzyste zasady, dlatego jest uważane za idealną grę dla rozgrywek esportu, niepozostawiającą wątpliwości co do rozstrzygnięć. Ta strzelanka FPS jest też jedną z najdłużej istniejących gier w profesjonalnym esporcie, a to sprawia że jest niezwykle dopracowana i bugi, które mogłyby wpłynąć na rezultat meczu w praktyce nie występują. Najważniejsze turnieje Counterstrike obejmują między innymi rozgrywki organizowane przez PGL, ELEAUGUE, czy IEM, organizowane w katowickim spodku.

 

Starcraft

Na naszej liście popularnych gier nie może zabraknąć strategii czasu rzeczywistego. Co ciekawe scena esportowa jest aktywna zarówno dla drugiej części Starcrafta, jak i jej pierwowzoru, powstałego już ponad 20 lat temu. Starcraft i Starcraft 2 to klasyczne gry RTS, w których naszym zadaniem jest pozyskiwanie surowców, budowa bazy i zniszczenie przeciwnika przy pomocy wyprodukowanych jednostek. Gra wyróżnia się niesymetryczną rozgrywką, w której każda z trzech ras – Ludzi, Zergów i Protossów ma zupełnie inne możliwości, styl gry oraz dostępne jednostki i budynki. Tradycyjnie, mistrzami Starcraft są koreańscy gracze i to właśnie w Korei Południowej ten tytuł ma status kultowej gry. Starcraft jest bardzo popularny wśród graczy obstawiających zakłady na esport i jeżeli sądzisz, że potrafisz przewidzieć wyniki rozgrywki, możesz zarejestrować się u bukmachera online. Rejestracja nie tylko jest prosta, ale pozwoli ci odebrać bonus za rejestracje jaki bukmacher oferuje, aby zdobyć środki na start. Jest on najczęściej w formie dopłaty do pierwszego depozytu, albo jednego zakładu bez ryzyka.

 

Fortnite

Powstały w 2017 roku Fortnite bardzo szybko zdobył popularność wśród milionów graczy na całym świecie. Ta strzelanka FPS wyróżnia się widowiskowym trybem Battle Royale, w którym stu graczy mierzy się ze sobą na planszy. Co ciekawe, obecnie jednym z najlepszych graczy świata w Fortnite, zajmujący czwarte miejsce w klasyfikacji Power Rankings 2023 PC jest Kami, czyli Michał Kamiński, należący do norweskiej drużyny Become Legends. Grają w niej gracze ze Skandynawii, Wielkiej Brytanii i Polski. Na świecie najsłynniejszym graczem Fortnite jest natomiast Ninja, czyli Richard Blevins, mający największą liczbę fanów w serwisie streamerskim Twitch. Scena Fortnite jest bardzo dynamiczna i ciągle pojawiają się na niej nowe gwiazdy, co sprzyja także popularności wśród graczy typujących zakłady esportowe.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ