Newsy eSportowe, które mogłeś przegapić!

Ostatnio aktualizowane: 16.06.24

 

Świat eSportu jest wciąż najbardziej dynamiczny i nieprzewidywalny. Turnieje i mistrzostwa w tym sporcie odbywają się najczęściej, co daje ogromny zastrzyk energii zarówno widzom, jak i świeżo upieczonym sportowcom. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co dzieje się dziś w świecie gier komputerowych! 

 

Fnatic dostaje bezpośredni bilet na The International 2023 zamiast rosyjskiej drużyny Outsiders 

Valve opublikowało swoje ostateczne rankingi na sezon DPC 2021/22. Według zaktualizowanej listy, ostatnie bezpośrednie wejście na The International 2023 uzyskała drużyna Fnatic, wyprzedzając Outsiders zaledwie o jeden punkt.

Według Liquipedii i społeczności Dota 2, Outsiders, które wyprzedzało Fnatic o 0,05 punktu (1020,05 vs 1020), powinno było otrzymać bezpośrednie zaproszenie na TI 2023. W rankingu Valve rosyjski zespół ma jednak 1,019 punktów, zaś reprezentantowi Azji Południowo-Wschodniej pozostało 1,020 punktów. Różnica w obliczeniach wynika jednak z tego, że Valve zaokrągliło punkty po nałożeniu każdej kary za zmiany zawodników w trakcie sezonu. Zauważ, że Outsiders dwukrotnie zostali pozbawieni punktów z powodu zmian w składzie.

Outsiders zagrają w regionalnych kwalifikacjach do The International 2023. Zwycięzca selekcji zakwalifikuje się do głównego turnieju roku, natomiast zespoły zajmujące miejsca 2-3 zagrają w kwalifikacjach ostatniej szansy. Kolejne sześć drużyn awansuje do The International 2023 na podstawie wyników zamkniętych kwalifikacji regionalnych. Kolejne dwie eliminacje będą rywalizowały w eliminacjach ostatniej szansy.

Na nadchodzącym TI 2023 zagra łącznie 20 drużyn, które zostaną podzielone na dwie grupy. Po zakończeniu fazy grupowej dwie najgorsze drużyny z każdej grupy opuszczą turniej, a reszta zagra w playoffach.

Międzynarodowy 2023 odbędzie się w Singapurze w dniach 15-30 października. Turniej zostanie rozegrany na dwóch arenach: Indoor Stadium i Suntec Arena. Przypominamy również, że eSport live betting Vulkan daje każdemu szansę na zobaczenie tego wyjątkowego wydarzenia i wsparcie drużyny, po najlepszych kursach! 

Zwycięzcą The International jest Team Spirit, który w wielkim finale pokonał PSG.LGD 3-2. 

 

NAVI wystawiło na rynek transferowy lidera drużyny młodzieżowej Headtr1ck 

Ukraińska drużyna eSportowa Natus Vincere poinformowała, że lider młodzieżowej drużyny CS:GO Daniel “headtr1ck” Valitov został wystawiony na transfer. W oświadczeniu NAVI zaznaczono, że klub jest gotów rozważyć opcję 18-latka z pełnym transferem lub wypożyczeniem. 

Valitov dołączył do akademii NAVI w 2020 roku i grał w drużynie młodzieżowej. W listopadzie 2021 roku headtr1ck zajął drugie miejsce z NAVI Junior w WePlay Academy League Season 2.

W 2023 roku headtr1ck został dodany do zespołu głównego NAVI jako zastępca. Rozegrał trzy mecze w ESL Pro League Season 15 oraz cztery spotkania w BLAST Premier: Fall Groups 2023. 

OG pokonało Team Aster w wielkim finale ESL One Malaysia

Europejska strona OG wygrała turniej ESL One Malaysia 2023 Dota 2. OG spotkało się w wielkim finale z Team Aster. Europejska drużyna, w której występuje 20-letni Ukrainiec Artem “Yuragi” Golubev jako ich curry player, solidnie pokonała chiński zespół 3-0. 

OG za zwycięstwo w ESL One Malaysia 2023 zarobiło 175 000 dolarów. Zespół Aster otrzymał 85 tysięcy dolarów. Trzecie miejsce zajął Team Secret z kwotą 45 000 dolarów. Należy zaznaczyć, że głównym sponsorem tego turnieju była licencjonowana platforma, która daje najlepsze kursy na Dota 2 Betting!

Przypomnijmy, że turniej ESL One Malaysia 2023 odbywał się od 23 do 28 sierpnia. Pula nagród turnieju wynosiła 400 tysięcy dolarów.

W maju OG i Yuragi wygrali majora w Sztokholmie, pokonując w wielkim finale TSM (3-1).

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ