Najlepsze gry na Nintendo Switch

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

 

Konsole gamingowe od lat cieszą się ogromną popularnością. Nintendo Switch nie jest wyjątkiem. Sama technologia to jedno, ale to jakość gier wideo dostępnych dla poszczególnych urządzeń jest szczególnie ważna. Sprawdźmy więc, na co mogą liczyć polscy miłośnicy Nintendo.

 

Zabawa dla młodszych graczy

Konsola Nintendo Switch została zaprojektowana głównie z myślą o rozrywce familijnej. Już sama budowa urządzenia lepiej się sprawdza w przypadku mniejszych dłoni. Oznacza to, że gry dla dzieci stanowią podstawę oferty Nintendo. Poniżej przygotowaliśmy krótkie zestawienie najpopularniejszych tytułów z tej kategorii.

 

Animal Crossing: New Horizons

Jeśli chodzi o gry na nintendo switch, Animal Crossing jest zwycięzcą wielu rankingów. Rodzice po prostu uwielbiają ten tytuł. To bowiem interesująca gra strategiczna, która wpływa na rozwijanie inteligencji dziecka poprzez podejmowanie logicznych i życiowych decyzji. Pomysł Animal Crossing opiera się na budowaniu własnego świata od podstaw gdzieś na odległej wyspie. Zaawansowany tryb współpracy pozwala na to, aby do zabawy dołączyło nawet siedmioro dodatkowych graczy. Dzięki temu istnieje możliwość zorganizowania rozrywki dla całej grupy maluchów.

 

Gry o Pokemonach

Kto z nas nigdy nie słyszał o Pokemonach? To prawdziwy hit, który jest dostępny również na konsolę Nintendo Switch. Seria ma kilka tytułów. Jednym z nich jest Pokemon Legends: Arceus. Data premiery miała miejsce na początku 2023 roku. W gruncie rzeczy podstawy rozgrywki są w tym przypadku podobne do reszty serii, ale Arceus ma dodatkowe elementy akcji i RPG. Gra Pokemon Let’s Go Pikatchu! to również RPG. Jest przeznaczone dla dwóch graczy, co jest nowością wśród tytułów z tego cyklu. Warto dodać, że Let’s Go Pikatchu! zostało przygotowane specjalnie pod Nintendo Switcha, dzięki czemu łowienie Pokemonów wzniosło się na zupełnie nowy poziom frajdy.

 

Super Mario

Platformówki i wyścigi ze świata Mario to klasyki, jakich mało. Trudno sobie wyobrazić lepszą rozrywkę dla całej rodziny. Zarówno ojcowie, jak i córki, a nawet babcie doświadczą przy nich wyśmienitej zabawy. W zasadzie wszystkie gry na nintendo switch z perypetiami braci Mario to gwarancja sukcesu w czasie rodzinnych spotkań. Mario Party Superstars, na przykład,  to zręcznościówka, która zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Mario Kart 8 Deluxe natomiast to toy-conowe motocykle oraz mnóstwo innych pojazdów, którymi może się ścigać aż do czterech graczy jednocześnie. Ekscytujące, prawda?

Gry Nintendo Switch dla dorosłych

Oczywiście korporacja Nintendo nie zapomniała o starszych miłośnikach gier wideo. Z jednej strony mamy więc Final Fantasy VII oraz Final Fantasy VIII Remastered, a z drugiej… Diablo III: Eternal Collection.

 

Final Fantasy

Klasyka fantastyki, której przedstawiać nikomu nie trzeba. Wersja na Nintendo Switch to propozycja gruntownie przebudowana pod względem graficznym oraz systemowym. Gracze do tego mają możliwość organizacji rozgrywki po swojemu, co jest zupełną nowością wśród tytułów z tego legendarnego cyklu.

 

Diablo na Nintendo

Diablo to z kolei klasyka gatunku hack and slash. Ta seria ZDECYDOWANIE nie jest przeznaczona ani dla dzieci, ani dla ludzi o słabych nerwach. Fenomenalnie zaprojektowana grywalność. Znakomita grafika. Możliwość utworzenia czteroosobowej drużyny do walki ze złem w najbardziej przerażającej postaci. Czy można chcieć czegoś więcej w te święta? Pakiet Diablo III: Eternal Collection to aż 3 gry na nintendo switch w polskiej wersji językowej.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ