Kolejna duża aktualizacja CS 2: ładowanie mapy głównej i szereg ulepszeń

Ostatnio aktualizowane: 07.09.24

 

28 września Valve wydało Counter-Strike 2 — sequel kultowej strzelanki. Wraz z nią deweloperzy całkowicie porzucili CS:GO, zastępując klienta gry i zamykając serwery projektu. Od czasu wydania nowej wersji tej lubianej gry, Valve często wydaje aktualizacje. Pojawiają się one kilka razy w tygodniu. Na stronie ggbet csgo fani tej gry mają możliwość śledzenia aktualnych wydarzeń e-sportowych, uczestniczenia w zakładach i pozyskiwania informacji o wynikach swoich ulubionych drużyn i zawodników.

 

Istotne zmiany w CS 2

W nocy z 2 na 3 listopada Valve wydało dużą aktualizację dla gry CS 2, która przyniosła szereg istotnych zmian. Najważniejsze aktualizacje obejmują:

Pobieranie map z Warsztatu. Serwery mogą teraz korzystać z map stworzonych w Warsztacie społeczności. Pozwoli to graczom cieszyć się różnorodnymi mapami i treściami stworzonymi przez użytkowników.

Naprawa szybkostrzelności. Deweloperzy podjęli drastyczne środki, aby naprawić sytuację, w której broń strzelała szybciej, niż zamierzano, zapewniając równowagę gry i uczciwą rozgrywkę.

Zapisywanie broni między rundami dogrywki. Naprawiono błąd, który powodował, że gracze nie mogli zapisywać broni między rundami dogrywki, co zwiększyło ogólne wrażenia z gry.

Priorytet ataku nożem. Ataki nożem mają teraz pierwszeństwo przed innymi działaniami wroga i zadają obrażenia tylko tym członkom drużyny, którzy znajdują się w pobliżu, co pomaga tworzyć bardziej realistyczne scenariusze walki.

Ulepszenia trybu rywalizacji. Menu trybu rywalizacji zostało zaktualizowane o informacje na temat całkowitej liczby zwycięstw wymaganych do awansu, pomagając graczom śledzić ich postępy.

Ulepszona animacja gracza. Wydajność animacji gracza została znacznie poprawiona zarówno na kliencie, jak i na serwerze, co skutkuje płynniejszą i bardziej realistyczną rozgrywką.

Zmiany w granatach dymnych. Granaty dymne otrzymały aktualizację, w tym zmianę obudowy na chromowaną i wprowadzenie minimalnego czasu trwania lontu, aby zapobiec przedwczesnej detonacji w ciasnych przestrzeniach.

Pełną listę zmian można znaleźć na oficjalnej stronie gry. Aktualizacje te mają na celu poprawę rozgrywki i wzbogacenie doświadczeń graczy CS 2.

 

Dramatyczny spadek FPS po aktualizacji CS 2

Gracze Counter-Strike 2 po wydaniu niektórych aktualizacji zaczęli częściej narzekać na problemy z ilością klatek na sekundę podczas rozgrywki. Według graczy nowe patche tylko pogorszyły sytuację z grafiką w CS 2: FPS na wszystkich mapach spadł o około 10%.

Na komputerze z procesorem i5-12400F, kartą graficzną GTX 1660 Ti i 16 gigabajtami pamięci RAM gra generuje około 380 klatek na mapie Mirage, wcześniej było to 426. Na Inferno liczba klatek spadła z 314 do 289 i tak dalej. Po premierze Counter-Strike 2 niektórzy gracze krytykują grę za błędy, bugi i cheaterów. Jednocześnie testy dziennikarzy wykazały, że strzelanka jest dobrze zoptymalizowana pod różne systemy.

Counter-Strike 2 przetestowany na 40 kartach graficznych — strzelanka jest dobrze zoptymalizowana

Dziennikarze portalu TechPowerUp, który skupia się na dostarczaniu wiadomości z branży technologicznej, poczekali na oficjalną premierę Counter-Strike 2 i przetestowali grę na 40 kartach graficznych jednocześnie. Do testów wykorzystali komputer z procesorem Intel Core i9-13900K i 32 GB pamięci RAM, a także samą strzelankę z maksymalnymi ustawieniami graficznymi.

Okazało się, że do komfortowej rozgrywki w rozdzielczości 1920×1080 wystarczy NVIDIA GeForce GTX 1060 na 6 GB. Chip 2016 daje około 106 FPS w nowości. W tym samym czasie najpotężniejsza, jak dotąd, karta graficzna — RTX 4090 – produkuje ponad 500 klatek na sekundę.

Karta GeForce GTX 1060 z 6 GB pamięci również radzi sobie w rozdzielczości 1440p, ale w tym przypadku liczba klatek na sekundę spada do około 70. W rozdzielczości 4K wiele kart graficznych generuje ponad 60 FPS, począwszy od AMD RX 6600 XT i GeForce RTX 3060. Aby jednak uzyskać bardziej komfortowe 100 FPS i więcej, potrzebny będzie układ nie słabszy niż RTX 3070.

Po testach dziennikarze doszli do wniosku, że choć wymagania systemowe CS 2 wzrosły w porównaniu do CS:GO, to nowość działa bez problemów na nie najmocniejszych kartach graficznych przedostatniej generacji.

 

Counter-Strike 2 nie będzie działać na macOS i 32-bitowych systemach operacyjnych 

Organizacja Valve ogłosiła, że przestanie wspierać Counter-Strike: Global Offensive już od 1 stycznia 2024 r. Według deweloperów wszystkie wysiłki zostaną teraz skierowane na ulepszenie CS 2. Zespół twierdzi, że podjął trudną decyzję dotyczącą zaprzestania wsparcia dla 32-bitowych systemów operacyjnych i DirectX 9. Nie będzie już również wsparcia dla macOS. Łącznie stanowili oni mniej niż 1% aktywnych graczy gry CS: GO.

W przyszłości gra CS 2 będzie obsługiwała wyłącznie 64-bitowe wersje systemów Linux i Windows. Jeśli chodzi o przestarzałą wersję CS:GO, gra nadal będzie dostępna po 1 stycznia 2024 r., ale niektóre funkcje, takie jak np. dostęp do ekwipunku, mogą działać wielokrotnie gorzej niż wcześniej. Valve podkreśliło również, że posiadając status Prime, użytkownicy mogą poprosić o zwrot pieniędzy, jeśli mają 32-bitowy system operacyjny, DirectX 9 lub macOS.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ