Kim są najsłynniejsi streamerzy na świecie i dlaczego są tak popularni?

Ostatnio aktualizowane: 15.04.24

 

Streaming to transmitowanie na żywo rozmów, wydarzeń sportowych, życia codziennego, a nawet grania w gry wideo. Coraz większą popularnością cieszy się też streamowanie gier hazardowych, czego może spróbować każdy wybierając kasyna online do gry dostępne na stronie kasynogracz.com.

W tym artykule przyjrzymy się, kim są najbardziej znani streamerzy i dlaczego cieszą się tak ogromną popularnością.

 

PewDiePie (Felix Kjellberg)

Felix Kjellberg, znany szerszej publiczności jako PewDiePie to szwedzki streamer, który zasłynął ze swojej działalności na YouTube. Na jego kanale, który obserwuje ponad 111 milionów subskrybentów, można znaleźć transmisję gier wideo (głównie Minecraft), a także vlogi z podróży, recenzje i komentarze. To, co wyróżnia PewDiePie wśród innych streamerów to jego luzacki styl, tworzenie treści, które rezonują z widzami, a także ogromne poczucie humoru.

Działalności Felixa Kjellberga nie można odmówić kontrowersji, które przyciągnęły na jego kanał kolejnych widzów. Jeden z największych skandali miał miejsce w 2017 roku, kiedy to PewDiePie umieścił w jednym ze swoich filmów symbole nazistowskie i antysemickie żarty. Film spotkał się z ogromną krytyką, reakcją ze strony YouTube oraz zawieszeniem współpracy i umów marketingowych z PewDiePie.

Obecnie kanał PewDiePie jest jednym z najczęściej oglądanych i najchętniej subskrybowanych kanałów na YouTube. W 2016 roku Felix został umieszczony przez magazyn Time na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie.

 

Ninja (Tyler Blevins)

Jednym z najbardziej popularnych streamerów jest Tyler „Ninja” Blevins, który urodził się w Detroit w 1991 roku. Największą sławę zyskał dzięki streamowaniu rozgrywek w jednej z najbardziej znanych gier e-sportowych, Fortnite Battle Royale. Jego charakterystyczne umiejętności gry sprawiły, że szybko stał się idolem dla wielu graczy, co więcej, chętnie wchodził w interakcję ze swoimi obserwatorami. Jego kanał na platformie Twitch przyciągał przed ekrany miliony widzów.

W 2018 roku sponsorem Blevinsa stała się marka Red Bull, a on sam nie wahał się współpracować z celebrytami, takimi jak Drake. W 2019 roku przeniósł się z platformy Twitch na konkurencyjną — Mixer, która jednak została zamknięta rok później. Ninja powrócił więc do Twitcha, z którym podpisał umowę na ekskluzywność.

Blevins był w 2018 roku najczęściej oglądanym streamerem na Twitchu – posiadał tam 11 milionów obserwatorów, a jego transmisję śledziło średnio 59 000 osób. Obecnie jego kanał na YouTube subskrybuje 23,7 miliona osób, na Twitchu Ninja ma aż 16 mln obserwujących.

Roshtein

Roshtein to jeden z najbardziej tajemniczych streamerów na naszej liście. Roshtein to pseudonim popularnego, szwedzkiego streamera działającego na platformie Twitch. Odnalazł się w wąskiej niszy, specjalizując się w transmitowaniu swoich rozgrywek w gry hazardowe, takie jak automaty do gier, poker i inne. 

Obecnie może pochwalić się najwyższą wygraną 18 750 000 dolarów na automacie Wanted Dead or a Wild. Na swoim kanale na Twitchu Rohstein podkreśla, że na początku grał w gry hazardowe „na ślepo”, nie mają pojęcia o tym, co robi. Dopiero później zaczął poszerzać swoją wiedzę i zauważył, że przyciąga grono widzów zainteresowanych jego streamami. Podkreśla, że jego ciężka praca, pasja i poświęcenie są nagradzane lojalnymi obserwatorami i niezapomnianymi chwilami podczas streamowania.

 

XAYOO

Jednym z najpopularniejszych streamerów w Polsce jest XAYOO, czyli Marcin Majkut, który może pochwalić się prawie 1 milionem obserwujących na platformie Twitch. Xayoo to nie tylko streamer, ale także raper i były zawodowy gracz e-sportowy w popularnej grze League of Legends. Założył największą grupę streamerów na polskim Twitchu – Xayoo Industries.

Od 2017 roku Majkut działa także na YouTube, gdzie ma ponad 460 tysięcy subskrybentów. Do niego należy też rekord w liczbie widzów oglądających transmisję na żywo na Twitchu. 14 sierpnia 2021 jego stream przyciągnął aż 193 tysiące widzów. Xayoo brał też udział w walkach na galach Fame MMA.

 

Podsumowanie

Ten rodzaj rozrywki, wbrew pozorom, wymaga od streamerów transmitujących treści, ogromnego zaangażowania, aby podtrzymać zainteresowanie widzów i zachęcać ich do dalszego oglądania. Ci w zamian nie tylko zapewniają twórcom popularność, ale także w ramach wsparcia i uznania wpłacają na ich konto pieniądze na dalszy rozwój.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ