Jak podejść do gier online, aby grać skutecznie

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

 

Tysiące graczy na całym świecie korzysta z usług kasyn online, aby urozmaicić sobie czas wolny. Jednak dobra zabawa to nie wszystko, ponieważ ostatecznym celem jest wygrana w kasynie online. Można by się spierać w nieskończoność, czy w kasynie wszystko zależy od przypadku, i ty powinieneś liczyć tylko na szczęście i mieć nadzieję na zysk. Mamy jednak kilka wskazówek, które pomogą ci czerpać jak najwięcej z doświadczenia w kasynie online.

 

Wybór odpowiedniego kasyna z bonusem powitalnym

Zacznijmy od najprostszych rzeczy: Zanim zarejestrujesz się w kasynie, przyjrzyj się jak największej liczbie stron hazardowych online i porównaj je wszystkie pod kątem hojnej oferty bonusu powitalnego. Możesz zacząć wygrywać nie inwestując w ogóle, i tu właśnie z pomocą przychodzą promocje powitalne. Mają one na celu zwabienie graczy, ale w wielu przypadkach oferta powitalna kasyna jest dostępna dopiero po wpłacie depozytu. Należy również zwrócić uwagę na oferty bez depozytu — mogą to być freespiny lub bonusy, na przykład 10 euro bez depozytu za samą rejestrację.

Kolejną rzeczą, na którą powinieneś zwrócić uwagę, są wymagania dotyczące zakładów. Tutaj zwracamy szczególną uwagę na takie wskaźniki jak:

 

Wager – warunki obrotu bonusem

Niektóre kasyna ustalają realistyczne i możliwe do spełnienia wymagania dotyczące zakładów, podczas gdy inne świadomie ustalają warunki, które są praktycznie niemożliwe do spełnienia. Zakład to chyba główny aspekt w tym przypadku. Ogólnie rzecz biorąc, zakład jest współczynnikiem wskazującym, ile gracz musi postawić, zanim bonus będzie mógł zostać wypłacony. Na przykład, otrzymujesz bonus w wysokości 5 euro, a Twój zakład jest ustawiony na x20, wtedy będziesz musiał postawić łącznie 100 euro, zanim będziesz mógł wypłacić bonus i resztę wygranej.

 

Okres obrotu

Jest to informacja o tym, ile czasu masz na spełnienie wszystkich warunków obrotu. Zazwyczaj jest to okres od 3 do 10 dni.

Maksymalny zakład podczas okresu obstawiania bonusu. 

To ograniczenie dotyczy tylko zakładów w okresie obstawiania, nie ma żadnych innych ograniczeń jako takich.

Po przeanalizowaniu wszystkich tych danych otrzymasz pełny obraz tego, czy oferta powitalna jest rzeczywiście korzystna i czy jest realne, aby ją odzyskać.

Ponadto, bardzo zalecane jest zapoznanie się z technologią szyfrowania i licencją kasyna przed dokonaniem wpłaty i grą. W końcu skuteczna gra bez odpowiedzialnego podejścia do operatora jest po prostu niemożliwa, od tego zależy Twój komfort i bezpieczeństwo — dopiero gdy ktoś jest pewny bezpieczeństwa danych osobowych, a także konta z depozytem, może spokojnie rozpocząć grę. Takie opcje mogą zaoferować Ci tylko kasyna z ważną licencją i dobrą technologią szyfrowania, jak na przykład SSL.

Zmienność i RTP

Ponieważ do najpopularniejszej kategorii kasyn online niezmiennie należą sloty, naszym zdaniem powinieneś skupić się na 2 kluczowych liczbach dotyczących tych maszyn, które można znaleźć w warunkach ich użytkowania i gry.

RTP to skrót od Return to Player, który oznacza zwrot do gracza i wypłatę. Ogólnie rzecz biorąc, oznacza to procent pieniędzy, które użytkownik otrzyma z powrotem pod koniec swojej sesji gry, innymi słowy — stosunek między wygraną użytkownika a zyskami kasyna. Dobry średni RTP to 95% (procent, jaki gracz otrzymuje w slocie od całości zakładu).

Wszystko poniżej tej wartości jest uważane za niski zwrot i nie jest traktowane jako opłacalne i efektywne spędzanie czasu przez gracza, wszystko powyżej to prawdziwe dobrodziejstwo i korzyść dla użytkownika. RTP nie działa jednak dla każdego zakładu, ale w dłuższej perspektywie, przy wielu zakładach i całej sesji gry. Sloty z wysokimi zwrotami (powyżej 95%) coraz częściej można znaleźć w jakościowych nowych kasynach online, ponieważ poziom konkurencji i koncentracja na kliencie szybko rośnie.

Zmienność z kolei wskazuje na poziom ryzyka w grze. To znaczy, że poprzez wskaźnik zmienności można osiągnąć efektywność w grze, oceniając szanse na wygraną w danym slocie. Również, jest to poziom zmienności automatu do gry, aby zrozumieć, jak często można mieć szczęście, aby uzyskać zwycięski symbol oraz na ile zysku można liczyć. Współczynnik wypłaty jest dobrym wskaźnikiem tego, na jakim poziomie jest dany slot.

Ogólnie rozróżnia się 3 poziomy zmienności:

• Niski — częste, ale małe wygrane. To miejsce, gdzie gracz oczekuje minimalnego ryzyka, gdzie możliwa jest wygrana, choć niezbyt duża. Kursy wypłat wynoszą x5000 i mniej;

• Średni — idealna opcja dla każdego gracza, te niełatwo znaleźć, ponieważ łączą w sobie dość częste wygrane z imponującymi kwotami. Współczynnik wypłat – x5000 – x10000;

• Wysoki — na graczy czekają rzadkie, ale duże wygrane, tutaj poziom ryzyka jest odpowiednio wyższy. Współczynnik wypłat – x10000 i wyżej.

 

Ćwicz, zanim postawisz prawdziwe pieniądze

Aby ćwiczyć swoje umiejętności i zdobywać doświadczenie nie zawsze trzeba ponosić duże straty i uczyć się na błędach. Świetną funkcją dzisiejszych kasyn jest wersja ćwiczeniowa gry. Jest to wersja gry, w której nie musisz dokonywać depozytu, aby wypróbować mechanizm. Po skorzystaniu z kilku z gier, staniesz się znacznie pewniejszy siebie, poznasz zasady i udoskonalisz swoje umiejętności. Dopiero po tym możesz dokonać depozytu i spróbować zagrać na prawdziwe pieniądze, aby wygrać.

Oprócz praktyki, sugerujemy, abyś poważnie zastanowił się również nad zarządzaniem czasem, czyli planowaniem swojego czasu. Podjęcie gry jest zawsze stresujące dla układu nerwowego, ponieważ wiąże się ze wzrostem adrenaliny. W takich momentach, z punktu widzenia zwykłej fizjologii, człowiek nie jest w stanie podejmować racjonalnych decyzji, działa impulsywnie, co w sposób oczywisty nie ma miejsca w odpowiedzialnej, aczkolwiek przyjemnej grze. Daj więc sobie czas na odpoczynek, reset i “ostudzenie” głowy. Dzięki temu masz większe szanse na zachowanie gotówki i efektywniejszą grę w kasynie online.

Pamiętając o tych podstawowych wskazówkach, można zmaksymalizować przyjemne, wygodne, ciekawe i opłacalne hobby i spędzić swój wolny czas z ogromną różnorodnością gier w kasynach online. Nie zaniedbuj poznania warunków i zasad kasyna, ponieważ nieznajomość zasad nie chroni przed stratami i lepiej poświęcić czas na zapoznanie się z nimi, niż żałować utraty czasu i pieniędzy!

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ