Jak kupować gry i sprzęt komputerowy z zagranicy? Grunt to dobra platforma wymiany walut

Ostatnio aktualizowane: 15.04.24

 

Wiele sprzętów komputerowych, gier i urządzeń elektronicznych opłaca się kupować za granicą. Gamerzy często tak robią, korzystając m.in. z platform wymiany walut czy kantorów internetowych. Aby jednak takie działania były opłacalne pod względem finansowym, trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii. Liczy się nie tylko cena waluty, w której produkt jest kupowany, ale i szereg innych aspektów. Zakupy za granicą powinny być szczegółowo przemyślane. Jeśli wszystko zostanie przygotowane i zrealizowane w odpowiedni sposób, to uda Ci się sporo zaoszczędzić. 

 

Przewaga e-kantorów i platformy wymiany walut nad tradycyjnymi bankami

Podstawą przy poszukiwaniu gier i sprzętów komputerowych za granicą jest znalezienie miejsca zakupu obcych pieniędzy. Najlepiej nadają się do tego e-kantory lub platformy wymiany walut, takie jak Walutomat. Wystarczy tylko, że wejdziesz na stronę https://www.walutomat.pl/ i znajdziesz ogłoszenia dotyczące środków, które Cię interesują. Zwykle sprzęt gamingowy opłaca się kupować w euro lub dolarach. Na powyższej platformie możesz liczyć na najatrakcyjniejsze kursy wymiany walut, bo oferty są tam składane przez samych użytkowników. Dzięki temu możesz liczyć na propozycje o wiele bardziej opłacalne niż w tradycyjnych kantorach czy bankach. 

Zaletą platformy wymiany walut Walutomat jest również to, że transakcje realizowane są błyskawicznie. Możesz ustawić alert, który poinformuje Cię o każdej nowej ofercie, spełniającej Twoje oczekiwania. Wystarczy tylko, że zorientujesz się w cenach gier czy sprzętów, na których Ci zależy. Następnie oblicz, jaki musi być kurs walut, żeby transakcja była dla Ciebie opłacalna. Ustaw alert na daną kwotę i czekaj na powiadomienie. Walutomat działa zarówno na urządzeniach stacjonarnych, jak i mobilnych. Możesz więc dokonać wymiany w każdym miejscu i czasie. Nie przegapisz żadnej okazji, by kupić obce pieniądze na atrakcyjnych warunkach. 

 

Korzystaj z najlepszych kursów walut i zarabiaj na transakcjach

Kupowanie gier i sprzętów gamingowych za granicą może być bardzo opłacalne. W wielu krajach elektronika jest o wiele tańsza niż w Polsce. Oprócz aktualnych kursów walut musisz jednak zwrócić uwagę jeszcze na kilka innych rzeczy. Przede wszystkim upewnij się, że platforma wymiany walut, z której zamierzasz skorzystać, dysponuje tą walutą, której potrzebujesz. W Walutomacie nie powinno być z tym problemu, ze względu na bardzo bogatą ofertę. 

Kolejna kwestia dotyczy ceny samego produktu. Porównaj jego wartość w polskich i zagranicznych sklepach. Przelicz obce stawki po aktualnych kursach walut i upewnij się, że w innym państwie kosztuje mniej. Następnie sprawdź ewentualne koszty dodatkowe. Może być to np. cło, podatek czy choćby koszt przetłumaczenia programu na język polski. Część programów ma też pewne ograniczenia związane z odblokowaniem ich pełnej funkcjonalności poza terytorium określonego państwa. Upewnij się, że po dodaniu tych elementów i wymianie środków na platformie wymiany walut, zakup nadal jest opłacalny. Jeśli tak, to nie masz na co dłużej czekać. Zamów sprzęt i ciesz się oszczędnościami, których inni gracze mogą Ci pozazdrościć.  

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ