IEM Katowice – zapowiedź!

Ostatnio aktualizowane: 25.07.24

 

Już w piątek odbędą się ćwierćfinałowe spotkania na IEM Katowice 2023. O 15:30 Natus Vincere zmierzy się z ekipą Outsiders, natomiast w drugiej parze Team Liquid sprawdzi formę Team Vitality. Na wygranych z tych spotkań w półfinale czekają już Heroic, a także G2 Esports. Kto jest głównym faworytem do wygrania i w jaki sposób możesz wykorzystać Superbet kod promocyjny?

 

IEM Katowice 2023

Na starcie rozgrywki pojawiły się 24 drużyny, które od 1 lutego rywalizowały o miejsce w decydujących rundach. Po zakończeniu fazy grupowej  na placu boju pozostało już tylko 6 ekip. Warto podkreślić, że jako ostatnie miejsce w fazie pucharowej zapewniły sobie Outsiders oraz Team Liquid.

7 lutego we wtorek miały miejsce kluczowe rozstrzygnięcia w kontekście dalszych rund turnieju. W drugiej rundzie drabinki przegranych grupy B Fnatic przegrało 1:2 z Complexity. Każda z map w tym pojedynku była jednostronna i ostatecznie to Complexity zapewniło sobie awans do finału drabinki przegranych. W drugim meczu OG przegrało z Outsiders 0:2, ale również bez większych emocji na obu mapach. Wieczorem o 19:30 Complexity zmierzyło się z Outsiders. Oba zespoły zdawały sobie sprawę, że stawką tego meczu jest być, albo nie być w turnieju. Przegrywający odpada z rozgrywki i ostatecznie Outsiders okazali się lepsi. Wyniki na poszczególnych mapach pokazują jednak, jak wyrównane i znakomite było to widowisko: Anubis 19:15, Overpass 13:16, Inferno 16:13.

We wtorek rywalizowały również inne zespoły między innymi w finale drabinki przegranej z grupy A. Doszło tam do starcia, w którym FaZe Clan rywalizował z Team Liquid. Tutaj również nie brakowało emocji na najwyższym poziomie, a ostatecznie przepustkę do ćwierćfinału wywalczyła drużyna Team Liquid, wygrywając Inferno 16:14, Overpass 11:16, Mirage 13:16.

W związku z tym Team Liquid oraz Outsiders zapewnili sobie miejsce w ćwierćfinałach z drabinki przegranych. Z kim przyjdzie się im zmierzyć? Odpowiedź na to pytanie poznali fani również we wtorek na podstawie finałowych rywalizacji w drabinkach wygranych.

G2 Esports pewnie poradziło sobie w starciu z Natus Vincere, wygrywając 2:0 i na mapach w stosunku 16:8 oraz 16:7. G2 zapewniło sobie tym samym przepustkę do półfinału, natomiast ich rywale spadli o jeden szczebel niżej i będą rywalizowali z Outsiders w ćwierćfinale.

W drugiej drabince wygranych Heroic nie pozostawiło złudzeń ekipie Team Vitality, również pewnie zwyciężając 2:0. Mapy wygrane do 7 i 4 pokazały, jak duża była dysproporcja w formie obu tych zespołów. 

Tym samym Heroic i G2 Esporst wyrastają na głównych kandydatów do wygranej i Superbet kod promocyjny prawdopodobnie najlepiej jest wykorzystać, obstawiając na wygraną w IEM Katowice 2023 jednej z tych ekip.

Kluczowe informacje:

Rozgrywka: 1-12 lutego

Miejsce: Katowice

Gra: CS:GO

Liczba drużyn: 24

 

Format rozgrywek:

• Faza play-in: drabinka podwójnej eliminacji

• Faza grupowa: dwie grupy GSL

• Faza pucharowa: drabinka pojedynczej eliminacji

 

Zapowiedź ćwierćfinałów 

W pierwszym ćwierćfinale Natus Vincere zmierzy się z Outsiders. Navi w ostatnim czasie zaliczyło 3 wygrane w 4 spotkaniach, natomiast ich przeciwnicy mają serię 3 kolejnych zwycięstw. Oba zespoły znajdują się więc w całkiem niezłej formie, ale w obu przypadkach zostały boleśnie zweryfikowane przez G2 Esports. Zwycięzca tego spotkania zmierzy się w kolejnej rundzie z Heroic. W tym momencie zakłady bukmacherskie za faworyta tego pojedynku uznają ekipę Navi. Kurs 1.58 na wygraną tego zespołu jest dostępny w ofercie do wykorzystania Superbet kodu promocyjnego. Jeśli chcesz zagrać przeciwko przewidywaniom, to taka opcja jest również dostępna, ale po kursie 2.38, więc masz gwarantowane podwojenie włożonej stawki, jeśli Outsiders wygrają z Navi.

W drugiej rywalizacji Team Vitality zmierzy się z Team Liquid. Tutaj również faworytem jest drużyna, która rywalizowała w drabince wygranych. Vitality nie miało żadnych szans w starciu z Heroic, ale zdaniem analityków lepiej wykorzystać pierwsze kupony po rejestracji z kodem promocyjnym na wygraną tego zespołu. Kurs 1.67 jest dostępny na wygraną Team Vitality, a przelicznik 2.20 możesz wykorzystać, grając na Team Liquid. W tej rywalizacji ćwierćfinałowej kursy są bardziej wyrównane niż w pierwszej parze. Na zwycięzcę tego pojedynku czeka już ekipa G2 Esports.

 

Skład finału to formalność?

Heroic na IEM Katowice rozegrało 3 spotkania i łącznie przegrali tylko jedną mapę. Od początku zmagań wygrali 2:1 z compLexity Gaming, następnie pokonali OG oraz Team Vitality. W dwóch poprzednich rywalizacjach nie pozostawili rywalom złudzeń, dlatego też wydaje się, że bez względu na przeciwnika w półfinale, będą zdecydowanym faworytem, aby awansować do decydującego starcia o nagrodę główną.

Podobnie wygląda sytuacja G2 Esports, które również jest murowanym faworytem do gry w finale, bez względu na przeciwnika w kolejnej rundzie. G2 w ostatnim czasie ma serię 10 kolejnych wygranych, a dodatkowo w tym czasie stracili tylko jedną mapę. Ostatnią drużyną, która ich pokonała, jest FaZe Clan, a wspomniane starcie miało miejsce w grudniu.

Przy ewentualnej rywalizacji finałowej Heroic z G2 Esports faworytem powinna być francuska formacja, która obecnie znajduje się w lepszej dyspozycji, chociaż trzeba wspomnieć, że podczas ostatniego pojedynku tych drużyn wygrali Duńczycy w ramach fazy play-off Blast Premier. Wtedy faworytem zakładów bukmacherskich do umiejętnego wykorzystania kodu promocyjnego od Superbet była ekipa Heroic. Na kursy finałowe trzeba jeszcze poczekać, ponieważ nie jest zagwarantowane, że oba te zespoły zagrają w finale, ale takiego scenariusza spodziewają się bukmacherzy na podstawie dotychczasowych wyników.

Nagrody: IEM Katowice

1. miejsce: 400 000 $ + bilet na IEM Cologne 2023

2. miejsce: 180 000 $

3-4 miejsce: 80 000 $

5-6 miejsce: 40 000 $

7-8 miejsce: 24 000 $

9-12 miejsce: 16 000 $

13-16 miejsce: 10 000 $

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ