eSport w 2023 roku – wspólnie wspieramy ulubione drużyny!

Ostatnio aktualizowane: 16.06.24

 

W swoim krótkim istnieniu eSport okazał się być obiecującym i rozwijającym się obszarem dziedziny sportowej. Od czasu pandemii Covid19, mistrzostwa z CS:GO i Dota 2 powiększyły się, a pule nagród wzrosły. W dobie Internetu ten trend wciąż aktywnie nabiera rozpędu, dlatego wspieranie młodych zespołów może przynieść dobre zyski ich fanom!

 

eSport – strategie zakładów, które warto poznać!

Rozwój i popularyzacja eSportu na całym świecie zdołała całkowicie zmienić sposób postrzegania tego rodzaju sportu przez typowego widza. Dziś branża ta uważana jest za jedną z najszybciej rozwijających się, a skala turniejów i mistrzostw może spokojnie konkurować z tak poważnymi dyscyplinami jak piłka nożna czy hokej! 

Prawda jest taka, że CS:GO i Dota 2 od dekady są najpopularniejszymi i najbardziej pożądanymi dyscyplinami eSportowymi. Operatorzy turniejów prezentują fajne produkcje i tworzą atmosferę świętowania dla swoich widzów. 

Dodatkowo jest to eSport, który posiada szeroką gamę dostępnych konkurencji. Vulkan bet dota 2 coraz bardziej rozbudowuje swoją linię cybersportową. Jeszcze kilka lat temu licencjonowana platforma oferowała zakłady tylko na turnieje główne, dziś obstawiać można nawet turnieje o skromnym statusie. Na mistrzostwach świata (Major w CS:GO i The International w Dota 2) można obstawiać długoterminowe wyniki: Najlepszego gracza turnieju, zwycięską drużynę i inne wydarzenia.

Kolejnym ważnym aspektem wpływającym na popularność tej destynacji pozostaje streaming na żywo wszystkich meczów. Prawie wszystkie oficjalne mecze są streamowane na stronie hltv.org (dla CS:GO). Ta funkcja przydaje się graczom, którzy lubią obstawiać eSporty na żywo. Licencjonowany portal dba również o to, by klienci mogli wygodnie i komfortowo obstawiać na ich stronie, dlatego wbudowuje możliwość oglądania meczów bezpośrednio za pomocą portalu (głównie transmisje meczów czołowych turniejów).

 

Najlepsze strategie zakładów dla Dota 2 i CS:GO 

Istnieje wiele strategii obstawiania w eSporcie – niektóre są skuteczniejsze od innych, a niektóre nie tak udane. Chcielibyśmy opowiedzieć o najprostszych taktykach bet CS GO oraz Dota2, które zostały przetestowane przez czas i sprawdzą się nawet u początkujących graczy z niewielką wiedzą na temat zakładów.

• Wyprzedzenie przez karty 

Strategie play-along najlepiej sprawdzają się w grach rozgrywanych jako mecze Bo3 (grane do trzech zwycięstw). Przykładem może być mecz pomiędzy OG a Team Secret. Gracz stawia na wygraną Team Secret na pierwszej karcie. W przypadku przegranej trader podwaja lub potraja swój zakład (sam decydujesz, ważne, żeby pokryć sumę straty i wyjść na mały plus) i stawia na zwycięstwo Team Secret na drugiej “mapie”. Dobrą stroną strategii obstawiania jest to, że w cybersporcie zawsze zdarzają się sensacje, a underdogi często pokonują faworytów (lub wygrywają przynajmniej jedną kartę). Trend utrzymuje się od dwóch lat, a przy zwiększonej konkurencji na pewno będzie się utrzymywał, dlatego warto skupić się na tej strategii. 

• Strategia na wynik danego zespołu

Wybierz konkretną drużynę i obserwuj, jak radzi sobie na dystansie. Można typować faworytów i underdogów. Przykładem może być klub B8, który przez kilka miesięcy (od października 2021 do stycznia 2023) był na przegranej pozycji w 21 meczach. Albo Team Spirit – Dragons w 27 meczach doznali tylko trzech porażek. W poszczególnych przedziałach czasowych zawsze jest jeden wyraźny faworyt lub wyraźny underdog. Kurs raczej nie będzie wysoki, ale są to bezpieczne zakłady, które należy uwzględnić w strategii.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ