eSport – główne dyscypliny tego roku, o których warto wiedzieć! 

Ostatnio aktualizowane: 15.04.24

 

Świat eSportu wciąż ewoluuje, otwierając zupełnie nowe możliwości dla każdego z nas. Dziś największe eTurnieje w różnych dyscyplinach rozgrywane są na ogromną skalę, przyciągając miliony widzów i kibiców z całego świata. Zawodnicy mają niepowtarzalną okazję nie tylko zdobyć miłość narodu, ale również zawalczyć o nagrody, którego fundusz sięga do ponad 50 milionów dolarów! Obecnie liczba istniejących dyscyplin wciąż rośnie, podobnie jak i liczba osób pragnących stać się częścią tej wielkiej eRodziny. Jednak dla większości nowicjuszy wciąż pozostaje pytanie – które dyscypliny są najpopularniejsze i na co warto zwracać uwagę. Dlatego stworzyliśmy nasz Top eDyscyplin, z którymi powinien zapoznać się każdy miłośnik eSportu!  

 

eSport – najpopularniejsze dyscypliny roku 2023

Pomimo swojej nowości, eSport jest uważany za jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin. W ciągu niespełna 10 lat zupełnie nowy trend nie tylko zdołał zyskać globalne poparcie społeczne, ale również zyskał status oficjalnego sportu, a poziom mistrzostw może konkurować nawet z Mistrzostwami Świata FIFA. Dziś istnieje 11 oficjalnych dyscyplin sportowych, w których turnieje odbywają się na całym świecie, a fani z powodzeniem wygrywają ze swoimi ulubionymi drużynami dzięki najlepszej platformie robiąc swoje zakłady eSport. Opowiemy Ci o 3 najpopularniejszych dyscyplinach, które nie pozostawią Cię obojętnym!

 

Dota 2 

Gra zespołowa, stworzona przez Valve Corporation, narodziła się niecałe 10 lat temu, ale już teraz ta eDyscyplina bije wszelkie rekordy, gromadząc miliony widzów na swoich mistrzostwach!  Gra przedstawia bitwę na specjalnym rodzaju mapy; w każdym meczu biorą udział dwie drużyny – po pięciu graczy kontrolujących “bohaterów” – postacie z różnymi zestawami zdolności. Aby wygrać mecz, drużyna musi zniszczyć określoną “twierdzę” należącą do strony przeciwnej i ochronić własną “twierdzę” przed zniszczeniem. Dziś ta dyscyplina jest uważana za wzorcowa i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród nowych graczy.

 

CS:GO

Wieloosobowa gra komputerowa została stworzona przez Valve i Hidden Path Entertainment prawie 10 lat temu. Podobnie jak inne gry z serii, Counter-Strike: Global Offensive dzieli graczy na dwie drużyny: Terrorystów i siły specjalne. Następnie walczą one ze sobą w serii rund, aby wyłonić zwycięską drużynę. Do dyspozycji gracza oddano różne tryby gry, zmieniające się warunki walki pomiędzy drużynami, a także grę z botami. Lider zakładów CSGO – Vulkan Bet, daje Ci możliwość nie tylko obstawiania po najlepszych kursach, ale również oglądania wszystkich meczów na żywo zupełnie za darmo na swojej platformie!

Fortnite

Multiplatformowa gra komputerowa z gatunku battle royale, została stworzona przez Epic Games w 2017 roku. Podobnie jak inne gry z serii battle royale, Fortnite zaprasza graczy do potężnej bitwy na ogromnej mapie. Gracze walczą w różnych trybach: Pojedynczo lub w grupach od dwóch do czterech, eliminując lub unikając postaci innych graczy, dopóki na mapie nie pozostanie tylko jeden zwycięzca. Gra zachęca graczy do interakcji poprzez stopniowe zmniejszanie ich dostępnego “bezpiecznego” obszaru; wyjście poza niego spowoduje utratę zdrowia i eliminację bohatera. W trakcie rozgrywki gracze muszą szukać broni i przedmiotów rozrzuconych po mapie, aby zyskać przewagę nad przeciwnikami. Obecnie dyscyplina ta bije wszelkie rekordy popularności i wielu ekspertów zapewnia, że zrobi ona prawdziwą konkurencję dla Dota 2. Deweloperzy obiecują, że latem 2023 roku gra otrzyma kolejną aktualizację, która wprowadzi dwie nowe mapy!

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Daniel

February 19, 2022 at 5:55 am

Mała uwaga. Nie używajcie proszę sformułowania “zabić”, “śmierć” etc. lecz wyeliminować. W (e)sporcie się nie zabija. Stop agresji.

Odpowiadać
Szymon

February 21, 2022 at 4:38 pm

Dzień dobry,

Bardzo dziękujemy za niezwykle wartościowy komentarz. W pełni zgadzamy się z formułą „stop agresji”. Tekst został poprawiony zgodnie ze wskazówkami.

Pozdrawiamy,
Zespół Gamingowo.com

Odpowiadać