ESL Pro League: pojawił się ranking HLTV

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

 

Mecze ESL Pro League trwają pełną parą. Do zgarnięcia między drużynami jest 835 000 $, a także miejsca na BLAST Premier: World Final 2023 i IEM Katowice 2023. Jakie są najnowsze wiadomości z walk i aktualny ranking – w dalszej części artykułu. Naładuj swoją ulubioną drużynę do zwycięstwa i wygraj z GGbet.

 

Skład CS:GO Natusa Vincere’a przegrał z Fnatic w ostatnim meczu grupy A w 16 sezonie ESL Pro League. Seria zakończyła się wynikiem 1:2 (8:16, 16:9, 11:16). Ta porażka była trzecią z rzędu dla Born to Win, ale to nie przeszkodziło drużynie dotrzeć do pierwszej rundy play-off i wyprzedzić rosyjski Team Spirit i Ninjas in Pyjamas ze Szwecji w dodatkowych wskaźnikach.

Turniej będzie kontynuowany przez mecze grupy B z udziałem Virtus.pro (Outsiders) – mecze odbędą się od 7 do 11 września. Najlepsza drużyna z podgrupy otrzyma miejsce w ćwierćfinale, dwie kolejne rozpoczną play-offy od 1/8 finału.

Sezon 16 ESL Pro League dla CS:GO z pulą nagród w wysokości 835 000 $ trwa od 31 sierpnia do 2 listopada na Malcie. Autorytatywny portal HLTV zaktualizował globalny ranking drużyn Counter-Strike: Global Offensive. Chwilę później lider reprezentowany przez Natus Vincere ponownie stracił pierwsze miejsce na rzecz europejskiego klanu FaZe. Analitycy firm bukmacherskich uznali NAVI za faworyta, ale ostatnie straty zespołu wpłynęły na ich ocenę. Astralis stracił trzecią linię, spadając na piątą. Team Liquid jest na trzecim miejscu, daleko za czołowym duetem. Vitality, który wygrał wszystkie pięć meczów fazy grupowej ESL Pro League S16, od razu awansował o trzy pozycje na czwarte miejsce. Cloud9, który swój ostatni oficjalny mecz rozegrał w połowie lipca, spadł o sześć miejsc i stracił miejsce w pierwszej dziesiątce. Movistar Riders awansowali o dwa miejsca i są teraz na siódmym miejscu. G2 Esports (9. miejsce) i MOUZ (10. miejsce) również przesunęły się o krok w górę.

 

Światowy ranking drużyn CS:GO HLTV (5 września 2023)

1 miejsce — FaZe Clan, Europa (+1);

2 miejsce — Natus Vincere, Ukraina (-1);

3 miejsce — Team Liquid, USA (+1);

4 miejsce — Team Vitality, Europa (+3);

5 miejsce — Astralis, Dania (-2);

6 miejsce — Ninjas in Pyjamas, Szwecja;

7 miejsce — Movistars Riders, Hiszpania (+2);

8 miejsce — OG, Europa;

9 miejsce — G2 Esports, Europa (+1);

10 miejsce — MOUZ, Europa (+1);

31 sierpnia rozpoczął się 16 sezon ESL Pro League, w którym bierze udział większość drużyn z pierwszej trzydziestki rankingu HLTV.org. 24 drużyny są podzielone na 4 grupy w systemie „każdy z każdym”. Wszystkie mecze grupowe to bo3. Zwycięzcy grup awansują do ćwierćfinału play-offów w systemie pojedynczej eliminacji, do pierwszej rundy play-off awansują drużyny z 2-3 miejsc. Już od 7 września mają rozpocząć się mecze grupy B, wśród których są m.in. takie drużyny jak FaZe i G2.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ