Najlepsza gra planszowa pociągi

Ostatnio aktualizowane: 16.06.24

Gry planszowe pociągi – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2023

 

 

Gra planszowa pociągi – Ranking

 

 

Wsiąść do pociągu: Europa

 

Jeśli jesteś fanem gier strategicznych, przy których możesz bawić się z całą rodziną to polecamy Ci Wsiąść do pociągu: Europa. Jest to bardzo starannie wykonany produkt, który dedykowany jest dla nastolatków oraz dzieci, które skończyły 8 rok życia. Producent podkreśla, że w grę mogą grać minimalnie 2 osoby, jednak im jest ich więcej, tym bardziej pasjonująca staje się rozgrywka.

Prezentowany model to bardzo dobry pomysł na spędzenie czasu z rodziną. Średni czas gry to jedynie 45 min. Gra polega na podróży pociągami przez miasta Starego Kontynentu. W kartonowym pudełku znajdziesz planszę z mapą Europy (z roku 1900 r.), 240 kolorowych figurek, które symbolizują wagoniki, 5 drewnianych znaczników do punktacji, 15 dworców, 110 kart pociągów i 46 biletów. Jest to kompletny zestaw, który nie wymaga dokupywania żadnych elementów.

Dzieci i rodzice, którzy grali w tę grę, są z niej bardzo zadowoleni. Ilustracje na mapie są bardzo szczegółowe, przez co możesz się przez chwilę poczuć, jakbyś rzeczywiście podróżował przez miasta przedwojennej Europy. Opinie konsumentów o tym produkcie są bardzo pochlebne.

 

 

 

 

Wsiąść do Pociągu: USA

 

Wsiąść do Pociągu: USA to kolejna wersja gry planszowej, gdzie poruszasz się po stacjach kolejowych Ameryki Północnej. Produkt ten przeznaczony jest dla przynajmniej 2 graczów, którzy powinni mieć minimum 8 lat. Takie ograniczenie wiekowe jest spowodowane niewielkimi elementami, które znajdują się w zestawie. Jedna rozgrywka trwać może od 45 min do 60 min.

W opakowaniu znajdziesz dużą planszę, która przestawia całe Stany Zjednoczone z początku XX wieku. Mapa jest bardzo szczegółowa. Producent dołożył wszelkich starań, by oddać klimat poprzedniego wieku. W pudełku znajdziesz też 240 figurek pociągów w różnych kolorach, 110 kart, 30 biletów i 5 drewnianych znaczników, które służą do przyznawania punktów. Celem rozgrywki jest budowanie nowych tras kolejowych. Im dłuższą nitkę zaprojektuje gracz, tym więcej punktów otrzymuje.

Wiele osób, które zakupiło produkt, jest z niego bardzo zadowolonych. Doceniono proste zasady oraz wysoką jakość wykonania elementów. W swoich opiniach konsumenci często podkreślają, że rozgrywki są pasjonujące, przez co rodzina miło spędza czas.

 

 

 

 

Wsiąść do pociągu: Holandia

 

Wsiąść do pociągu: Holandia to bardzo dobra gra planszowa pociągi w dobrej cenie. Jak sugeruje jej nazwa, akcja rozgrywa się w kraju tulipanów i wiatraków. Na planie znajdziesz wiele tuneli i rzek, które musisz pokonać, by dostać się na metę. Produkt przeznaczony jest dla więcej niż 2 graczy w wieku powyżej 8 roku życia.

Plansza, która znajduje się w środku, została bardzo starannie wykonana. Wszystkie szczegóły są widoczne, a ilustracje kolorowe i wyraźne. Dzięki temu graczom łatwiej jest się wczuć w historię. W opakowaniu znajdziesz mapę, 44 bilety tras, żetony mostowe oraz instrukcję, na której wyjaśnione są zasady. Zwróć uwagę, że nie jest to model podstawowy, aby poprawnie przeprowadzić rozgrywkę niezbędna jest podstawowa wersja, czyli Wsiąść do pociągu: Europa. Celem gry jest jak najszybsze zbudowanie tras przejazdu oraz łączenie poszczególnych miejsc.

Prezentowana gra jest bardzo popularna zarówno wśród dzieci, jak i ich starszych kolegów, a nawet dorosłych. Zasady są bardzo przejrzyste, co oznacza, że nawet najmłodsi mogą się dobrze bawić. Opinie konsumentów o prezentowanym modelu są bardzo pochlebne. Uważają oni, że gra jest bardzo wciągająca.

 

 

Jaką grę planszową pociągi wybrać?

 

Długie, zimowe wieczory warto spędzić w gronie najbliższych na wspólnej grze. Poniżej prezentujemy krótki opis planszówki o nazwie „Wsiąść do pociągu”. Jest to dobry sposób, by dowiedzieć się czegoś o geografii oraz miło spędzić czas. Wydawnictwo, które produkuje tego typu gry ma w ofercie kilka wariantów. Poniżej prezentujemy krótki poradnik o tym, jaka powinna być najlepsza gra planszowa pociągi w 2023 roku.

 

 

Gra Wsiąść do pociągu polega na budowaniu tras kolejowych, w celu połączenia dwóch miast, które przydzielono nam na biletach. Każdy z graczy tworzy swoje nici wagonów, tak by były one jak najdłuższe, gdyż dzięki temu dostaje więcej punktów. Wymaga to od użytkowników strategicznego myślenia. Dzięki temu dziecko nie tylko dobrze się bawi, ale również rozwija się intelektualnie.

Najważniejszą rzeczą jest to, czy interesujący Cię model jest wersją podstawową czy tylko dodatkiem. Pierwszy produkt może być używany samodzielnie. Z kolei drugi stanowi jedynie uzupełnienie gry, więc wymagane jest zakupienie również wersji podstawowej. Na opakowaniu musi znaleźć się taka informacja.

Tym, co wyróżnia najlepsze gry planszowe pociągi jest szczelne zapakowanie. We wnętrzu każdego pudełka znajdziesz plansze do gry z mapą oraz kilka kartek, które symbolizują bilety tras oraz małe żetony. Jeśli gra nie będzie poprawnie zamknięta łatwo jest zgubić powyższe elementy. Upewnij się też, że wykonano je z dobrej jakości materiału, który nie ulegnie zgnieceniu, zalaniu lub uszkodzeniu. Szczególnie polecamy produkty w opakowaniu z mocnego kartonu lub nawet plastiku.

Pamiętaj, że ważne jest przestrzeganie ograniczeń wiekowych. Gry mogą zawierać niewielkie elementy, które dziecko może połknąć i wyrządzić sobie krzywdę. Zdecydowana większość gier planszowych z pociągami dopuszczalna jest dla malców od 6 lub 8 roku życia. Zwróć też uwagę na to, dla ilu graczy przeznaczona jest rozgrywka. Jeśli zbierze się zbyt mała grupa osób zainteresowanych, gra nie będzie tak pasjonująca. A w przypadku za dużej ilości graczy, może nie wystarczyć pionków dla każdego z nich.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ