Opinie o Tom Clancy’s The Division

Ostatnio aktualizowane: 25.07.24

 

Najważniejsze zalety:

Mówi się, że gry wojenne powinny zapewniać rozrywkę na wiele godzin. To samo dotyczy Tom Clancy’s The Division. Jak przekonują gracze, bardzo trudno jest odejść od komputera. Akcja toczy się w Nowym Jorku w czasie tzw. Czarnego Piątku, czyli w dniu, w którym rozpoczyna się okres wielkich, przedświątecznych wyprzedaży. W mieście wybucha epidemia, którą musimy zatrzymać.

 

Najważniejsze wady:

Według graczy fabuła nie jest do końca dopracowana. Z tego powodu w czasie rozgrywki nie poznamy wielu zaskakujących historii i bohaterów. Analizując opinie o Tom Clancy’s The Division można wywnioskować, że część osób narzeka również na zbyt duże wymagania systemowe.

 

Werdykt: 9.4/10

Co prawda gra nie jest pozbawiona wad, ale mimo to cieszy się stosunkowo dużą popularnością. Jest ona przeznaczona dla graczy powyżej 18. roku życia i co ważniejsze dostępna w polskiej wersji językowej. Podstawowe wymagania systemowe to: system 64 bit (Windows 7, 8.1 lub 10), 6 GB pamięci operacyjnej oraz 40 GB wolnego miejsca na dysku twardym.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Niepowtarzalny klimat

Klimat w grze jest mroczny, ale to sprawia, że rozgrywka staje się ciekawsza. Groźny wirus, który opanował Nowy Jork wywołał chaos w całym mieście, w efekcie czego upadły wszystkie struktury społeczne, a wojsko nie jest w stanie samodzielnie powstrzymać rozprzestrzeniającej się epidemii. To zadanie należy do gracza, który dołącza do Strategic Homeland Division, czyli specjalnej grupy tajnej agencji. Podstawą rozgrywki jest eksplorowanie Nowego Jorku, szybkie analizowanie faktów i podejmowanie decyzji, co zrobić dalej. Możemy poruszać się po mieście samodzielnie lub w większej grupie, bardzo ważne jest wykorzystywanie otoczenia. Planując kolejne działania trzeba brać pod uwagę wiele różnych czynników, takich jak godzina, warunki atmosferyczne oraz poziom skażenia terenu. To skutecznie zapobiega odczuwaniu znużenia, czego potwierdzeniem jest test Tom Clancy’s The Division.

 

 

Możliwość modyfikacji sprzętu i umiejętności

W czasie gry możemy ulepszać sprzęt, który udało nam się odbić wrogowi. Co prawda jako członkowie specjalnej grupy dysponujemy nowoczesną bronią, ale są to tylko prototypy. Poza tym mamy możliwość udoskonalenia własnych umiejętności, tak aby razem z pozostałymi członkami Strategic Homeland Division stworzyć zespół, któremu uda się powstrzymać epidemię i przywrócić porządek w mieście. Dostępna jest także funkcja ECHO pozwalająca na gromadzenie danych i odtwarzanie wydarzeń z niedalekiej przeszłości. Wszystko po to, aby zdobyć cenne informacje o najbliższym otoczeniu i zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo.

 

Tryb wieloosobowy

Rozgrywka stanie się ciekawsza, jeśli włączymy tryb wieloosobowy. Wówczas możemy połączyć się z osobami z całego świata, aby wspólnie walczyć i planować strategię. Gra daje dostęp także do specjalnego trybu wsparcia. Możemy dołączyć do grających znajomych bez potrzeby włączania komputera, wystarczy nam tablet. Wówczas będziemy na bieżąco widzieć, co dzieje się w Nowym Jorku z lotu ptaka i przekazywać cenne wskazówki innym członkom grupy. To my decydujemy o tym, w jaki sposób potoczy się akcja. Nie musimy ściśle współpracować z innymi agentami. Możemy ich też zaatakować i przejąć ich broń oraz znaleziska.

 

Silnik graficzny Snowdrop

Gra wykorzystuje silnik graficzny Snowdrop pozwalający na tworzenie skryptów wizualnych. Jednocześnie nie trzeba się obawiać, że cena Tom Clancy’s The Division okaże się wygórowana. Tego typu rozwiązanie gwarantuje płynną, dopracowaną pod względem szczegółów grafikę. Choć w czasie rozgrywki siedzimy przed ekranem monitora, czujemy się tak, jakbyśmy sami poruszali się po Nowym Jorku.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ