Opinie o Pokemon Omega Ruby

Ostatnio aktualizowane: 16.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Gra zapewnia dobrą zabawę na wiele godzin, na pewno nie będziemy narzekać na nudę. Naszym celem jest złapanie Pokemonów, trenowanie ich i toczenie walk z innymi trenerami. To ulepszona wersja rozgrywki na konsolę Game Boy Advanced, która wyróżnia się bardzo dobrze dopracowaną grafiką. To gra odpowiednia nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych.

 

Najważniejsze wady:

Bardziej doświadczeni gracze narzekają, że czasami odniesienie zwycięstwa w walce z komputerowym trenerem jest zbyt proste. Ich zdaniem rozgrywka powinna być nieco bardziej skomplikowana pod tym względem, wtedy byłaby ciekawsza.

 

Werdykt: 9.7/10

Mimo wad jest to jeden z bardziej popularnych tytułów w kategorii gry Pokemon na PC. To bardzo dobra propozycja dla dzieci od 7. roku życia. Rozgrywce nie towarzyszą elementy przemocy i nie ma tu niewłaściwych dla pociech treści. Celem graczy jest to, aby ich Pokemony były najlepsze.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Trójwymiarowy silnik graficzny

Co prawda cena Pokemon Omega Ruby jest stosunkowo niska, jednak możemy mieć pewność, że gra okaże się dopracowana pod kątem najmniejszego szczegółu. Jej twórcy wykorzystali trójwymiarowy silnik graficzny, stworzony specjalnie na potrzeby rozgrywki z Pokemonami. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy spojrzeć na oryginalne stworki i świat, w którym żyją, z innej perspektywy. Nie są to tylko dwuwymiarowe ilustracje, ale w 100% animowane modele 3D. Gra sprawia więc znacznie więcej przyjemności i możemy z łatwością rozpoznać wszystkie Pokemony, które pamiętamy z dzieciństwa i animowanego serialu.

Ulepszona wersja gry na konsolę

Jak już zostało wspomniane, gra na PC jest ulepszoną wersją tej przeznaczonej na konsolę Game Boy, która pojawiła się na rynku w 2003 roku. Jako gracze mamy do dyspozycji nowy ekwipunek, a także pokebale, do których należy łapać stworki. Co więcej, możemy brać udział w walkach 2 vs. 2 (z trenerami i Pokemonami sterowanymi przez komputer) i prowadzić rozmowy z napotkanymi w czasie podróży osobami. Rozgrywkę wzbogacono również o wiele różnych elementów zręcznościowych i konkursy przeznaczone dla schwytanych przez nas Pokemonów. Z pewnością nie będziemy się nudzić przed ekranem komputera, potwierdzają to osoby publikujące opinie Pokemon Omega Ruby.

 

Powrót do czasów dzieciństwa

Dorośli gracze przekonują, że za sprawą gry mogą powrócić do czasów swojego dzieciństwa. Od 2000 roku w polskiej telewizji emitowano japoński anime Pokemon, którego głównymi bohaterami byli Ash Ketchum i Pikachu, jego najlepszy przyjaciel i jednocześnie pierwszy złapany stworek. Nastolatek razem ze swoimi przyjaciółmi, Misty i Brockiem, podróżował po różnych krainach, aby spełnić swoje największe marzenie (Ash chciał został najlepszym na świecie mistrzem Pokemon). Jak pokazał test Pokemon Omega Ruby, w czasie rozgrywki powracają miłe wspomnienia związane z serialem i kolekcjonowaniem związanych z nim gadżetów.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ