Opinie o Pokemon Alpha Sapphire

Ostatnio aktualizowane: 15.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Gra jest lepszą, bardziej nowoczesną wersją ten wydanej w 2003 roku na konsolę Game Boy Advanced. Konsumenci, którzy publikują opinie Pokemon Alpha Sapphire, często wspominają o ulepszonej grafice. Pokemony nie są już dwuwymiarowymi ilustracjami, zmieniły się w animowane modele 3D. To sprawia, że rozgrywka jest bardziej atrakcyjna.

 

Najważniejsze wady:

Co prawda gra jest dopracowana pod kątem każdego detalu, ale może pojawić się problem przy próbie pierwszego (i kolejnych) uruchomienia. Wszystko przez to, że czasami konieczne jest zaktualizowanie konsoli.

 

Werdykt: 9.4/10

To godna uwagi gra Pokemon. Mimo że nie jest ona oryginalnym tytułem, a jedynie remakiem, zdobyła bardzo dużą popularność wśród graczy. Wynika to z ulepszenia najważniejszych elementów rozgrywki. Możemy też spotkać zupełnie nowe, niewidziane dotąd stworki. Poza tym cena Pokemon Alpha Sapphire została uznana przez wielu konsumentów za niewygórowaną.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Bardzo ciekawa rozgrywka

Choć w grze pojawiło się dużo nowych elementów, podstawowy model rozgrywki pozostał taki sam. Test Pokemon Alpha Sapphire udowodnił, że bardzo spodobało się to graczom. Naszym zadaniem nadal jest przemierzanie ciekawej krainy, poznawanie nowych ludzi i prowadzenie z nimi rozmów, a także wykazanie się umiejętnościami zręcznościowymi. Głównym celem rozgrywki jest schwytanie jak największej ilości Pokemonów, przygotowanie ich do walki oraz wygrywanie pojedynków z innymi trenerami.

Dla dzieci i dorosłych

W grę chętnie grają zwłaszcza dorośli, bo w ten sposób mogą przywrócić miłe wspomnienia z dzieciństwa związane z serialem anime, a także kolekcjonowaniem różnych przedmiotów z Pokemonami. Niemniej jednak w rozgrywce mogą wziąć udział także znacznie młodsi gracze, już od 7. roku życia. Co prawda prowadzenie walk jest koniecznością, ale nie jest to forma przemocy, która mogłaby mieć negatywny wpływ na najmłodszych.

 

Wielogodzinna zabawa

Kupujący przyznają, że trudno jest im szybko skończyć grę. Rozgrywka jest bardzo ciekawa, nie tylko z uwagi na wprowadzenie nowych Pokemonów, ale też kilku innych interesujących rozwiązań, np. konkursów zorganizowanych specjalnie dla stworków czy nowego ekwipunku. Za sprawą trójwymiarowego silnika graficznego na ekranie widać znacznie więcej szczegółów. Oglądając walkę swojego Pokemona z innym, możemy odnieść wrażenie, że obserwujemy dobrze znany animowany serial. Nie musimy grać tylko w trybie singleplayer. Po podłączeniu urządzenia do Internetu możemy też skorzystać z trybu multiplayer, maksymalna liczba graczy wynosi 4. To oznacza, że możemy zmierzyć się ze swoimi przyjaciółmi, a nawet nieznanymi osobami z innych krajów czy kontynentów.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ