Opinie o Battlefield V

Ostatnio aktualizowane: 16.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Gra pozwala przekonać się, jak wyglądała rzeczywistość w czasie II wojny światowej. Przypadła ona do gustu osobom interesującym się historią, potwierdzeniem są pozytywne opinie o Battlefield V. Do wyboru mamy wiele różnych map, więc możemy przenieść się na pole bitwy na terenie Grecji, Belgii, Francji, a nawet północnej części Afryki.

 

Najważniejsze wady:

Niektórym graczom nie do końca odpowiada fabuła w trybie jednoosobowym. Według nich gra jest nieco monotonna i po kilku godzinach przed monitorem można poczuć znużenie. Niezależnie od wybranej misji, scenariusz wygląda podobnie, więc rozgrywka po pewnym czasie staje się przewidywalna.

 

Werdykt: 9.8/10

Gry wojenne z serii Battlefield wyróżniają się dopracowaną grafiką. Zadbano tutaj o każdy, nawet najmniejszy detal, więc gracze mogą poczuć się, jak prawdziwi żołnierze walczący na froncie. Polska wersja językowa daje pewność, że szybko zrozumiemy zasady i nie będziemy mieć problemu z doborem ustawień. To odpowiednia forma rozrywki dla osób powyżej 18. roku życia.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Osiem trybów wieloosobowych

Battlefield V daje możliwość gry w pojedynkę, a także ze znajomymi. Do wyboru jest osiem różnych trybów wieloosobowych, m.in. dobrze znany Podbój, Siły Połączone, a także nowy, czyli Burza Ognia (gracz ma tylko jedno życie i musi walczyć o przetrwanie opierając swoje działania na współpracy z innymi i wykorzystywaniu dostępnej amunicji oraz pojazdów). Mapa pomieści do 64 osób, dlatego mamy możliwość stworzenia silnej drużyny, która podejmie próbę pokonania wroga. Dzięki temu gra jest pełna zwrotów akcji.

Nowe spojrzenie na II wojnę światową

Test Battlefield V dowiódł, że za sprawą gry można zupełnie inaczej spojrzeć na wydarzenia II wojny światowej. Gracze mogą się przekonać, jak wyglądały bitwy, które miały duży wpływ na współczesną historię Europy i całego świata. Walka w wielu różnych miejscach sprawia, że trudno jest odejść od komputera. Gra gwarantuje rozrywkę na długi czas. Możemy przemierzyć m.in. ośnieżone, górskie szczyty w Norwegii, aby zatrzymać produkcję materiałów do budowy bomb atomowych, a także przenieść się do Afryki i tam toczyć walki z wrogiem.

 

Wiele możliwości personalizacji

Przed rozpoczęciem gry możemy stworzyć własną kompanię personalizując żołnierzy. Co ważne, towarzyszą nam oni nie tylko w trybie jednoosobowym, ale i wieloosobowym. Ponadto możemy dostosować do swoich potrzeb pojazdy, którymi planujemy się poruszać, a nawet broń (najpierw trzeba ją zdobyć). Aby odnieść zwycięstwo w bitwie możemy tworzyć fortyfikacje, remontować zniszczone w trakcie walk budynki oraz transportować broń stacjonarną. Gra wymaga odpowiedniego zaplanowania strategii, co pozytywnie wpływa na umiejętność logicznego myślenia, jak i szybkiego reagowania na zaistniałą sytuację.

 

Dopracowanie najmniejszych detali

To, co wyróżnia Battlefield V to dopracowanie nawet najmniejszych detali. Patrząc na żołnierzy można odnieść wrażenie, że to prawdziwi ludzie przedstawiający losy II wojny światowej. To samo można powiedzieć o broni i pojazdach, wszystko wygląda bardzo realistycznie. Jak zauważyli gracze, dźwięki towarzyszące toczącej się na ekranie akcji pozwalają odnieść wrażenie, że wszystko dzieje się naprawdę. To sprawia, że rozgrywka jest przyjemniejsza. Mimo dbałości o każdy szczegół cena Battlefield V nie jest zbyt wysoka, więc każdy gracz może sprawdzić, czy to odpowiednia gra dla niego.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ