Opinie o Battlefield 1

Ostatnio aktualizowane: 15.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Grę można z łatwością pobrać na swój komputer i zainstalować. Polska wersja językowa z dubbingiem sprawia, że rozumiemy dialogi toczące się pomiędzy bohaterami i możemy szybko znaleźć interesującą nas opcję. Do wyboru mamy dwa tryby rozgrywki, czyli jednoosobowy, a także wieloosobowy. Ten drugi daje możliwość zmierzenia się z ponad 60 osobami z całego świata.

 

Najważniejsze wady:

Nie jest to odpowiednia propozycja dla dzieci w wieku szkolnym. Battlefield I to gra, która jest bardzo realistyczna i odwzorowuje pierwszą wojnę światową w najmniejszych szczegółach, jest tu dużo przemocy. Poza tym część kupujących narzeka na wysokie wymagania systemowe, nie każdy komputer jest odpowiednio przystosowany do włączenia gry.

 

Werdykt: 9.5/10

Za sprawą Battlefield 1 można poczuć się, jak żołnierz na froncie. W rozgrywce mogą wziąć udział gracze, którzy ukończyli 18 lat. Tryb singleplayer daje dostęp do kampanii, w której można się wcielić w kilka różnych osób, a tym samym poznać wojenną rzeczywistość z wielu perspektyw. W trybie multiplayer może jednocześnie wziąć udział 64 graczy, co zapewnia ciekawy rozwój wydarzeń.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Przybliża wydarzenia z I wojny światowej

Jak wykazał test Battlefield I, gra może pełnić funkcję dodatkowej pomocy naukowej, gdyż nawiązuje do wydarzeń toczących się podczas I wojny światowej. Możemy dołączyć do jednego z sześciu państw podzielonych na dwie strony konfliktu. Do jednej z nich należą Wojska Sojuszu (Zjednoczone Królestwo, USA i Włochy), a do drugiej Państwa Centralne (Austro-Węgry, Niemcy i Imperium Osmańskie). Stare gry wojenne pozwalają przenieść się do różnych zakątków świata, pozwala na to również Battlefield I. Jako żołnierze możemy wykazać się w walkach w porcie Suez, Lesie Argońskim itp. Dzięki temu gracze uświadamiają sobie skutki I wojny światowej, jak i rozgrywające się w jej trakcie wydarzenia, które zaważyły na losach m.in. Europy.

Realistyczne efekty

Jeżeli przeanalizujemy opublikowane na temat Battlefield I opinie, możemy się przekonać, że dla większości graczy najważniejsze są realistyczne efekty. Do walk można wykorzystać wiele różnych pojazdów, nie tylko tych lądowych, ale i powietrznych czy wodnych. Ponadto do dyspozycji jest różnego rodzaju amunicja, z której korzystali także prawdziwi żołnierze biorący udział w wojnie. Gra uświadamia, jak w rzeczywistości wyglądały walki, jest w niej wiele ciekawych efektów, za sprawą których trudno jest szybko odejść od komputera. To rozrywka na wiele godzin, która z pewnością przypadnie do gustu osobom interesującym się historią.

 

4 klasy rozgrywki

Sami możemy zdecydować, w kogo wcielimy się w czasie rozgrywki, do wyboru są cztery klasy. Pierwszą jest Szturmowiec, który zawsze jest w centrum wydarzeń, a jego ekwipunek pozwala na szybkie rozliczenie się z wrogiem (do dyspozycji ma m.in. granaty). Możemy też wcielić się w postać Medyka, który pomaga w opiece nad rannymi, a także naprawie pojazdów. Osoby, które chcą wykazać się sprytem powinny wybrać Zwiadowcę, dysponującego karabinem snajperskim. Ostatnia klasa to Pilot i Czołgista. Żeby stać się jednym z nich wystarczy wejść do wybranego pojazdu. W tym trybie możemy sterować czołgiem lub samolotem. Warto podkreślić, że mimo tylu możliwości gry cena Battlefield I jest niska, a tym samym korzystna.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ