Ranking 3 najlepszych kart graficznych do gier do 500 zł w 2023

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

 

Karty graficzne do gier do 500 zł – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jaką kartę graficzną do gier wybrać? Ilość dostępnych na rynku modeli jest bardzo duża, więc podjęcie decyzji zakupowej nie jest proste. Chcąc pomóc w wyborze, przygotowaliśmy zestawienie dobrej jakości produktów, które zdobyły pozytywne opinie użytkowników. Na pierwszym miejscu plasuje się karta graficzna Gigabyte GeForce GT 1030 Silent LP zrobiona z najwyższej jakości komponentów. Ma ona radiator gwarantujący skuteczne chłodzenie. Model ma niski profil i kompaktowe wymiary, więc łatwo dopasować go do każdego systemu. Choć karta jest niewielka, znajdują się na niej złącza HDMI i DVI-D, które gwarantują płynne odtwarzanie wideo w najwyższej jakości 4K. Gracze komputerowi wypowiadają się pozytywnie także na temat innych kart graficznych. Kolejnym dobrze ocenianym modelem jest Palit GeForce GT 1030. Ta karta graficzna pozwala na płynne działanie gier, także online, jest też wydajna, a jednocześnie energooszczędna. Kupujący otrzymuje specjalne narzędzie ThunderMaster umożliwiające łatwą konfigurację sprzętu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Karta została wyposażona w duży, wydajnie działający radiator, który zapewnia efektywne chłodzenie. Nie towarzyszy temu duży hałas, dlatego podczas gry czy pracy nie będą przeszkadzać nam nieprzyjemne dźwięki. Model ma przydatne złącza: HDMI i DVI-D.

Wady

Osoby mające starszy monitor, niewyposażony w nowoczesne technologie zauważyły, że trudno jest uzyskać wyższą rozdzielczość ekranu niż 1920x1080. Zmiana karty graficznej nie zawsze jest więc rozwiązaniem problemów z jakością obrazu.

Podsumowanie

Sprzęt ma 2 GB pamięci oraz 64-bitową szynę. Zalecana moc pasującego do niego zasilacza to 300 W. Karta obsługuje biblioteki OpenGL 4.5 oraz DirectX 12.

Drugi wybór

Zalety

To model obsługujący funkcję DirectX 12, co oznacza, że zapewnia płynne działanie gier, a do tego energooszczędność i wydajność na wysokim poziomie. Jego ustawienia możemy swobodnie konfigurować poprzez specjalne narzędzie ThunderMaster.

Wady

Za wadę sprzętu uznaje się stosunkowo głośną pracę wentylatora. Dźwięki wydawane przez ten element nierzadko utrudniają skoncentrowanie się na pracy lub grze.

Podsumowanie

Karta obsługuje format 4 K, ma dwa wyjścia: DVI oraz HDMI. Wyposażono ją w 2 GB pamięci i 64-bitową szynę (rodzaj pamięci to GDDR5). Model nie wymaga użycia bardzo mocnego zasilacza, a jego montaż nie stanowi dużego problemu.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt wykorzystuje innowacyjne, pasywno-aktywne chłodzenie. Kiedy nie jest on mocno obciążony, wentylatory nie pracują i tym samym nie wytwarzają żadnych nieprzyjemnych dźwięków. Do karty nie trzeba podłączać mocnego zasilacza, często wystarczający okazuje się 300 W model.

Wady

Co prawda za sprawą karty możemy grać w najnowsze gry, ale czasami konieczna jest zmiana ich ustawień z najwyższych na nieco niższe, aby wszystko płynnie działało.

Podsumowanie

Model ma 128-bitową szynę i 2 GB pamięci. Maksymalna rozdzielczość ekranu, jaką możemy uzyskać, to 7680x4320 przy 60 Hz. Do kontrolowania pracy karty i zmiany jej ustawień służy oprogramowanie Xtreme Engine Utility. Jego obsługa jest intuicyjna.

 

 

3 najlepszych kart graficznych do gier do 500 zł. Opinie w 2023 roku

 

1. Karta Graficzna Gigabyte GeForce GT 1030 Silent LP

 

Karta graficzna Gigabyte GeForce GT 1030 Silent LP to produkt polecany przez graczy. Wymiary modelu to: długość – 175 mm, szerokość – 69 mm i wysokość – 36 mm. Karta dobrze współpracuje z zasilaczem o mocy równej 300 W. Ma dwa wyjścia: HDMI i DVI-D. Pamięć RAM to 2 GB.

Kartę wykonano z najwyższej jakości komponentów, aby zapewnić jak najdłuższe użytkowanie bez żadnej awarii. W modelu zastosowano solidne kondensatory i dławiki. Ponadto karta ma radiator, który skutecznie chłodzi system, dzięki czemu działa niemal bezgłośnie. Z uwagi na to, że karta ma niski profil, jej montaż przebiega bez żadnych problemów.

Opinie na temat prezentowanego modelu są w większości pozytywne. Konsumenci przyznają, że to produkt dla wymagających graczy, którzy od sprzętu wymagają najwyższej jakości i niezawodności działania. Obraz na ekranie się nie zacina ani nie spowalnia, co dla graczy, szczególnie online, ma bardzo duże znaczenie.
Gigabyte GeForce GT 1030 Silent LP to bardzo dobra karta graficzna do gier do 500 zł. Jej wymiary to: długość – 175 mm, szerokość – 69 mm i wysokość – 36 mm.

 

Zalety

Wysoka jakość wykonania: Jednym z powodów, dla których miłośnicy grania na komputerze decydują się na zakup tej karty graficznej jest jej solidność. Do jej wykonania wykorzystano najwyższej jakości komponenty odznaczające się ponadprzeciętną trwałością.

Radiator: W modelu wykorzystano solidny i wydajny radiator, który skutecznie chłodzi cały system. Dzięki temu po zamontowaniu tej karty graficznej nie trzeba się obawiać, że komputer zacznie się mocno nagrzewać.

Niski profil: Kupujący zwracają również uwagę na kompaktowe wymiary karty graficznej. Ma ona niski profil, więc jest polecana do systemów o ograniczonej powierzchni.

Złącza: Na modelu znajdują się dwa złącza: HDMI i DVI-D, co czyni go bardziej uniwersalnym.

Łatwy montaż: W recenzjach można przeczytać, że zamontowanie karty graficznej jest łatwe i zajmuje mało czasu.

 

Wady

Ograniczone możliwości w przypadku starszego monitora: Trzeba wiedzieć, że jeśli mamy starszy monitor, nie będziemy w stanie uzyskać najwyższej jakości obrazu.

 

 

 

 

2. Karta Graficzna Palit GeForce GT 1030

 

Polecanym produktem jest karta graficzna Palit z chipsetem GeForce GT 1030 i złączem PCI-Express. Jej wymiary są następujące: szerokość – 168 mm i wysokość – 69 mm, a pamięć RAM wynosi 2 GB. W zestawie znajduje się płyta CD ze sterownikami potrzebnymi do poprawnej instalacji części.

Karta graficzna ma szynę 64 bit i wspiera rozdzielczość do 4096 x 2160 pikseli. Jest ona zrobiona z dobrej jakości materiałów, które nie są podatne na zniszczenie. Model wyposażono w radiator i wentylator, czyli dwa elementy skutecznie chłodzące cały system. Dzięki skutecznemu chłodzeniu obraz się nie zacina, a użytkownik ma zapewnioną najwyższą jakość odtwarzania.

Prezentowany model ma sporo zalet, ale do najważniejszych konsumenci zaliczają przystępną cenę, solidne wykonanie i łatwą konfigurację. Popularność karty graficznej wynika również z tego, że działa ona wydajnie i nie nagrzewa się mocno w trakcie pracy.

Karta graficzna Palit GeForce GT 1030 ma wymiary: szerokość – 168 mm i wysokość – 69 mm. Pamięć RAM liczy 2 GB.

 

Zalety

Funkcja DirectX: Karta ma funkcję DirectX 12, więc możemy być pewni, co do tego, że gry (także online) będą płynnie działały. Model odznacza się też wydajnością działania i jest energooszczędny (nie wymaga mocnego zasilania).

Łatwa konfiguracja: Przeprowadzony test kart graficznych do gier do 500 zł potwierdził, że Palit GeForce GT 1030 jest łatwy w konfiguracji. Użytkownik ma dostęp do specjalnego narzędzia ThunderMaster, które pozwala na sprawne ustawienie parametrów.

Wydajna praca: Ta karta graficzna jest polecana m.in. dlatego, że gwarantuje wydajną pracę komputera.

Prosty montaż: Jednym z powodów, dla których użytkownicy decydują się kupić ten model jest również jego prosty montaż.

 

Wady

Wentylator: W niektórych opiniach można przeczytać, że wentylator stosunkowo głośno pracuje, co może być nieco irytujące, szczególnie jeśli potrzebujemy ciszy, aby się skupić.

 

 

 

 

3. Karta Graficzna Gigabyte GeForce GTX 1050 OC 2GB

 

Jeśli szukasz dobrej karty graficznej, powinieneś zapoznać się z dokładnym opisem Gigabyte GeForce GTX 1050. Wymiary produktu są następujące: wysokość – 36 mm, szerokość – 191 mm i głębokość – 111 mm. Pamięć RAM ma pojemność 2 GB.

Prezentowany model będzie odpowiedni dla pasjonatów gier komputerowych. Umożliwia nam grę w nawet bardzo wymagające, techniczne gry zawierające wiele detali.

Karta Gigabyte GeForce GTX 1050 oparta jest na architekturze NVIDIA Pascal, co oznacza, że jest efektywna, wydajna i gwarantuje wysoką jakość obrazu. System Windforce 2X składa się z dwóch modułów. Pierwszym z nich są solidnie wykonane wentylatory, drugim zaś kompozytowe ciepłowody. Dzięki takiej konstrukcji ciepło jest odpowiednio odprowadzane a ryzyko przegrzania zminimalizowane.

Pojawiające się w Internecie opinie na temat Gigabyte GeForce GTX 1050 są pochlebne. Konsumenci podkreślają, że karta jest niezwykle wydajna, a przy tym cicho pracuje. System chłodzenia uruchamia się dopiero w momencie obciążenia komputera, dzięki czemu produkt jest energooszczędny.

Gigabyte GeForce GTX 1050 to karta graficzna z pamięcią RAM równą 2 GB. Jej wymiary to: wysokość – 36 mm, szerokość – 191 mm i głębokość – 111 mm.

 

Zalety

Skuteczny system chłodzenia: W prezentowanym modelu zastosowano skuteczny system chłodzenia. Karta graficzna jest m.in. wyposażona w dwa wentylatory o budowie łopatkowej. Mają one specjalne wypustki, które poprawiają cyrkulację powietrza.

Specjalne oprogramowanie: Ustawienia karty graficznej można regulować poprzez specjalne oprogramowanie Xtreme Engine Utility. Ma ono intuicyjną budowę.

Redukcja wahań napięcia: Dzięki Ultra Durable VGA zredukowane zostają wahania napięcia. Zmniejsza się też hałas generowany przez sprzęt.

 

Wady

Konieczność zmiany ustawień: Czasami grając w pewne gry trzeba ustawić nieco niższe parametry, aby obraz działał płynnie.

 

 

 

 

Jaką kartę graficzną do gier do 500 zł wybrać?

 

Jednym z najważniejszych elementów komputera jest karta graficzna. To ona odpowiada za jakość wyświetlanego obrazu, a także pozwala na odtwarzanie różnego rodzaju gier z zachowaniem odpowiednich parametrów. Jeśli lubisz gry komputerowe i chcesz wyposażyć się w dobrej jakości kartę graficzną, zachęcamy Cię do przeczytania tego artykułu. Zawarliśmy w nim wiele wskazówek, które okazują się niezwykle przydatne podczas wizyty w sklepie. Na końcu tekstu znajdziesz także ranking, w którym prezentujemy 3 najlepsze karty graficzne do gier do 500 zł.

Ważnym parametrem w przypadku kart graficznych jest pojemność pamięci RAM. Powinna ona wynosić 2 GB, choć produkty 1 GB okazują się równie efektywne. Duża pamięć pozwala wybrać odpowiednie ustawienia i zapewnia wysoką jakość obrazu. Dzięki temu mamy zapewnioną niepowtarzalną rozrywkę i nie musimy martwić się o zacinanie się obrazu.

Kolejną, niezwykle istotną kwestią jest system chłodzenia. Jak wiemy, podczas wielogodzinnej gry na komputerze urządzenie mocno się nagrzewa, co negatywnie wpływa na jego wydajność i często powoduje, że sprzęt zacina się. Najlepsza karta graficzna do gier do 500 zł w 2023 roku posiada niezawodny system chłodzenia. Znajdujące się na niej wentylatory powinny być zrobione z dobrych gatunkowo tworzyw, a tym samym odznaczać się wydajnością.

Nie ulega wątpliwości, że karta graficzna powinna być dostosowana do potrzeb użytkownika. Jeśli produkt ma spełniać wymagania gracza komputerowego, warto, aby posiadał dodatkowe opcje, które usprawnią grę i zapewnią dobrą jakość obrazu. Ciekawą opcją jest Gaming Booster. Możemy ją znaleźć w niektórych dostępnych na rynku kartach graficznych. Funkcja ta usuwa zbędne procesy i tym samym zwiększa wydajność naszego komputera. Konsumenci chwalą także technologię HDR, która pozytywnie wpływa na jakość odtwarzanego obrazu. Zachowuje kontrast i wiernie odtwarza nawet intensywne kolory. Dzięki temu obraz uwzględnia każdy, nawet najmniejszy szczegół.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ