Najlepsza gra planszowa dla nastolatków

Ostatnio aktualizowane: 15.04.24

 

Rebel Tajniacy to najlepsza gra planszowa dla nastolatków w 2023 roku. Skąd to wiemy? Taki wniosek nasunął nam się po tym, jak szczegółowo przeanalizowaliśmy opinie wydawane przez konsumentów. Wspomniana gra nie ma skomplikowanych zasad, dlatego można bardzo szybko je przyswoić. Osoby biorące udział w rozgrywce są podzielone na dwie drużyny, którym przewodzą Szefowie Wywiadu. Celem jest jak najszybsze skontaktowanie się ze swoimi agentami, omijając jednocześnie tych należących do przeciwnej drużyny. W zabawie biorą udział minimum dwie osoby, a średni czas trwania jednej rundy to 15 minut. To gra często polecana zarówno nastolatkom, jak i dorosłym. Do rozgrywki można zaangażować całą rodzinę i ciekawie spędzić czas. Wiele pozytywnych recenzji można znaleźć też na temat gry Trefl Ego, dlatego zajmuje drugie miejsce w zestawieniu. Zasady są proste, gracze muszą prawidłowo odpowiadać na pytania umieszczone na kartach (jest ich łącznie ponad 400). To dobra okazja, aby lepiej poznać swoich bliskich i przyjaciół.

Gry planszowe dla nastolatków – ranking

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Minimalna liczba graczy to 2, a to oznacza, że nie trzeba angażować do rozgrywki wielu osób. Zasady są stosunkowo łatwe, dlatego uczestnicy zabawy nie powinni mieć problemu z ich przyswojeniem. To ciekawa propozycja na imprezę.

Wady

Średni czas trwania rundy to ok. 15 minut. Wiele osób zauważyło, że przygotowanie się do kolejnej rozgrywki trwa zbyt długo.

Podsumowanie

Gra jest odpowiednia nie tylko dla młodzieży, ale i dorosłych, minimalny wiek graczy to 14 lat. Rozgrywka polega na stworzeniu dwóch drużyn, które mają jak najszybciej nawiązać kontakt z każdym ze swoich agentów. Rozgrywce towarzyszy dużo śmiechu, można przy tym rozwinąć umiejętność planowania strategii.

Drugi wybór

Zalety

Gra pozwala się przekonać, jak dobrze znają nas bliscy oraz przyjaciele. Zasady są proste i sprowadzają się do tego, aby odpowiadać na pytania umieszczone na kartach. Jest ich ponad 400, dlatego nie ma ryzyka, że gracze szybko zaczną się nudzić.

Wady

Produkt jest zapakowany w stosunkowo duże pudełko. Wiele osób uważa, że jest ono mało poręczne i możemy mieć problem ze spakowaniem gry na wakacyjny wyjazd.

Podsumowanie

Średni czas trwania rozgrywki to ok. 60 minut, a zalecana liczba graczy to 2 - 6. Zwycięzcą zostaje osoba, która ma na swoim koncie najwięcej prawidłowych odpowiedzi na pytania. Gra jest polecana w szczególności na imprezy, przyda się także np. w deszczowe popołudnie.

Rozważ też

Zalety

To bardzo dobra propozycja dla miłośników serii książek i serialu Gra o Tron. Osoby biorące udział w rozgrywce wcielają się w przywódcę wybranego rodu i starają się zdobyć władzę w całym Westeros.

Wady

Rozgrywka jest bardzo wymagająca, konieczne jest dobre zaplanowanie strategii i ciągłe wprowadzanie poprawek. Kupujący twierdzą też, że nierzadko dochodzi do kłótni między graczami.

Podsumowanie

To gra strategiczno-ekonomiczna, w której udział mogą wziąć minimum 3, maksymalnie 6 osób. Rozgrywka przeważnie trwa ok. 120 - 180 minut, więc jest to propozycja na długie wieczory. W zestawie poza planszą znajduje się wiele dodatkowych elementów, takich jak żetony i karty.

 

Rebel Tajniacy

 

Rebel Tajniacy to gra, której nie może zabraknąć na żadnej imprezie. Jest ona skonstruowana w taki sposób, aby rozruszać nawet najbardziej drętwe towarzystwo. Produkt jest odpowiedni dla osób powyżej 14 lat. Wszystkie elementy produktu są dobrze wykonane.

Na początku rozgrywki gracze dzielą się na dwie drużyny i wybierają swoich kapitanów. Losuje się kilka słów, które muszą być odgadnięte przez każdą drużynę. Kapitanowie mają rolę podpowiadania swojej drużynie w taki sposób, aby jak najszybciej zgadła hasła i wygrała. Rozgrywka pozwala na rozwijanie swoich strategicznych oraz społecznych umiejętności. Granie w prezentowaną grę jest dobrym sposobem, aby połączyć nieznane osoby w grupie.

Ta gra planszowa dla nastolatków w dobrej cenie składa się z wielu elementów oraz kart, dzięki czemu jest ona bardzo interesująca. Ze względu na obecność klepsydry możemy kontrolować czas. Zasady gry są stosunkowo proste, więc po kilku minutach można swobodnie grać z całą paczką.

Rebel Tajniacy to dobra gra planszowa dla nastolatków do 50 zł. Minimalna liczba graczy to 2, a średni czas trwania rozgrywki wynosi ok. 15 minut.

 

Zalety

Łatwe zasady: Ponieważ zasady gry nie są skomplikowane, można je łatwo zapamiętać. Osoby biorące udział w rozgrywce są podzielone na dwie drużyny, a każdej z nich przewodzi Szef Wywiadu.

Nie tylko dla nastolatków: Rozgrywka jest na tyle ciekawa, że chętnie biorą w niej udział nie tylko nastolatkowie, ale i dorośli.

Możliwość wprowadzenia własnych zasad: Kiedy po pewnym czasie gra zacznie się nudzić, możemy nieco zmodyfikować podstawowe zasady, aby ją uatrakcyjnić.

Dużo śmiechu i emocji: Osoby, które zdecydowały się na zakup gry, przekonują, że zapewnia ona dużo śmiechu i innych, pozytywnych emocji.

Możliwość grania w większej grupie: Nic nie stoi na przeszkodzie, aby do zabawy zaangażować ponad 6 osób, a to oznacza, że można grać w bardzo dużej grupie.

 

Wady

Długi czas przygotowywania do rozgrywki: Część konsumentów narzeka, że przygotowanie do rozegrania kolejnej rundy zajmuje dużo czasu.

 

 

 

 

Trefl Ego

 

Trefl Ego to gra, która pomoże Ci w lepszym poznaniu siebie oraz swojej paczki. Masz również okazję, aby dowiedzieć się dokładnie, co o Tobie myślą poszczególne osoby z Twojej grupy. Po przeczytaniu pytania każdy z graczy obstawia, jaka odpowiedź jest poprawna, kładąc przed sobą żetony. Zwycięzcą jest osoba, która zgromadzi najwięcej żetonów.

Gra zawiera aż 220 kart. Oznacza to, że możemy przeprowadzić wiele rozgrywek. Niebanalne pytania sprawiają, że podczas gry sam poznajesz siebie oraz innych. Do zestawu dołączone są żetony, plansza oraz instrukcja, która jest bardzo przejrzyście napisana. Produkt jest odpowiedni dla osób od 14 roku życia. Wszystkie elementy mają czerwono czarny kolor, co sprawia, że gra wygląda elegancko oraz tajemniczo.

Jeżeli chodzi o wykonanie, to karty są wystarczająco grube i nie ulegają zniszczeniu. Żetony są wykonane z dobrego gatunkowo plastiku. Nastolatkom podoba się forma gry oraz fakt, że mogą lepiej poznać swoich rówieśników.

Familijna gra Trefl Ego daje możliwość zaangażowania do zabawy 2 – 6 osób. Średni czas rozgrywki wynosi 60 minut.

 

Zalety

Gwarancja mile spędzonego czasu: Dzięki grze można ciekawie spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi, a przy okazji zacieśnić więzi i lepiej się poznać. Zabawa polega na odpowiadaniu na pytania.

Szybkie do przyswojenia zasady: Specjalnie przeprowadzony test gier planszowych dla nastolatków pokazał, że wystarczy raz przeczytać graczom instrukcję, aby wszyscy przyswoili zasady.

220 kart z pytaniami: W zestawie znajduje się 220 dwustronnych kart z pytaniami, a więc nie ma ryzyka, że często będą się powtarzać. Możemy bez obaw rozegrać kilka rund.

Dobra gra na imprezy: Gra jest polecana na imprezy, zapewnia dużo śmiechu i szybko poprawia nastrój. W czasie rozgrywki nikt nie powinien się nudzić.

 

Wady

Za duże pudełko: W zestawie jest instrukcja, karty z pytaniami i żetony. Wielu kupujących uważa, że pudełko, w które zapakowano wymienione elementy, jest za duże i przez to mało poręczne.

 

 

 

 

Galakta Gra o Tron

 

Galakta Gra o Tron to gra inspirowana popularną serią książek oraz serialem ”Gra o Tron”. Każdy gracz jest przywódcą jednego rodu. Gra polega na tym, aby zdobyć tron całego Westeros. Rozgrywka wymaga umiejętności strategicznego oraz logicznego myślenia. Z pewnością pobudzi także wyobraźnię oraz zmusi uczestników do szybkiego rozwiązywania problemów.

Gra jest przeznaczona dla osób powyżej 14 roku życia. Liczba graczy jest ograniczona do 3. Jedna rozgrywka trwa aż 180 minut, więc musimy zarezerwować sobie trochę więcej czasu. Fabuła jest stosunkowo skomplikowana. Na każdym kroku czekają na nas intrygi, pakty oraz problemy, które uniemożliwiają zdobycie tronu. Gra jest bardzo wciągająca i z pewnością pochłonie graczy na wiele godzin.

W pudełku znajduje się sporo elementów, które zostały bardzo dobrze przygotowane. Graczom podoba się dbałość o szczegóły oraz fakt, że poszczególne elementy bardzo dobrze się prezentują. Internauci uważają również, że produkt jest dobrze wykonany.

Produkt Galakta Gra o Tron to strategiczno-ekonomiczna gra dla minimum 3, maksymalnie 6 osób. Przewidywany czas zabawy to ok. 180 minut.

 

Zalety

Dla miłośników Gry o Tron: Gra bez wątpienia przypadnie do gustu miłośnikom książek i serialu Gra o Tron. Osoby biorące udział w rozgrywce stają się przywódcami jednego z pięciu rodów, ich celem jest zdobycie władzy w Westeros.

Rozwija umiejętność planowania strategii: Żeby odnieść zwycięstwo, konieczne jest staranne zaplanowanie strategii i reagowanie na ruchy przeciwników. Nierzadko nieuniknione jest zawarcie np. tymczasowych sojuszy ze skłóconym rodem.

Nie pozwala się nudzić: Większość osób twierdzi, że rozgrywka jest bardzo ciekawa i emocjonująca. Gracze nie narzekają na nudę ze względu na szybko rozwijające się wydarzenia.

 

Wady

Zbyt wymagająca: Pojawiają się opinie, że gra jest zbyt wymagająca, a stworzenie dobrze przemyślanej strategii nie zawsze jest możliwe w tak krótkim czasie. Poza tym czasem dochodzi do kłótni pomiędzy graczami.

 

 

 

 

Jaką grę planszową dla nastolatków wybrać?

 

Nie jest łatwo dogodzić młodym ludziom. Chcą oni szybko stać się dorosłymi oraz w ekspresowym tempie poznają świat wokół i wymagają od niego dużo – zwłaszcza jeśli chodzi o różne gadżety czy rzeczy powiązane z rozrywką. Jedną z popularniejszych czynności jest granie w gry planszowe, które umilają czas popołudniami. Warto zachęcić młodego człowieka do takiego spędzania czasu, ponieważ siedzenie przed komputerem jest niezdrowe. Chcesz zaskoczyć swojego nastolatka interesującą grą? Przeczytaj nasz poradnik i wybierz najlepszą.

 

 

Najlepsza gra planszowa dla nastolatka w 2023 roku to taka, która ma solidne opakowanie, karty i inne elementy. Dokładnie przyjrzyj się, czy plansza jest dobrze wykonana i wystarczająco gruba, aby wytrzymała wszystkie rozgrywki.

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów gier planszowych. Najbardziej popularne są bitewne, czyli stwarzanie armii i pokonywanie wroga oraz imprezowe, które zazwyczaj wymagają wielu graczy. Wybierz grę, bazując na charakterze gracza oraz jego osobistych preferencji. Bardzo dobrym pomysłem jest wybranie gry, która pozwala zagubionemu nastolatkowi lepiej poznać siebie oraz swoje grono znajomych. Wśród młodzieży popularne są gry z kartami zapełnionymi pytaniami, które mogą być skierowane do nich samych lub do przyjaciół. Rozgrywki tego typu nie tylko sprawiają, że nastolatkowie dobrze się bawią, ale także pozwalają im się rozwijać wewnętrznie i w społeczeństwie.

Przed wyborem odpowiedniej gry trzeba uwzględnić kilka aspektów. Jednym z nich jest ilość graczy. Jeżeli dana osoba ma wielu przyjaciół, to warto wybrać grę, która pozwala wielu graczom dołączyć się do rozgrywki. Sprawdź także, czy gra ma więcej niż jedną kostkę, ponieważ ich większa ilość z pewnością będzie bardziej komfortowa dla grającego towarzystwa. Warto jednak wybierać gry, które dają nam możliwość grania w mniejszej grupie.

Najlepsze gry planszowe dla nastolatków mają ciekawą fabułę. Im bardziej skomplikowana jest historia, tym ma ona większą szansę, aby zainteresować osobę w młodym wieku. Bardzo długie rozgrywki oraz skomplikowane zasady z pewnością sprawią, że młodzież będzie ciekawym przeżyciem oraz alternatywą dla gier komputerowych.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ