Opinie o Wsiąść do Pociągu Europa

Ostatnio aktualizowane: 15.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Do zakupu gry planszowej Wsiąść do Pociągu Europa może zachęcić to, że zdobyła ona sporo nagród m.in. tytuł Gry Roku 2004 w Japonii, a rok później w Hiszpanii, Francji, Szwecji i Finlandii. Jakość wykonania gry pozostaje na wysokim poziomie, co również nie jest bez znaczenia dla miłośników planszówek.

 

Najważniejsze wady:

Dołączona do zestawu instrukcja jest stosunkowo długa, więc trzeba poświęcić więcej czasu na dokładne zapoznanie się z nią. Minusem dla części kupujących jest to, że nie ma dodatkowych wariantów rozgrywki.

 

Werdykt: 9.4/10

Choć opinie o Wsiąść do Pociągu Europa wskazują, że instrukcja jest długa, po zapoznaniu się z zasadami łatwo wyjaśnić je drugiej osobie. Potrzeba na to więcej czasu niż 5 minut, ale jednocześnie warto mieć świadomość, że reguły są proste i intuicyjne. To gra familijna odpowiednia jest dla osób w różnym wieku. Najważniejszym założeniem strategicznym powinno być to, aby nie dopuścić do zamknięcia drogi umożliwiającej realizację tras. Cena Wsiąść do Pociągu Europa wynosi około 150 zł.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Akcje graczy

Gracz w każdej swojej turze może wykonać jedną spośród 4 wskazanych akcji. Ma możliwość dobrania kart pociągu w liczbie dwóch lub jednej, jeśli decyduje się zabrać odkrytą lokomotywę (karta jokera). Może także zająć trasę, czyli zagrać z ręki karty w określonym kolorze i liczbie odpowiedniej do wymagań danej trasy. Następnie umieszcza na polach wagoniki i przesuwa swój znacznik w miejscu punktacji. Inną alternatywą dla gracza jest to, aby dobrać bilety, dokładnie 3 z talii, i wybrać jeden z nich. Ostatnią z dostępnych akcji jest budowa dworca. Budynek można postawić w mieście, w którym jeszcze go nie ma. 

Elementy w opakowaniu

Nie wszystkie dostępne na rynku gry planszowe są zrobione z wysokiej jakości materiałów, ale nie ulega wątpliwości, że opisywaną planszówkę należy zaliczyć do solidnie wykonanych. W zestawie można znaleźć: planszę z mapą Europy pochodząca z 1900 roku, 240 kolorowych kart wagonów, 110 kart pociągów i 46 kart biletów, 15 figurek dworców i 5 znaczników punktacji. Ponadto pudełko zawiera instrukcję i numer dostępu Days of Wonder. Zestaw obejmuje wszystko, co niezbędne do prowadzenia rozgrywki, nie ma konieczności korzystania z pierwszej wersji planszówki. Test Wsiąść do Pociągu Europa wykazał, że jakość wymienionych elementów jest bardzo dobra. Plansza jest zrobiona z grubej, podklejonej od spodu tektury. Ma ona ładne kolory, grafika również podoba się kupującym. Pudełko w środku jest tak zrobione, aby można było łatwo ułożyć wszystkie karty i inne akcesoria ze względu na ich rodzaj. W rezultacie w środku może zawsze panować porządek, co za każdym razem ułatwia przygotowanie rozgrywki.

 

Ilość graczy

Prezentowana planszówka jest przeznaczona dla 2 do 5 graczy. Niezależnie od tego, w ile osób gramy, rozgrywka powinna okazać się ciekawa. Co więcej, osoby, które miały okazję grać we Wsiąść do Pociągu Europa przyznają, że to planszówka dla każdej grupy wiekowej. Nie trzeba się martwić, że zasady są skomplikowane, a rozgrywka tak rozbudowana, że będą z niej zadowoleni tylko miłośnicy tej formy rozrywki.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ