Opinie o Tajniacy Obrazki

Ostatnio aktualizowane: 15.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Do najważniejszych zalet, mając na uwadze opinie o Tajniacy Obrazki, można zaliczyć proste zasady. To gra, która idealnie sprawdzi się podczas spotkania ze znajomymi czy w gronie rodzinnym, Tłumaczenie zasad nie powinno zająć więcej niż kilka minut. Rozgrywka dostarcza też sporo emocji. Duża ilość kart sprawia, że nie pojawiają się co chwilę te same hasła. Nie ma powodu do obaw, że gra szybko się znudzi.

 

Najważniejsze wady:

Dla niektórych osób wersja z obrazkami jest bardziej skomplikowana i trudniej wymyślić słowo łączące więcej niż kilka haseł, porównując ją z grą w wydaniu podstawowym. W związku z tym niektóre osoby mogą czuć się zniechęcone po pierwszej rozgrywce.

 

Werdykt: 9.4/10

To gra przeznaczona dla 2 do 8 osób. Rozgrywka w 2 osoby jest możliwa, ale nieco mniej ciekawa. Tajniacy są przeznaczeni dla graczy od około 10 roku życia. Czas jednej rozgrywki wynosi około 15 minut, choć test Tajniacy Obrazki pokazał, że z reguły jest on dłuższy. Gra w 2015 roku na Festiwalu Gramy zdobyła tytuł Gry Roku.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wygląd kart

Trzeba przyznać, że Tajniacy w wersji obrazkowej nie różnią się znacząco od podstawowej. Elementy znajdujące się w pudełku, jak i szata graficzna, są podobne. Gracze wskazują jednak, że karty nieco lepiej się prezentują, a wszystko dlatego, że zamiast haseł słownych są na nich obrazki. Ilustracje są jednokolorowe, ale wyglądają oryginalnie. Trzeba pamiętać, że jeden obrazek musi kojarzyć się z kilkoma hałasami, stąd też ich nieco nietypowy wygląd. Karty są zrobione z dobrej jakości tektury, więc nie powinny pojawiać się na ich powierzchni nierówności. Cena Tajniacy Obrazki wynosi przeciętnie około 50 zł.

Łatwe zasady

Zaletą przemawiającą za zakupem tej gry są łatwe zasady. Nie trzeba długo ich tłumaczyć, a jeśli znamy wersję podstawową, tak naprawdę zaraz po rozpakowaniu pudełka możemy przystąpić do rozgrywki. Celem każdej gry jest to, aby wskazać właściwie hasła spośród tych mieszczących się na stole. Tworzone są drużyny, a w każdej z nich znajduje się szef mający dostęp do karty, na której zaznaczone są hasła, które trzeba zgadnąć. To on naprowadza swoich współgraczy i daje im stosowne wskazówki. Hasła różnią się kolorem, jedna drużyna odgaduje niebieskie, druga czerwone. Pośród wszystkich kart są też puste, które nie mają właściwie żadnej mocy, a jedynie przerywają kolejkę. Na stole jest też jeden zabójca. Kto go trafi, z miejsca przegrywa i kończy się cała zabawa. Zwycięża ta drużyna, która jako pierwsza odgadnie wszystkie hasła. 

 

Pobudza kreatywność

Niektórzy uważają, że z reguły gry karciane są nudne, jednak zdecydowanie nie jest tak w przypadku Tajniaków w wersji obrazkowej (ale i każdej innej). Losowe obrazki trzeba połączyć poprzez skojarzenia, aby za jednym razem odgadnąć jak najwięcej haseł. Jest to trudne zarówno dla osoby wymyślającej hasło, jak i tych, którzy mają je odgadnąć.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ