Opinie o Star Wars Jedi Fallen Order

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Gry strategiczne PS4 powinny dostarczać wrażeń, tak aby utrzymać gracza w napięciu i nie pozwolić mu się nudzić. Taki właśnie jest opisywany tytuł. System walki mieczem świetlnym jest rozbudowany, są ciosy i uniki, można też korzystać z innych zdolności. Gra jest dostępna w polskiej wersji językowej. Do wyboru poza PS4 mamy też inne platformy: CD-KEY, PC, XBOX ONE i XBOX ONE KEY.

 

Najważniejsze wady:

Gracz ma możliwość odwiedzenia kilku planet (konstrukcja świata otwartego). Trzeba jednak pamiętać, że w niektórych miejscach do ich przejścia wymagane są szczególne umiejętności, które z kolei można zdobyć na innych planetach. Użytkownik nie jest tego świadomy, bo w grze nie ma takiej informacji, więc może stracić trochę czasu. 

 

Werdykt: 9.4/10

Czytając opinie o Star Wars Jedi Fallen Order, można stwierdzić, że w większości gracze są zadowoleni z możliwości, jakie gwarantuje ten tytuł. Podczas gry można rozpoznać kultowe miejsca z filmów, ale też są dodane postaci, miejsca i stworzenia, co sprawia, że rozgrywka staje się ciekawsza. Cena Star Wars Jedi Fallen Order wynosi niecałe 150 zł. Gra jest zaliczana do kategorii: akcja, fantasy i TPP. Dostępny tryb to single player.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Osadzenie akcji w czasie

Akcja gry ma miejsce 5 lat po wydarzeniach, jakie miały miejsce w III epizodzie Gwiezdnych Wojen. Egzekucja Rozkazu 66 pozbawiła niemal wszystkich Jedi życia. Głównym bohaterem gry jest Cal Kestis i to w jego postać gracz się wciela. Cal jest młodym użytkownikiem mocy ukrywającym się przed siłami Imperium. Spotyka on na swojej drodze innych wojowników, a ich wspólnym celem jest odnalezienie dzieci podatnych na moc. Wspomniana postać jest grana przez aktora Camerona Monaghan, który według wielu opinii, świetnie poradził sobie w tej roli i oddał realizm całej sytuacji.

Mechanika

Cal, czyli bohater, którym gramy, otrzymuje niemal od razu miecz świetlny, który pozostawił mu zmarły mistrz. Cal może biegać po ścianach, skakać, ślizgać się i wspinać. Używa różnych technik walki mieczem, czym może zaskoczyć swoich wrogów. Młody Jedi może też korzystać z mocy, co przydaje się przede wszystkim podczas spotkań z potworami i wrogami, tę umiejętność wykorzystuje się także podczas rozwiązywania zagadek. Bohater zdobywa punkty umiejętności, kiedy pokonuje rywali i odkrywa tajemnice. Wspomniane punkty można użyć do rozwijania nowych technik walki mieczem. Punkty umiejętności można przydzielać tylko w określonych lokacjach, podczas medytacji. W momencie śmierci traci się doświadczenie, które można odzyskać po odnalezieniu osoby, która pozbawiła nas życia.

 

Grafika

Użytkownicy przeprowadzający test Star Wars Jedi Fallen Order wskazują, że gra się nie zacina. Płynność rozgrywki przekłada się na większe zadowolenie i skupienie. Grafika w grze jest na bardzo dobrym poziomie, stworzone obrazy oddają klimat Gwiezdnych Wojen, co z pewnością zostanie docenione przez fanów tej serii.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ