Opinie o Rocket League

Ostatnio aktualizowane: 25.07.24

 

Najważniejsze zalety:

Ta gra sportowa na komputer oferuje różne tryby rozgrywki, więc każdy może wybrać ustawienia najbardziej dopasowane do jego preferencji. Pozytywne opinie o Rocket League wskazują, że grafika jest rozbudowana, dlatego gra nie tylko dostarcza rozrywki, ale też przyjemnie się na nią patrzy. Jeśli mamy dobry komputer, nie musimy się obawiać o to, że pojawią się jakiekolwiek problemy z zacinaniem obrazu.

 

Najważniejsze wady:

Pojedyncze osoby miały trudności z tym, aby zainstalować grę. Przed jej zakupem warto się upewnić, czy sprzęt, jakim dysponujemy, spełnia wymagania systemowe. Jest to niezbędne do tego, aby gra zadziałała na naszym komputerze.

 

Werdykt: 9.8/10

Jeśli interesują Cię gry sportowe dla dzieci, Rocket League to propozycja dla Ciebie. Ten tytuł ma wielu fanów na całym świecie, których liczba przekracza już kilkanaście milionów. Dowodzi to, że gra podoba się użytkownikom. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Oryginalny pomysł 

Wiele osób do zakupu tej gry przekonuje to, że jest ona oparta na ciekawym pomyśle. Wprawdzie rozgrywka opiera się na grze w piłkę nożną, jednak nie ma w niej typowych zawodników i stadionu znanego nie tylko z realnego, ale też wirtualnego świata przedstawionego w wielu innych tego typu grach. W Rocket League to pojazdy rakietowe walczą o ogromną piłkę. Akcja rozgrywa się zarówno na ziemi, jak i w powietrzu. Ta gra spodoba się osobom lubiącym oryginalne rozwiązania i poszukującym ciekawej rozgrywki przedstawionej w zupełnie inny sposób niż dotychczas. 

Zdobyte nagrody

Do zakupu zachęca nie tylko niewygórowana cena Rocket League. Duże znaczenie ma też to, że ten tytuł zdobył wiele nagród, a to stanowi potwierdzenie na to, że jest on doceniany przez innych graczy. Zwiększa to prawdopodobieństwo, że spodoba się również nam. Produkt uzyskał już ponad 100 tytułów “Gry Roku”. Zdobył też duże uznanie podczas rozdania prestiżowych nagród na British Academy of Film and Television Arts (w skrócie BAFTA). Gra dostała 5 nominacji, a wygrała w aż 3 kategoriach: Najlepszy design, gra rodzinna i multiplayer. 

 

Różne tryby gry

Gracz ma do wyboru kilka trybów gry, a jak pokazał test Rocket League, każdy z nich jest ciekawy. Dostępne są m.in. następujące opcje: Dropshot i Snow Day Hockey. Ponadto istnieje możliwość tworzenia drużyn składających się z 8 graczy, rozgrywka w takim składzie jest bardziej atrakcyjna, nie ma obaw o nudę. W grze dostępny jest także tryb split-screen i to nie tylko lokalnie, ale też online. Ilość graczy przy takich ustawieniach wynosi od 2 do 4. 

 

Możliwość ciągłego doskonalenia umiejętności

Czasami zdarza się, że już po kilku rozgrywkach gra przestaje być rozwijająca. Nie jest tak jednak w przypadku omawianego przez nas tytułu. Aby dobrze sterować pojazdem i móc manewrować piłką, trzeba cały czas doskonalić swoje umiejętności. Gracz ma wiele możliwości ruchów. Dostępne opcje to m.in.: manewry powietrzne, ataki z silnikami rakietowymi czy salta. Każdy tego typu ruch wymaga ponadprzeciętnej dokładności i tym samym odpowiedniej praktyki. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ