Opinie o Resident Evil 2 Remake

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Gra sprawia, że bardzo trudno jest szybko odejść od ekranu telewizora, zapewnia dobrą zabawę na wiele godzin. To odświeżona wersja drugiej części Resident Evil z 1998 roku, ze znacznie lepszą grafiką. Bohaterowie, podobnie jak miejsca, w których przebywamy, wydają się bardzo realistyczni. Test Resident Evil 2 Remake pozwolił się przekonać, że gra jest odpowiednia dla miłośników horrorów.

 

Najważniejsze wady:

Nie jest to dobra propozycja dla wrażliwych osób. W czasie rozgrywki odczuwalne jest lekkie zdenerwowanie i podwyższony poziom adrenaliny. Gra sprawia, że sami stajemy się częścią horroru, co nie wszystkim konsumentom przypadło do gustu.

 

Werdykt: 9.4/10

Liczba pozytywnych recenzji przeważa nad tymi negatywnymi, dlatego gra jest godna uwagi. Na pewno spodoba się fanom sagi Resident Evil, gdyż pozwala znów przenieść się do innego, mrocznego świata. Należy wspomnieć, że gra jest dostępna w polskiej wersji językowej, dlatego nie będziemy narzekać, że nie rozumiemy dialogów czy zadań, które trzeba wykonać.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Inna perspektywa

Jeżeli przeanalizujemy opinie o Resident Evil 2 Remake, dojdziemy do wniosku, że graczom bardzo podoba się nowa perspektywa. Mamy zapewniony widok zza ramienia swojego bohatera, a do dyspozycji jest ulepszony system sterowania. Nawet jeśli graliśmy w wersję gry z 1998 roku, możemy ponownie przeżywać akcję toczącą się na ekranie i to w nieco inny sposób. Co więcej, możliwe jest zobaczenie swoich ulubionych bohaterów w nowym świetle. Są nimi Leon S. Kennedy, funkcjonariusz policji w swoim pierwszym dniu pracy oraz Claire Redfield, studentka szukająca swojego brata po wybuchu epidemii zombie.

Realistyczna grafika

Aby gry na PS4 gwarantowały dobrą zabawę, muszą być dopracowane pod kątem wszystkich detali. Zdaniem graczy taka właśnie jest nowa wersja Resident Evil 2, a wpływa na to przede wszystkim bardzo realistyczna grafika. Patrząc na głównych bohaterów, można odnieść wrażenie, że rzeczywiście stoją tuż przed nami. Rozgrywka jest bardzo dynamiczna, ale możemy dokładnie przyjrzeć się mrocznym zakamarkom, jakie przemierzamy. Duże wrażenie na większości konsumentów zrobił też widok zombie. Co ważne, rozdzielczość graficznej oprawy to 4K.

 

Dwie kampanie do rozegrania

Gra nie powinna szybko się nam znudzić. Wynika to nie tylko z bardzo realistycznej grafiki czy możliwości prowadzenia emocjonujących walk z zombie. Na początku rozgrywki możemy wybrać jedną z dwóch dostępnych kampanii. To oznacza, że cała historię można przeżyć zarówno z pespektywy Leona, jak i Claire. Bohaterowie mają osobne scenariusze rozgrywki. Ich los uzależniony jest od nas oraz podejmowanych decyzji. To, jak i niska cena Resident Evil 2 Remake, sprawiły, że gra zdobyła dużą popularność i wciąż jest chętnie wybierana przez osoby lubiące horrory.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ