Opinie o Heroes of Might and Magic 3

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Stare gry strategiczne mają to do siebie, że są przejrzyste i nie inaczej jest w przypadku Heroes of Might and Magic 3. Łatwo nauczyć się jej zasad, choć trzeba przyznać, że rozbudowywanie umiejętności zajmuje sporo czasu i dzięki temu jest bardzo ciekawe. Rozgrywka jest interesująca, czego potwierdzeniem jest bez wątpienia to, że mimo wielu lat od premiery nadal cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników. 

 

Najważniejsze wady:

Doświadczeni gracze wskazują, że dla niektórych osób wadą może okazać się długi czas rozgrywki. Należy też pamiętać, że premiera gry miała miejsce w 1999 roku, więc niektóre graficzne elementy gry są nie na czasie.

 

Werdykt: 9.4/10

Heroes of Might and Magic 3 to gra lubiana zarówno przez młodszych, jak i starszych użytkowników. Można w nią grać w trybie singleplayer i wtedy naszym przeciwnikiem jest komputer lub wybrać opcję multiplayer i zagrać online wspólnie z innymi. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Mechanika gry

Opinie o Heroes of Might and Magic 3 są dostępne na wielu forach i grupach skupiających miłośników tej formy rozrywki. W recenzjach można przeczytać, że mechanika gry jest prosta, a jednocześnie rozbudowana. Głównym celem każdego gracza jest oczywiście pokonanie przeciwnika. Na to składa się oflagowanie kopalń i siedlisk, zdobycie odpowiedniego artefaktu czy pokonanie danego bohatera. Czasami zadania trzeba wykonać w określonym czasie, jest to uzależnione od wybranej mapy. Podczas gry trzeba dobrze przemyśleć swoją strategię, bo inaczej szanse powodzenia są bardzo małe.

Fabuła 

Gracz ma do wyboru siedem grywalnych kampanii, a każda z nich odbywa się na kontynencie Antagarich. Pierwsza jest kampania Odrodzenie Erathii, która rozpoczyna się tuż po zakończeniu wydarzeń mających miejsce w grze Might and Magic VI: The Mandate of Heaven. Królowa Katarzyna dowiaduje się, że dotychczasowy władca Erathii, czyli jej ojciec, został zamordowany, a królestwo zrujnowano. Postanawia udać się do ziemi rodzinnej, a kiedy dociera do miejsca przeznaczenia, ukazują się jej straszne widoki. Królowa Katarzyna postanawia, że odbuduje królestwo, a tym, którzy je zniszczyli, wymierzy sprawiedliwość. Po ukończeniu wszystkich misji głównych, czyli siedmiu kampanii, gracz może wykonać także ósmą, dodatkową. Test Heroes of Might and Magic 3 wykazał, że fabuła jest ciekawa i nawet długa, kilkugodzinna gra utrzymuje użytkownika w napięciu.

 

Artefakty

Podczas rozgrywki gracz powinien zdobywać artefakty, które podnoszą jego umiejętności i czynią go silniejszym w walce. W grze dostępnych jest ok. 140 unikatowych artefaktów, mają one zróżnicowaną wartość. Podzielić można je na: skarby, pomniejszone artefakty, relikty i potężne artefakty. Jeśli jest taka potrzeba, gracz może poświęcić zgromadzone przedmioty. Takie działania podejmuje się, jeśli zależy nam na zwiększeniu doświadczenia czy uzyskaniu określonych surowców. Aby oddać artefakty trzeba odwiedzić na mapie lokację Ołtarz. Mimo że opisywana gra jest rozbudowana i kultowa, cena Heroes of Might and Magic 3 jest niska. Koszty zakupu produkty wynoszą tylko kilkadziesiąt złotych.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ