Opinie o God of War PS4

Ostatnio aktualizowane: 15.04.24

 

Najważniejsze zalety:

To piąta odsłona gry God of War, a jednocześnie pierwsza, która została przygotowana specjalnie na konsolę. Jak zauważyli gracze, grafika została dopracowana pod kątem najmniejszych szczegółów. To bardzo dobra propozycja dla osób interesujących się mitologią, ponieważ na ekranie mogą obserwować bogów z wierzeń ludów nordyckich i skandynawskich.

 

Najważniejsze wady:

Sprawdzając opinie o God of War PS4 można zauważyć, że nie jest to gra całkowicie pozbawiona wad. Pojawiają się komentarze, że fabuła jest nieco krótka, a to powoduje, że rozgrywka szybko się kończy.

 

Werdykt: 9.8/10

W czasie rozgrywki można spotkać wielu interesujących bohaterów, a także nieznane stwory, z którymi należy walczyć. Gra potrafi zaskakiwać niespodziewanymi zwrotami akcji, dlatego kupujący przyznają, że trudno jest szybko odejść od konsoli. Cena God of War PS4 nie jest wysoka, dlatego można bez wahania dołączyć ten tytuł do swojej kolekcji.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Nawiązanie do mitologii nordyckiej

Fabuła gry nawiązuje do mitologii nordyckiej, czyli ludów krajów skandynawskich oraz nordyckich: Szwecji, Danii, Norwegii, Wysp Owczych oraz Islandii. Główny bohater to Kratos, znany z poprzednich części gry. Mężczyzna przenosi się z Grecji do Europy i tam zakłada rodzinę. Jednak jego żona umiera, dlatego sam musi zająć się synem Atreusem. Kratos napotyka na swojej drodze nordyckich bogów, z którymi musi toczyć walki o swoje życie. Gracze, którzy postanowili przeprowadzić test God of War PS4 uważają, że to jedna z ciekawszych gier przygodowych i zręcznościowych na konsolę. Przedstawiony świat obserwujemy z perspektywy osoby trzeciej i sterujemy Kratosem.

Poprawiona mechanika gry

W porównaniu do pozostałych części gry wersja na konsolę PS4 ma ulepszoną mechanikę. Kamera znajduje się bliżej pleców i głowy głównego bohatera. Kratos nie posługuje się już przymocowanymi do łańcuchów ostrzami, tylko toporem, który sam wraca do dłoni po rzuceniu. Za pomocą magicznych run możemy udoskonalać broń, aby zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo w walkach z bóstwami. Co więcej, nad głowami wrogów możemy zauważyć dwa paski. Jeden informuje o stopniu ich oszołomienia, a drugi o ilości punktów życia. Graczom spodobało się też to, że jako Kratos możemy wydawać polecenia synowi, obaj bohaterowie zdobywają nowe umiejętności i doświadczenie w czasie gry.

 

Dopracowana grafika

Czym wyróżniają się najlepsze gry na PS4? Według większości osób najistotniejszą kwestią jest grafika. Pod tym względem God of War to jedna z lepiej dopracowanych pozycji. Jak zauważyli gracze, obserwowani na ekranie bohaterowie wyglądają bardzo realistycznie. Podróżując po Europie przemierzamy wiele ciekawych krain, w efekcie czego rozgrywka sprawia więcej przyjemności. Na niepowtarzalny klimat wpływa również odtwarzana w tle, dobrze dobrana muzyka.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ